Žmonės socialiniuose tinkluose dažniausiai tikisi rasti pozityvios informacijos: juokų, anekdotų, linksmų draugų nuotykių aprašų, smagių jų laisvalaikio bei darbinės veiklos nuotraukų. Vis dėlto žmonės, kurie patys jaučiasi prastai, socialiniuose tinkluose daugiau laiko praleidžia ieškodami įrašų, liudijančių, jog kažkam yra dar blogiau nei jiems patiems.
Bent jau taip tvirtina komunikacijų mokslo docentas iš Nyderlandų Benjaminas Johnsonas, kartu su bendraautoriais atlikęs specialų tyrimą. Jo teigimu, toks elgesys kyla dėl to, kad savęs lyginimas su kitais žmonių savijautai daro labai didelį poveikį.
Taigi pasitikinčiai, gerai nusiteikusiems žmonėms savęs lyginimas su tais, kuriems sekasi puikiai, gali suteikti dar daugiau motyvacijos. O štai nusivylusius, kenčiančius žmones kitų sėkmę liudijantys įrašai gali priversti pasijusti dar menkiau. Neseniai su mylimu žmogumi išsiskyrusiam arba darbą praradusiam žmogui draugų vestuvių nuotraukos ar žymelė apie gautą naują darbą džiaugsmo neteiks – jis jausis solidariau su tais, kurie savo paskyroje publikuoja liūdnus, prislėgtus įrašus ir pripažįsta savo nesėkmes.
Tačiau praleidžiant per daug laiko virtualiame gyvenime ir matant jame per daug negatyvo, ši emocija neišvengiamai kaupiasi, tampa tarsi nuolatiniu patvirtinimu, kad gyvenimas nėra geras. Tai visiškai nenaudinga ir nepadeda žmogui išbristi iš savo paties liūdnų minčių, o ir linksmai nusiteikusį gali nusmukdyti.
Laimei, socialinių tinklų poveikis mūsų gyvenimams nėra nekontroliuojamas. Tai, kaip vartojate šiuos tinklus, priklauso nuo jūsų, tad nebūtina visiškai ištrinti savo paskyrų bijant jų įtakos nuotaikai. Yra patarimų, kaip galima susitvarkyti savo tinklus, kad jie teiktų kuo daugiau naudos ir teigiamų emocijų, o neigiamų kiek įmanoma sumažėtų:
bigstockphoto.com
Tvirtai įsisąmoninkite, kad net ir pozityviausių paskyrų kūrėjų, per dieną publikuojančių nors ir dešimt linksmų įrašų ir sėkme trykštančių nuotraukų, gyvenimas nėra tobulas. Jie tik kuria tokį įvaizdį socialiniuose tinkluose, ir priklausomai nuo to įvaizdžio tikslingai atrenka tai, ką publikuoti, o ko ne. Jeigu tokie žmonės nepublikuoja įrašų ir nuotraukų apie savo liūdesį, visai nereiškia, kad kartkartėmis jo nepajunta. Todėl nesijauskite labiau menkavertis dėl to, kad jus kartais aplanko ir nesėkmė, ir liūdesys – jų būna absoliučiai visų gyvenimuose. Ir, žinoma, nevalia pamiršti, jog žmonės ir neatrodo tobulai – beveik visi nuotraukas redaguoja!
O padarius visa tai reikia ir prisiminti vieną svarbiausią taisyklę: gyvenimas socialiniuose tinkluose, kaip juos besusitvarkytumėte, nėra tikras. Geriau juose praleisti kuo mažiau laiko ir mėgautis realiu gyvenimu, tiesioginiu bendravimu ir tikrosiomis vertybėmis!