Psichologija

Laimė priklauso nuo mūsų pasirinkimų

Publikuotas 2015 2 lapkričio views 6120
kaip-buti-laimingu

Visi suprantame, kad, deja, neišvengiamai patirsime situacijų, susijusių su liūdesiu. Tačiau dažnai būname nelaimingi ir dėl to, kad nesuprantame, jog laimė priklauso nuo mūsų pasirinkimų. Tiesiog reikia atsikratyti tam tikrų veiksmų ir įpročių, trukdančių būti laimingiems.

Šiuolaikinis gyvenimo stilius, apribojimai, vienokios ar kitokios baimės, problemos ir daug kitų dalykų gali trukdyti jaustis gerai. Tačiau, nepaisant viso to, gyvenimas visada suteikia priežasčių jaustis laimingiems ir patirti visus tuos jausmus, kurie mus nuramina ir įprasmina patį gyvenimą. Negalime įtikti visiems, todėl reikia atsižvelgti į tai, ko patys norime ir mažiau rūpintis tuo, ką kiti pasakys. Palikite praeityje nemalonius rūpesčius ir sutelkite dėmesį į tai, kas vyksta čia ir dabar. Tobulinkite savo požiūrį į gyvenimą ir tikėkite, kad galite pasiekti viską, ko norite.

Nesuteikite reikšmės tam, ką sako kiti

Galbūt tai nėra taip paprasta, nes gyvename visuomenėje ir esame neatskiriami nuo jos. Tačiau bandyti įtikti aplinkiniams ir nuolat savęs klausti: „O ką žmonės pagalvos?“ – tai beprasmis laiko ir jėgų švaistymas. Geriausia galvoti, kad kitų žmonių nuomonė apie tave yra tik jų problema.

Negalite visada būti teisūs

Visiems patinka būti teisiems. Deja, taip būna ne visada, tad reikia išmokti pripažinti savo klaidas ir klaidingą požiūrį. Žmonės, visada norintys būti teisūs, galų gale sugadina santykius su artimaisiais ir draugais, patiria stresą ir sukelia neigiamas emocijas kitiems.

Mažiau nerimaukite

Nuolatinis jaudulys gali sukelti stresą, nerimą ir depresiją. Ar verta eikvoti savo energiją ir dvasines jėgas rūpesčiui dėl ateityje galinčių nutikti nemalonių įvykių? Žinoma, kai kurie iš jų yra neišvengiami, tačiau nuolat nerimauti (“o kas, jeigu bus blogai?”) nėra išeitis. Pasitikėkite savimi ir atminkite,  kad viskas gyvenime turi kokią nors priežastį.

Nesistenkite kontroliuoti

Atsikratykite noro viską kontroliuoti. Kiti žmonės taip pat turi savo poreikius ir norus, savo požiūrį ir nuomonę, o Jūs visų pirma turite rūpintis savo gyvenimu. Pamatysite, kad su tokiu požiūriu tapsite žymiai laimingesni.

Atsisveikinkite su nepasitikėjimu

Šiame pasaulyje nėra žmogaus, kuris galvotų lygiai taip pat kaip jūs ir turėtų tokius pat būdo bruožus. Nelyginkite savęs su kitais, tikėkite savo sugebėjimais, talentais ir tuo, kad galite pasiekti visko, ko norite. Jeigu kas nors Jus nuolatos skaudžiai ir be pagrindo kritikuoja, nekreipkite į tai dėmesio ir elkitės taip, kaip Jums atrodo teisinga.

Palikite praeitį už nugaros

Gyvenime tenka patirti nemalonių ir netgi tragiškų akimirkų ar psichologinių traumų, kurias prisiminti yra labai skausminga. Nereikia išgyventi šių akimirkų vėl ir vėl, reikia suprasti pamokas, gautas iš šios patirties ir stiprėti.

Laimė neįperkama už pinigus

Per daug dirbti tam, kad gautum daugiau pinigų ir apskritai galvoti, kad norint būti laimingam reikia daug pinigų – klaida, kuri gali sutrukdyti jums mėgautis tikra laime.

Žinoma, pinigai yra svarbi mūsų gyvenimo dalis ir kai jų turime, galime nusipirkti daug dalykų, kurie mums patinka; bet nėra prasmės bandyti visą savo gyvenimą uždirbti kuo daugiau pinigų ir nesuprasti, kad tikra laimė slypi meilėje, šeimoje, maloniuose išgyvenimuose su tais, kuriuos mylime.

Nesiskųskite, o ieškokite sprendimo

Nustokite skųstis savo gyvenimu, darbu, šeima, savo vyru ir išvis viskuo aplink Jus. Jeigu kažkas tikrai nepatinka, galvokite, kaip tai pakeisti arba tiesiog atsisakykite to.

Nepasiduokite baimėms

Jausti baimę yra normalu ir visi kažko bijome tam tikrą gyvenimo akimirką. Tačiau negalima leisti baimei pavirsti kliūtimi, kuri trukdys įgyvendinti sumanymus ir norus, o dar blogiau – atims atsiradusias galimybes. Geriau įveikite savo baimes ir rizikuokite.

Atsikratykite pykčio ir arogancijos

Pyktis ir arogancija – du jausmai, gadinantys visų gyvenimą. Jie kenkia santykiams su aplinkiniais ir daro žmogų nelaimingą. Išmokite atleisti ir išsilaisvinkite nuo neigiamų jausmų, neleidžiančių patirti laimės.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai

Kaip užtikrinti ramų ir kokybišką kūdikio miegą

Priešingai, nei atrodo, miegas mažyliui yra kur kas daugiau nei poilsis – tai tikrai įtemptas laikas jaunam organizmui. Gilaus miego fazės metu hipofizė gamina somatropiną – hormoną, atsakingą už ilgą kaulų augimą, svorio augimą ir regeneraciją. Nervų sistema dalyvauja analizuojant, apdorojant, įsimenant ir atskiriant aktyviuoju laikotarpiu gaunamą informaciją. Taigi kaip užtikrinti, kad kūdikis gautų ramų […]

views 78

Stilinga ir praktiška: atraskite tobulą moterišką piniginę

Piniginė – tai daiktas, be kurio nė viena moteris neišeina iš namų. Tai labai praktiškas aksesuaras, kuriame laikote dokumentus, pinigus ar bankomatų korteles, bet kartu tai gali būti ir stiliaus akcentas bei puošmena. Jei pagalvotumėte, kaip dažnai per dieną naudojatės pinigine, tikriausiai pastebėtumėte, kad per dieną ją laikote rankose kelis ar keliolika kartų. Todėl labai […]

views 170

Poroms: laukia ilgas laikas atskirai? Pasiruoškite

Natūralu, šiandien daugeliui porų bent kartą tenka pabūti atskirai – darbo galimybės užsienyje, senos svajonės pakeliauti vienumoje ir kt. Kiekvienuose santykiuose kokybiškas laikas kartu yra labai svarbus. Tačiau kaip tai padaryti, kai laukia ilgesnis išsiskyrimas? Šiandien naujausios technologijos, kūrybiški sprendimai ir šiek tiek pastangų leidžia palaikyti ryšį ir sumažinti skiriančio atstumo pojūtį. Toliau – kelios […]

views 252

Kokybiškas miegas – kaip susikurti optimalią aplinką?

Kokybiškas miegas yra labai svarbus mūsų sveikatai, energijos lygiui ir bendrai gyvenimo kokybei. Vis dėlto dažnai pamirštame, kad miego kokybę lemia ne tik mūsų įpročiai, bet ir pati miego aplinka. Tad pakalbėkime plačiau, kaip susikurti tokią aplinką, kuri leistų mėgautis giliu ir atpalaiduojančiu miegu. Tinkama lova – pamatas kokybiškam miegui Miegamojo lova turėtų būti ne […]

views 251

Kelionių su vaikais daiktų atmintinė

Kelionės su vaikais, nesvarbu, ar jie būtų mažamečiai, ar paaugliai, kelia unikalių iššūkių ir džiaugsmų. Pasiruošimas yra svarbiausia, kad kelionė būtų sklandi ir maloni visiems. Tarp daugybės daiktų, kuriuos reikia susipakuoti, tam tikri būtiniausi daiktai išsiskiria tuo, kad jie gali patenkinti mažųjų keliautojų poreikius – nuo gėrimų iki pramogų. Šioje atmintinėje atkreipiamas dėmesys į svarbiausius […]

views 272