Radote klaidą? Radote klaidą?
Psichologija

10 įkvepiančių knygų, kurios pakeis jūsų gyvenimą

tags
Publikuotas 2017 gegužės 15 views 26301
10 įkvepiančių knygų, kurios pakeis jūsų gyvenimą shutterstock.com

Turbūt sutiksite, jog būna knygų, kurias vos pradėjus skaityti, norisi mesti į šalį, ir tokių, kurios sudomina nuo pat pirmo puslapio. Kai kurios knygos mus įkvepia taip, kad nejučia pradedame keisti savo gyvenimą teigiama linkme. Gamtos Grožio Formulė dalinasi įkvepiančių knygų dešimtuku.

 

1. Paulo Coelho „Alchemikas“

„Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų.“ Citata – geriausiai apibūdinanti šią Paulo Coelho knygą. Įkvepiantis Paulo Coelho romanas buvo išverstas daugiau kaip į 69 kalbas ir tapo tarptautiniu bestseleriu. Pasakojamas mus nukelia į Andalūziją, kur visą gyvenimą avis ganantis piemuo nusprendžia leistis į kelionę, ir ieškoti savosios Asmeninės Legendos. Anot knygos autoriaus, kiekvienas turime savo Asmeninę Legendą. Ši knyga būtinai turi atsirasti kiekvieno bibliotekoje. Ji padeda suprasti ir atrasti gyvenimo prasmę.
Daugiau Paulo Coelho įkvepiančių citatų rasite čia

2. Rhonda Byrne „Paslaptis“

„Paslaptis“ yra geriausiai pasaulyje parduodama savipagalbos knyga. Joje pasakojama apie traukos dėsnį, kurio esmė ta, kad pozityvus mąstymas gali kurti gyvenimą keičiančius rezultatus, pavyzdžiui, padidėjusią laimę, sveikatą ir turtus. Naudodami traukos dėsnį, galime pritraukti tokius dalykus, apie kuriuos paslapčiomis svajojome metų metus. Tereikia žinoti kelias taisykles, kurios nurodytos šioje knygoje.

3. Nick Vujicic „Gyvenimas be ribų“

Įkvepianti tikra istorija, kaip įveikti iššūkius ir atrasti gyvenimo kelią. Nepaisant to, kad gimė be galūnių, Nikas Vujičičius gyvena nuostabų gyvenimą, įkvepia ir motyvuoja žmones visame pasaulyje. Ši knyga pasakoja apie tai, kaip jis pradėjo gyventi turiningą ir visavertį gyvenimą, ir tapo pavyzdžiu tiems, kas gyvenime ieško tikros laimės. Tai knyga, kuri skatina skaitytojus priimti tai, ko negalima kontroliuoti, ir sutelkti dėmesį į tai, ką galima keisti – save.
Įkvepiančias Niko Vujičičiaus citatas rasite čia

4. Viktor E. Franklin „Žmogus ieško prasmės“ 

Įkvepianti knyga, paremta psichiatro Viktoro Emilio Franklio gyvenimiška patirtimi. Šią knygą sudaro dvi dalys. Pirmoji – psichologo išgyvenimai fašistinėse koncentracijos stovyklose. Žmogaus gebėjimas išgyventi sunkiomis sąlygomis, ir vis tiek išlikti žmogumi. Antroje dalyje autorius apžvelgia savo pažiūras į psichoterapiją, analizuoja galimybes, padedančias žmogui ištverti kasdienybę bei atrasti prasmę net ir sunkiausiose situacijose. Knygoje taip pat analizuojami trys pagrindiniai logoterapijos principai. Logoterapija – tai knygos autoriaus sugalvota sistema, padedanti atrasti kelią į laimę.

5. Howard C. Cutler, Dalai Lama „Menas būti laimingam“

Turbūt nesurasime žmogaus, kuris nenorėtų būti laimingas. „Menas būti laimingam“ yra knyga, kuri paskatins jus praktikuoti savirefleksiją. Ją perskaičius apmąstysite savo gyvenimą, giliau pažvelgsite į savo vidų, išmoksite kovoti su neigiamomis emocijomis. Tai puikūs pamatai, padėsiantys keisti gyvenimą teigiama linkme.

6. Don Miguel Ruiz „Keturios toltekų išmintys“

Toltekai – tauta, gyvenusi senovės Meksikoje, kurios pavadinimas reiškia žinių vyrą arba moterį. Ši knyga suteiks įkvepiantį kodą gyvenimui, nes tik mes esame atsakingi už tai, kaip tvarkome savo santykius, kaip elgiamės ir bendraujame su kitais. Jei norite pakeisti savo gyvenimą, skaitykite „Keturios toltekų išmintys“, ir sužinosite, kaip pasiekti laimę. „Jūs kuriate savo gyvenimo filmą. Kokį jūs jį matote, priklauso nuo jūsų gyvenimo nuostatų. Todėl kai ant manęs supykstate, žinau, kad turite reikalų su savimi. Aš – tik pasiteisinimas. Jūs pykstate, nes bijote, nes turite reikalų su baime.” – citata iš knygos.

10 įkvepiančių knygų, kurios pakeis jūsų gyvenimą

shutterstock.com

7. Mario Alonso Puig  „Sukurk save iš naujo“

Ši knyga – tai kelionė į mūsų vidinį pasaulį. Sukurti save iš naujo – nereiškia, jog turite tapti kažkuo kitu. Tiesiog išskleisite savo sparnus į naują erdvę, galimybes, kūrybiškumą, išmintį ir energiją. Nuostatų keitimas keičia mūsų patirtį, ir todėl į mūsų gyvenimą atneša ramybę, entuziazmą bei pasitikėjimą. Naudodami savo asmeninę laisvę, darome pasirinkimus, kurie palaipsniui padės pakeisti požiūrį į gyvenimą.

8. Dale Carnegie „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms“

Ši knyga gali būti puiki paskata transformacijai. Autorius pristato kai kurias pagrindines taisykles, kaip padaryti pirmą gerą įspūdį kitiems ir juos paversti sąjungininkais arba draugais. Ją rekomenduojame skaityti jei esate vadovas, darbuotojas, konsultantas, mokytojas ar kasdien dirbate su žmonėmis.

9. David J. Schwartz „Plataus mąstymo jėga“

Viskas yra įmanoma, nes prasideda ir baigiasi su mūsų mąstymu. Ši knyga – tai Džordžijos universiteto profesoriaus Davido J. Schwartzo programa, kurios veiksmingumu įsitikino milijonai skaitytojų visame pasaulyje. Jis teigia, jog norint pasiekti profesinės ir asmeninio gyvenimo sėkmės, nereikia turėti ypatingų talentų. Svarbiausia turėti tikslą ir teisingas nuostatas.

10. G. Chapman „Penkios meilės kalbos“

Mes visi meilę reiškiame 1 iš šių 5 kalbų. Įsitikinkite, kad jūs ir jūsų partneris teisingai suprantate vienas kitą. Žmonės perteikia meilę nevienodomis formomis. Jei norite pasiekti darnius santykius, turite suprati savo partnerį, ko jam labiausiai reikia, pavyzdžiui, jūsų laiko ar prisirišimo ir paaiškinti, ko santykiuose tikitės iš jo, pavyzdžiui, pagalbos namuose ar komplimentų. Kiekviena susituokusi pora turėtų perskaityti šią knygą, ir  jūsų santykiai taps tvirtesni.

Turite savo sąrašą? 

 

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Hermano Hesės citatos
Psichologija

Įkvepiančios Hermano Hesės citatos apie meilę

Hermanas Hesė – intelektualinių, filosofinių ir psichologinių romanų meistras, 1946 metų Nobelio premijos laureatas. Kviečiame paskaityti jo citatas turbūt apie patį svarbiausią dalyką gyvenime – meilę.  Kai dingsta kas nors brangaus ir nepakeičiamo, jaučiamės lyg pabudę iš sapno. Skaitymas be meilės, žinios be pagarbos, išsilavinimas be atsidavimo yra viena sunkiausių nuodėmių dvasiai. Karus sukelia žmonės, kurie […]

views 8396
Psichologija

15 Įkvepiančių Antuano de Sen Egziuperi citatų, kurios padės jaustis laimingais

Garsus prancūzų rašytojas Antuanas de Sent Egziuperi daugiausiai žinomas dėl savo populiariausios knygos „Mažasis princas“– filosofinės pasakos, skirtos suaugusiems. Knyga įkvepia mylėti visą aplinkui, paleisti, išlaisvinti bei prisijaukinti. Pateikiame jums šio autoriaus citatų, kurios praskaidrins dieną ir padės pasijusti laimingais.  1. Laikas yra ne smėlio laikrodis, kuris naudoja smėlį, o pjovėjas, rišantis pėdą. Citadelė 2. […]

views 43308
Nuostabios vietos vestuvių fotosesijoms Lietuvoje
Psichologija

Nuostabios vietos vestuvių fotosesijoms Lietuvoje

Artėja viena gražiausių dienų jūsų gyvenime, tačiau vis dar dvejojate, kokią vietą pasirinkti savo vestuvių fotosesijai? Tai jums gali padėti padaryti jūsų vestuvių fotografas. Apsiginklavęs savo foto įranga jis išbraidė ne vieną žolynais apaugusią Lietuvos vietą, ne kartą kojas mirkė jūroje vien tam, kad pagautų patį geriausią kadrą, stengdamasis kiekvieno istoriją paversti išskirtine. Siūlome pasižvalgyti […]

views 7582
Psichologija

Kaip įgyvendinti savo tikslus?

Dar visai neseniai Naujųjų metų išvakarėse kūrėme ne tik planus, bet ryžtingai pažadėjome sau, kad kitais metais viskas bus kitaip. Daugiau sportuosime, numesime svorio, susirasime antrąją pusę ir pagaliau išvyksime į išsvajotąją kelionę. Deja, dažnai tie pažadai sutirpsta taip greitai, kaip iškritusios snaigės ant mūsų blakstienų. Ką daryti, jog tikslai pagaliau virstų realybe? Pakabinkite tikslus […]

views 7309
gamta daro teigiamą įtaką žmogaus savijautai ir nuotaikai
Psichologija

Gera žinia tinginiams: gamta mus veikia ir nepakylant nuo sofos

Apie tai, kad gamta daro teigiamą įtaką žmogaus savijautai ir nuotaikai, žino visi. Taip pat žinome, kad praleidus gamtoje daugiau laiko gauname ne tik kalnus geros energijos, bet ir pasisemiame sveikatos. Tačiau paaiškėjo, kad puikių emocijų iš gamtos galima pasisemti nė nekeliant kojos iš namų. Gamta galima mėgautis ne tik miške ar laukuose, bet ir […]

views 6285