Išmušė raudonis? Kodėl rausta skruostai? Tyrimai rodo, kad tai – ženklas, jog esate patikimas, nuoširdus žmogus. Ekspertai teigia, kad tokia odos reakcija greičiausiai išsivystė kaip būdas pranešti nepažįstamam asmeniui apie nuoširdžius jausmus. Jeigu dažnai kaista veidas, greičiausiai jums svarbi aplinkinių reakcija ir nuomonė apie jus, norite būti pripažinti.
Raustama dėl gausybės priežasčių, viena pagrindinių – emocijos. Paprastai išraustama pasijutus nepatogiai, sumišus ar susigėdus. Dažniausiai šios emocijos užplūsta svetimoje ir nesaugumo jausmą sukeliančioje aplinkoje. Ar atkreipėte dėmesį, jog net labiausiai apsikvailinę, namuose ar mylimų žmonių rate, raustame rečiau, o kolegų ar nepažįstamų žmonių tarpe raudonis veide plyksteli padarius net menkiausią klaidelę? Taip atsitinka, nespėjus tinkamai sureaguoti ir bandant nuslopinti įvairias kilusias mintis bei emocijas, kurių išduoti nenorėtų. Todėl atsiranda įtampa, dėl kurios veidas staigiai parausta. Pateikiame keletą būdų, kaip raudonį suvaldyti:
Sukurkite pasitikėjimo jausmą. Pasak tyrimų, puikus atkirtis šiam nesaugumo jausmui nugalėti įtikinti save, kad valdote situaciją. Tai padaryti galima stovint tinkama poza: atsistokite, kad kojos būtų pečių plotyje, ir kumščiais įsiręskite į šonus. Taip pat padeda stovėjimas, iškėlus rankas virš galvos. Tai darykite, jeigu žinote, kad laukia nepatogi situacija: susitikimas, prezentacija ar pan. Tokiu veiksmu suteiksite sau pasitikėjimo ir nuvysite nesaugumo jausmą.
Atsargiai su „ugnimi“. Jei raustate dažnai, prieš svarbų renginį ar pasimatymą venkite karštų gėrimų, alkoholio ir aštraus maisto. Šis maistas skatina cheminės medžiagos histamino išsiskyrimą, galintį sukelti ar paskatinti veido paraudimą.
Laikykitės „šaltai“. Stenkitės išanalizuoti situacijas, kuomet raustate dažniausiai. Kas tai sukelia? O jei gerai žinote, kada ir kodėl raustate, pabandykite mintyse įsivaizduoti būsimą situaciją ir išgyventi tai vaizduotėje. Šaltas kompresas prieš pasimatymą ar renginį padės kraujagyslėms susitraukti, todėl išauga tikimybė sumažinti veido raudonį.
Saugokite odą. Venkite stipraus poveikio kremų nuo senėjimo bei grubių odos šveitiklių. Šios priemonės dirgina jautrią odą ir gali paskatinti odos sudirginimą, o kartu ir paraudimą.
Kaupkite patirtį. Išmokite atviriau reikšti savo jausmus ir pradėkite tai nuo savęs. Nevenkite paraudimą skatinančių situacijų, atvirkščiai, – stenkitės kuo dažniau patekti į šias situacijas. Prisiminkite, jog dažniausiai nepatogumą keliančiose situacijose puikiai gelbsti geras humoro jausmas, todėl neslėpkite veido, pats pripažinkite su humoru, jog taip susijaudinote, kad net paraudote. Greit pastebėsite, kaip palengvės.