Psichologija

10 įkvepiančių knygų, kurios pakeis jūsų gyvenimą

Publikuotas 2017 15 gegužės views 36202
10 įkvepiančių knygų, kurios pakeis jūsų gyvenimą shutterstock.com

Turbūt sutiksite, jog būna knygų, kurias vos pradėjus skaityti, norisi mesti į šalį, ir tokių, kurios sudomina nuo pat pirmo puslapio. Kai kurios knygos mus įkvepia taip, kad nejučia pradedame keisti savo gyvenimą teigiama linkme. Gamtos Grožio Formulė dalinasi įkvepiančių knygų dešimtuku.

 

1. Paulo Coelho „Alchemikas“

„Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų.“ Citata – geriausiai apibūdinanti šią Paulo Coelho knygą. Įkvepiantis Paulo Coelho romanas buvo išverstas daugiau kaip į 69 kalbas ir tapo tarptautiniu bestseleriu. Pasakojamas mus nukelia į Andalūziją, kur visą gyvenimą avis ganantis piemuo nusprendžia leistis į kelionę, ir ieškoti savosios Asmeninės Legendos. Anot knygos autoriaus, kiekvienas turime savo Asmeninę Legendą. Ši knyga būtinai turi atsirasti kiekvieno bibliotekoje. Ji padeda suprasti ir atrasti gyvenimo prasmę.
Daugiau Paulo Coelho įkvepiančių citatų rasite čia

2. Rhonda Byrne „Paslaptis“

„Paslaptis“ yra geriausiai pasaulyje parduodama savipagalbos knyga. Joje pasakojama apie traukos dėsnį, kurio esmė ta, kad pozityvus mąstymas gali kurti gyvenimą keičiančius rezultatus, pavyzdžiui, padidėjusią laimę, sveikatą ir turtus. Naudodami traukos dėsnį, galime pritraukti tokius dalykus, apie kuriuos paslapčiomis svajojome metų metus. Tereikia žinoti kelias taisykles, kurios nurodytos šioje knygoje.

3. Nick Vujicic „Gyvenimas be ribų“

Įkvepianti tikra istorija, kaip įveikti iššūkius ir atrasti gyvenimo kelią. Nepaisant to, kad gimė be galūnių, Nikas Vujičičius gyvena nuostabų gyvenimą, įkvepia ir motyvuoja žmones visame pasaulyje. Ši knyga pasakoja apie tai, kaip jis pradėjo gyventi turiningą ir visavertį gyvenimą, ir tapo pavyzdžiu tiems, kas gyvenime ieško tikros laimės. Tai knyga, kuri skatina skaitytojus priimti tai, ko negalima kontroliuoti, ir sutelkti dėmesį į tai, ką galima keisti – save.
Įkvepiančias Niko Vujičičiaus citatas rasite čia

4. Viktor E. Franklin „Žmogus ieško prasmės“ 

Įkvepianti knyga, paremta psichiatro Viktoro Emilio Franklio gyvenimiška patirtimi. Šią knygą sudaro dvi dalys. Pirmoji – psichologo išgyvenimai fašistinėse koncentracijos stovyklose. Žmogaus gebėjimas išgyventi sunkiomis sąlygomis, ir vis tiek išlikti žmogumi. Antroje dalyje autorius apžvelgia savo pažiūras į psichoterapiją, analizuoja galimybes, padedančias žmogui ištverti kasdienybę bei atrasti prasmę net ir sunkiausiose situacijose. Knygoje taip pat analizuojami trys pagrindiniai logoterapijos principai. Logoterapija – tai knygos autoriaus sugalvota sistema, padedanti atrasti kelią į laimę.

5. Howard C. Cutler, Dalai Lama „Menas būti laimingam“

Turbūt nesurasime žmogaus, kuris nenorėtų būti laimingas. „Menas būti laimingam“ yra knyga, kuri paskatins jus praktikuoti savirefleksiją. Ją perskaičius apmąstysite savo gyvenimą, giliau pažvelgsite į savo vidų, išmoksite kovoti su neigiamomis emocijomis. Tai puikūs pamatai, padėsiantys keisti gyvenimą teigiama linkme.

6. Don Miguel Ruiz „Keturios toltekų išmintys“

Toltekai – tauta, gyvenusi senovės Meksikoje, kurios pavadinimas reiškia žinių vyrą arba moterį. Ši knyga suteiks įkvepiantį kodą gyvenimui, nes tik mes esame atsakingi už tai, kaip tvarkome savo santykius, kaip elgiamės ir bendraujame su kitais. Jei norite pakeisti savo gyvenimą, skaitykite „Keturios toltekų išmintys“, ir sužinosite, kaip pasiekti laimę. „Jūs kuriate savo gyvenimo filmą. Kokį jūs jį matote, priklauso nuo jūsų gyvenimo nuostatų. Todėl kai ant manęs supykstate, žinau, kad turite reikalų su savimi. Aš – tik pasiteisinimas. Jūs pykstate, nes bijote, nes turite reikalų su baime.“ – citata iš knygos.

10 įkvepiančių knygų, kurios pakeis jūsų gyvenimą

shutterstock.com

7. Mario Alonso Puig  „Sukurk save iš naujo“

Ši knyga – tai kelionė į mūsų vidinį pasaulį. Sukurti save iš naujo – nereiškia, jog turite tapti kažkuo kitu. Tiesiog išskleisite savo sparnus į naują erdvę, galimybes, kūrybiškumą, išmintį ir energiją. Nuostatų keitimas keičia mūsų patirtį, ir todėl į mūsų gyvenimą atneša ramybę, entuziazmą bei pasitikėjimą. Naudodami savo asmeninę laisvę, darome pasirinkimus, kurie palaipsniui padės pakeisti požiūrį į gyvenimą.

8. Dale Carnegie „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms“

Ši knyga gali būti puiki paskata transformacijai. Autorius pristato kai kurias pagrindines taisykles, kaip padaryti pirmą gerą įspūdį kitiems ir juos paversti sąjungininkais arba draugais. Ją rekomenduojame skaityti jei esate vadovas, darbuotojas, konsultantas, mokytojas ar kasdien dirbate su žmonėmis.

9. David J. Schwartz „Plataus mąstymo jėga“

Viskas yra įmanoma, nes prasideda ir baigiasi su mūsų mąstymu. Ši knyga – tai Džordžijos universiteto profesoriaus Davido J. Schwartzo programa, kurios veiksmingumu įsitikino milijonai skaitytojų visame pasaulyje. Jis teigia, jog norint pasiekti profesinės ir asmeninio gyvenimo sėkmės, nereikia turėti ypatingų talentų. Svarbiausia turėti tikslą ir teisingas nuostatas.

10. G. Chapman „Penkios meilės kalbos“

Mes visi meilę reiškiame 1 iš šių 5 kalbų. Įsitikinkite, kad jūs ir jūsų partneris teisingai suprantate vienas kitą. Žmonės perteikia meilę nevienodomis formomis. Jei norite pasiekti darnius santykius, turite suprati savo partnerį, ko jam labiausiai reikia, pavyzdžiui, jūsų laiko ar prisirišimo ir paaiškinti, ko santykiuose tikitės iš jo, pavyzdžiui, pagalbos namuose ar komplimentų. Kiekviena susituokusi pora turėtų perskaityti šią knygą, ir  jūsų santykiai taps tvirtesni.

Turite savo sąrašą? 

 

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 5448
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 6824
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 7184

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 6816

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 5290