Granato, neretai vadinamo „grūdėtuoju“ mineralu, galios slepiasi įvairiuose šio akmens spalvų pavidaluose. Nors dažniausiai būna raudonas (dar vadinamas piropu), rausvas (rodolitas) arba rudai raudonas (andraditas), galios ir energijos akmuo taip pat gali būti violetiniai raudonas (almandinas), žalias (uvarovitas), gelsvas (grosuliaras) juodai rudas, juodas (melanitas) ar netgi bespalvis (grosuliaras). Nenuostabu, jog būdamas toks universalus spalvų paletės aspektu, grūdėtasis mineralas pasižymi ir itin įvairiomis gydomosiomis, mintis ir sielą valančiomis, gyvenimą gerinančiomis savybėmis.
Granatas yra pozityvių minčių akmuo, suteikiantis vilties, ramumo ir optimizmo. Manoma, kad šis akmuo geba gydyti sunkias emocines traumas, išvaduoti iš depresijos gniaužtų bei suteikti ryžto į gyvenimą žvelgti iš šviesios pusės. Reguliariai nešiojamas suteikia džiaugsmo bei stimuliuoja meilę gyvenimui.
„Grūdėtasis“ mineralas, suteikdamas optimizmo ir įliedamas į gyvenimą šviesos, padeda atsikratyti senų negatyvių mastymo įpročių, žalingų stereotipų. Granatas taip pat apsaugo nuo „užstrigimo“ praeityje bei pasąmoninio žmogaus kenkimo sau pačiam.
Granatas dažnai vadinamas meilės ir aistros akmeniu. Tačiau nepaisant to, jog mineralas skatina tobulėti dvasiškai ir padeda į gyvenimą pritraukti meilę, granatas taip pat yra vienas iš akmenų, kuris savo šeimininku rūpinasi ir praktiškame, žemiškame lygmenyje. Šis akmuo gelbsti kai norima atsipalaiduoti, suprasti savo seksualinius troškimus, padeda subalansuoti emocinio bei fizinio intymumo poreikį. Naudingas esant aistros stygiui, nes didina seksualinį apetitą.
Granatas yra stiprus akmuo, todėl savo šeimininkui suteikia ryžto, drąsos ir kantrybės įveikti visus gyvenimo sunkumus.
Beje, manoma, jog suteikdamas neįtikėtinos vidinės tvirtybės, granatas taip pat sustiprina ir šeimininko intuiciją. O budizmo bei induizmo religijose granatas ankstesniaisiais amžiais laikytas šventu akmeniu, gebančiu „nušviesti kelią“ bei apsaugoti nuo blogio.
Granatas yra ne tik meilės akmuo. Šis mineralas vadinamas ir sveikatos talismanu. Teigiama, kad akmuo gydo daugybę organizmo sutrikimų, tokių kaip rūgšties refliukso disfunkciją, anemiją ir įvairias kraujo ligas, padeda atstatyti kraujo ląstelių struktūrą, stiprina imuninę sistemą, malšina pakilusia temperatūrą, valo plaučius, gydo odos ligas ir t.t.
Manoma, kad granatas dovanoja sėkmę, jeigu šeimininkas jau yra sukūręs ar dar tik planuoja kurti verslą. Mineralas suteikia pasitikėjimo savimi, charizmos, padeda kalbėti išraiškingiau bei sklandžiau, taip pat gelbsti priimant finansiškai naudingus sprendimus ir motyvuoja dirbti produktyviai bei atkakliai, kad užsibrėžti tikslai būtų pasiekti kaip įmanoma greičiau bei, žinoma, sėkmingiau.
Beje, nuo ankstyvųjų amžių buvo manoma, kad granatas savo šeimininkui atveria kelią į gausumą bei turtus. Reikia pripažinti, kad žmonėms padeda tai, kuo jie tiki, todėl net ir netikintiesiems pasitelkti mineralų galią verta dėl savitaigos, psichologinio placebo motyvų.