Radote klaidą? Radote klaidą?
Psichologija

Išsilaisvinkite nuo toksiškų žmonių: 9 pagrindiniai jų tipai

tags
Publikuotas 2017 balandžio 9 views 20024
Išsilaisvinkite nuo toksiškų žmonių: 9 pagrindiniai jų tipai shutterstock.com

Sakoma, kad vieni žmonės – įkvepia, o kiti – išsekina, todėl draugus rinktis reikia atsargiai. Dažnai nė nepastebime, kaip aplinkiniai mus skaudina ar užkrečia neigiamomis emocijomis. Todėl rekomenduojame susipažinti su devyniais toksiškų žmonių tipais ir kuo greičiau juos eliminuoti iš savo gyvenimo.

  1. Nepaliaujami kritikai. Kartais labai naudinga gauti nuoširdžių pastabų, padedančių apmąstyti savo elgesį bei tobulėti. Tačiau pastebėję, kad artimas žmogus ant jūsų nuolat pila nekonstruktyvią, įžeidžiančią kritiką, susimąstykite: galbūt jis tokiu būdu išlieja ant jūsų tulžį ar žemindamas jus keliasi savivertę? Nereikia nė sakyti, kad toks bendravimas nieko gero neatneša.
  1. Amžinos aukos niekada neprisiima atsakomybės už klaidas ar nesėkmės – kalti tik aplinkiniai. Jei jums tenka nuolat klausytis, kokie blogi jo kolegos, šeimos nariai ar partneris, nė neabejokite, kad greitu metu kaltuoju tapsite ir jūs. Be to, tokie skundai vagia daugybę brangaus jūsų laiko.
  1. Negatyvo kamuoliai. Negatyvumas tarp žmonių plinta tarsi virusas. Todėl leisdami laiką su tais, kurie pasaulį dažo tik tamsiomis spalvomis, patys nejučia įsisukate į neigiamų emocijų spiralę. Pozityvus požiūris ne tik gerina gyvenimą kokybė, bet ir prideda papildomų metų!
  1. Nevaldantys emocijų. Ekstremalūs nuotaikų svyravimai bei pykčio protrūkiai tiesiog išsiurbia jūsų energiją? Jaučiatės, kad ant jūsų nuolat „nuleidžia garą”? Tokių žmonių emocinis intelektas – artimas nuliui, vadinasi, jų artimiausioje aplinkoje jums tikrai nereikia. Be to, atsiranda pavojus, jog prikaupę blogų emocijų išsiliesite ant jums brangių žmonių.
  1. Neturintys empatijos. Tikri draugai visada išklausys, patars ir išties pagalbos ranką. Jei artimajam visiškai svetima užuojauta ir empatija, gali būti, kad turite reikalų su tikru narcizu, arba, dar blogiau – psichopatu. Nuo tokio žmogaus bėkite kuo toliau. 
  1. Nepataisomi melagiai prisiekia, kad paslaptį nusineš į kapus, tačiau neilgai trukus ją sužino visi aplinkiniai; įnirtingai atkalbinėja nuo naujo darbo, bet galiausiai patys ten įsidarbina… Ir tai tik pora priežasčių, kodėl tokio santykio negalima pavadinti nuoširdžia draugyste. Dar blogiau: susidūrę su melagiais, pradedate abejoti žmonių nuoširdumu apskritai.
  1. Manipuliacijos meistrai jumis gali naudotis tam, kad susipažintų su svarbiais žmonėmis, būtų pakviesti į darbo pokalbį arba atkreiptų simpatijos dėmesį. Galingiausias jų ginklas – paskalos ir saldžialiežuvavimas. Manipuliuotojai žino jūsų silpnybes ir jomis naudojasi. Neverta tikėtis, kad jie pasikeis – nedelsdami nutraukite tokius santykius.
  1. Sąmoningi įžeidinėtojai tarsi netyčia lepteli skaudžią pastabą, apie kurią galvojate ištisas savaites. Jie – šypsosi ir, iš pažiūros, elgiasi maloniai, tačiau jų kritika – negailestinga, pasėjanti abejonę net pačiu savimi. Savivertę ne taip lengva atstatyti, todėl su tokiais žmonėmis būkite labai atsargūs.
  1. Neatsparūs stresui. Ar žinojote, kad žmonės yra užprogramuoti neigiamai mąstyti ir visada jaudintis dėl saugumo, sveikatos ir išgyvenimo? Deja, mūsų genuose užkoduotas nerimas keroja ir dabar. Susidūrę su nuolat kankinamais stresu, nejučiomis jį perimame.

Nepamirškite, kad nuo jūsų emocijų labai priklauso kūno sveikata. Todėl nebijokite būti šiek tiek savanaudiški ir pirmiausia rūpinkitės savo gerove.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Hermano Hesės citatos
Psichologija

Įkvepiančios Hermano Hesės citatos apie meilę

Hermanas Hesė – intelektualinių, filosofinių ir psichologinių romanų meistras, 1946 metų Nobelio premijos laureatas. Kviečiame paskaityti jo citatas turbūt apie patį svarbiausią dalyką gyvenime – meilę.  Kai dingsta kas nors brangaus ir nepakeičiamo, jaučiamės lyg pabudę iš sapno. Skaitymas be meilės, žinios be pagarbos, išsilavinimas be atsidavimo yra viena sunkiausių nuodėmių dvasiai. Karus sukelia žmonės, kurie […]

views 5611
Psichologija

15 Įkvepiančių Antuano de Sen Egziuperi citatų, kurios padės jaustis laimingais

Garsus prancūzų rašytojas Antuanas de Sent Egziuperi daugiausiai žinomas dėl savo populiariausios knygos „Mažasis princas“– filosofinės pasakos, skirtos suaugusiems. Knyga įkvepia mylėti visą aplinkui, paleisti, išlaisvinti bei prisijaukinti. Pateikiame jums šio autoriaus citatų, kurios praskaidrins dieną ir padės pasijusti laimingais.  1. Laikas yra ne smėlio laikrodis, kuris naudoja smėlį, o pjovėjas, rišantis pėdą. Citadelė 2. […]

views 34112
Nuostabios vietos vestuvių fotosesijoms Lietuvoje
Psichologija

Nuostabios vietos vestuvių fotosesijoms Lietuvoje

Artėja viena gražiausių dienų jūsų gyvenime, tačiau vis dar dvejojate, kokią vietą pasirinkti savo vestuvių fotosesijai? Tai jums gali padėti padaryti jūsų vestuvių fotografas. Apsiginklavęs savo foto įranga jis išbraidė ne vieną žolynais apaugusią Lietuvos vietą, ne kartą kojas mirkė jūroje vien tam, kad pagautų patį geriausią kadrą, stengdamasis kiekvieno istoriją paversti išskirtine. Siūlome pasižvalgyti […]

views 4933
Psichologija

Kaip įgyvendinti savo tikslus?

Dar visai neseniai Naujųjų metų išvakarėse kūrėme ne tik planus, bet ryžtingai pažadėjome sau, kad kitais metais viskas bus kitaip. Daugiau sportuosime, numesime svorio, susirasime antrąją pusę ir pagaliau išvyksime į išsvajotąją kelionę. Deja, dažnai tie pažadai sutirpsta taip greitai, kaip iškritusios snaigės ant mūsų blakstienų. Ką daryti, jog tikslai pagaliau virstų realybe? Pakabinkite tikslus […]

views 5316
10 įkvepiančių knygų, kurios pakeis jūsų gyvenimą
Psichologija

10 įkvepiančių knygų, kurios pakeis jūsų gyvenimą

Turbūt sutiksite, jog būna knygų, kurias vos pradėjus skaityti, norisi mesti į šalį, ir tokių, kurios sudomina nuo pat pirmo puslapio. Kai kurios knygos mus įkvepia taip, kad nejučia pradedame keisti savo gyvenimą teigiama linkme. Gamtos Grožio Formulė dalinasi įkvepiančių knygų dešimtuku.   1. Paulo Coelho „Alchemikas“ „Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų.“ […]

views 20268

Ar norėtumėte gauti

Nemokamą leidinį?

Kiekvieną sekmadienio rytą?

Įveskite savo el. pašto adresą

Nemokamo leidinio

prenumeratai

Ačiū!

Jūs buvote sėkmingai įtrauktas į leidinio prenumeratorių sąrašą!


Pasimatysime sekmadienį!