Savirealizacija

Ką būtina aplankyti Lietuvoje?

Publikuotas 2016 birželio 17 views 21298
Ką būtina aplankyti Lietuvoje? Ką būtina aplankyti Lietuvoje?

Paradoksalu, bet neretai žmonės gali išvardyti ilgą sąrašą užsienio šalių, kurias aplankė ir į kurias artimiausiu metu ketina nuvykti, tačiau pasiteiravus apie keliones po Lietuvą, sąrašas sutrumpėja perpus. Nes… Na, o ką gi čia toj Lietuvoj gali pamatyti? O pamatyti galima išties daug, todėl pateikiame sąrašą vietų, kurias, jeigu dar nespėjote, bent kartą aplankyti derėtų kiekvienam lietuviui.

Traukiam į ŽEMAITIJĄ!

Platelių ežeras. bigstockphoto.com nuotr.

Platelių ežeras. bigstockphoto.com nuotr.

Visiems rekomenduojama, o dviračių mėgėjams tiesiog būtina užsukti į Žemaitijos nacionalinį parką. Dviračių takas aplink Platelių ežerą driekiasi 24 km. Riedėdami šiuo taku pamatysite šio parko lankytinas vietas bei objektus. Šiame parke įrengta gausybė pėsčiųjų ir dviračių takų, visi maršrutai žada įspūdingus gamtos reginius: Šeirės, Plokštinės, Paplatelės, Gegrėnų piliakalnio, Mikytų alkakalnio, Gardų ozo ir kiti takai, – čia kiekvienas atras tai, kas jam labiausiai patinka, nesvarbu, ar mėgsta keliauti pėsčiomis, ar važiuoti dviračiu. Čia pasirūpinta ir mažaisiais turistais: vaikams yra skirtas „Giliuko ir Kaštoniuko takas“, keliaujant šiuo taku mažuosius lydės Kaštoniukas, kuris norės nulaužti šakelę, nuskinti gėlę, ar sugriauti skruzdėlyną, o Giliukas laiku sudrausmins savo  draugą ir mokys elgesio gamtoje ne tik Kaštoniuką, bet ir mažuosius turistus. Šiame parke netgi yra „Plokštinės gamtos lobių trasa“ su smagiomis užduotis, todėl tai puiki pramoga šeimai!

Keliaujant link pajūrio apsilankykite Japoniškame sode „Samogitia“. Tai didžiausias japoniškas sodas Europoje! Ten jūsų laukia netgi svajonių išsipildymo tvorelė „Negai no takegaki“: jums reikės užrašyti savo svajonę ant popierinės juostelės ir užrišti ant tvorelės, sakoma, kad čia užrašytai svajonei lemta išsipildyti. Rasite arbatos namelį, muzikanto kalną, krioklį, akmenų sodą, bonsai sodą, vardinių sakurų alėją ir dar daug kitų įdomybių.

Traukiam į AUKŠTAITIJĄ!

Rumšiškės. bigstockphoto.com nuotr.

Rumšiškės. bigstockphoto.com nuotr.

Na, žinoma, Aukštaitija garsi Lietuvos liaudies buities muziejumi, dažnai vadinamu tiesiog Rumšiškėmis, o kur dar Aukštaitijai priklausantis Anykščių šilelis ir Puntuko akmuo. O ar lankėtės Aukštaitijos nacionaliniame parke? Tai pats seniausias nacionalinis parkas Lietuvoje (įkurtas 1974 m). Tai vieta, kurioje būdamas mėgausis kiekvienas, parke jus pasitiks įstabi gamta, ežeringo krašto kerintys vaizdai. Pavargę po miesto šurmulio galėsite atsipalaiduoti, mėgautis ramiu gamtos prieglobsčiu bei susipažinti su Aukštaitijos kultūros paveldu, jos įvairiarūše augalija. Čia yra ir Botanikos takas, kuris yra įrengtas prie Lūšių ežero, tarp Palūšės ir Meironių kaimų, tako ilgis apie 3,5 km., žingsniuojant šiuo taku, galėsite pamatyti apie 150 augalų rūšių, iš kurių 11 įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą. O kur dar šio parko gamtos paminklai, tautodailininkų medinių skulptūrų ansamblis, etnografiniai kaimai (viename iš jų buvo filmuojamas „Tadas Blinda“) ir t. t.

O kada paskutinį kartą skaičiavote žvaigždes? Nuostabiais žvaigždynais pasimėgaukite Molėtų rajone esančiame garsiajame Lietuvos etnokosmologijos muziejuje, kuriame galėsite žvelgti į dangų per teleskopus: stebėti dangų čia galėsite ir dieną, ir naktį.

Be to, Aukštaitija nuo seno garsėja kaip aludarių kraštas. Užsukite į Biržus, ten galėsite aplankyti Alaus muziejų bei apsilankyti net trijose mieste esančiose alaus daryklose. Biržuose turėsite galimybę aplankyti ir renesansinio stiliaus Biržų tvirtovę.  

Traukiam į SUVALKIJĄ!

Paežerių dvaras. bigstockphoto.com nuotr.

Paežerių dvaras. bigstockphoto.com nuotr.

Kalbant apie Suvalkiją, visų pirma, visiems rekomenduojame aplankyti Marijampolės parką. Nustebsite, koks nuostabus ir įspūdingas yra šio mažo miestelio parkas, ypač naktį! Jeigu netikite, paieškokite nuotraukų ir tuo įsitikinsite.

Visiems mylintiems gamtą verta aplankyti Vištyčio regioninį parką. Vištyčio ežeras ribojasi su Rusija, lankytojus žavi kalvos ir miškai, kurių išskirtinis bruožas – ąžuolai. Į šį parką vasarą žmonės traukia net iš pačių tolimiausių Lietuvos kaimelių.  Be to, čia rasite ir piliakalnius, ir senąsias bažnyčias, ir Pavištyčio sodybą, ir Vištyčio malūną.

Užsukti kviečia ir klasicizmo stiliaus Paežerių dvaras. Dvaro vidaus interjeras yra XIX amžiaus, dvaro projektą rengė architektas M. Knafusas, kuris gerai žinomas kaip klasicizmo stiliaus atstovas. Dvaro apylinkės yra mėgstama pasivaikščiojimų vieta, nes ten gražu ir ramu.

Traukiam į DZŪKIJĄ!

Pūšynas Dzūkijoje. bigstockphoto.com nuotr.

Pūšynas Dzūkijoje. bigstockphoto.com nuotr.

Štai ir atkeliavome pas girių karalius dzūkus. Dzūkijos nacionalinis parkas yra viena miškingiausių Lietuvos saugomų teritorijų. Parkas išsiskiria unikaliu kultūriniu kraštovaizdžiu, augalija, gyvūnija, parke galima aptikti 2107 gyvūnų rūšis, iš jų 254 įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Parko lankytojams siūlomi pėsčiųjų, dviračių takai ir vandens trasos. Vienas vertingiausių objektų – Čepkelių raistas, norintiems pažvelgti į šį raistą, pušynais apaugusias kopas, rekomenduojama pasirinkti Čepkelių mokomąją trasą. Įrengtų takų parke siūloma daugybė, todėl pasirinkti tikrai bus iš ko.

Visus pasiilgusius įspūdingų muzikos garsų ir šviesų šou kviečia Veisiejų fontanas. Jis ypatingas tuo, kad šiltuoju metų laiku, čia nuo ežero pakrantės galima stebėti muzikos garsų ir šviesų šou.

Tad pirmyn – dėliokitės patraukliausią maršrutą ir leiskitės į pažintinę kelionę po Lietuvą, nes čia tikrai yra, ką pamatyti!

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Savirealizacija

Ilgieji skrydžiai. Patarimai skrendantiems

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Daugelis patvirtintų, kad šiltasis metų laikas yra neatsiejamas nuo kelionių. Nemaža dalis žmonių renkasi tolimas kelionių kryptis, todėl, savaime aišku, tenka valandų valandas skristi lėktuvu. Nuostabu yra po ilgo skrydžio pagaliau pasiekti savo išsvajotąjį kelionės tikslą, o tam, kad tokie skrydžiai neapkarstų, kviečiame paskaityti keletą patarimų! Kas yra vadinamieji ilgi skrydžiai? […]

views 3195
Gydytoja dermatologė Asta Dumbliauskienė
Savirealizacija

Nuomonė. Kas šiandien gražu, o rytoj – vulgaru?

Gydytoja dermatologė Asta Dumbliauskienė Neseniai išgirdau istoriją, kaip vienų pažįstamų 11 metų mergaitė, būdama prekybos centre, užėjo į parduotuvės persirengimo kabiną, apsivilko gražius apatinius marškinėlius, atstatė lūpas, išrietė užpakaliuką, taip nusifotografavo ir nuotrauka pasidalijo su savo draugais socialiniame tinkle. Tėvams buvo šokas, jie barė ir baudė dukterį. Tačiau man pirmiausia iškilo klausimas: ar jie turėjo […]

views 12546
Užkietėjusioms romantikėms: 10 geriausių filmų apie meilę
Savirealizacija

Užkietėjusioms romantikėms: 10 geriausių filmų apie meilę

Jei pasiilgote romantikos, nebūtina šimtąjį kartą iš eilės įsijungti „Titaniką” ar „Romeo ir Džiuljetą”. Primename dešimt romantiškiausių visų laikų filmų, kuriuos žiūrėdami tikrai nubrauksite ašarą ir patikėsite amžina meile iš naujo. 1. „Užrašų knygelė” („The Notebook”) Ten, kur pasirodo žavusis Ryan Gosling, romantikos tikrai netrūksta. Ne išimtis ir režisieriaus Nick Cassavetes juosta „Užrašų knygelė”. Filme pasakojama […]

views 23428
5 nemokamos išmaniosios programėlės padeda atsipalaiduoti ir atrasti minčių harmoniją
Savirealizacija

5 nemokamos išmaniosios programėlės padeda atsipalaiduoti ir atrasti minčių harmoniją

Atrodytų keista, kaip telefonas gali padėti atsipalaiduoti ir pabėgti nuo išorinio pasaulio? Vis dėlto, kartais verta atrasti naujas galimybes ir, jeigu telefonas gali trukdyti, tai jis turėtų galėti ir padėti. Sužinokite ir tuo įsitikinkite išbandydami bent keletą programėlių, sukurtų būtent jūsų gerovei. Programėles galite nesunkiai atsirinkti pagal savo norus ir pomėgius: nuo miego kokybės ir […]

views 3110
Savirealizacija

Kvėpavimas, kuris išvalo nuo neigiamų emocijų ir išvaduoja iš įtampos gniaužtų

Ar ir Jums pažįstamas jausmas, kai dėl patiriamos įtampos pradeda skaudėti pečius arba „surakina“ sprandą? Ko gero, taip. O ar kada nors pagalvojote, jog nuo nemalonių įtampos sukeltų pojūčių išsivaduoti gali padėti toks paprastas dalykas kaip kvėpavimas? Šiandien kalbamės su kvėpavimo terapijos centro įkūrėja Dalia Beata Kasmauskaite, kuri sąmoningo kvėpavimo žinių sėmėsi pas žymiausius pasaulio […]

views 7581