Radote klaidą? Radote klaidą?
Psichologija

Išsilaisvinkite nuo toksiškų žmonių: 9 pagrindiniai jų tipai

tags
Publikuotas 2017 balandžio 9 views 22855
Išsilaisvinkite nuo toksiškų žmonių: 9 pagrindiniai jų tipai shutterstock.com

Sakoma, kad vieni žmonės – įkvepia, o kiti – išsekina, todėl draugus rinktis reikia atsargiai. Dažnai nė nepastebime, kaip aplinkiniai mus skaudina ar užkrečia neigiamomis emocijomis. Todėl rekomenduojame susipažinti su devyniais toksiškų žmonių tipais ir kuo greičiau juos eliminuoti iš savo gyvenimo.

  1. Nepaliaujami kritikai. Kartais labai naudinga gauti nuoširdžių pastabų, padedančių apmąstyti savo elgesį bei tobulėti. Tačiau pastebėję, kad artimas žmogus ant jūsų nuolat pila nekonstruktyvią, įžeidžiančią kritiką, susimąstykite: galbūt jis tokiu būdu išlieja ant jūsų tulžį ar žemindamas jus keliasi savivertę? Nereikia nė sakyti, kad toks bendravimas nieko gero neatneša.
  1. Amžinos aukos niekada neprisiima atsakomybės už klaidas ar nesėkmės – kalti tik aplinkiniai. Jei jums tenka nuolat klausytis, kokie blogi jo kolegos, šeimos nariai ar partneris, nė neabejokite, kad greitu metu kaltuoju tapsite ir jūs. Be to, tokie skundai vagia daugybę brangaus jūsų laiko.
  1. Negatyvo kamuoliai. Negatyvumas tarp žmonių plinta tarsi virusas. Todėl leisdami laiką su tais, kurie pasaulį dažo tik tamsiomis spalvomis, patys nejučia įsisukate į neigiamų emocijų spiralę. Pozityvus požiūris ne tik gerina gyvenimą kokybė, bet ir prideda papildomų metų!
  1. Nevaldantys emocijų. Ekstremalūs nuotaikų svyravimai bei pykčio protrūkiai tiesiog išsiurbia jūsų energiją? Jaučiatės, kad ant jūsų nuolat „nuleidžia garą”? Tokių žmonių emocinis intelektas – artimas nuliui, vadinasi, jų artimiausioje aplinkoje jums tikrai nereikia. Be to, atsiranda pavojus, jog prikaupę blogų emocijų išsiliesite ant jums brangių žmonių.
  1. Neturintys empatijos. Tikri draugai visada išklausys, patars ir išties pagalbos ranką. Jei artimajam visiškai svetima užuojauta ir empatija, gali būti, kad turite reikalų su tikru narcizu, arba, dar blogiau – psichopatu. Nuo tokio žmogaus bėkite kuo toliau. 
  1. Nepataisomi melagiai prisiekia, kad paslaptį nusineš į kapus, tačiau neilgai trukus ją sužino visi aplinkiniai; įnirtingai atkalbinėja nuo naujo darbo, bet galiausiai patys ten įsidarbina… Ir tai tik pora priežasčių, kodėl tokio santykio negalima pavadinti nuoširdžia draugyste. Dar blogiau: susidūrę su melagiais, pradedate abejoti žmonių nuoširdumu apskritai.
  1. Manipuliacijos meistrai jumis gali naudotis tam, kad susipažintų su svarbiais žmonėmis, būtų pakviesti į darbo pokalbį arba atkreiptų simpatijos dėmesį. Galingiausias jų ginklas – paskalos ir saldžialiežuvavimas. Manipuliuotojai žino jūsų silpnybes ir jomis naudojasi. Neverta tikėtis, kad jie pasikeis – nedelsdami nutraukite tokius santykius.
  1. Sąmoningi įžeidinėtojai tarsi netyčia lepteli skaudžią pastabą, apie kurią galvojate ištisas savaites. Jie – šypsosi ir, iš pažiūros, elgiasi maloniai, tačiau jų kritika – negailestinga, pasėjanti abejonę net pačiu savimi. Savivertę ne taip lengva atstatyti, todėl su tokiais žmonėmis būkite labai atsargūs.
  1. Neatsparūs stresui. Ar žinojote, kad žmonės yra užprogramuoti neigiamai mąstyti ir visada jaudintis dėl saugumo, sveikatos ir išgyvenimo? Deja, mūsų genuose užkoduotas nerimas keroja ir dabar. Susidūrę su nuolat kankinamais stresu, nejučiomis jį perimame.

Nepamirškite, kad nuo jūsų emocijų labai priklauso kūno sveikata. Todėl nebijokite būti šiek tiek savanaudiški ir pirmiausia rūpinkitės savo gerove.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
juoko_joga
Psichologija

Neįtikėtini faktai, kuriuos reikėtų žinoti apie juoko jogą

Ne kartą girdėjome frazę, kad juokas gydo. Juokas gali pakeisti žmogaus nuotaiką per kelias minutes. Tam, kad juoktumeisi iš visų jėgų nereikia net geros kompanijos. Egzistuoja juoko joga. Kas yra juoko joga? Joga yra puiki asketinė technika, atpalaiduojanti protą ir kūną. Žodis „joga“ kilo iš sanskrito kalbos šaknies „YUJ“, kuris reiškia „surišti, įtempti“ ir gali […]

views 69

6 romantiškos idėjos šiai vasarai, kurių tiesiog negalite praleisti

Taip ilgai laukta vasara jau įsibėgėjo. Žinoma, jos netikrai nesinori leisti namuose prie TV arba kompiuterio, todėl siūlome jums kelias romantiškas idėjas vasaros pasimatymams. Nesvarbu, ar tai pirmas, ar dvidešimtas jūsų pasimatymas, juk romantikos niekada nebus per daug? Lauko kinas Pamenate amerikietiškus filmus, kur porelės glaustosi, susėdusios ant pievelės, žiūrėdamos kino filmus? Vasarą kinu po […]

views 155
Psichologija

Įsimintiniausios citatos iš serialo „Liežuvautoja”

Jie jauni, žavūs ir drąsūs Manheteno aukštuomenės jaunuoliai, kuriems visas pasaulis po kojomis. Jie nebijo rizikuoti ir klysti. Jie švenčia gyvenimą ir rengiasi tik geriausiais drabužiais. Tikime, ne vienas norėjote atsidurti šių jaunuolių kailyje. Serialas „Liežuvautoja” sužavėjo daugumą jaunuolių ir ne tik. Dalinamės keliomis citatomis, kurios įkvėps kasdienai.  „Man nereikia draugų, man reikia daugiau šampano“. „Jei dviems […]

views 243
Psichologija

Paprasti būdai, kurie padės atsipalaiduoti

Gyvenant šiuolaikiniu tempu, tikrai netrūksta problemų ir įvairių rūpesčių. Daug kartų patiriame stresines situacijas, o tai mus  palaužia fiziškai ir psichiškai. Jei esame įsitempę, mūsų protas tarsi užsiblokuoja, negalime galvoti apie kūrybingus problemų sprendimo būdus, problemos tampa dar sunkesnės, jaučiame spaudimą, o tai sumažina mūsų galimybes viską ramiai ir logiškai išspręsti. Atsipalaidavimas šiomis dienomis tampa […]

views 204
Keisčiausios fobijos
Psichologija

Keisčiausios fobijos. Ko bijome?

Žodis fobija išvertus iš graikų kalbos reiškia stiprią, nepaliaujamą ir nepagrįstą daiktų, veiksmų, žmonių ar situacijų patologinę laimę. Tokio dydžio baimė dažnai nekelia realaus pavojaus, tačiau žmogui, turinčiam tam tikros rūšies fobiją, ji gerokai apsunkiną kasdieninį gyvenimą be jokios baimės ir jos sukeliamų padarinių. Daugelius iš mūsų kažko bijo, vieni be galo jaudinasi kalbėdami viešai, kiti panikuoja įsivaizduodami, […]

views 203