Sakoma, kad vieni žmonės – įkvepia, o kiti – išsekina, todėl draugus rinktis reikia atsargiai. Dažnai nė nepastebime, kaip aplinkiniai mus skaudina ar užkrečia neigiamomis emocijomis. Todėl rekomenduojame susipažinti su devyniais toksiškų žmonių tipais ir kuo greičiau juos eliminuoti iš savo gyvenimo.
- Nepaliaujami kritikai. Kartais labai naudinga gauti nuoširdžių pastabų, padedančių apmąstyti savo elgesį bei tobulėti. Tačiau pastebėję, kad artimas žmogus ant jūsų nuolat pila nekonstruktyvią, įžeidžiančią kritiką, susimąstykite: galbūt jis tokiu būdu išlieja ant jūsų tulžį ar žemindamas jus keliasi savivertę? Nereikia nė sakyti, kad toks bendravimas nieko gero neatneša.
- Amžinos aukos niekada neprisiima atsakomybės už klaidas ar nesėkmės – kalti tik aplinkiniai. Jei jums tenka nuolat klausytis, kokie blogi jo kolegos, šeimos nariai ar partneris, nė neabejokite, kad greitu metu kaltuoju tapsite ir jūs. Be to, tokie skundai vagia daugybę brangaus jūsų laiko.
- Negatyvo kamuoliai. Negatyvumas tarp žmonių plinta tarsi virusas. Todėl leisdami laiką su tais, kurie pasaulį dažo tik tamsiomis spalvomis, patys nejučia įsisukate į neigiamų emocijų spiralę. Pozityvus požiūris ne tik gerina gyvenimą kokybė, bet ir prideda papildomų metų!
- Nevaldantys emocijų. Ekstremalūs nuotaikų svyravimai bei pykčio protrūkiai tiesiog išsiurbia jūsų energiją? Jaučiatės, kad ant jūsų nuolat „nuleidžia garą”? Tokių žmonių emocinis intelektas – artimas nuliui, vadinasi, jų artimiausioje aplinkoje jums tikrai nereikia. Be to, atsiranda pavojus, jog prikaupę blogų emocijų išsiliesite ant jums brangių žmonių.
- Neturintys empatijos. Tikri draugai visada išklausys, patars ir išties pagalbos ranką. Jei artimajam visiškai svetima užuojauta ir empatija, gali būti, kad turite reikalų su tikru narcizu, arba, dar blogiau – psichopatu. Nuo tokio žmogaus bėkite kuo toliau.
- Nepataisomi melagiai prisiekia, kad paslaptį nusineš į kapus, tačiau neilgai trukus ją sužino visi aplinkiniai; įnirtingai atkalbinėja nuo naujo darbo, bet galiausiai patys ten įsidarbina… Ir tai tik pora priežasčių, kodėl tokio santykio negalima pavadinti nuoširdžia draugyste. Dar blogiau: susidūrę su melagiais, pradedate abejoti žmonių nuoširdumu apskritai.
- Manipuliacijos meistrai jumis gali naudotis tam, kad susipažintų su svarbiais žmonėmis, būtų pakviesti į darbo pokalbį arba atkreiptų simpatijos dėmesį. Galingiausias jų ginklas – paskalos ir saldžialiežuvavimas. Manipuliuotojai žino jūsų silpnybes ir jomis naudojasi. Neverta tikėtis, kad jie pasikeis – nedelsdami nutraukite tokius santykius.
- Sąmoningi įžeidinėtojai tarsi netyčia lepteli skaudžią pastabą, apie kurią galvojate ištisas savaites. Jie – šypsosi ir, iš pažiūros, elgiasi maloniai, tačiau jų kritika – negailestinga, pasėjanti abejonę net pačiu savimi. Savivertę ne taip lengva atstatyti, todėl su tokiais žmonėmis būkite labai atsargūs.
- Neatsparūs stresui. Ar žinojote, kad žmonės yra užprogramuoti neigiamai mąstyti ir visada jaudintis dėl saugumo, sveikatos ir išgyvenimo? Deja, mūsų genuose užkoduotas nerimas keroja ir dabar. Susidūrę su nuolat kankinamais stresu, nejučiomis jį perimame.
Nepamirškite, kad nuo jūsų emocijų labai priklauso kūno sveikata. Todėl nebijokite būti šiek tiek savanaudiški ir pirmiausia rūpinkitės savo gerove.
Kokia tavo nuomonė?