Psichologija

11 skirtumų tarp nuolat užsiėmusių ir produktyvių žmonių

Publikuotas 2016 1 spalio views 12902
11 skirtumų tarp nuolat užsiėmusių ir produktyvių žmonių shutterstock.com

Tokie skundai kaip „niekam neturiu laiko“ ar „dirbu po 14 valandų per parą“ tapo kasdienybe, o pamatę kolegas iš biuro išeinančius anksčiau, pirmiausia įsivaizduojame paliktus kalnus nebaigtų užduočių. Tokiu būdu išryškėja skirtumas tarp nuolat užsiėmusiųjų ir produktyviųjų, atrandančių laiko tiek darbams, tiek malonumams.

 1. Nuolat užsiėmusieji bando sukurti įvaizdį, kad gyvenime turi misiją, tačiau tik produktyvieji iš tikrųjų ją turi. Pirmieji slepia abejones dėl savo tikslų ir dengiasi dirbtinio pasitikėjimo savimi kauke. Tuo tarpu antrieji nebijo atskleisti dvejonių vien todėl, kad yra užtikrinti dėl tos krypties, kuria eina.
 1. Produktyvūs žmonės turi mažiau prioritetų. Joks savo laiką iš tikrųjų vertinantis žmogus nėra pernelyg užsiėmęs. Šiuo atveju galioja  paprasta taisyklė: jei turite 3 prioritetus, vadinasi, turite 3 prioritetus. Jei galite įvardinti 25 prioritetus, vadinasi, Jūsų gyvenimas – tikra betvarkė. Nepamirškite, kad 80% sėkmės sukuriama iš 20% veiklos. Henry Ford susikrovė turtus ne todėl, kad kūrė geresnius automobilius, o todėl, kad sugalvojo geresnę sistemą jų gamybai.
 1. Nuolat užsiėmusieji lengviau sako „taip“. Jei vengiate sakyti „ne“, paskirstote savo laiką į daugybę nedidelių atkarpų tam, kad pasirūpintumėte aplinkinių prioritetais. Žinoma, ištiesti pagalbos ranką artimiesiems – tiesiog būtina, tačiau produktyvūs žmonės žino, kada kitiems verta paaukoti savo brangias valandas.
 1. Produktyvieji galvoja prieš veikdami. Į anksčiau minėtus 20% veiklos pavyks susikoncentruoti tik tuo atveju, jei aiškiai suvoksite, kodėl tai darote. Juk geriausias gyvenimo patarėjas ir vadovas yra ne kas kita, kaip Jūsų asmeninė patirtis. Todėl pabandykite kasdien bent penkias minutes skirti refleksijoms: matydami, kas veikia, o kas – ne, būsite geriau pasiruošę ateities iššūkiams.
 1. Nuolat užsiėmusieji yra atviri visoms galimybės, o produktyvūs jas kruopščiai renkasi. Atvirumas naujoms žinioms, įgūdžiams ir galimybėms ypač naudingas jaunystėje, tačiau vėliau tenka išsigryninti savo prioritetus. Juk mokydamiesi dešimt dalykų vienu metu, vargu, ar puikiai įvaldysite bent vieną iš jų.

11 skirtumų tarp nuolat užsiėmusių ir produktyvių žmonių

 1. Produktyvūs žmonės nesiskundžia tuo, kokie jie yra užsiėmę, kadangi leidžia veiksmams kalbėti patiems už save. Tačiau galime lažintis, kad pažįstate bent vieną, kuris, užuot sėdęs prie darbų, nuolat kalba apie tai, kiek daug jų prisikaupė.
 1. Nuolat užsiėmusieji pabrėžia, kad neturi laiko, o produktyvūs visada atranda kelias valandas tam, kas iš tikrųjų svarbu. Laiką, kurį praleidžiami galvodami pasiteisinimus, galėtume skirti kūrybai. Kuo daugiau priežasčių atidėlioti darbus sugalvosime, tuo geriau mums seksis tai daryti. Todėl produktyvūs žmonės niekada nesiteisina laiko trūkumu ir siekia savo tikslų bet kokia kaina.
 1. Produktyvūs žmonės neatlieka kelių užduočių vienu metu, kadangi moka susikoncentruoti. Jei norite pakeisti savo darbo įpročius, išbandykite garsiąją „Pomodoro” techniką: užstatykite laikmatį 20–iai minučių ir pradėkite dirbti. Kai tik nukryps Jūsų dėmesys, pavyzdžiui, patikrinsite el. paštą ar nueisite įsipilti vandens, laikmatį 20–iai minučių užstatykite iš naujo.
 1. Nuolat užsiėmusieji skuba atsakyti į elektroninius laiškus. Taip, el. paštu siunčiami laiškai – prioritetas, tačiau ne Jūsų, o kitų žmonių. Todėl vertindami savo laiką, neskubėkite atrašinėti kas kelias minutes, o koncentruokitės į svarbesnius darbus.
 1. Produktyvūs žmonės siekia, kad aplinkiniai būtų efektyvūs. Nuolat užsiėmusiųjų tipo vadovai skaičiuoja biure praleistas valandas, o produktyvieji – darbuotojo indėlį. Pirmuosius ima siutas matant savo pavaldinius atsipalaidavusius ir besimėgaujančius darbu, o antruosius priešingai – tokia aplinka džiugina.
 1. Nuolat užsiėmusieji kalba apie tai, kaip jie pakeis pasaulį, tačiau tik produktyvūs jį iš tikrųjų keičia. Liaudies patarlė „mažiau kalbų, daugiau darbų“ – ne iš piršto laužta. Kuo daugiau jėgų skirsite žengti pirmą žingsnį, tuo greičiau pasieksite tikslą. Nešvaistykite savo potencialo: juk sakoma, kad ėmusis veiksmų padeda net pati Visata.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai

Kaip užtikrinti ramų ir kokybišką kūdikio miegą

Priešingai, nei atrodo, miegas mažyliui yra kur kas daugiau nei poilsis – tai tikrai įtemptas laikas jaunam organizmui. Gilaus miego fazės metu hipofizė gamina somatropiną – hormoną, atsakingą už ilgą kaulų augimą, svorio augimą ir regeneraciją. Nervų sistema dalyvauja analizuojant, apdorojant, įsimenant ir atskiriant aktyviuoju laikotarpiu gaunamą informaciją. Taigi kaip užtikrinti, kad kūdikis gautų ramų […]

views 79

Stilinga ir praktiška: atraskite tobulą moterišką piniginę

Piniginė – tai daiktas, be kurio nė viena moteris neišeina iš namų. Tai labai praktiškas aksesuaras, kuriame laikote dokumentus, pinigus ar bankomatų korteles, bet kartu tai gali būti ir stiliaus akcentas bei puošmena. Jei pagalvotumėte, kaip dažnai per dieną naudojatės pinigine, tikriausiai pastebėtumėte, kad per dieną ją laikote rankose kelis ar keliolika kartų. Todėl labai […]

views 170

Poroms: laukia ilgas laikas atskirai? Pasiruoškite

Natūralu, šiandien daugeliui porų bent kartą tenka pabūti atskirai – darbo galimybės užsienyje, senos svajonės pakeliauti vienumoje ir kt. Kiekvienuose santykiuose kokybiškas laikas kartu yra labai svarbus. Tačiau kaip tai padaryti, kai laukia ilgesnis išsiskyrimas? Šiandien naujausios technologijos, kūrybiški sprendimai ir šiek tiek pastangų leidžia palaikyti ryšį ir sumažinti skiriančio atstumo pojūtį. Toliau – kelios […]

views 253

Kokybiškas miegas – kaip susikurti optimalią aplinką?

Kokybiškas miegas yra labai svarbus mūsų sveikatai, energijos lygiui ir bendrai gyvenimo kokybei. Vis dėlto dažnai pamirštame, kad miego kokybę lemia ne tik mūsų įpročiai, bet ir pati miego aplinka. Tad pakalbėkime plačiau, kaip susikurti tokią aplinką, kuri leistų mėgautis giliu ir atpalaiduojančiu miegu. Tinkama lova – pamatas kokybiškam miegui Miegamojo lova turėtų būti ne […]

views 251

Kelionių su vaikais daiktų atmintinė

Kelionės su vaikais, nesvarbu, ar jie būtų mažamečiai, ar paaugliai, kelia unikalių iššūkių ir džiaugsmų. Pasiruošimas yra svarbiausia, kad kelionė būtų sklandi ir maloni visiems. Tarp daugybės daiktų, kuriuos reikia susipakuoti, tam tikri būtiniausi daiktai išsiskiria tuo, kad jie gali patenkinti mažųjų keliautojų poreikius – nuo gėrimų iki pramogų. Šioje atmintinėje atkreipiamas dėmesys į svarbiausius […]

views 272