Eksperimentas: kaip namuose tobulai išgryninti vandenį?

Publikuotas 2016 8 liepos views 14752
Eksperimentas: kaip namuose tobulai išgryninti vandenį? Eksperimentas: kaip namuose tobulai išgryninti vandenį?

Jei stengiatės gyventi sąmoningai ir ieškote būdų, kaip pagerinti savo gyvenimo kokybę, greičiausiai atidžiai rūpinatės savo kūnu ir medžiagomis, kuriomis „maitinate“ savo organizmą. Tad taisyklė, jog svarbu skirti daug dėmesio ne tik vartojamo maisto, bet ir skysčių kokybei, turbūt jums yra jokia naujiena. Tačiau ar žinote, kokie skysčiai – naudingiausi?

Greičiausiai mintyse pasvarstėte: visi žino, kad naudingiausias skystis yra vanduo. Tačiau šį kartą kalbame ne apie visiems žinomą įprasto vandens vartojimo naudą, o apie ypatingą vandens gryninimo procesą, kuriuo domėtis ima vis daugiau žmonių. Tai – ledo tirpsmo vanduo.

Vandens filtravimo būdas jį užšaldant ir atitirpinant nėra didelė naujovė– šį būdą tikriausiai ne vienas jau yra išbandęs. Vis tik čia trūksta dar kelių žingsniu iki visiško vandens išgryninimo. Ledo tirpsmo vandeniu vadinamas toks vanduo, kurio išgavimo procesas atkartoja natūralų ledynų formavimąsi ir tirpsmą. Šiame procese yra kelios stadijos:

  • Pirmojo susiformavusio ledo pašalinimas. Pirmasis ledo sluoksnis susiformuoja, kai vandens temperatūra nukrenta iki +3.8°C. Šiame lede užšąla sunkiosios dalelės, kurios žmogaus organizmui gali būti žalingos ir netgi toksiškos. Būtent todėl pirmasis ledas turi būti atskiriamas ir pašalinamas.
  • Ledo šerdies atskyrimas nuo vandens su nešvarumais ir priemaišomis. Toliau šaldome likusį vandenį. Šąlančio vandens molekulės išstumia nešvarumus ir druskas į vandenį, esantį ledo centre. Gamtoje panašų procesą matome kai žiemą užšąla jūra ir ant jos susidaro gėlo ledo sluoksnis. 
  • Neužšalusiame vandenyje lieka dauguma nešvarumų bei priemaišų. Šį vandenį pašaliname.
  • Ledo šerdies atitirpinimas. Čia lieka pats tyriausias, visiškai švarus vanduo. Toks vanduo idealiai tinkamas žmogaus organizmui.
Kuo ypatingas ledo tirpsmo vanduo?

Ledo tirpsmo vanduo yra kitoks nei kiti vandenys, jo unikalumas grindžiamas moksliniais faktais, o kartais ir stipriais dvasiniais įsitikinimais.

Vanduo yra viena iš nedaugelio medžiagų, kurios gali išsigryninti ir pakeisti savo struktūrą. Vandeniui perėjus visas tris minėtas stadijas pakinta jo molekulinė struktūra. Visiškai vienodos (homogeninės) molekulės pilnai atitinka žmogaus organizme esančių skysčių struktūrą, todėl ledo tirpsmo vanduo yra kur kas greičiau ir lengviau įsisavinamas. Taigi kūnui nebereikia eikvoti energijos, kad išvalytų ir galėtų priimti geriamą vandenį, o tai įprastai nutinka geriant bet kokios kitos rūšies vandenį.

Dar vienas ypatingas faktas yra tas, jog gamybos proceso metu ledo tirpsmo vanduo išstumia radionuklidus bei kitas chemines medžiagas ir druskas, kurie būdingi įprastai vandens struktūrai. Tokias savybes tirpsmo vanduo turi todėl, kad pati ledo struktūra neįsileidžia jokių priemaišų, todėl tai ir yra viena tyriausių vandens rūšių pasaulyje.

Redakcija, norėdama įsitikinti šios informacijos tikslumu, nusprendė atlikti eksperimentą: užšaldyti paprastą vandenį ir jau išgautą ledo tirpsmo vandenį „Melt Water“ tam, kad skirtumus bei rezultatus galima būtų išvysti vizualiai. Nuotraukose galima aiškiai matyti – užšalęs ledo tirpsmo vandens ledas yra skaidresnis nei įprasto vandens. O ledo skaidrumas rodo vandenyje esantį nešvarumų, druskų ir cheminių priemaišų kiekį.

Melt Water

 

 

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai