Gyvenant šiuolaikiniu tempu, tikrai netrūksta problemų ir įvairių rūpesčių. Daug kartų patiriame stresines situacijas, o tai mus palaužia fiziškai ir psichiškai. Jei esame įsitempę, mūsų protas tarsi užsiblokuoja, negalime galvoti apie kūrybingus problemų sprendimo būdus, problemos tampa dar sunkesnės, jaučiame spaudimą, o tai sumažina mūsų galimybes viską ramiai ir logiškai išspręsti.
Atsipalaidavimas šiomis dienomis tampa svarbus nerimo ir streso kontrolės būdas, padedantis užkirsti kelią nerimo sutrikimui ir panikos priepuoliams.
Kodėl svarbu išmokti atsipalaiduoti ir išlaisvinti kūno įtampą?
Kiekvienas suprantame, kad kūno ir proto atsipalaidavimas yra glaudžiai susijęs su sveikata ir fizine bei emocine gerove. Keletas mokslinių tyrimų parodė atsipalaidavimo privalumus, tarp jų: pagalba pasiekti gilesnį poilsį, pagerėja imunitetas ir atsparumas ligoms, atsiranda energingumas, padidėja optimizmas ir energingumas, emocinis stabilumas, tampa lengviau susikaupti. Tik ar kiekvienas žinome, ką galime padaryti, kad pasiektume tą gilų atsipalaidavimą ir suteiktume savo kūnui ir protui poilsį?
Pirmas žingsnis – raskite momentą, kuris bus skirtas tik jums ir niekam daugiau – net jei jūs jaučiate spaudimą iš savo aplinkos, pirmenybę teikite šiam – savo laikui. Tai gali būti ankstyvas rytas arba vėlyvas vakaras. Raskite ramią vietą, kur niekas jūsų netrukdys ir nepertrauks.
Pradėkite nuo kvėpavimo ir meditacijos pratimų: teisingas kvėpavimas – tai įkvėpimas per nosį ritmingai ir giliai iškvepiant per burną, būtinas atsipalaidavimui, nes jis padidina deguonies tiekimą visiems organams, įskaitant smegenis. Meditacija yra vienas iš geriausių būdų rasti laiko sau, atsipalaiduoti ir nuraminti įkirias mintis.
Jei neturite meditacijos patirties, galite pradėti trumpas penkių minučių meditacijas ir palaipsniui didinti. Internete yra daug meditacijos pamokų, tad tikrai surasite sau tinkamą. Kvėpavimas ir meditacija paprastai – du atsipalaidavimo būdai, kurie paprastai naudojami kartu.
Kiti atsipalaidavimo būdai: ilgas pasivaikščiojimas gryname ore, karšta vonia, raminančių vaistažolių arbata, kurios sudėtyje nėra kofeino, atpalaiduojantis masažas ir raminanti, atpalaiduojanti muzika.
Galiausiai, praktikuojant atsipalaidavimo techniką, jei tai daroma reguliariai, pageidautina kiekvieną dieną, pastebimas rezultatas. Žinoma, jei tai darysite tik retkarčiais, mažai tikėtina, kad pamatysite didelį rezultatą. Atsipalaidavimas turėtų tapti svarbia kasdienės rutinos dalimi ir pamatysite, kad po kelių savaičių jausitės optimistiškesnis, ramesnis, taikesnis ir laimingesnis. Atsipalaidavimas jums padės išspręsti bet kokią problemą ir į situaciją pažvelgti kitu kampu.