Psichologija

5 skirtumai tarp tikros meilės ir paprasto prisirišimo

Publikuotas 2016 sausio 4 views 227807
5 skirtumai tarp tikros meilės ir paprasto prisirišimo

Meilė – tai nepakartojamas jausmas, kuris gali būti ir pasakiškas, ir deginantis. Be galo sudėtingas procesas, kuris teikia didžiausią prasmę mūsų gyvenimams. Skamba tikrai painiai ar ne? Tačiau būtent toks jausmas ir yra toji meilė.

Dažniausiai mus kankinantis klausimas: ar tikrai mylite savo partnerį, ar tiesiog esate prie jo pripratęs ir prisirišęs? Paklauskite savęs. Meilė sudėtinga, tačiau šis straipsnis atskleis keletą faktų, kuo prisirišimas skiriasi nuo tikros meilės. Tikėtina, jog šie pateikti paaiškinimai padės jums išgryninti šiuo metu puoselėjamus santykius arba ateityje rasti abipuse meile paremtą draugystę.

  1. Meilė – pasiaukojanti, prisirišimas – savanaudiškas

Įsimylėję stengiamės savo mylimąjį padaryti laimingą. Nuolat mąstome apie tai, kaip priversti savo partnerį jaustis mylimam ir patenkintam. Tuo metu „neskaičiuojam taškų“, nesiginčijame dėl to, kuris kuriam padeda daugiau, ar kas šiandien turėtų suplauti indus. Kai mylime, nesistengiame neigiamai paveikti partnerio emocijų, atrasti būdų, kaip manipuliuoti juo ar jam vadovauti santykiuose.

Kai esame tiesiog prisirišę prie savo antrosios pusės, įprastai stengiamės pasiekti vien asmeninės laimės. Tuo metu stengiamės, kad partneris kuo labiau priklausytų nuo mūsų, kartais netgi bandome jį kontroliuoti taip suvaržydami jo laisvo pasirinkimo teisę. Vietoj to, kad patys kovotume su asmeninėmis problemomis, mes naudojamės savo partneriu, kad šis padidintų mūsų pasitikėjimą pačiais savimi. Būtent tada mes manome, jog mūsų antrosios pusės yra atsakingos už mūsų laimę ir tampame itin sutrikę bei pikti, kada jiems nepavyksta atlikti visko taip, kaip mes norėjome.

  1. Meilė – liberali, prisirišimas – kontroliuojantis

Abipusė meilė leidžia būti tikruoju savimi. Mūsų partneriai netgi paskatina mus išlaikyti savo identitetą ir nebijoti savo silpnybių. Abipusis pasitikėjimas vysto ir plėtoja abiejų partnerių augimą bei tobulėjimą. Meilė niekada nėra kontroliuojanti. Atvirkščiai, meilė viršija kontrolės ribas. Partnerių savybė priimti vienas kitą tokį, koks jis yra, leidžia kiekvienam iš jų pasiekti tai, apie ką jie svajoja ir atsiriboti nuo poreikio kontroliuoti vienas kito gyvenimus.

Tuo tarpu, prisirišimas yra nuolatinis kontroliavimas. Dažniausiai vienas iš partnerių atitraukia kitą nuo įprastinės jo veiklos: susitikimo su draugais, mėgstamų užsiėmimų ar kitos veiklos, kuri iki tol teikė jam malonumą. Dažnu atveju prasideda manipuliacija vienas kitu, visiškai nepaisant kito žmogaus jausmų.

  1. Meilė yra abipusiškas augimas, prisirišimas – varginantis suvaržymas

Jei esame įsimylėję, kartu su partneriu augame ir tobulėjame. Kai abu žmonės siekia tapti geresniais, sėkmingesniais ir laimingesniais, kartu pasiekia geriausio, ką tik gali turėti ar kuo būti. Trumpiau tariant, mylintis partneris skatina mūsų augimą, o mes tą patį efektą sukuriame jam.

Kalbant apie prisirišimą, nuolatinės pastangos kontroliuoti vienas kitą bei menka galimybė patiems susidoroti su savo problemomis, riboja tiek mūsų pačių, tiek mūsų partnerių asmeninį augimą. Mūsų neišspręstos problemos išsivysto į priklausomybę nuo šalia esančio asmens. Ne nuostabu, jog tokia situacija blogina tarpusavio santykius bei kenkia meilei, o dar konkrečiau, tiesiog ją gesina.

  1. Meilė – amžina, prisirišimas – trumpalaikis

Meilė nepaiso laiko tėkmės. Mylimieji gali ir išsiskirti, jausmai gali atrodyti neamžini ir netvarūs. Tačiau jei mes iš tiesų mylime, nepaisant išsiskyrimo, mylimasis lieka mūsų širdyse visą likusį gyvenimą ir mes nepaliaujame apie jį galvoti bei nuoširdžiai linkėti jam sėkmės.

Kita vertus, jei mes buvome vien susižavėję, tuomet po išsiskyrimo viskas, ką jaučiame tam žmogui yra vien apmaudas ir nepasitenkinimas. Galbūt netgi jaučiamės išduoti, paniekinti. Pastarasis jausmas gimsta dėl asmeninių minčių, jog partneris privalėjo sukurti mums laimę, bet to nepadarė, taip mus įskaudindamas ir pažemindamas.

  1. Meilė mažina ego, prisirišimas jį augina

Kai esame įsimylėję, tampame mažiau savanaudiški ir nelaikome savęs pasaulio centru. Mūsų santykiai mažina mūsų ego, greitina mūsų augimą ir tobulėjimą bei skatina mus būti mažiau egoistiškais ir daugiau mylinčiais. Santykiai skatina pozityvius pokyčius, o svarbiausia tai, jog abu partneriai gali laisvai ir atvirai dalintis savo silpnybėmis bei beprotiškiausiomis idėjomis.

Prisirišimas, atvirkščiai nei meilė, yra palaikomas ego. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl daugelis žmonių nuolat skundžiasi savo santykiais. Prisirišę žmonės nesugeba savarankiškai spręsti savo problemų, todėl mano, jog kažkas turi tai padaryti už juos. Tai sukuria jausmą, jog vienas iš partnerių negali būti laimingas be kito ir didina vienas kito kontroliavimą bei nepasitenkinimą santykiais.

Jei jūs nesate įsimylėję, tai reiškia, jog jūsų sielos draugas dar tebeieško jūsų. Kodėl gi tuo tarpu kol jo laukiate, jums nepasistengus tobulėti kaip asmenybei? Tobulinkite savo asmenybę ir paruoškite save, kaip dovaną jus mylinčiam žmogui netolimoje ateityje.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 3260
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 4230
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 3882

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 4043

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 3530