Savirealizacija

Kaip apsisaugoti nuo ligų kelionėje?

Publikuotas 2016 birželio 1 views 3453
Kaip apsisaugoti nuo ligų kelionėje? shutterstock.com

Vasarą pagaliau prasideda taip ilgai lauktas kelionių sezonas. Atostogas planuojame ne vieną mėnesį, tad nesinorėtų, jog jas apkartintų apsinuodijimas, peršalimas ar kiti gerokai išvykos planus pakoreguojantys negalavimai. Kaip apsisaugoti nuo ligų kelionėje? Laikykitės šių patarimų.

 1. Pasirūpinkite kelionine vaistinėle

Kelionės vaistų atsargomis pasirūpinkite įvertindami savo sveikatos būklę. Jei Jus kankina migrena, nepamirškite nuskausminamųjų, o silpno skrandžio savininkėms į lagaminą derėtų įsimesti keletą virškinimą gerinančių tablečių. Neapsieinančioms be receptinių vaistų, būtina pasidomėti oro linijų bagažo taisyklėmis – gabenant didesnį kiekį gali prireikti recepto. Jei vykstate į egzotiškas šalis, pasirūpinkite skiepais – daugiau informacijos apie juos rasite čia.

 1. Atidžiai rinkitės kelionės draudimą

Nepirkite pirmo pasitaikiusio poliso, o atidžiai išstudijuokite kelių bendrovių pasiūlymus. Kol vienos agentūros neatlygina nuostolių, patirtų teroristinių išpuolių metu, kitos kompensuoja net ir tas išlaidas, su kuriomis susidūrėte dėl pamesto bagažo. Net jei esate visiškai sveiki, nerizikuokite keliauti be draudimo – nelaimės atsitinka ir atsargiausiems, o medicinos paslaugos užsienyje gali atsieiti ne vieną tūkstantį eurų.

 1. Venkite riebaus maisto ir alkoholio

10 kilometrų aukštyje skrandžio veikla ne visada prognozuojama, todėl prieš skrydį nederėtų virškinamojo trakto apsunkinti riebiu maistu. Be to, venkite tų produktų, nuo kurių Jums pučia pilvą, kadangi dideliame aukštyje plečiasi dujos. Susilaikykite ir nuo alkoholio, galinčio dehidratuoti organizmą bei stipriai apsvaiginti – juk nesinori atostogų pradėti nuo gėdingų prisiminimų!

 1. Nepamirškite dezinfekcinės priemonės rankoms

Nešant lagaminą, perkant viešojo transporto bilietą ar spaudant bankomato mygtukus ant rankų nugula tūkstančiai bakterijų. Kadangi kelionėje ne visada turėsite galimybę jas nusiplauti, Jums gali padėti rankų dezinfekatorius. Skysčiu rūpestingai padenkite ne tik delnus, bet ir tarpupirščius bei visus žiedus.

 1. Pasirūpinkite geriamuoju vandeniu
  bigstockphoto.com

  bigstockphoto.com

Kai įspūdžiai veja vienas kitą, pamirštame net pavalgyti ar atsigerti. Dehidratacija gali lemti tokius negalavimus kaip galvos skausmas ar sumažėjęs kraujospūdis, todėl visada su savimi turėkite buteliuką geriamo vandens. Prieš išvykdami į užsienio šalį pasitikrinkite, ar joje saugu gerti čiaupo vandenį – jei ne, nepagailėkite poros eurų buteliui mineralinio vandens.

 1. Skrydžio metu stebėkite kojas

Ilgų skrydžių, trunkančių daugiau nei 4 valandas, metu nuolat sulenktos kojos gerokai pavargsta. Į nemalonius pojūčius galūnėse nereikėtų numoti ranka, kadangi venose gali susidaryti krešuliai. Jų išvengsite mūvėdami kompresines kojines bei retkarčiais pasivaikščiodami praėjimu tarp sėdynių. Jei visgi įtariate krešulį, prašykite medicininės pagalbos lėktuve arba iškart po nusileidimo kreipkitės į gydytoją.

 1. Viešaisiais tualetais naudokitės atsargiai

Viešuosiuose tualetuose knibždėte knibžda bakterijų, todėl, jei įmanoma, venkite dėti rankinę ant grindų. Taip pat nesilieskite prie klozeto sėdynės, o prieš nuleisdamos vandenį būtinai uždarykite dangtį. Pasinaudojusios tualetu nuplaukite rankas muilu, o jei nepavyksta išeiti neprisilietus prie durų rankenos, naudokite dezinfekatorių.

 1. Po kelionės – neatsipalaiduokite

Puiku, jei kelionės metu išvengėte negalavimų, tačiau grįžus dar kurį laiką rekomenduojama akylai stebėti savo sveikatą. Atsiradus įtartiniems bėrimams ar pakilus temperatūrai, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją.

Prieš išvykstant į kelionę verta prisiminti liaudies posakį, jog atsarga gėdos nedaro, ir savo sveikata pasirūpinti iš anksto. Tuomet grįšite pailsėjusios ir sveikos, o malonūs prisiminimai šildys dar ne vieną savaitę.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Savirealizacija

Ilgieji skrydžiai. Patarimai skrendantiems

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Daugelis patvirtintų, kad šiltasis metų laikas yra neatsiejamas nuo kelionių. Nemaža dalis žmonių renkasi tolimas kelionių kryptis, todėl, savaime aišku, tenka valandų valandas skristi lėktuvu. Nuostabu yra po ilgo skrydžio pagaliau pasiekti savo išsvajotąjį kelionės tikslą, o tam, kad tokie skrydžiai neapkarstų, kviečiame paskaityti keletą patarimų! Kas yra vadinamieji ilgi skrydžiai? […]

views 1455
Gydytoja dermatologė Asta Dumbliauskienė
Savirealizacija

Nuomonė. Kas šiandien gražu, o rytoj – vulgaru?

Gydytoja dermatologė Asta Dumbliauskienė Neseniai išgirdau istoriją, kaip vienų pažįstamų 11 metų mergaitė, būdama prekybos centre, užėjo į parduotuvės persirengimo kabiną, apsivilko gražius apatinius marškinėlius, atstatė lūpas, išrietė užpakaliuką, taip nusifotografavo ir nuotrauka pasidalijo su savo draugais socialiniame tinkle. Tėvams buvo šokas, jie barė ir baudė dukterį. Tačiau man pirmiausia iškilo klausimas: ar jie turėjo […]

views 11978
Užkietėjusioms romantikėms: 10 geriausių filmų apie meilę
Savirealizacija

Užkietėjusioms romantikėms: 10 geriausių filmų apie meilę

Jei pasiilgote romantikos, nebūtina šimtąjį kartą iš eilės įsijungti „Titaniką” ar „Romeo ir Džiuljetą”. Primename dešimt romantiškiausių visų laikų filmų, kuriuos žiūrėdami tikrai nubrauksite ašarą ir patikėsite amžina meile iš naujo. 1. „Užrašų knygelė” („The Notebook”) Ten, kur pasirodo žavusis Ryan Gosling, romantikos tikrai netrūksta. Ne išimtis ir režisieriaus Nick Cassavetes juosta „Užrašų knygelė”. Filme pasakojama […]

views 21227
5 nemokamos išmaniosios programėlės padeda atsipalaiduoti ir atrasti minčių harmoniją
Savirealizacija

5 nemokamos išmaniosios programėlės padeda atsipalaiduoti ir atrasti minčių harmoniją

Atrodytų keista, kaip telefonas gali padėti atsipalaiduoti ir pabėgti nuo išorinio pasaulio? Vis dėlto, kartais verta atrasti naujas galimybes ir, jeigu telefonas gali trukdyti, tai jis turėtų galėti ir padėti. Sužinokite ir tuo įsitikinkite išbandydami bent keletą programėlių, sukurtų būtent jūsų gerovei. Programėles galite nesunkiai atsirinkti pagal savo norus ir pomėgius: nuo miego kokybės ir […]

views 2397
Savirealizacija

Kvėpavimas, kuris išvalo nuo neigiamų emocijų ir išvaduoja iš įtampos gniaužtų

Ar ir Jums pažįstamas jausmas, kai dėl patiriamos įtampos pradeda skaudėti pečius arba „surakina“ sprandą? Ko gero, taip. O ar kada nors pagalvojote, jog nuo nemalonių įtampos sukeltų pojūčių išsivaduoti gali padėti toks paprastas dalykas kaip kvėpavimas? Šiandien kalbamės su kvėpavimo terapijos centro įkūrėja Dalia Beata Kasmauskaite, kuri sąmoningo kvėpavimo žinių sėmėsi pas žymiausius pasaulio […]

views 6720