Psichologija

10 mitų apie vyrus, kuriais būtina nustoti tikėti jau dabar

Publikuotas 2016 28 gruodžio views 12299
10 mitų apie vyrus, kuriais būtina nustoti tikėti jau dabar shutterstock.com

Nors „vyriškumo“ supratimas sparčiai keičiasi, ne visos moterys (ir, beje, vyrai) sugeba atsiriboti nuo laiko suformuotų stereotipų. Tikėdamos vis dar gajais, su vyriškumu susijusiais mitais, moterys ne tik nesugeba išlaikyti laimingų santykių, bet ir praleidžia progą iš tikrųjų pažinti partnerį.

Mitas #1: vyrai nėra emocionalūs

Kai kuriuos vis dar stebina faktas, jog vyrai gali būti emocionalesni nei moterys. Kaip tai įmanoma? Vyrai, priešingai nei jų partnerės, gniaužia savo jausmus: nors iš išorės atrodo nepalaužiami titanai, viduje tiesiog kunkuliuoja emocijos. Jei jums pavyks įkalbinti mylimąjį atsiverti bei atsikratyti viduje besikaupiančio negatyvo, jis bus kur kas laimingesnis ir sveikesnis.

Mitas #2: vyrams rūpi tik seksas

Taip, seksas vyrams (kaip, beje, ir moterims) – labai svarbus, tačiau ne vien dėl fiziologinių poreikių patenkinimo. Labiausiai vyrai iš partnerės tikisi solidarumo bei supratingumo, o seksas leidžia jaustis artimesniu. Jei partneris itin siekia intymumo, panašu, kad tuo pačiu jam reikia patvirtinimo, jog santykiuose viskas yra gerai bei nori neprarasti ypatingo judviejų ryšio.

Mitas #3: vyrą geriausiai apibūdina jo darbas

Vyrai profesinėje srityje jaučia didžiulį spaudimą, kadangi nuo mažens yra mokomi konkuruoti, be to, pagal tradicines normas būtent jie turi aprūpinti šeimą. Visgi nereikėtų pamiršti, jog pareigos – ne tas pats, kas identitetas. Todėl siekdamos palengvinti vyro jaučiamą spaudimą bei parodyti, kad iš tikrųjų norite jį pažinti, domėkitės mylimojo hobiais, mintimis bei patirtimis.

shutterstock.com

shutterstock.com

Mitas #4: vyrai – labai ribotos asmenybės

Kaip dažnai girdėjote, jog vyrai nieko nesupranta apie santykius, yra amžini vaikai bei nesugeba savimi pasirūpinti? Toks požiūris atneša tik žalos: iš vyrų mažiau tikimąsi, toleruojamas netinkamas elgesys ir t.t – tokiu būdu abi lytys įsisuka į užburtą ratą. Jei moterys pažvelgtų kiek kitokiu kampu, vyrai atsiskleistų: juk penkiamečiai berniukai – mylintys, atviri, jausmingi ir atsidavę, tereikia šias savybes pažadinti iš letargo miego!

Mitas #5: vyrai vengia įsipareigoti

Visuomenė iš vyrų tikisi, jog jie bus tvirti tarsi uolos ir nepersistengs demonstruodami meilę bei prisirišimą. Juk ne kartą matėte, kaip itin jautrią akimirką vyrukas nutraukia kvailu juokeliu. Nesiginčysime, kad jie vertina laisvę ir nepriklausomybę, tačiau ištikimybė – kur kas svarbiau. Suradęs TĄ vienintelę, kuria pasitiki ir su kuria gali kurti laimingus santykius, jis ne tik bus ištikimas bei atsidavęs, bet ir drąsiai reikš jausmus.

Mitas #6: vyrai nemėgsta bendrauti

Nors daugelis moterų pasakytų priešingai, vyrai labai mėgsta kalbėti – ypač apie tai, ką geriausiai išmano. Deja, dažnai nuo ilgų pokalbių susilaiko dėl to, jog bijo išgąsdinti moteris nuoširdumu. Kai įrodysite, jog jums galima patikėti net, iš pažiūros, kvailiausias mintis, partneris taps kur kas atviresnis.

Mitas #7: svarbiausia vyrams – moters išvaizda

Vyrams patinka grožėtis moterimis: tiek ką tik nubudusia ir truputį susivėlusia savo partnere, tiek išsipusčiusiomis praeivėmis. Tačiau kelią į jų širdis ir mintis atveria intelektualinė stimuliacija: aštrus protas, puikus humoro jausmas, įžvalgumas bei apsiskaitymas.

Mitas #8: vyrai nieko neima į galvą

Nors gali atrodyti, jog vyrai savimi itin pasitiki ir dėl nieko nesuka galvos, iš tiesų kai kurias smulkmenas priima labai asmeniškai, pavyzdžiui, erzinimą apie lytinį pajėgumą, fizinę jėgą ar finansines galimybes. Tiesa, pagal „vyriškumo kodeksą” negalima parodyti, jog jiems tai rūpi. Jei dar pridėsime baimę reikšti emocijas bei išsikalbėti, darosi aišku, kodėl vyrai nusižudo daug dažniau nei moterys. Todėl supratinga ir mokanti prakalbinti partnerė gali išgelbėti mylimojo gyvybę tikrąja to žodžio prasme.

10 mitų apie vyrus, kuriais būtina nustoti tikėti jau dabar

shutterstock.com

Mitas #9: vyrai nepriima kritikos

Taip, vyrai dažnai jautriai reaguoja į kritiką. To priežastis labai paprasta: kritika išreiškiama jiems nesuprantamu būdu. Moterys nelinkusios apie problemas kalbėti tiesiogiai, nors jų partneriai mieliau sulauktų net ir labai nemalonių, tačiau atvirų argumentų. Juk tai – vienas iš būdų išreikšti rūpestį ir meilę, be to, tokie pokalbiai gali mylimiesiems labai padėti.

Mitas #10: berniukai ir mergaitės – labai skirtingi

Vieni mėgsta žaisti su mašinytėmis, kitos – su lėlėmis, tačiau tai visai nesvarbu. Tėvams turėtų rūpėti tik tai, kad jų atžalos, nepriklausomai nuo lyties, užaugtų gerais žmonėmis, gebančiais objektyviai save vertinti bei kurti sveikus santykius. Todėl neskatinkite sūnaus slopinti emocijų nes „vyrai neverkia” ar dėl tų pačių priežasčių nemėginkite pateisinti jo agresijos aplinkinių atžvilgiu.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 5858
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 7281
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 7798

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 7074

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 5398