Radote klaidą? Radote klaidą?
Psichologija

10 įkvepiančių knygų, kurios pakeis jūsų gyvenimą

tags
Publikuotas 2017 gegužės 15 views 27251
10 įkvepiančių knygų, kurios pakeis jūsų gyvenimą shutterstock.com

Turbūt sutiksite, jog būna knygų, kurias vos pradėjus skaityti, norisi mesti į šalį, ir tokių, kurios sudomina nuo pat pirmo puslapio. Kai kurios knygos mus įkvepia taip, kad nejučia pradedame keisti savo gyvenimą teigiama linkme. Gamtos Grožio Formulė dalinasi įkvepiančių knygų dešimtuku.

 

1. Paulo Coelho „Alchemikas“

„Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų.“ Citata – geriausiai apibūdinanti šią Paulo Coelho knygą. Įkvepiantis Paulo Coelho romanas buvo išverstas daugiau kaip į 69 kalbas ir tapo tarptautiniu bestseleriu. Pasakojamas mus nukelia į Andalūziją, kur visą gyvenimą avis ganantis piemuo nusprendžia leistis į kelionę, ir ieškoti savosios Asmeninės Legendos. Anot knygos autoriaus, kiekvienas turime savo Asmeninę Legendą. Ši knyga būtinai turi atsirasti kiekvieno bibliotekoje. Ji padeda suprasti ir atrasti gyvenimo prasmę.
Daugiau Paulo Coelho įkvepiančių citatų rasite čia

2. Rhonda Byrne „Paslaptis“

„Paslaptis“ yra geriausiai pasaulyje parduodama savipagalbos knyga. Joje pasakojama apie traukos dėsnį, kurio esmė ta, kad pozityvus mąstymas gali kurti gyvenimą keičiančius rezultatus, pavyzdžiui, padidėjusią laimę, sveikatą ir turtus. Naudodami traukos dėsnį, galime pritraukti tokius dalykus, apie kuriuos paslapčiomis svajojome metų metus. Tereikia žinoti kelias taisykles, kurios nurodytos šioje knygoje.

3. Nick Vujicic „Gyvenimas be ribų“

Įkvepianti tikra istorija, kaip įveikti iššūkius ir atrasti gyvenimo kelią. Nepaisant to, kad gimė be galūnių, Nikas Vujičičius gyvena nuostabų gyvenimą, įkvepia ir motyvuoja žmones visame pasaulyje. Ši knyga pasakoja apie tai, kaip jis pradėjo gyventi turiningą ir visavertį gyvenimą, ir tapo pavyzdžiu tiems, kas gyvenime ieško tikros laimės. Tai knyga, kuri skatina skaitytojus priimti tai, ko negalima kontroliuoti, ir sutelkti dėmesį į tai, ką galima keisti – save.
Įkvepiančias Niko Vujičičiaus citatas rasite čia

4. Viktor E. Franklin „Žmogus ieško prasmės“ 

Įkvepianti knyga, paremta psichiatro Viktoro Emilio Franklio gyvenimiška patirtimi. Šią knygą sudaro dvi dalys. Pirmoji – psichologo išgyvenimai fašistinėse koncentracijos stovyklose. Žmogaus gebėjimas išgyventi sunkiomis sąlygomis, ir vis tiek išlikti žmogumi. Antroje dalyje autorius apžvelgia savo pažiūras į psichoterapiją, analizuoja galimybes, padedančias žmogui ištverti kasdienybę bei atrasti prasmę net ir sunkiausiose situacijose. Knygoje taip pat analizuojami trys pagrindiniai logoterapijos principai. Logoterapija – tai knygos autoriaus sugalvota sistema, padedanti atrasti kelią į laimę.

5. Howard C. Cutler, Dalai Lama „Menas būti laimingam“

Turbūt nesurasime žmogaus, kuris nenorėtų būti laimingas. „Menas būti laimingam“ yra knyga, kuri paskatins jus praktikuoti savirefleksiją. Ją perskaičius apmąstysite savo gyvenimą, giliau pažvelgsite į savo vidų, išmoksite kovoti su neigiamomis emocijomis. Tai puikūs pamatai, padėsiantys keisti gyvenimą teigiama linkme.

6. Don Miguel Ruiz „Keturios toltekų išmintys“

Toltekai – tauta, gyvenusi senovės Meksikoje, kurios pavadinimas reiškia žinių vyrą arba moterį. Ši knyga suteiks įkvepiantį kodą gyvenimui, nes tik mes esame atsakingi už tai, kaip tvarkome savo santykius, kaip elgiamės ir bendraujame su kitais. Jei norite pakeisti savo gyvenimą, skaitykite „Keturios toltekų išmintys“, ir sužinosite, kaip pasiekti laimę. „Jūs kuriate savo gyvenimo filmą. Kokį jūs jį matote, priklauso nuo jūsų gyvenimo nuostatų. Todėl kai ant manęs supykstate, žinau, kad turite reikalų su savimi. Aš – tik pasiteisinimas. Jūs pykstate, nes bijote, nes turite reikalų su baime.” – citata iš knygos.

10 įkvepiančių knygų, kurios pakeis jūsų gyvenimą

shutterstock.com

7. Mario Alonso Puig  „Sukurk save iš naujo“

Ši knyga – tai kelionė į mūsų vidinį pasaulį. Sukurti save iš naujo – nereiškia, jog turite tapti kažkuo kitu. Tiesiog išskleisite savo sparnus į naują erdvę, galimybes, kūrybiškumą, išmintį ir energiją. Nuostatų keitimas keičia mūsų patirtį, ir todėl į mūsų gyvenimą atneša ramybę, entuziazmą bei pasitikėjimą. Naudodami savo asmeninę laisvę, darome pasirinkimus, kurie palaipsniui padės pakeisti požiūrį į gyvenimą.

8. Dale Carnegie „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms“

Ši knyga gali būti puiki paskata transformacijai. Autorius pristato kai kurias pagrindines taisykles, kaip padaryti pirmą gerą įspūdį kitiems ir juos paversti sąjungininkais arba draugais. Ją rekomenduojame skaityti jei esate vadovas, darbuotojas, konsultantas, mokytojas ar kasdien dirbate su žmonėmis.

9. David J. Schwartz „Plataus mąstymo jėga“

Viskas yra įmanoma, nes prasideda ir baigiasi su mūsų mąstymu. Ši knyga – tai Džordžijos universiteto profesoriaus Davido J. Schwartzo programa, kurios veiksmingumu įsitikino milijonai skaitytojų visame pasaulyje. Jis teigia, jog norint pasiekti profesinės ir asmeninio gyvenimo sėkmės, nereikia turėti ypatingų talentų. Svarbiausia turėti tikslą ir teisingas nuostatas.

10. G. Chapman „Penkios meilės kalbos“

Mes visi meilę reiškiame 1 iš šių 5 kalbų. Įsitikinkite, kad jūs ir jūsų partneris teisingai suprantate vienas kitą. Žmonės perteikia meilę nevienodomis formomis. Jei norite pasiekti darnius santykius, turite suprati savo partnerį, ko jam labiausiai reikia, pavyzdžiui, jūsų laiko ar prisirišimo ir paaiškinti, ko santykiuose tikitės iš jo, pavyzdžiui, pagalbos namuose ar komplimentų. Kiekviena susituokusi pora turėtų perskaityti šią knygą, ir  jūsų santykiai taps tvirtesni.

Turite savo sąrašą? 

 

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
juoko_joga
Psichologija

Neįtikėtini faktai, kuriuos reikėtų žinoti apie juoko jogą

Ne kartą girdėjome frazę, kad juokas gydo. Juokas gali pakeisti žmogaus nuotaiką per kelias minutes. Tam, kad juoktumeisi iš visų jėgų nereikia net geros kompanijos. Egzistuoja juoko joga. Kas yra juoko joga? Joga yra puiki asketinė technika, atpalaiduojanti protą ir kūną. Žodis „joga“ kilo iš sanskrito kalbos šaknies „YUJ“, kuris reiškia „surišti, įtempti“ ir gali […]

views 98

6 romantiškos idėjos šiai vasarai, kurių tiesiog negalite praleisti

Taip ilgai laukta vasara jau įsibėgėjo. Žinoma, jos netikrai nesinori leisti namuose prie TV arba kompiuterio, todėl siūlome jums kelias romantiškas idėjas vasaros pasimatymams. Nesvarbu, ar tai pirmas, ar dvidešimtas jūsų pasimatymas, juk romantikos niekada nebus per daug? Lauko kinas Pamenate amerikietiškus filmus, kur porelės glaustosi, susėdusios ant pievelės, žiūrėdamos kino filmus? Vasarą kinu po […]

views 167
Psichologija

Įsimintiniausios citatos iš serialo „Liežuvautoja”

Jie jauni, žavūs ir drąsūs Manheteno aukštuomenės jaunuoliai, kuriems visas pasaulis po kojomis. Jie nebijo rizikuoti ir klysti. Jie švenčia gyvenimą ir rengiasi tik geriausiais drabužiais. Tikime, ne vienas norėjote atsidurti šių jaunuolių kailyje. Serialas „Liežuvautoja” sužavėjo daugumą jaunuolių ir ne tik. Dalinamės keliomis citatomis, kurios įkvėps kasdienai.  „Man nereikia draugų, man reikia daugiau šampano“. „Jei dviems […]

views 262
Psichologija

Paprasti būdai, kurie padės atsipalaiduoti

Gyvenant šiuolaikiniu tempu, tikrai netrūksta problemų ir įvairių rūpesčių. Daug kartų patiriame stresines situacijas, o tai mus  palaužia fiziškai ir psichiškai. Jei esame įsitempę, mūsų protas tarsi užsiblokuoja, negalime galvoti apie kūrybingus problemų sprendimo būdus, problemos tampa dar sunkesnės, jaučiame spaudimą, o tai sumažina mūsų galimybes viską ramiai ir logiškai išspręsti. Atsipalaidavimas šiomis dienomis tampa […]

views 229
Keisčiausios fobijos
Psichologija

Keisčiausios fobijos. Ko bijome?

Žodis fobija išvertus iš graikų kalbos reiškia stiprią, nepaliaujamą ir nepagrįstą daiktų, veiksmų, žmonių ar situacijų patologinę laimę. Tokio dydžio baimė dažnai nekelia realaus pavojaus, tačiau žmogui, turinčiam tam tikros rūšies fobiją, ji gerokai apsunkiną kasdieninį gyvenimą be jokios baimės ir jos sukeliamų padarinių. Daugelius iš mūsų kažko bijo, vieni be galo jaudinasi kalbėdami viešai, kiti panikuoja įsivaizduodami, […]

views 216