Pokyčius vykdyti lengviau, kai tą daryti įkvepia aplinka. Pasiryžę atnaujinti namus, kritiškai įvertinkite erdves ir susidarykite sąrašą dalykų, kuriuos norite pakeisti. Jeigu nežinote, nuo ko pradėti, patarimais dalijasi interjero dizaino studijos Olga’s studio vadovė Olga Kondratova. Štai, kaip kuriami jaukūs namai:
1. Išmeskite iš namų visą šlamštą, nes namai, perkrauti daiktais, nebus jaukūs ir stilingi. Negailėkite ir išmeskite net nereikalingas spintas ir baldus – namuose atsiras šviesos ir erdvės gyvenimui.
2. Gražus jaukus namas ar butas yra visų pirma tinkamo planavimo rezultatas. Negailėkite laiko ir pinigų, susiraskite šios srities profesionalą, nes kiek bepuoštum patalpas paveikslėliais ar kilimais, jei juose vien tamsūs koridoriai ir nėra erdvės, čia gyventi nebus patogu.
3. Jei butas nėra didelis, geriau daryti vienodas grindis visoms patalpoms – tai suteiks vientisos erdvės įvaizdį, kambariai atrodys didesni.
4. Šviesių spalvų durys pašviesiną visą butą.
5. Jei įmanoma, planuojant numatykite galimybę apjungti ar atskirti erdves, priklausomai nuo poreikio ar paros laiko, plačių durų pagalba. Pavyzdžiui, darbo kabinetas gali būti sujungtas su svetaine, taip gausime papildomą langą erdvėje.
6. Jei nedaug išmanote apie dekorą ir neturite su kuo pasitarti, rinkitės pieno ar šviesiai pilkos spalvos sienas. Tai beveik universalus variantas. Tokių sienų fone ir senovinė komoda ir šiuolaikiniai baldai puikiai derės.
7. Naudokite antikvarinius baldus: močiutės laikų vaikiška kėdutė gali pakeisti spintelę prie lovos, o restauruota komoda iš sendaikčių gali puikiai gyventi virtuvėje ar vonios kambaryje.
8. Svetainėje visada numatykite vietos knygų spintoms – nebūna jaukių svetainių be knygų.
9. Vakare šviesa iš viršaus suteikia labai ryškius šešėlius. Pasirūpinkite šoniniu apšvietimu arba toršerais.
10. Nebūtina virtuvei gaminti didelių virtuvinių komplektų. Gali pakakti kompaktiško modulio su stalviršiu, o vietoj spintelių – įrenkite sandėliuką šalia.
11. Vietoj kietų kėdžių prie valgomojo stalo, geriau naudoti nedideles kėdes su porankiais. Tai teigiamai nuteiks ilgiems šeimyniniams pasisėdėjimas.
12. Virš stalo galima pakabinti mažą lempą arba šalia pastatyti toršerą.
13. Margas kilimas puikiai tiks svetainės kambaryje prie sofos.
14. Naudokite puošnius indus kiekvieną dieną.
15. Plovimo kempinėlės, valymo skysčiai ir kiti nereikalingi daiktai nepuošia virtuvės. Įpraskite juos sutvarkyti ir sudėlioti į stalčius.
16. Jeigu naudojate ypatingus ar natūralius kosmetikos produktus, vonios spintelėje įrengtas mini šaldytuvas palengvins rutiną. Vietos tokiai spintelei vonioje visada turėtumėte rasti po kriaukle.
17. Nepaverskite vaiko kambario žaislų sandėliu. Palikite tik keletą mėgstamiausių žaislų, o likusius atidėkite. Taip vaikas išmoks labiau sutelkti dėmesį ir ugdyti vaizduotę, o ir dulkių bus mažiau.
18. Jei vaikui nesiseka mokslai, mokymosi vieta turėtų būti pagrindinis kambario akcentas. Ji gali būti iškelta ant mažos pakylos ir turėtų būti gerai apšviesta. Ten turėtų būti jauku. Be to, mokyklinis stalas gali būti atskirtas nuo miegamosios zonos neaukštomis lentynomis, užuolaidomis arba užtvara-širma.
19. Pasidarykite daug platesnę nei įprasta palangę, ir turėsite sau papildomą darbo ar poilsio vietą.
20. Pašalinkite iš prieškambario atviras pakabas, jos sukuria apkrautumo jausmą. Geriau sugalvoti siaurą saugojimo sistemą su durelėmis ar užuolaidomis.