Psichologija

Laimė priklauso nuo mūsų pasirinkimų

Publikuotas 2015 2 lapkričio views 6042
kaip-buti-laimingu

Visi suprantame, kad, deja, neišvengiamai patirsime situacijų, susijusių su liūdesiu. Tačiau dažnai būname nelaimingi ir dėl to, kad nesuprantame, jog laimė priklauso nuo mūsų pasirinkimų. Tiesiog reikia atsikratyti tam tikrų veiksmų ir įpročių, trukdančių būti laimingiems.

Šiuolaikinis gyvenimo stilius, apribojimai, vienokios ar kitokios baimės, problemos ir daug kitų dalykų gali trukdyti jaustis gerai. Tačiau, nepaisant viso to, gyvenimas visada suteikia priežasčių jaustis laimingiems ir patirti visus tuos jausmus, kurie mus nuramina ir įprasmina patį gyvenimą. Negalime įtikti visiems, todėl reikia atsižvelgti į tai, ko patys norime ir mažiau rūpintis tuo, ką kiti pasakys. Palikite praeityje nemalonius rūpesčius ir sutelkite dėmesį į tai, kas vyksta čia ir dabar. Tobulinkite savo požiūrį į gyvenimą ir tikėkite, kad galite pasiekti viską, ko norite.

Nesuteikite reikšmės tam, ką sako kiti

Galbūt tai nėra taip paprasta, nes gyvename visuomenėje ir esame neatskiriami nuo jos. Tačiau bandyti įtikti aplinkiniams ir nuolat savęs klausti: „O ką žmonės pagalvos?“ – tai beprasmis laiko ir jėgų švaistymas. Geriausia galvoti, kad kitų žmonių nuomonė apie tave yra tik jų problema.

Negalite visada būti teisūs

Visiems patinka būti teisiems. Deja, taip būna ne visada, tad reikia išmokti pripažinti savo klaidas ir klaidingą požiūrį. Žmonės, visada norintys būti teisūs, galų gale sugadina santykius su artimaisiais ir draugais, patiria stresą ir sukelia neigiamas emocijas kitiems.

Mažiau nerimaukite

Nuolatinis jaudulys gali sukelti stresą, nerimą ir depresiją. Ar verta eikvoti savo energiją ir dvasines jėgas rūpesčiui dėl ateityje galinčių nutikti nemalonių įvykių? Žinoma, kai kurie iš jų yra neišvengiami, tačiau nuolat nerimauti (“o kas, jeigu bus blogai?”) nėra išeitis. Pasitikėkite savimi ir atminkite,  kad viskas gyvenime turi kokią nors priežastį.

Nesistenkite kontroliuoti

Atsikratykite noro viską kontroliuoti. Kiti žmonės taip pat turi savo poreikius ir norus, savo požiūrį ir nuomonę, o Jūs visų pirma turite rūpintis savo gyvenimu. Pamatysite, kad su tokiu požiūriu tapsite žymiai laimingesni.

Atsisveikinkite su nepasitikėjimu

Šiame pasaulyje nėra žmogaus, kuris galvotų lygiai taip pat kaip jūs ir turėtų tokius pat būdo bruožus. Nelyginkite savęs su kitais, tikėkite savo sugebėjimais, talentais ir tuo, kad galite pasiekti visko, ko norite. Jeigu kas nors Jus nuolatos skaudžiai ir be pagrindo kritikuoja, nekreipkite į tai dėmesio ir elkitės taip, kaip Jums atrodo teisinga.

Palikite praeitį už nugaros

Gyvenime tenka patirti nemalonių ir netgi tragiškų akimirkų ar psichologinių traumų, kurias prisiminti yra labai skausminga. Nereikia išgyventi šių akimirkų vėl ir vėl, reikia suprasti pamokas, gautas iš šios patirties ir stiprėti.

Laimė neįperkama už pinigus

Per daug dirbti tam, kad gautum daugiau pinigų ir apskritai galvoti, kad norint būti laimingam reikia daug pinigų – klaida, kuri gali sutrukdyti jums mėgautis tikra laime.

Žinoma, pinigai yra svarbi mūsų gyvenimo dalis ir kai jų turime, galime nusipirkti daug dalykų, kurie mums patinka; bet nėra prasmės bandyti visą savo gyvenimą uždirbti kuo daugiau pinigų ir nesuprasti, kad tikra laimė slypi meilėje, šeimoje, maloniuose išgyvenimuose su tais, kuriuos mylime.

Nesiskųskite, o ieškokite sprendimo

Nustokite skųstis savo gyvenimu, darbu, šeima, savo vyru ir išvis viskuo aplink Jus. Jeigu kažkas tikrai nepatinka, galvokite, kaip tai pakeisti arba tiesiog atsisakykite to.

Nepasiduokite baimėms

Jausti baimę yra normalu ir visi kažko bijome tam tikrą gyvenimo akimirką. Tačiau negalima leisti baimei pavirsti kliūtimi, kuri trukdys įgyvendinti sumanymus ir norus, o dar blogiau – atims atsiradusias galimybes. Geriau įveikite savo baimes ir rizikuokite.

Atsikratykite pykčio ir arogancijos

Pyktis ir arogancija – du jausmai, gadinantys visų gyvenimą. Jie kenkia santykiams su aplinkiniais ir daro žmogų nelaimingą. Išmokite atleisti ir išsilaisvinkite nuo neigiamų jausmų, neleidžiančių patirti laimės.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 5845
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 7266
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 7783

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 7065

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 5397