Radote klaidą? Radote klaidą?
Psichologija

6 priklausomybės, nuo kurių žmonės kenčia to nepastebėdami

Publikuotas 2016 rugsėjo 4 views 11793
priklausomybės shutterstock.com

Į priklausomybės apibrėžimą jau seniai įeina ne tik alkoholis, tabakas ir narkotikai. Kartais tai gali būti žalingas elgesys ar į galvą lendančios įkyrios mintys, o dažnai – ir artimiausi žmonės. Pasitikrinkite, ar nekenčiate nuo vienos iš gydytojo Steven DeSalvo išskirtų retai pastebimų priklausomybių.

  1. Materializmas. Džiaugsmas dėl materialių dalykų ar pavykusių pirkinių pats savaime nėra blogis. Problema atsiranda tada, kai naujų daiktų įsigijimas tampa pasikartojančia manija, o apsipirkinėjimo procesas – pasitenkinimą suteikiančia terapija. Nepamirškite, kad daiktai mums atneša laikiną laimę, kuri vėliau išblėsta ir pradedame ilgėtis kažko gilesnio bei prasmingesnio.  
  1. Siekis būti teisiu. Nuolatinis bandymas patenkinti ego įrodinėjant savo tiesą gali tapti rimta kliūtimi kuriant santykius su kitais žmonėmis. Kai savo vertybių ir įsitikinimų įsikimbame taip tvirtai, jog atmetame bet kokią galimybę bent apsvarstyti kitų idėjas bei požiūrį, siekio būti teisiu priklausomybė užkerta mums kelią tapti atvirais bei gebančiais prisitaikyti žmonėmis. Manoma, kad nuolatinis savo tiesos įrodinėjimas yra viena dažniausių nesugebėjimo spręsti konfliktus santykiuose priežasčių.
  1. Informacijos perteklius. Laikais, kai mus pasiekia milžiniškas informacijos kiekis, labai lengva priprasti prie nuolatinių naujienų, patarimų ar paskalų tikrinimo. Priklausomybė nuo technologijų sukelia pavojų, kadangi negalėdami atsidurti virtualioje erdvėje bent trumpą laiką jaučiamės blogai. Jei pastebėjote, jog nuolat prisijungiate tam, kad gautumėte nereikšmingos informacijos, o ne tam, kad bendrautumėte su kitais žmonėmis, gali būti, jog bręsta rimta problema. Daugiau apie išmaniųjų telefonų žalą.
  1. Paskalos. Kiekvienas gyvenime bent kartą esame ką nors apkalbėję. Visgi nuolatinės paskalos, per kurias dažniausiai bandome sukurti glaudesnį ryšį su aplinkiniais, tikrai nėra sveikas elgesys. Nors daug kas galvoja, kad tai – labai intymi pokalbio forma, tačiau labai dažnai kalbėjimas apie kitų nelaimes ir klaidas tėra savo vidinės tuštumos ir vienišumo maskavimas arba noras pasijusti geresniu už tuos, apie kuriuos kalbama. Tiems, kurie atrado vidinę ramybę bei yra patenkinti savo gyvenimu, retai kyla noras skleisti paskalas.
priklausomybės

shutterstock.com

  1. Aplinkinių teisimas. Mūsų ego mėgsta teisti kitus ir pagal save nuspręsti, kas yra teisinga, o kas ne, kas gražu, o kas – bjauru. Kitų žmonių teisimas gali taip užvaldyti mintis, jog greitai nebepastebime, jog tam iššvaistome galybę laiko bei energijos. Tai labai panašu į priklausomybę nuo buvimo teisiu, kadangi apsunkina santykius su aplinkiniais.
  1. Geresnio varianto troškimas. Kartais nerimas, kad nespėsite sugriebti galinčių pasitaikyti galimybių taip paralyžiuoja, jog nebesugebame priimti dabarčiai svarbių sprendimų. Laikui bėgant ši baimė apsėda mintis, ir, nuolat galvodami, kad dar pasitaikys kas nors geresnio (darbas, partneris, studijos), praleidžiame tikrai geras progas. Skaitykite daugiau apie perfekcionizmą.

Anot gydytojo Steven DeSalvo, pirmas sveikimo žingsnis – pripažinti priklausomybę. O ją įveikti geriausia pasitelkiant profesionalo bei artimųjų pagalbą.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Hermano Hesės citatos
Psichologija

Įkvepiančios Hermano Hesės citatos apie meilę

Hermanas Hesė – intelektualinių, filosofinių ir psichologinių romanų meistras, 1946 metų Nobelio premijos laureatas. Kviečiame paskaityti jo citatas turbūt apie patį svarbiausią dalyką gyvenime – meilę.  Kai dingsta kas nors brangaus ir nepakeičiamo, jaučiamės lyg pabudę iš sapno. Skaitymas be meilės, žinios be pagarbos, išsilavinimas be atsidavimo yra viena sunkiausių nuodėmių dvasiai. Karus sukelia žmonės, kurie […]

views 8577
Psichologija

15 Įkvepiančių Antuano de Sen Egziuperi citatų, kurios padės jaustis laimingais

Garsus prancūzų rašytojas Antuanas de Sent Egziuperi daugiausiai žinomas dėl savo populiariausios knygos „Mažasis princas“– filosofinės pasakos, skirtos suaugusiems. Knyga įkvepia mylėti visą aplinkui, paleisti, išlaisvinti bei prisijaukinti. Pateikiame jums šio autoriaus citatų, kurios praskaidrins dieną ir padės pasijusti laimingais.  1. Laikas yra ne smėlio laikrodis, kuris naudoja smėlį, o pjovėjas, rišantis pėdą. Citadelė 2. […]

views 44230
Nuostabios vietos vestuvių fotosesijoms Lietuvoje
Psichologija

Nuostabios vietos vestuvių fotosesijoms Lietuvoje

Artėja viena gražiausių dienų jūsų gyvenime, tačiau vis dar dvejojate, kokią vietą pasirinkti savo vestuvių fotosesijai? Tai jums gali padėti padaryti jūsų vestuvių fotografas. Apsiginklavęs savo foto įranga jis išbraidė ne vieną žolynais apaugusią Lietuvos vietą, ne kartą kojas mirkė jūroje vien tam, kad pagautų patį geriausią kadrą, stengdamasis kiekvieno istoriją paversti išskirtine. Siūlome pasižvalgyti […]

views 7789
Psichologija

Kaip įgyvendinti savo tikslus?

Dar visai neseniai Naujųjų metų išvakarėse kūrėme ne tik planus, bet ryžtingai pažadėjome sau, kad kitais metais viskas bus kitaip. Daugiau sportuosime, numesime svorio, susirasime antrąją pusę ir pagaliau išvyksime į išsvajotąją kelionę. Deja, dažnai tie pažadai sutirpsta taip greitai, kaip iškritusios snaigės ant mūsų blakstienų. Ką daryti, jog tikslai pagaliau virstų realybe? Pakabinkite tikslus […]

views 7431
10 įkvepiančių knygų, kurios pakeis jūsų gyvenimą
Psichologija

10 įkvepiančių knygų, kurios pakeis jūsų gyvenimą

Turbūt sutiksite, jog būna knygų, kurias vos pradėjus skaityti, norisi mesti į šalį, ir tokių, kurios sudomina nuo pat pirmo puslapio. Kai kurios knygos mus įkvepia taip, kad nejučia pradedame keisti savo gyvenimą teigiama linkme. Gamtos Grožio Formulė dalinasi įkvepiančių knygų dešimtuku.   1. Paulo Coelho „Alchemikas“ „Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų.“ […]

views 26673