Psichologija

Išsilaisvinkite nuo toksiškų žmonių: 9 pagrindiniai jų tipai

Publikuotas 2017 9 balandžio views 25794
Išsilaisvinkite nuo toksiškų žmonių: 9 pagrindiniai jų tipai shutterstock.com

Sakoma, kad vieni žmonės – įkvepia, o kiti – išsekina, todėl draugus rinktis reikia atsargiai. Dažnai nė nepastebime, kaip aplinkiniai mus skaudina ar užkrečia neigiamomis emocijomis. Todėl rekomenduojame susipažinti su devyniais toksiškų žmonių tipais ir kuo greičiau juos eliminuoti iš savo gyvenimo.

  1. Nepaliaujami kritikai. Kartais labai naudinga gauti nuoširdžių pastabų, padedančių apmąstyti savo elgesį bei tobulėti. Tačiau pastebėję, kad artimas žmogus ant jūsų nuolat pila nekonstruktyvią, įžeidžiančią kritiką, susimąstykite: galbūt jis tokiu būdu išlieja ant jūsų tulžį ar žemindamas jus keliasi savivertę? Nereikia nė sakyti, kad toks bendravimas nieko gero neatneša.
  1. Amžinos aukos niekada neprisiima atsakomybės už klaidas ar nesėkmės – kalti tik aplinkiniai. Jei jums tenka nuolat klausytis, kokie blogi jo kolegos, šeimos nariai ar partneris, nė neabejokite, kad greitu metu kaltuoju tapsite ir jūs. Be to, tokie skundai vagia daugybę brangaus jūsų laiko.
  1. Negatyvo kamuoliai. Negatyvumas tarp žmonių plinta tarsi virusas. Todėl leisdami laiką su tais, kurie pasaulį dažo tik tamsiomis spalvomis, patys nejučia įsisukate į neigiamų emocijų spiralę. Pozityvus požiūris ne tik gerina gyvenimą kokybė, bet ir prideda papildomų metų!
  1. Nevaldantys emocijų. Ekstremalūs nuotaikų svyravimai bei pykčio protrūkiai tiesiog išsiurbia jūsų energiją? Jaučiatės, kad ant jūsų nuolat „nuleidžia garą”? Tokių žmonių emocinis intelektas – artimas nuliui, vadinasi, jų artimiausioje aplinkoje jums tikrai nereikia. Be to, atsiranda pavojus, jog prikaupę blogų emocijų išsiliesite ant jums brangių žmonių.
  1. Neturintys empatijos. Tikri draugai visada išklausys, patars ir išties pagalbos ranką. Jei artimajam visiškai svetima užuojauta ir empatija, gali būti, kad turite reikalų su tikru narcizu, arba, dar blogiau – psichopatu. Nuo tokio žmogaus bėkite kuo toliau. 
  1. Nepataisomi melagiai prisiekia, kad paslaptį nusineš į kapus, tačiau neilgai trukus ją sužino visi aplinkiniai; įnirtingai atkalbinėja nuo naujo darbo, bet galiausiai patys ten įsidarbina… Ir tai tik pora priežasčių, kodėl tokio santykio negalima pavadinti nuoširdžia draugyste. Dar blogiau: susidūrę su melagiais, pradedate abejoti žmonių nuoširdumu apskritai.
  1. Manipuliacijos meistrai jumis gali naudotis tam, kad susipažintų su svarbiais žmonėmis, būtų pakviesti į darbo pokalbį arba atkreiptų simpatijos dėmesį. Galingiausias jų ginklas – paskalos ir saldžialiežuvavimas. Manipuliuotojai žino jūsų silpnybes ir jomis naudojasi. Neverta tikėtis, kad jie pasikeis – nedelsdami nutraukite tokius santykius.
  1. Sąmoningi įžeidinėtojai tarsi netyčia lepteli skaudžią pastabą, apie kurią galvojate ištisas savaites. Jie – šypsosi ir, iš pažiūros, elgiasi maloniai, tačiau jų kritika – negailestinga, pasėjanti abejonę net pačiu savimi. Savivertę ne taip lengva atstatyti, todėl su tokiais žmonėmis būkite labai atsargūs.
  1. Neatsparūs stresui. Ar žinojote, kad žmonės yra užprogramuoti neigiamai mąstyti ir visada jaudintis dėl saugumo, sveikatos ir išgyvenimo? Deja, mūsų genuose užkoduotas nerimas keroja ir dabar. Susidūrę su nuolat kankinamais stresu, nejučiomis jį perimame.

Nepamirškite, kad nuo jūsų emocijų labai priklauso kūno sveikata. Todėl nebijokite būti šiek tiek savanaudiški ir pirmiausia rūpinkitės savo gerove.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 5864
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 7285
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 7807

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 7076

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 5398