Psichologija

Paprasti būdai, kurie padės atsipalaiduoti

Publikuotas 2019 9 liepos views 2527

Gyvenant šiuolaikiniu tempu, tikrai netrūksta problemų ir įvairių rūpesčių. Daug kartų patiriame stresines situacijas, o tai mus  palaužia fiziškai ir psichiškai. Jei esame įsitempę, mūsų protas tarsi užsiblokuoja, negalime galvoti apie kūrybingus problemų sprendimo būdus, problemos tampa dar sunkesnės, jaučiame spaudimą, o tai sumažina mūsų galimybes viską ramiai ir logiškai išspręsti.

Atsipalaidavimas šiomis dienomis tampa svarbus nerimo ir streso kontrolės būdas, padedantis užkirsti kelią nerimo sutrikimui ir panikos priepuoliams.

Kodėl svarbu išmokti atsipalaiduoti ir išlaisvinti kūno įtampą?

Kiekvienas suprantame, kad kūno ir proto atsipalaidavimas yra glaudžiai susijęs su sveikata ir fizine bei emocine gerove. Keletas mokslinių tyrimų parodė atsipalaidavimo privalumus, tarp jų: ​​pagalba pasiekti gilesnį poilsį, pagerėja imunitetas ir atsparumas ligoms, atsiranda energingumas, padidėja optimizmas ir energingumas, emocinis stabilumas, tampa lengviau susikaupti. Tik ar kiekvienas žinome, ką galime padaryti, kad pasiektume tą gilų atsipalaidavimą ir suteiktume savo kūnui ir protui poilsį?

Pirmas žingsnis – raskite momentą, kuris bus skirtas tik jums ir niekam daugiau – net jei jūs jaučiate spaudimą iš savo aplinkos, pirmenybę teikite šiam – savo laikui. Tai gali būti ankstyvas rytas arba vėlyvas vakaras. Raskite ramią vietą, kur niekas jūsų netrukdys ir nepertrauks.

Pradėkite nuo kvėpavimo ir meditacijos pratimų: teisingas kvėpavimas – tai įkvėpimas per nosį ritmingai ir giliai iškvepiant per burną, būtinas atsipalaidavimui, nes jis padidina deguonies tiekimą visiems organams, įskaitant smegenis. Meditacija yra vienas iš geriausių būdų rasti laiko sau, atsipalaiduoti ir nuraminti įkirias mintis.

Jei neturite meditacijos patirties, galite pradėti trumpas penkių minučių meditacijas ir palaipsniui didinti. Internete yra daug meditacijos pamokų, tad tikrai surasite sau tinkamą. Kvėpavimas ir meditacija paprastai – du atsipalaidavimo būdai, kurie paprastai naudojami kartu.

Kiti atsipalaidavimo būdai: ilgas pasivaikščiojimas gryname ore, karšta vonia, raminančių vaistažolių arbata, kurios sudėtyje nėra kofeino, atpalaiduojantis masažas ir raminanti, atpalaiduojanti muzika.

Galiausiai, praktikuojant atsipalaidavimo techniką, jei tai daroma reguliariai, pageidautina kiekvieną dieną, pastebimas rezultatas. Žinoma, jei tai darysite tik retkarčiais, mažai tikėtina, kad pamatysite didelį rezultatą. Atsipalaidavimas turėtų tapti svarbia kasdienės rutinos dalimi ir pamatysite, kad po kelių savaičių jausitės optimistiškesnis, ramesnis, taikesnis ir laimingesnis. Atsipalaidavimas jums padės išspręsti bet kokią problemą ir į situaciją pažvelgti kitu kampu.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 5447
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 6823
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 7183

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 6815

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 5290