Radote klaidą? Radote klaidą?
Psichologija

11 skirtumų tarp nuolat užsiėmusių ir produktyvių žmonių

Publikuotas 2016 spalio 1 views 11387
11 skirtumų tarp nuolat užsiėmusių ir produktyvių žmonių shutterstock.com

Tokie skundai kaip „niekam neturiu laiko“ ar „dirbu po 14 valandų per parą“ tapo kasdienybe, o pamatę kolegas iš biuro išeinančius anksčiau, pirmiausia įsivaizduojame paliktus kalnus nebaigtų užduočių. Tokiu būdu išryškėja skirtumas tarp nuolat užsiėmusiųjų ir produktyviųjų, atrandančių laiko tiek darbams, tiek malonumams.

 1. Nuolat užsiėmusieji bando sukurti įvaizdį, kad gyvenime turi misiją, tačiau tik produktyvieji iš tikrųjų ją turi. Pirmieji slepia abejones dėl savo tikslų ir dengiasi dirbtinio pasitikėjimo savimi kauke. Tuo tarpu antrieji nebijo atskleisti dvejonių vien todėl, kad yra užtikrinti dėl tos krypties, kuria eina.
 1. Produktyvūs žmonės turi mažiau prioritetų. Joks savo laiką iš tikrųjų vertinantis žmogus nėra pernelyg užsiėmęs. Šiuo atveju galioja  paprasta taisyklė: jei turite 3 prioritetus, vadinasi, turite 3 prioritetus. Jei galite įvardinti 25 prioritetus, vadinasi, Jūsų gyvenimas – tikra betvarkė. Nepamirškite, kad 80% sėkmės sukuriama iš 20% veiklos. Henry Ford susikrovė turtus ne todėl, kad kūrė geresnius automobilius, o todėl, kad sugalvojo geresnę sistemą jų gamybai.
 1. Nuolat užsiėmusieji lengviau sako „taip“. Jei vengiate sakyti „ne“, paskirstote savo laiką į daugybę nedidelių atkarpų tam, kad pasirūpintumėte aplinkinių prioritetais. Žinoma, ištiesti pagalbos ranką artimiesiems – tiesiog būtina, tačiau produktyvūs žmonės žino, kada kitiems verta paaukoti savo brangias valandas.
 1. Produktyvieji galvoja prieš veikdami. Į anksčiau minėtus 20% veiklos pavyks susikoncentruoti tik tuo atveju, jei aiškiai suvoksite, kodėl tai darote. Juk geriausias gyvenimo patarėjas ir vadovas yra ne kas kita, kaip Jūsų asmeninė patirtis. Todėl pabandykite kasdien bent penkias minutes skirti refleksijoms: matydami, kas veikia, o kas – ne, būsite geriau pasiruošę ateities iššūkiams.
 1. Nuolat užsiėmusieji yra atviri visoms galimybės, o produktyvūs jas kruopščiai renkasi. Atvirumas naujoms žinioms, įgūdžiams ir galimybėms ypač naudingas jaunystėje, tačiau vėliau tenka išsigryninti savo prioritetus. Juk mokydamiesi dešimt dalykų vienu metu, vargu, ar puikiai įvaldysite bent vieną iš jų.

11 skirtumų tarp nuolat užsiėmusių ir produktyvių žmonių

 1. Produktyvūs žmonės nesiskundžia tuo, kokie jie yra užsiėmę, kadangi leidžia veiksmams kalbėti patiems už save. Tačiau galime lažintis, kad pažįstate bent vieną, kuris, užuot sėdęs prie darbų, nuolat kalba apie tai, kiek daug jų prisikaupė.
 1. Nuolat užsiėmusieji pabrėžia, kad neturi laiko, o produktyvūs visada atranda kelias valandas tam, kas iš tikrųjų svarbu. Laiką, kurį praleidžiami galvodami pasiteisinimus, galėtume skirti kūrybai. Kuo daugiau priežasčių atidėlioti darbus sugalvosime, tuo geriau mums seksis tai daryti. Todėl produktyvūs žmonės niekada nesiteisina laiko trūkumu ir siekia savo tikslų bet kokia kaina.
 1. Produktyvūs žmonės neatlieka kelių užduočių vienu metu, kadangi moka susikoncentruoti. Jei norite pakeisti savo darbo įpročius, išbandykite garsiąją „Pomodoro” techniką: užstatykite laikmatį 20–iai minučių ir pradėkite dirbti. Kai tik nukryps Jūsų dėmesys, pavyzdžiui, patikrinsite el. paštą ar nueisite įsipilti vandens, laikmatį 20–iai minučių užstatykite iš naujo.
 1. Nuolat užsiėmusieji skuba atsakyti į elektroninius laiškus. Taip, el. paštu siunčiami laiškai – prioritetas, tačiau ne Jūsų, o kitų žmonių. Todėl vertindami savo laiką, neskubėkite atrašinėti kas kelias minutes, o koncentruokitės į svarbesnius darbus.
 1. Produktyvūs žmonės siekia, kad aplinkiniai būtų efektyvūs. Nuolat užsiėmusiųjų tipo vadovai skaičiuoja biure praleistas valandas, o produktyvieji – darbuotojo indėlį. Pirmuosius ima siutas matant savo pavaldinius atsipalaidavusius ir besimėgaujančius darbu, o antruosius priešingai – tokia aplinka džiugina.
 1. Nuolat užsiėmusieji kalba apie tai, kaip jie pakeis pasaulį, tačiau tik produktyvūs jį iš tikrųjų keičia. Liaudies patarlė „mažiau kalbų, daugiau darbų“ – ne iš piršto laužta. Kuo daugiau jėgų skirsite žengti pirmą žingsnį, tuo greičiau pasieksite tikslą. Nešvaistykite savo potencialo: juk sakoma, kad ėmusis veiksmų padeda net pati Visata.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Hermano Hesės citatos
Psichologija

Įkvepiančios Hermano Hesės citatos apie meilę

Hermanas Hesė – intelektualinių, filosofinių ir psichologinių romanų meistras, 1946 metų Nobelio premijos laureatas. Kviečiame paskaityti jo citatas turbūt apie patį svarbiausią dalyką gyvenime – meilę.  Kai dingsta kas nors brangaus ir nepakeičiamo, jaučiamės lyg pabudę iš sapno. Skaitymas be meilės, žinios be pagarbos, išsilavinimas be atsidavimo yra viena sunkiausių nuodėmių dvasiai. Karus sukelia žmonės, kurie […]

views 8623
Psichologija

15 Įkvepiančių Antuano de Sen Egziuperi citatų, kurios padės jaustis laimingais

Garsus prancūzų rašytojas Antuanas de Sent Egziuperi daugiausiai žinomas dėl savo populiariausios knygos „Mažasis princas“– filosofinės pasakos, skirtos suaugusiems. Knyga įkvepia mylėti visą aplinkui, paleisti, išlaisvinti bei prisijaukinti. Pateikiame jums šio autoriaus citatų, kurios praskaidrins dieną ir padės pasijusti laimingais.  1. Laikas yra ne smėlio laikrodis, kuris naudoja smėlį, o pjovėjas, rišantis pėdą. Citadelė 2. […]

views 44516
Nuostabios vietos vestuvių fotosesijoms Lietuvoje
Psichologija

Nuostabios vietos vestuvių fotosesijoms Lietuvoje

Artėja viena gražiausių dienų jūsų gyvenime, tačiau vis dar dvejojate, kokią vietą pasirinkti savo vestuvių fotosesijai? Tai jums gali padėti padaryti jūsų vestuvių fotografas. Apsiginklavęs savo foto įranga jis išbraidė ne vieną žolynais apaugusią Lietuvos vietą, ne kartą kojas mirkė jūroje vien tam, kad pagautų patį geriausią kadrą, stengdamasis kiekvieno istoriją paversti išskirtine. Siūlome pasižvalgyti […]

views 7841
Psichologija

Kaip įgyvendinti savo tikslus?

Dar visai neseniai Naujųjų metų išvakarėse kūrėme ne tik planus, bet ryžtingai pažadėjome sau, kad kitais metais viskas bus kitaip. Daugiau sportuosime, numesime svorio, susirasime antrąją pusę ir pagaliau išvyksime į išsvajotąją kelionę. Deja, dažnai tie pažadai sutirpsta taip greitai, kaip iškritusios snaigės ant mūsų blakstienų. Ką daryti, jog tikslai pagaliau virstų realybe? Pakabinkite tikslus […]

views 7471
10 įkvepiančių knygų, kurios pakeis jūsų gyvenimą
Psichologija

10 įkvepiančių knygų, kurios pakeis jūsų gyvenimą

Turbūt sutiksite, jog būna knygų, kurias vos pradėjus skaityti, norisi mesti į šalį, ir tokių, kurios sudomina nuo pat pirmo puslapio. Kai kurios knygos mus įkvepia taip, kad nejučia pradedame keisti savo gyvenimą teigiama linkme. Gamtos Grožio Formulė dalinasi įkvepiančių knygų dešimtuku.   1. Paulo Coelho „Alchemikas“ „Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų.“ […]

views 26785