Radote klaidą? Radote klaidą?
Psichologija

Paprasti būdai, kurie padės atsipalaiduoti

tags
Publikuotas 2019 liepos 9 views 202

Gyvenant šiuolaikiniu tempu, tikrai netrūksta problemų ir įvairių rūpesčių. Daug kartų patiriame stresines situacijas, o tai mus  palaužia fiziškai ir psichiškai. Jei esame įsitempę, mūsų protas tarsi užsiblokuoja, negalime galvoti apie kūrybingus problemų sprendimo būdus, problemos tampa dar sunkesnės, jaučiame spaudimą, o tai sumažina mūsų galimybes viską ramiai ir logiškai išspręsti.

Atsipalaidavimas šiomis dienomis tampa svarbus nerimo ir streso kontrolės būdas, padedantis užkirsti kelią nerimo sutrikimui ir panikos priepuoliams.

Kodėl svarbu išmokti atsipalaiduoti ir išlaisvinti kūno įtampą?

Kiekvienas suprantame, kad kūno ir proto atsipalaidavimas yra glaudžiai susijęs su sveikata ir fizine bei emocine gerove. Keletas mokslinių tyrimų parodė atsipalaidavimo privalumus, tarp jų: ​​pagalba pasiekti gilesnį poilsį, pagerėja imunitetas ir atsparumas ligoms, atsiranda energingumas, padidėja optimizmas ir energingumas, emocinis stabilumas, tampa lengviau susikaupti. Tik ar kiekvienas žinome, ką galime padaryti, kad pasiektume tą gilų atsipalaidavimą ir suteiktume savo kūnui ir protui poilsį?

Pirmas žingsnis – raskite momentą, kuris bus skirtas tik jums ir niekam daugiau – net jei jūs jaučiate spaudimą iš savo aplinkos, pirmenybę teikite šiam – savo laikui. Tai gali būti ankstyvas rytas arba vėlyvas vakaras. Raskite ramią vietą, kur niekas jūsų netrukdys ir nepertrauks.

Pradėkite nuo kvėpavimo ir meditacijos pratimų: teisingas kvėpavimas – tai įkvėpimas per nosį ritmingai ir giliai iškvepiant per burną, būtinas atsipalaidavimui, nes jis padidina deguonies tiekimą visiems organams, įskaitant smegenis. Meditacija yra vienas iš geriausių būdų rasti laiko sau, atsipalaiduoti ir nuraminti įkirias mintis.

Jei neturite meditacijos patirties, galite pradėti trumpas penkių minučių meditacijas ir palaipsniui didinti. Internete yra daug meditacijos pamokų, tad tikrai surasite sau tinkamą. Kvėpavimas ir meditacija paprastai – du atsipalaidavimo būdai, kurie paprastai naudojami kartu.

Kiti atsipalaidavimo būdai: ilgas pasivaikščiojimas gryname ore, karšta vonia, raminančių vaistažolių arbata, kurios sudėtyje nėra kofeino, atpalaiduojantis masažas ir raminanti, atpalaiduojanti muzika.

Galiausiai, praktikuojant atsipalaidavimo techniką, jei tai daroma reguliariai, pageidautina kiekvieną dieną, pastebimas rezultatas. Žinoma, jei tai darysite tik retkarčiais, mažai tikėtina, kad pamatysite didelį rezultatą. Atsipalaidavimas turėtų tapti svarbia kasdienės rutinos dalimi ir pamatysite, kad po kelių savaičių jausitės optimistiškesnis, ramesnis, taikesnis ir laimingesnis. Atsipalaidavimas jums padės išspręsti bet kokią problemą ir į situaciją pažvelgti kitu kampu.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
juoko_joga
Psichologija

Neįtikėtini faktai, kuriuos reikėtų žinoti apie juoko jogą

Ne kartą girdėjome frazę, kad juokas gydo. Juokas gali pakeisti žmogaus nuotaiką per kelias minutes. Tam, kad juoktumeisi iš visų jėgų nereikia net geros kompanijos. Egzistuoja juoko joga. Kas yra juoko joga? Joga yra puiki asketinė technika, atpalaiduojanti protą ir kūną. Žodis „joga“ kilo iš sanskrito kalbos šaknies „YUJ“, kuris reiškia „surišti, įtempti“ ir gali […]

views 69

6 romantiškos idėjos šiai vasarai, kurių tiesiog negalite praleisti

Taip ilgai laukta vasara jau įsibėgėjo. Žinoma, jos netikrai nesinori leisti namuose prie TV arba kompiuterio, todėl siūlome jums kelias romantiškas idėjas vasaros pasimatymams. Nesvarbu, ar tai pirmas, ar dvidešimtas jūsų pasimatymas, juk romantikos niekada nebus per daug? Lauko kinas Pamenate amerikietiškus filmus, kur porelės glaustosi, susėdusios ant pievelės, žiūrėdamos kino filmus? Vasarą kinu po […]

views 152
Psichologija

Įsimintiniausios citatos iš serialo „Liežuvautoja”

Jie jauni, žavūs ir drąsūs Manheteno aukštuomenės jaunuoliai, kuriems visas pasaulis po kojomis. Jie nebijo rizikuoti ir klysti. Jie švenčia gyvenimą ir rengiasi tik geriausiais drabužiais. Tikime, ne vienas norėjote atsidurti šių jaunuolių kailyje. Serialas „Liežuvautoja” sužavėjo daugumą jaunuolių ir ne tik. Dalinamės keliomis citatomis, kurios įkvėps kasdienai.  „Man nereikia draugų, man reikia daugiau šampano“. „Jei dviems […]

views 243
Keisčiausios fobijos
Psichologija

Keisčiausios fobijos. Ko bijome?

Žodis fobija išvertus iš graikų kalbos reiškia stiprią, nepaliaujamą ir nepagrįstą daiktų, veiksmų, žmonių ar situacijų patologinę laimę. Tokio dydžio baimė dažnai nekelia realaus pavojaus, tačiau žmogui, turinčiam tam tikros rūšies fobiją, ji gerokai apsunkiną kasdieninį gyvenimą be jokios baimės ir jos sukeliamų padarinių. Daugelius iš mūsų kažko bijo, vieni be galo jaudinasi kalbėdami viešai, kiti panikuoja įsivaizduodami, […]

views 203
Hermano Hesės citatos
Psichologija

Įkvepiančios Hermano Hesės citatos apie meilę

Hermanas Hesė – intelektualinių, filosofinių ir psichologinių romanų meistras, 1946 metų Nobelio premijos laureatas. Kviečiame paskaityti jo citatas turbūt apie patį svarbiausią dalyką gyvenime – meilę.  Kai dingsta kas nors brangaus ir nepakeičiamo, jaučiamės lyg pabudę iš sapno. Skaitymas be meilės, žinios be pagarbos, išsilavinimas be atsidavimo yra viena sunkiausių nuodėmių dvasiai. Karus sukelia žmonės, kurie […]

views 8738