Psichologija

Skirtis ar pasilikti: kokius 9 klausimus turėtumėte sau užduoti?

Publikuotas 2016 23 rugpjūčio views 12413
shutterstock.com

Santykiams pašlijus nejučia pradedame mąstyti apie jų nutraukimą. Visgi skyrybos – rimtas, ir, neabejotinai, skaudus žingsnis, kurį būtina gerai apgalvoti. Šiuo atveju klausytis aplinkinių patarimų – neverta, nes kiekvieno atvejis yra individualus, tačiau sprendimo priėmimą gali palengvinti šie sau užduodami klausimai.

  1. Ko aš noriu: skyrybų ar geresnės santuokos/santykių su šiuo žmogumi?

Dažnai pradedama mąstyti apie skyrybas tada, kai susiduriama su sudėtingu, tačiau visoms poroms pasitaikančiu iššūkiu, kurio nesugebama išspręsti. Nepamirškite, kad santykių nutraukimas – radikalus žingsnis, tad galbūt Jums reikia ne jo, o esminių pokyčių judviejų bendravime.

  1. Ar ieškojau tinkamos pagalbos? Ar padariau viską, ką galėjau?

Kurį laiką lankotės pas santykių psichologą, tačiau dar nepastebėjote progreso? Tai nebūtinai reiškia, jog metas skirtis. Jei manote, kad dėl savo santykių verta pakovoti, išbandykite pasikonsultuoti su kitu specialistu. Tiesa, net ir daugiausia mokslinių laipsnių turintis psichologas negali stebuklingai išgelbėti pašlijusios santuokos – tam pirmiausia reikia judviejų noro ir jėgų.

  1. Galbūt santykius iki lūžio taško privedė tam tikri pastarojo meto įvykiai?

Deja, gyvenime ne viskas rožėmis klota, todėl net ir laimingiausioms poroms tenka susidurti su santykių tvirtumą išbandančiomis problemomis, pavyzdžiui, finansiniais sunkumais, darbo

praradimu, persileidimu ar nevaisingumu. Prieš nuspręsdami pasukti skirtingais keliais, nepamirškite, kad kartais didelį skausmą lengviau ištverti dviese bei ieškokite emocinės pagalbos.

shutterstock.com

shutterstock.com

  1. Ar pakankamai rimtai žiūrėjau į savo vaidmenį sprendžiant iškilusius sunkumus?

Nė vienas iš mūsų nėra tobulas. Ir nesvarbu, kokios problemos kamuoja ar koks sudėtingas Jūsų partneris, tam tikra prasme dėl iškilusių sunkumų esate kalti abu. Galbūt patys provokuojate, ignoruojate ar nesilaikote savo žodžio, o galbūt nenorite ir nesugebate nuoširdžiai kalbėtis arba per greitai teisiate. Tai jokiu būdu nereiškia, kad visą kaltę turite prisiimti tik Jūs, tačiau pasikeitęs Jūsų elgesys gali teigiamai paveikti santykius.

  1. Ar visi šie santykiai buvo klaida? Ar tiesiog patekote į bėdą, iš kurios nesugebate išsikapstyti?

Prieš galutinai nuspręsdami skirtis, prisiminkite santykių pradžią. Jei didelių sunkumų turėjote nuo pat pradžių, galbūt skyrybos ir yra vienintelė išimtis. Tačiau jei pirmaisiais metais santykiai buvo stabilūs ir tik dabar susidūrėte su rimtesniu iššūkiu, galbūt dėl to kaltas Jūsų nesugebėjimas komunikuoti?

  1. Ar tikrai padarėte viską, kad išspręstumėte seksualinio gyvenimo sunkumus?

Kad ir kokios seksualinės problemos Jus kamuoja, dauguma jų gali būti išspręstos suradus tinkamą pagalbą. Nė viena pora nėra absoliučiai suderinama, o lytinis gyvenimas neatrodo taip gražiai kaip filmuose. Pokalbis apie tokius dalykus niekada nėra labai malonus, tačiau būtina išsakyti tai, kas gerai ir nelabai, bei būti pasiruošus išklausyti partnerio kritiką.

  1. Galbūt mano standartai santykiams ir apskritai partneriams yra neįmanomai aukšti?

Nereikia tenkintis bet kuo, kas atkreipė į Jus dėmesį, tačiau verta įsivertinti ir savo poreikius: ar tikrai vienas žmogus gali vertinti stabilumą bei nepaliaujamai stebinti ekstremaliomis kelionėmis? Galbūt iš žmogaus, daug dirbančio ir siekiančio karjeros aukštumų, nereikia tikėtis, jog grįžęs vakare namo jis paruoš dviejų patiekalų vakarienę ir tuo pačiu sutaisys lašantį čiaupą?

  1. Ar yra kitas žmogus?

Sprendimą gali dar labiau apsunkinti ir tai, jog šiuo metu esate įsivėlę į realų ar internetinį romaną arba kasdien flirtuojate su žaviu bendradarbiu. Tuomet paklauskite savęs, ar naujai gimstanti aistra nėra būdas atidėti į šoną neišspręstas santuokos problemas. Nepamirškite, kad 75% romanų ilgai nesitęsia, tad galbūt verta tą energiją investuoti į dabartinius santykius?

  1. Ar aš vis dar myliu savo partnerį?

Kartais meilė tarsi pradingsta pykčio, apmaudo, persidirbimo bei tėvystės jūroje, tačiau jei vis dar liko liepsnelė, galbūt verta ją iš naujo pakurstyti?

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 5858
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 7281
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 7798

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 7074

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 5398