Grožis

Apie grožio salonus: sveikatos sauga kirpyklose

Publikuotas 2016 6 birželio views 5835
Apie grožio salonus: sveikatos sauga kirpyklose shutterstock.com

Plaukų priežiūros paslaugos – dar viena labai populiari apsilankymo grožio salone ar pas individualų grožio paslaugos teikėją priežastis. Tai plaukų plovimo, plaukų kaukių dėjimo, kirpimo, skutimo, šukuosenos formavimo, ilgalaikio plaukų sušukavimo, plaukų priauginimo, tiesinimo ir kitos su plaukų priežiūra susijusios paslaugos.

Bendrus reikalavimus grožio paslaugų teikimo vietoms išvardijome ankstesniame straipsnyje, ir juos turite būtinai įvertinti. Plaukų priežiūros teikimo vietoms ir procedūroms yra ir specifinių reikalavimų, kuriuos pravartu žinoti.

Kokie yra specialūs higienos reikalavimai patalpoms teikiant plaukų priežiūros paslaugas?

  • Instrumentai valomi ir dezinfekuojami instrumentų valymo, dezinfekcijos patalpoje (zonoje), kurioje yra: praustuvė instrumentams plauti; vieta instrumentams dezinfekuoti, valyti, džiovinti, pakuoti.
  • Turi būti įrengta plaukų praustuvė.
  • Instrumentų dezinfekcijos, valymo, džiovinimo zona.

Kaip turi būti užtikrinama kliento sveikatos sauga?

Apie grožio salonus: sveikatos sauga kirpyklose

bigstockphoto.com

  • Instrumentai, kurių negalima mirkyti, pavyzdžiui, plaukų džiovintuvai, elektriniai prietaisai arba kiti stambūs daiktai, valomi šluostant vienkartine popierine servetėle, sudrėkinta instrumentų valiklio tirpalu.
  • Dezinfekcijos tirpale lankstiniai instrumentai mirkomi išardyti, išskleisti.
  • Dezinfekcijos tirpale instrumentai yra visiškai apsemti tirpalu.
  • Itin svarbu, kad plaukų priežiūros paslaugą, ypač dažant plaukus, teikiantis asmuo supažindintų klientą su visomis galimomis alerginėmis reakcijomis bei bet kokiomis kitomis pasekmėmis prieš suteikiant paslaugą. Jeigu jums plaukai dažomi pasiūlytais dažais pirmą kartą, turėtų būti atliktas alergijos testas, jei taip nurodoma plaukų dažų naudojimo instrukcijoje (dažant plaukus, paslaugos teikėjas turėtų vadovautis naudojamų dažų gamintojo pateikta naudojimo instrukcija). Tiesa, pačią procedūrą tuomet teks atidėti (neaišku, kokia informacija gali būti naudojimo instrukcijoje).
  • Instrumentų dezinfekcija atliekama pagal bendrus reikalavimus.

Kokios kyla grėsmės, jeigu plaukų priežiūros paslaugos suteikiamos nekokybiškos arba nesilaikant reikalavimų?

Didžiausios grėsmės yra užkrečiamosios ligos, parazitai, alerginės reakcijos, sužeidimai aštriais įrankiais, dėl ko gali atsirasti kitų sveikatos sutrikimų, užkrėtimų, ir, žinoma, netinkamas kirpimo arba plaukų dažymo rezultatas, kurį nelengva ištaisyti – arba tenka ilgai laukti plaukams ataugant, arba juos sekinti papildomais dažymais. Jeigu patalpos yra netinkamai įrengtos, neturi tinkamos vėdinimo sistemos, kyla grėsmė prisikvėpuoti medžiagų, kurios gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų.

Ar galima reikalauti grąžinti pinigus už nekokybišką procedūrą, reikalauti padengti gydymo išlaidas?

Bet kuriuo atveju pirmiausiai laiškais mėginkite išspręsti situaciją su paslaugos teikėju. Jeigu tai nepavyks, susirašinėjimą ieškant teisybės bus galima pateikti šalia kitų dokumentų.

Jeigu matote ryškų neatitikimą tarp to, kokia jums suteikta paslauga, ir to, kokią, pavyzdžiui, salonas viešino paslaugos reklamą, galite kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą. Reikia turėti čekius, išsaugotus reklaminius pasiūlymus, reklamos nuotraukas ar „screen-shotus“ ir jums atliktos procedūros rezultato nuotraukas.

Jeigu plaukų priežiūros paslauga sukėlė ar galimai sukėlė žalą sveikatai, turite turėti paslaugos apmokėjimo čekį ir gydytojo, į kurį kreipėtės pagalbos, išrašus. Taip pat išsaugoti visus gydytojo paskirtų vaistų pirkimo čekius. Pasidarykite ir po paslaugos suteikimo atsiradusių pasekmių nuotraukas.

Vartotojo skundą (aprašant situaciją, nurodant kur ir kas suteikė paslaugą) reikia pateikti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro departamentui apskrityje kartu su visais minėtais dokumentais. Centras atliks patikrinimą nurodytame grožio salone, jei nustatys teisės aktų pažeidimus, priims sprendimus ir duos nurodymus, o ūkio subjektui pateikus siūlymus vykdyti vartotojo reikalavimą ir ūkio subjektui per nurodytą terminą siūlymo nevykdant, informaciją perduodama Valstybinei vartotojų teisių tarnybai, kuri nagrinėja bylą ir priimą sprendimą.

Išsamų Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos paaiškinimą, kaip elgtis gavus nekokybišką ar nesaugią grožio paslaugą, skaitykite čia.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?
Grožis

Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?

Ne paslaptis, kad karštis daugiau ar mažiau paveikia mūsų plaukus, tad formuodami įvairias šukuosenas, rizikuojame juos pažeisti. Visgi, tai puikiai supranta ir plaukų formavimo prietaisų gamintojai: jie nuolat stengiasi atrasti naujų technologijų, kurios leistų formuoti plaukus kuo mažiau juos pažeidžiant. Šį kartą aptarsime keletą populiariausių prietaisų. Dyson Supersonic plaukų džiovintuvai Šie plaukų džiovintuvai sukurti taip, […]

views 866
Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?
Grožis

Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su skirtingomis odos problemomis ir iš jos priežiūrai skirtų priemonių tikisi skirtingų savybių – būtent dėl to sunku nuspręsti, kurios iš jų iš tiesų yra geriausios. Visgi, šiuo atveju verta atkreipti dėmesį į prekinį ženklą: žymiausi gamintojai ne veltui pelnė pirkėjų pasitikėjimą – tokios kompanijos dažniausiai yra orientuotos į nepriekaištingą odos […]

views 1771
Balti dantys: kaip to pasiekti?
Grožis

Balti dantys: kaip to pasiekti?

Balti dantys – estetiškos šypsenos atributas. Nesunku pastebėti, kad baltus dantis norime turėti kiekvienas. Tačiau, kaip to pasiekti? Gera žinia ta, kad yra labai daug būdų bei priemonių, kurios jus priartins ypač tviskančios šypsenos, o kai kurios iš jų tokios paprastos, kad net nesusimąstome. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad žmonės, kurie reguliariai mėgaujasi braškėmis, turi baltesnius […]

views 2504
Plaukų priežiūra žiemos sezonu
Grožis

Plaukų priežiūra žiemos sezonu

Atšiaurus žiemos oras būna negailestingas ne tik odai, bet ir plaukams. Saugokite savo plaukus ne tik nuo arktinio šalčio ar gūsingo vėjo, bet ir nuo elektrinimosi bei šilto patalpų oro. Laikantis šių patarimų pavasario sulauksite spindinčiomis sruogomis. Dėvėkite kepurę Kepurės dėvėjimas žiemą plaukus saugo nuo sauso oro lauke, sniego, vėjo ir lietaus. Neverta jaudintis dėl […]

views 1885
Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims
Grožis

Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims

Moteris mėgsta puoštis ir tai nėra jokia naujiena. Sunku rasti moterį, kuri nenorėtų pasidabinti išskirtiniais, kokybiškais ir elegantiškais aksesuarais. Vienas iš tokių aksesuarų yra ir minimalistiniai rankų darbo auskarai. Kokioms progoms tinka minimalistiniai rankų darbo auskarai? Rankų darbo minimalistiniai auskarai yra itin universalus pasirinkimas. Jie puikiai tinka kaip aksesuaras, papuošiantis bet kurį šventinį įvaizdį. Šie […]

views 2067