Kas gi nenori susitaupyti daugiau pinigų atostogoms ar geidžiamam daiktui? Nesvarbu, kokia jūsų finansinė padėtis – visada yra būdų ją pagerinti. Šie sprendimai gyvenimo gal ir nepakeis, bet mažais žingsneliais padės judėti link geresnio pinigų valdymo. Atminkite, kad taupyti reikia pradėti ne tada, kai turi pinigų, o tam, kad jų turėtum. Būtent todėl savo ateitimi rūpinkitės jau šiandien ir ilgainiui mėgaukitės didesniu finansiniu stabilumu.
Nusistatykite, kad periodiškai peržiūrėsite, kur išleidžiate pinigus ir atsisakysite to, ko nenaudojate. Jei turite laidinį telefoną, sporto klubo narystę ar paslaugos prenumeratą, kurią reikėtų sustabdyti, skirkite laiko, kad tai sutvarkytumėte. Taip atsisakote įpročio nenaudingai leisti pinigus, be to, sutaupysite keletą eurų.
Vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad pagerintumėte savo finansinę poziciją, tai įgyti daugiau žinių apie finansus. Ne, profesijos keisti nereikia, tiesiog pakanka pasidomėti dalykais, kurie jums svarbūs. Procesas, kurio metu įgyjate daugiau žinių apie savo finansus, susideda iš dviejų dalių.
Pirmiausia turite išanalizuoti savo dabartinę finansinę padėtį. Prieš planuodami biudžetą atsižvelkite į tai, kiek dabar uždirbate ir kiek esate skolingi. Antra, įgykite žinių apie pagrindinius finansų principus. Turėtumėte pasidomėti skirtingais taupymo būdais bei kaip palūkanų normos gali veikti jūsų naudai ar nenaudai. Tam puikiai tiks kursai internete ar išsami konsultacija banke.
Finansiniai tikslai reiškia, kad turite ko siekti ir galite įvertinti, kaip jums tai sekasi. yra labai svarbūs, kuomet norite pagerinti savo finansus. Svarbiausia – veikti apgalvotai. Tarkime, kad jūsų tikslas yra sutaupyti šiek tiek pinigų skoloms padengti. Visų pirma, užsibrėžkite, kiek jums reikia sutaupyti. Antra, pasirinkite, taupymo metodą: galbūt dalį atlyginimo pervesite į taupomąją sąskaitą, o gal tiesiog sumažinsite kai kurias išlaidas ir atidėsite likusią dalį? Taigi, priimdami šiuos sprendimus, susidarote detalų planą, kurio turėtumėte laikytis. Nepamirškite, kad tikslai turi būti realistiški. Nepasiekiamas tikslas jus paruošia pralaimėjimui ir dažnai ne tik pakenkia jūsų finansams, bet ir jūsų požiūriui į pinigus.
Tikslams nusistatyti ir susidaryti planą reikia laiko. Be to, pats planas turi duoti jums pakankamai laiko: bandydami sutaupyti daug pinigų per trumpą laiką, dažniausiai nieko nepešite. Kita sritis, kur laikas yra jūsų finansų draugas – pirkinių apgalvojimas. Prieš ką nors įsigydami, padarykite pertrauką ir apsvarstykite, ar tai nėra impulsyvus pirkimas, ar daiktas jums tikrai reikalingas. Pavyzdžiui, apsipirkinėdami internetu galite susidaryti prekių krepšelį ir peržiūrėti jį kitą dieną.
Suprantama, kad norėsite pagerinti gyvenimo kokybę, bet darykite tai saikingai. Pajamų padidėjimas yra puiki proga pradėti taupyti to nepajaučiant: nusistatykite šiek tiek didesnę išlaidų ribą, kuri bus mažesnė negu padidėję pajamos. Jokiu būdu neieškokite, kur išleisti pinigų, geriau ieškokite būdų, kaip dar padidinti savo pajamas.