Psichologija

11 skirtumų tarp nuolat užsiėmusių ir produktyvių žmonių

Publikuotas 2016 1 spalio views 12945
11 skirtumų tarp nuolat užsiėmusių ir produktyvių žmonių shutterstock.com

Tokie skundai kaip „niekam neturiu laiko“ ar „dirbu po 14 valandų per parą“ tapo kasdienybe, o pamatę kolegas iš biuro išeinančius anksčiau, pirmiausia įsivaizduojame paliktus kalnus nebaigtų užduočių. Tokiu būdu išryškėja skirtumas tarp nuolat užsiėmusiųjų ir produktyviųjų, atrandančių laiko tiek darbams, tiek malonumams.

  1. Nuolat užsiėmusieji bando sukurti įvaizdį, kad gyvenime turi misiją, tačiau tik produktyvieji iš tikrųjų ją turi. Pirmieji slepia abejones dėl savo tikslų ir dengiasi dirbtinio pasitikėjimo savimi kauke. Tuo tarpu antrieji nebijo atskleisti dvejonių vien todėl, kad yra užtikrinti dėl tos krypties, kuria eina.
  1. Produktyvūs žmonės turi mažiau prioritetų. Joks savo laiką iš tikrųjų vertinantis žmogus nėra pernelyg užsiėmęs. Šiuo atveju galioja  paprasta taisyklė: jei turite 3 prioritetus, vadinasi, turite 3 prioritetus. Jei galite įvardinti 25 prioritetus, vadinasi, Jūsų gyvenimas – tikra betvarkė. Nepamirškite, kad 80% sėkmės sukuriama iš 20% veiklos. Henry Ford susikrovė turtus ne todėl, kad kūrė geresnius automobilius, o todėl, kad sugalvojo geresnę sistemą jų gamybai.
  1. Nuolat užsiėmusieji lengviau sako „taip“. Jei vengiate sakyti „ne“, paskirstote savo laiką į daugybę nedidelių atkarpų tam, kad pasirūpintumėte aplinkinių prioritetais. Žinoma, ištiesti pagalbos ranką artimiesiems – tiesiog būtina, tačiau produktyvūs žmonės žino, kada kitiems verta paaukoti savo brangias valandas.
  1. Produktyvieji galvoja prieš veikdami. Į anksčiau minėtus 20% veiklos pavyks susikoncentruoti tik tuo atveju, jei aiškiai suvoksite, kodėl tai darote. Juk geriausias gyvenimo patarėjas ir vadovas yra ne kas kita, kaip Jūsų asmeninė patirtis. Todėl pabandykite kasdien bent penkias minutes skirti refleksijoms: matydami, kas veikia, o kas – ne, būsite geriau pasiruošę ateities iššūkiams.
  1. Nuolat užsiėmusieji yra atviri visoms galimybės, o produktyvūs jas kruopščiai renkasi. Atvirumas naujoms žinioms, įgūdžiams ir galimybėms ypač naudingas jaunystėje, tačiau vėliau tenka išsigryninti savo prioritetus. Juk mokydamiesi dešimt dalykų vienu metu, vargu, ar puikiai įvaldysite bent vieną iš jų.

11 skirtumų tarp nuolat užsiėmusių ir produktyvių žmonių

  1. Produktyvūs žmonės nesiskundžia tuo, kokie jie yra užsiėmę, kadangi leidžia veiksmams kalbėti patiems už save. Tačiau galime lažintis, kad pažįstate bent vieną, kuris, užuot sėdęs prie darbų, nuolat kalba apie tai, kiek daug jų prisikaupė.
  1. Nuolat užsiėmusieji pabrėžia, kad neturi laiko, o produktyvūs visada atranda kelias valandas tam, kas iš tikrųjų svarbu. Laiką, kurį praleidžiami galvodami pasiteisinimus, galėtume skirti kūrybai. Kuo daugiau priežasčių atidėlioti darbus sugalvosime, tuo geriau mums seksis tai daryti. Todėl produktyvūs žmonės niekada nesiteisina laiko trūkumu ir siekia savo tikslų bet kokia kaina.
  1. Produktyvūs žmonės neatlieka kelių užduočių vienu metu, kadangi moka susikoncentruoti. Jei norite pakeisti savo darbo įpročius, išbandykite garsiąją „Pomodoro” techniką: užstatykite laikmatį 20–iai minučių ir pradėkite dirbti. Kai tik nukryps Jūsų dėmesys, pavyzdžiui, patikrinsite el. paštą ar nueisite įsipilti vandens, laikmatį 20–iai minučių užstatykite iš naujo.
  1. Nuolat užsiėmusieji skuba atsakyti į elektroninius laiškus. Taip, el. paštu siunčiami laiškai – prioritetas, tačiau ne Jūsų, o kitų žmonių. Todėl vertindami savo laiką, neskubėkite atrašinėti kas kelias minutes, o koncentruokitės į svarbesnius darbus.
  1. Produktyvūs žmonės siekia, kad aplinkiniai būtų efektyvūs. Nuolat užsiėmusiųjų tipo vadovai skaičiuoja biure praleistas valandas, o produktyvieji – darbuotojo indėlį. Pirmuosius ima siutas matant savo pavaldinius atsipalaidavusius ir besimėgaujančius darbu, o antruosius priešingai – tokia aplinka džiugina.
  1. Nuolat užsiėmusieji kalba apie tai, kaip jie pakeis pasaulį, tačiau tik produktyvūs jį iš tikrųjų keičia. Liaudies patarlė „mažiau kalbų, daugiau darbų“ – ne iš piršto laužta. Kuo daugiau jėgų skirsite žengti pirmą žingsnį, tuo greičiau pasieksite tikslą. Nešvaistykite savo potencialo: juk sakoma, kad ėmusis veiksmų padeda net pati Visata.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai

Kaip sustiprinti imuninę sistemą prieš gripo sezoną

Imuninė sistema – sudėtingas ląstelių, audinių ir organų tinklas, kuris veikia kartu, tam, kad apsaugotų jūsų kūną nuo kenksmingų įsibrovėlių, tokių kaip virusai ir bakterijos. Artėjant gripo sezonui, labai svarbu pasiruošti, kad ji sėkmingai atsispirtų virusams ir infekcijoms. Imuninės sistemos stiprinimas ne tik sumažina riziką susirgti, bet ir gali padėti greičiau pasveikti užsikrėtus gripu. Maistingos […]

views 80

Nike Dunk stiliai – mados įkvėpimas moterims

Nike Dunk tikrai nėra baziniai kedai, kuriuos įsigyji nes jie tinka prie visko. Tai streetwear‘o legenda. 80-ųjų viduryje jie pasirodė kaip avalynė universitetų komandų krepšininkams, todėl jiems būdingas šiek tiek per didelis siluetas, perforacijos ant kojų pirštų ir sluoksniuotas, gruoblėtas padas. Jie buvo kuriami įvairių spalvų: iš pradžių konkrečių universitetų, vėliau – pasakų, kultinių filmų, […]

views 200

Kokias klaidas santykiuose daro moterys, ir, kokias vyrai?

Dėmesį verta atkreipti  tai, kad ir moterys, ir vyrai, santykiuose daro daug klaidų. Ir, jei jų būtų daroma mažiau, galbūt, santykių kokybė būtų aukštesnė. Taigi, pats metas pakalbėti apie tai, kokias klaidas santykiuose daro ir vieni, ir kiti. Kokias klaidas dažniausiai daro moterys? Nors nėra vieno universalaus atsakymo į šį klausimą, nes kiekvieni santykiai yra […]

views 331

Tvarios mados revoliucija Lietuvoje – „Ecoalf“ drabužių ir avalynės prekių ženklas

Drabužių ir avalynės prekių ženklas „Ecoalf“ atkeliavo į Lietuvą. Tai daugiau nei tik prekių ženklas – tai judėjimas tvaresnės ateities link. Naujausią drabužių kolekciją jau galite rasti Open24.lt internetinėje parduotuvėje.   Yra tik viena planeta, kurioje galime gyventi   Per pastaruosius 15 metų „Ecoalf“ pasaulyje tapo žinomas dėl savo šūkio „BECAUSE THERE IS NO PLANET […]

views 386

Kaip užtikrinti ramų ir kokybišką kūdikio miegą

Priešingai, nei atrodo, miegas mažyliui yra kur kas daugiau nei poilsis – tai tikrai įtemptas laikas jaunam organizmui. Gilaus miego fazės metu hipofizė gamina somatropiną – hormoną, atsakingą už ilgą kaulų augimą, svorio augimą ir regeneraciją. Nervų sistema dalyvauja analizuojant, apdorojant, įsimenant ir atskiriant aktyviuoju laikotarpiu gaunamą informaciją. Taigi kaip užtikrinti, kad kūdikis gautų ramų […]

views 533