Radote klaidą? Radote klaidą?
Psichologija

Išsilaisvinkite nuo toksiškų žmonių: 9 pagrindiniai jų tipai

tags
Publikuotas 2017 balandžio 9 views 17351
Išsilaisvinkite nuo toksiškų žmonių: 9 pagrindiniai jų tipai shutterstock.com

Sakoma, kad vieni žmonės – įkvepia, o kiti – išsekina, todėl draugus rinktis reikia atsargiai. Dažnai nė nepastebime, kaip aplinkiniai mus skaudina ar užkrečia neigiamomis emocijomis. Todėl rekomenduojame susipažinti su devyniais toksiškų žmonių tipais ir kuo greičiau juos eliminuoti iš savo gyvenimo.

  1. Nepaliaujami kritikai. Kartais labai naudinga gauti nuoširdžių pastabų, padedančių apmąstyti savo elgesį bei tobulėti. Tačiau pastebėję, kad artimas žmogus ant jūsų nuolat pila nekonstruktyvią, įžeidžiančią kritiką, susimąstykite: galbūt jis tokiu būdu išlieja ant jūsų tulžį ar žemindamas jus keliasi savivertę? Nereikia nė sakyti, kad toks bendravimas nieko gero neatneša.
  1. Amžinos aukos niekada neprisiima atsakomybės už klaidas ar nesėkmės – kalti tik aplinkiniai. Jei jums tenka nuolat klausytis, kokie blogi jo kolegos, šeimos nariai ar partneris, nė neabejokite, kad greitu metu kaltuoju tapsite ir jūs. Be to, tokie skundai vagia daugybę brangaus jūsų laiko.
  1. Negatyvo kamuoliai. Negatyvumas tarp žmonių plinta tarsi virusas. Todėl leisdami laiką su tais, kurie pasaulį dažo tik tamsiomis spalvomis, patys nejučia įsisukate į neigiamų emocijų spiralę. Pozityvus požiūris ne tik gerina gyvenimą kokybė, bet ir prideda papildomų metų!
  1. Nevaldantys emocijų. Ekstremalūs nuotaikų svyravimai bei pykčio protrūkiai tiesiog išsiurbia jūsų energiją? Jaučiatės, kad ant jūsų nuolat „nuleidžia garą”? Tokių žmonių emocinis intelektas – artimas nuliui, vadinasi, jų artimiausioje aplinkoje jums tikrai nereikia. Be to, atsiranda pavojus, jog prikaupę blogų emocijų išsiliesite ant jums brangių žmonių.
  1. Neturintys empatijos. Tikri draugai visada išklausys, patars ir išties pagalbos ranką. Jei artimajam visiškai svetima užuojauta ir empatija, gali būti, kad turite reikalų su tikru narcizu, arba, dar blogiau – psichopatu. Nuo tokio žmogaus bėkite kuo toliau. 
  1. Nepataisomi melagiai prisiekia, kad paslaptį nusineš į kapus, tačiau neilgai trukus ją sužino visi aplinkiniai; įnirtingai atkalbinėja nuo naujo darbo, bet galiausiai patys ten įsidarbina… Ir tai tik pora priežasčių, kodėl tokio santykio negalima pavadinti nuoširdžia draugyste. Dar blogiau: susidūrę su melagiais, pradedate abejoti žmonių nuoširdumu apskritai.
  1. Manipuliacijos meistrai jumis gali naudotis tam, kad susipažintų su svarbiais žmonėmis, būtų pakviesti į darbo pokalbį arba atkreiptų simpatijos dėmesį. Galingiausias jų ginklas – paskalos ir saldžialiežuvavimas. Manipuliuotojai žino jūsų silpnybes ir jomis naudojasi. Neverta tikėtis, kad jie pasikeis – nedelsdami nutraukite tokius santykius.
  1. Sąmoningi įžeidinėtojai tarsi netyčia lepteli skaudžią pastabą, apie kurią galvojate ištisas savaites. Jie – šypsosi ir, iš pažiūros, elgiasi maloniai, tačiau jų kritika – negailestinga, pasėjanti abejonę net pačiu savimi. Savivertę ne taip lengva atstatyti, todėl su tokiais žmonėmis būkite labai atsargūs.
  1. Neatsparūs stresui. Ar žinojote, kad žmonės yra užprogramuoti neigiamai mąstyti ir visada jaudintis dėl saugumo, sveikatos ir išgyvenimo? Deja, mūsų genuose užkoduotas nerimas keroja ir dabar. Susidūrę su nuolat kankinamais stresu, nejučiomis jį perimame.

Nepamirškite, kad nuo jūsų emocijų labai priklauso kūno sveikata. Todėl nebijokite būti šiek tiek savanaudiški ir pirmiausia rūpinkitės savo gerove.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Norite būti laimingi? Sužinokite, kaip tokiais tapti
Psichologija

Norite būti laimingi? Sužinokite, kaip tokiais tapti

Visi nori būti laimingi, tik ne visi žino, kaip tokiais tapti. Meilės ir santykių ekspertai pateikė 16 dalykų, kurie kiekvieną žmogų padarys kur kas laimingesnį. Skirtingos lytys laimę supranta skirtingai, šio jausmo suvokimas kitoks ir skirtingose kultūrose bei skirtingose šalyse. Rezultatai stebina, tačiau visi ekspertai pateikė vieną ir tą patį teiginį. Pirmiausia, žinovai siūlo pasidovanoti […]

views 5321
Psichologija

Norite prailginti savo tėvų gyvenimą? Pakvieskite juos į svečius!

Pakvieskite savo tėvus į svečius per didžiąsias metų šventes. Tam puikiai tiks ir artėjančios Velykos. Tai labai svarbu. Tokias išvadas paskelbė Kalifornijos universiteto mokslininkai, atlikę tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus žmonės, kurie dažnai matosi su savo vaikais, dažniausiai gyvena kur kas ilgiau nei tie, kurie neturi šios galimybės. Tyrime dalyvavo 1600 žmonių. Vidutinis dalyvių […]

views 4888
Psichologija

Aktorė Eglė Jackaitė: „Jei myliu savo sielą, privalau mylėti ir kūną“

Kasmet prieš savo gimtadienį balandžio 28-ąją aktorė, dėstytoja, televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja Eglė Jackaitė tarsi stabteli ir padėkoja už viską, ką turi ir kuo gali džiaugtis. Šiemet žinoma moteris pasidovanojo išskirtinę dovaną – su abiem savo sūnumis Jokūbu ir Elijumi balandžio pabaigoje ji vyks į Izraelį − kelionę, kurią vadina dar vienu būsimu […]

views 15008
Sužinokite savo gyvenimo kelio skaičių: reikės tik gimimo datos
Psichologija

Sužinokite savo gyvenimo kelio skaičių: reikės tik gimimo datos

Horoskopų kritikai tikina, kad visi tą patį mėnesį gimę žmonės tiesiog negali pasižymėti vienodomis savybėmis. Mes su tokiu teiginiu taip pat nesiginčysime. Todėl siūlome apskaičiuoti numerologų mėgstamą gyvenimo kelio skaičių – galbūt gimimo data Jus apibūdina kur kas tiksliau? Gyvenimo kelio skaičių apsiskaičiuoti labai paprasta – tereikia sudėti visus gimimo datos skaitmenis. Pavyzdžiui: 1+9+9+1+0+6+0+3 = […]

views 17866
Įkvepiančios citatos: 21 Mahatma Gandhi išminties perlų
Psichologija

Įkvepiančios citatos: 21 Mahatma Gandhi išminties perlų

Indijos tautinio išsivadavimo dvasinis lyderis Mahatma Gandhi įkvėpė ne tik tautiečius, bet ir galybę žmonių visame pasaulyje. Nors nuo jo žūties praėjo beveik 70 metų, iš Mahatma Gandhi vis dar galime pasimokyti gerumo, išminties bei meilės. Akis už akį – ir visas pasaulis taps aklas. Meilė ir tiesa – dvi tos pačios monetos pusės, jas […]

views 17005

Ar norėtumėte gauti

Nemokamą leidinį?

Kiekvieną sekmadienio rytą?

Įveskite savo el. pašto adresą

Nemokamo leidinio

prenumeratai

Ačiū!

Jūs buvote sėkmingai įtrauktas į leidinio prenumeratorių sąrašą!


Pasimatysime sekmadienį!