Psichologija

15 įkvepiančių Paulo Coelho citatų, padėsiančių išgyventi sunkius laikus

Publikuotas 2016 gruodžio 16 views 162490
Paulo Coelho citatos shutterstock.com

Vieni iš jo juokiasi, kiti – dievina, tačiau abejingų brazilų rašytojui Paulo Coelho nėra. Didžiausi fanai tikina, kad jo kūriniai padeda atrasti atsakymus net į sunkiausius gyvenimiškus klausimus. Todėl dalinamės 15 rašytojo citatų, tinkančių kiekvienai gyvenimo situacijai.

 1. Kai bijote pokyčių

„Kai mažiausiai to tikimės, gyvenimas meta iššūkį, kad patikrintų mūsų drąsą ir norą keistis. Tai akimirkai atėjus neverta apsimetinėti, jog niekas nepasikeitė ar sakyti, kad nesame tam pasiruošę. Iššūkis nelauks. Gyvenimas neatsigręš. Savaitė – daugiau nei reikia, kad nuspręstume, ar pasiduosime savo likimui“.

 1. Kai liekate nesuprastas ar buvote apšmeižtas

„Niekada nesiteisink. Draugams to nereikia, o priešai nepatikės”.

 1. Kai esate nusivylęs dėl nesėkmių

„Gyvenime yra ir kančių, ir pralaimėjimų. Niekas negali jų išvengti. Tačiau geriau pralaimėti keletą mūšių siekiant savo svajonių, negu būti sutriuškintam net nežinant, dėl ko koveisi”.

 1. Kai nežinote, kas tikrieji jūsų draugai

„Tikri mūsų draugai yra tie, kurie būna kartu gerais laikais. Jie mus pralinksmina ir džiaugiasi mūsų sėkme. Netikri draugai pasirodo blogais laikais, nustatę liūdnus, palaikančius veidus, o mūsų kančia jiems – paguoda dėl jų pačių nelaimingo gyvenimo”.

 1. Po išsiskyrimo

„Tave palieka todėl, kad kažkas kitas ruošiasi ateiti”.

 1. Kai pajuntate pavydą aplinkiniams

„Kai kurie žmonės atrodo laimingi, bet paprasčiausiai jie apie tai daug negalvoja. Kiti kuria planus: aš ištekėsiu, turėsiu du vaikus, nusipirksiu namą užmiestyje… Užsiėmę planais, jie tarsi matadoro laukiantys buliai: reaguoja instinktyviai, eina aklai, tačiau nė neįsivaizduoja, kur yra taikinys. Jie perka mašinas, kartais net „Ferrari”, ir mano, jog tai – gyvenimo prasmė, kurios niekada nekvestionuoja. Tačiau akys išduodą liūdesį, nežinią, kas slepiasi jų sieloje. Ar jūs laimingi?”.

 1. Kai nebesusitvarkote su gyvenimu

„Šiandien uždaryk keletą durų. Ne dėl išdidumo, nesugebėjimo ar arogancijos. Paprasčiausiai dėl to, kad jos niekur neveda”.

 1. Kai ateina metas paleisti

„Visada svarbu suvokti, kad atėjo pabaiga. Užbaigti nesibaigiantį ratą, užverti duris, pabaigti knygos skyrių – nesvarbu, kaip taip pavadinsime. Svarbu praeityje palikti tas gyvenimo akimirkas, kurios jau pasibaigė”.

 1. Kai bijote mylėti

„Meilė – kaskart yra kitokia. Nesvarbu, ar mes esame įsimylėję pirmą, antrą ar dešimtą kartą. Meilė gali mus nuvesti ir į pragarą, ir į rojų. Ji visada kažkur nuveda. Mums paprasčiausiai reikia ją priimti, todėl, kad ji maitina mūsų egzistenciją. Jei mes jos atsisakome, mirštame iš alkio, kadangi neturime drąsos ištiesti ranką ir nusiskinti vaisių nuo gyvenimo medžio. Mes turime priimti meilę ten, kur ją randame, net jei tai reiškia valandas, dienas ar savaites nusivylimo bei liūdesio. Tą akimirką, kai pradedame siekti meilės, meilė pradeda siekti mūsų. Ir mus išgelbsti.”

 1. Kai atrodo, kad nebeišlaikysite

„Sakoma, kad tamsiausia nakties valanda yra prieš aušrą”.

 1. Kai kiti jaučia jums neapykantą

„Pasaulis yra padalintas į tuos, kurie mane supranta, ir į tuos, kurie ne. Pastaruosius aš tiesiog palieku kankinti save bandant nusipelnyti mano užuojautą”.

 1. Kai jaučiate, kad jus slegia aplinkinių lūkesčiai

„Daugelis tiki, kad pagrindinis gyvenimo tikslas yra laikytis plano. Jie niekada neklausia, ar tas planas – jų, ar buvo sukurtas kito žmogaus. Jie kaupia patirtis, prisiminimus, daiktus, kitų žmonių idėjas, ir tai yra gerokai daugiau, nei jie gali susidoroti. Būtent todėl jie pamiršta savo svajones”.

 1. Kai prarandate tai, ką mylėjote

„Tragedijos visuomet į gyvenimą įneša radikalių pokyčių, susijusių su tuo pačiu principu – netektimi. Kai su ja susiduriame, nėra prasmės bandyti atkurti tai, kas buvo. Geriau pasinaudoti atsivėrusia didžiule erdve ir užpildyti ją kažkuo nauju”.

 1. Kai per sunku atleisti

„Aš atleidžiu už visas ašaras, už skausmą ir nusivylimus, atleidžiu už išdavystes ir melus, už šmeižtą ir intrigas. Atleidžiu už neapykantą ir persekiojimą, už mane įskaudinusius smūgius, už sudaužytas svajones. Taip pat atleidžiu už neišsipildžiusias viltis, už priešiškumą ir pavydą, už abejingumą ir piktą valią, už teisingumo vardu nešamą neteisybę, už pyktį ir žiaurumą, už aplaidumą ir panieką, atleidžiu pasauliui už visą blogį… Taip pat atleidžiu sau. Tegu praeities nesėkmės nebespaudžia man širdies. Vietoj skausmo ir apmaudo renkuosi supratimą ir užuojautą. Vietoj maišto renkuosi smuiko muziką, vietoj gedulo – atleidimą, vietoj keršto – pergalę. Aš galėsiu mylėti, nesvarbu, ar būsiu mylimas. Aš galėsiu duoti, net jie nieko neturėsiu. Aš galėsiu dirbti net per didžiausius sunkumus. Aš galėsiu ištiesti ranką net jei būsiu visiškai vienas ir apleistas. Aš galėsiu nusivalyti ašaras net verkdamas. Aš savimi tikėsiu tada, kai niekas kitas manimi netikės. Taip ir bus”.

 1. Kai, atrodo, pasiekėte dugną

„Kai neturėjau ko prarasti, gavau viską. Kai nustojau būti savimi, atradau save. Kai buvau pažemintas, tačiau ir toliau ėjau aukštai iškėlęs galvą, supratau, kad pats galiu pasirinkti savo likimą”.

Jūsų mėgstamiausia Paulo Coelho citatos nėra šiame sąraše? Tuomet būtinai ja pasidalinkite komentare!

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 4107
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 5149
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 5044

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 5015

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 4359