4 pratimai, kuriuos privalai daryti jeigu nori tvirto kūno

Publikuotas 2016 17 liepos views 149431
4 pratimai, kuriuos privalai daryti jeigu nori tvirto kūno shutterstock.com

Šie pratimai stiprina rankų, pečių, krūtinės, kojų ir pilvo raumenis, todėl juos į savo rutiną įtraukti reikėtų kiekvienam, siekiančiam turėti raumeningą ir išvermingą kūną. Pratimus pristato sporto akademijos „Get Fit“ treneris Ričardas Kulis. 

Tai gan intensyvi jėgos treniruotė, visus pratimus atlikite po rekomenduojamą pakartojimų skaičių, po 3 serijas. Pratimų atlikimui reikia pakylos: suoliuko, kėdės ar sofos. Nepamirškite apšilimo!

  1. Atsispaudimai tricepsui

Ant kėdės ar suoliuko padėkite rankas, ištieskite kojas į priekį ir kulnais atsiremkite į žemę. Leiskite dubenį žemyn. Po to pakilkite į viršų. Kuo žemiau nuleisite dubenį, tuo didesnė apkrova rankoms – geresnis rezultatas. Pratimas skirtas tricepsui, bet veikia ir pečius (jeigu leisitės žemiau). Pratimą atlikite 3 kartus po 10-20 pakartojimų.

  1. Atsispaudimai pakėlus kojas ant pakylos

Uždėkite kojas ant pakylos. Rankos pečių plotyje, kūnas tiesus. Nusileiskite ant rankų beveik iki žemės (maždaug kol alkūnės bus sulenktos 90 laisnių kampu). Darykite 3 pakartojimus po 10-20 kartų. Pratimas skirtas pečių, rankų, krūtinės ląstos raumenims.

  1. Lipimas ant kėdės  

Pratimas labai paprastas, tereikia kėdes arba kokios nors pakylos (geriausiai aukštesnės, maždaug kėdės aukščio). Lipame ant kėdes: statome vieną koją ant jos, pakeliame kūną ir pristatome antrą koją, taip pat po vieną koją atbulomis nulipame nuo kėdės. Pratimas skirtas užpakaliniams kojų raumenims. Pratimą kartokite 20 kartų, po 3 serijas kiekvienai kojai.

  1. Lentos pratimas šonu

Iš tradicinės lentos pozicijos (remiamasi alkūnėmis ir pirštų galais į žemę, o kūnas tiesus), pasisukite į šoną ir likite pasirėmę tik viena ranka. Svarbu, kad kūnas išliktų tiesus, o raumenys įtempti. Kitą ranką galima ištiesti į viršų arba padėti ant juosmens. Pratimo metu dirba šoniniai kūno raumenys: kojų, pilvo, rankų raumenys. Pratimą atlikite nuo 30 sek. iki 1 min., pakartokite ir remdamiesi kita ranka.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai