Savirealizacija

Ar verta keliauti vienam?

Publikuotas 2016 15 sausio views 4730
Ar verta keliauti vienam?

Ar verta keliauti vienam? Išbandę greitai suprasite, kad keliaujant be kompanijos, galima daug ką sužinoti apie save.

Keliaukite vieni! Iš pradžių skamba kaip ganėtinai gąsdinantis ir nieko gero nežadantis laiko praleidimo būdas? Manote, kad nieko nėra smagiau už keliones su artimiausiais žmonėmis, mylimuoju ar draugais? Žmonės, kurie mėgsta keliauti (puiku, nes kelionės naudingos sveikatai!), vis dažniau renkasi keliauti vieni ir taip atgaivinti mintis, papildyti brangių gyvenimo prisiminimų skrynią naujais prisiminimais, įgauti unikalios patirties, kuri bus naudinga visą gyvenimą. Pasirinkdami šį keliavimo būdą ne tik geriau pažinsite kitos šalies kultūrą, bet ir parodysite jai didelę pagarbą, o grįžę galėsite dalintis gausybe įdomiausių savo patirtų ir išgyventų istorijų. Štai, koks yra vienišo keliautojo pasaulis:

  • Susidorojimas su baimėmis

Deja, bet vaistų nuo baimės nėra, todėl turite išmokti jas nugalėti. Keliaudami vieni, galite susidurti su įvariomis nepatogiomis ar nepatirtomis sutuacijomis, kurios galbūt sukels baimę. Tačiau baimė tik trukdo jums iki galo mėgautis įspūdžiais ir gyvenimo malonumais. Atgaukite savo gyvenimo kontrolę ir neleiskite baimei jums trukdyti.


  • Išbandymai sau

Ar žinote, kaip toli galite nueiti? O ar žinote, kaip ilgai galite nevalgyti arba valgyti maistą, prie kurio nesate pratę? Kaip ilgai jums gali užtekti tam tikros pinigų sumos? Juk įdomu sužinoti, kokios jūsų galimybių ribos, tiesa? Juk pažinti save yra viena svarbiausių gyvenimo užduočių, sutinkate? Vėlgi, netikėtos situacijos ir iššūkiai svečioje šalyje be pažįstamų šalia, jus stiprina, moko prisitaikyti, ugdo ištvermę, o kartu suinote, ką išties sugebate.


  • Ženkliai praplėstas akiratis

Keliavimas priverčia susidurti su nežinomybe, kviečia plėsti akiratį ir pamatyti, ką gali pasiūlyti spalvingasis pasaulis. Keliaudami vieni, nepriklausysite nuo nieko, skirtingai nei kelionės grupėmis metu, kai reikia taikytis prie visų interesų bei pomėgių. Galite laisvai tyrinėti aplinką, priimti neteisingus sprendimus ir spręsti klaidas, taip kaip norite.

Ar verta keliauti vienam?


  • Pasitikėjimas savimi

Keliaudami vieni, įrodysite sau, jog galite susidoroti su įvairiais gyvenimo mestais iššūkiais ir išspręsti kilusias problemas. Jūsų pasitikėjimas augs ir išmoksite savimi pasitikėti, nes žinosite, kad nėra to, ko negalėtumėt įveikti. Net darydami klaidas, išmoksite sau atleisti ir įžvelgti tame teigiamą pusę – pasimokinsite ir bandysite dar kartą. Neleiskite klaidoms menkinti pasitikėjimo savimi, nes tai yra pats vertingiausias jūsų turtas keliaujant.


  • Planavimo įgūdžiai

Ruošdamiesi kelionei dauguma nemažai planuoja. Puikus planas ne visada pasiteisina; kelyje gali nutikti ir neplanuoti įvykiai, todėl reikėtų apgalvoti ir galimas problemas bei jų sprendimo būdus. Išmoksite vertinti planavimo naudą, o svarbiausia – išmoksite pasiruošti nežinomybei ir, trumpai tariant, išmoksite gyventi.


  • Praturtintas užsienio kalbos žodynas

Gestų ir kūno kalbos ne visada užtenka – geriausia būtų prieš leidžiantis į kelionę sužinoti kuo daugiau apie šalį ir išmokti bent keletą pagrindinių frazių, kurių jums gali prireikti ištikus bėdai ar atsiradus aklavietėje. Faktas. Niekas taip puikiai ir greitai nepagerins jūsų kalbos įgūdžių, kaip kalbėjimas užsienio kalba su žmonėmis tiesiogiai!


  • Nauji draugai

Dažnai sakoma, kad kuo senesni tampame, tuo sunkiau mums tampa susirasti naujų draugų. Dauguma sutiks su šiuo teiginiu, tačiau tai nepasitvirtins, jei pamėgsite keliauti vienas. Net jei esate drovus, vistiek atrasite būdą susipažinti ir bendrauti su naujais žmonėmis. Be to, greitai suprasite, kad susirasti naujų draugų ne taip jau ir sudėtinga.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Vasariškų batų tipai: kaip svarbu pasirinkti tinkamą avalynę vasarą

Vasariškų batų tipai: kaip svarbu pasirinkti tinkamą avalynę vasarą

Tikrai nėra geresnio jausmo už kaitinančius veidą saulės spindulius ir žinojimą, kad vasara jau visai čia pat. Tačiau vasara tikrai gali būti negailestinga jūsų kojoms, jei esate sportinių batų gerbėja. Drėgmė, kartu su betono svilinančiu ir garuojančiu karščiu, gali palikti jūsų kojas nepavydėtinoje situacijoje – dvokiančias, ištinusias ir pažeistas pūslių. Tačiau tol, kol nešiosite oro […]

views 2345
Savirealizacija

Ilgieji skrydžiai. Patarimai skrendantiems

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Daugelis patvirtintų, kad šiltasis metų laikas yra neatsiejamas nuo kelionių. Nemaža dalis žmonių renkasi tolimas kelionių kryptis, todėl, savaime aišku, tenka valandų valandas skristi lėktuvu. Nuostabu yra po ilgo skrydžio pagaliau pasiekti savo išsvajotąjį kelionės tikslą, o tam, kad tokie skrydžiai neapkarstų, kviečiame paskaityti keletą patarimų! Kas yra vadinamieji ilgi skrydžiai? […]

views 4588
Gydytoja dermatologė Asta Dumbliauskienė
Savirealizacija

Nuomonė. Kas šiandien gražu, o rytoj – vulgaru?

Gydytoja dermatologė Asta Dumbliauskienė Neseniai išgirdau istoriją, kaip vienų pažįstamų 11 metų mergaitė, būdama prekybos centre, užėjo į parduotuvės persirengimo kabiną, apsivilko gražius apatinius marškinėlius, atstatė lūpas, išrietė užpakaliuką, taip nusifotografavo ir nuotrauka pasidalijo su savo draugais socialiniame tinkle. Tėvams buvo šokas, jie barė ir baudė dukterį. Tačiau man pirmiausia iškilo klausimas: ar jie turėjo […]

views 13463
Užkietėjusioms romantikėms: 10 geriausių filmų apie meilę
Savirealizacija

Užkietėjusioms romantikėms: 10 geriausių filmų apie meilę

Jei pasiilgote romantikos, nebūtina šimtąjį kartą iš eilės įsijungti „Titaniką” ar „Romeo ir Džiuljetą”. Primename dešimt romantiškiausių visų laikų filmų, kuriuos žiūrėdami tikrai nubrauksite ašarą ir patikėsite amžina meile iš naujo. 1. „Užrašų knygelė” („The Notebook”) Ten, kur pasirodo žavusis Ryan Gosling, romantikos tikrai netrūksta. Ne išimtis ir režisieriaus Nick Cassavetes juosta „Užrašų knygelė”. Filme pasakojama […]

views 27491
5 nemokamos išmaniosios programėlės padeda atsipalaiduoti ir atrasti minčių harmoniją
Savirealizacija

5 nemokamos išmaniosios programėlės padeda atsipalaiduoti ir atrasti minčių harmoniją

Atrodytų keista, kaip telefonas gali padėti atsipalaiduoti ir pabėgti nuo išorinio pasaulio? Vis dėlto, kartais verta atrasti naujas galimybes ir, jeigu telefonas gali trukdyti, tai jis turėtų galėti ir padėti. Sužinokite ir tuo įsitikinkite išbandydami bent keletą programėlių, sukurtų būtent jūsų gerovei. Programėles galite nesunkiai atsirinkti pagal savo norus ir pomėgius: nuo miego kokybės ir […]

views 4290