Radote klaidą? Radote klaidą?
Psichologija

15 įkvepiančių Paulo Coelho citatų, padėsiančių išgyventi sunkius laikus

tags
Publikuotas 2016 gruodžio 16 views 155032
Paulo Coelho citatos shutterstock.com

Vieni iš jo juokiasi, kiti – dievina, tačiau abejingų brazilų rašytojui Paulo Coelho nėra. Didžiausi fanai tikina, kad jo kūriniai padeda atrasti atsakymus net į sunkiausius gyvenimiškus klausimus. Todėl dalinamės 15 rašytojo citatų, tinkančių kiekvienai gyvenimo situacijai.

 1. Kai bijote pokyčių

„Kai mažiausiai to tikimės, gyvenimas meta iššūkį, kad patikrintų mūsų drąsą ir norą keistis. Tai akimirkai atėjus neverta apsimetinėti, jog niekas nepasikeitė ar sakyti, kad nesame tam pasiruošę. Iššūkis nelauks. Gyvenimas neatsigręš. Savaitė – daugiau nei reikia, kad nuspręstume, ar pasiduosime savo likimui“.

 1. Kai liekate nesuprastas ar buvote apšmeižtas

„Niekada nesiteisink. Draugams to nereikia, o priešai nepatikės”.

 1. Kai esate nusivylęs dėl nesėkmių

„Gyvenime yra ir kančių, ir pralaimėjimų. Niekas negali jų išvengti. Tačiau geriau pralaimėti keletą mūšių siekiant savo svajonių, negu būti sutriuškintam net nežinant, dėl ko koveisi”.

 1. Kai nežinote, kas tikrieji jūsų draugai

„Tikri mūsų draugai yra tie, kurie būna kartu gerais laikais. Jie mus pralinksmina ir džiaugiasi mūsų sėkme. Netikri draugai pasirodo blogais laikais, nustatę liūdnus, palaikančius veidus, o mūsų kančia jiems – paguoda dėl jų pačių nelaimingo gyvenimo”.

 1. Po išsiskyrimo

„Tave palieka todėl, kad kažkas kitas ruošiasi ateiti”.

 1. Kai pajuntate pavydą aplinkiniams

„Kai kurie žmonės atrodo laimingi, bet paprasčiausiai jie apie tai daug negalvoja. Kiti kuria planus: aš ištekėsiu, turėsiu du vaikus, nusipirksiu namą užmiestyje… Užsiėmę planais, jie tarsi matadoro laukiantys buliai: reaguoja instinktyviai, eina aklai, tačiau nė neįsivaizduoja, kur yra taikinys. Jie perka mašinas, kartais net „Ferrari”, ir mano, jog tai – gyvenimo prasmė, kurios niekada nekvestionuoja. Tačiau akys išduodą liūdesį, nežinią, kas slepiasi jų sieloje. Ar jūs laimingi?”.

 1. Kai nebesusitvarkote su gyvenimu

„Šiandien uždaryk keletą durų. Ne dėl išdidumo, nesugebėjimo ar arogancijos. Paprasčiausiai dėl to, kad jos niekur neveda”.

 1. Kai ateina metas paleisti

„Visada svarbu suvokti, kad atėjo pabaiga. Užbaigti nesibaigiantį ratą, užverti duris, pabaigti knygos skyrių – nesvarbu, kaip taip pavadinsime. Svarbu praeityje palikti tas gyvenimo akimirkas, kurios jau pasibaigė”.

 1. Kai bijote mylėti

„Meilė – kaskart yra kitokia. Nesvarbu, ar mes esame įsimylėję pirmą, antrą ar dešimtą kartą. Meilė gali mus nuvesti ir į pragarą, ir į rojų. Ji visada kažkur nuveda. Mums paprasčiausiai reikia ją priimti, todėl, kad ji maitina mūsų egzistenciją. Jei mes jos atsisakome, mirštame iš alkio, kadangi neturime drąsos ištiesti ranką ir nusiskinti vaisių nuo gyvenimo medžio. Mes turime priimti meilę ten, kur ją randame, net jei tai reiškia valandas, dienas ar savaites nusivylimo bei liūdesio. Tą akimirką, kai pradedame siekti meilės, meilė pradeda siekti mūsų. Ir mus išgelbsti.”

 1. Kai atrodo, kad nebeišlaikysite

„Sakoma, kad tamsiausia nakties valanda yra prieš aušrą”.

 1. Kai kiti jaučia jums neapykantą

„Pasaulis yra padalintas į tuos, kurie mane supranta, ir į tuos, kurie ne. Pastaruosius aš tiesiog palieku kankinti save bandant nusipelnyti mano užuojautą”.

 1. Kai jaučiate, kad jus slegia aplinkinių lūkesčiai

„Daugelis tiki, kad pagrindinis gyvenimo tikslas yra laikytis plano. Jie niekada neklausia, ar tas planas – jų, ar buvo sukurtas kito žmogaus. Jie kaupia patirtis, prisiminimus, daiktus, kitų žmonių idėjas, ir tai yra gerokai daugiau, nei jie gali susidoroti. Būtent todėl jie pamiršta savo svajones”.

 1. Kai prarandate tai, ką mylėjote

„Tragedijos visuomet į gyvenimą įneša radikalių pokyčių, susijusių su tuo pačiu principu – netektimi. Kai su ja susiduriame, nėra prasmės bandyti atkurti tai, kas buvo. Geriau pasinaudoti atsivėrusia didžiule erdve ir užpildyti ją kažkuo nauju”.

 1. Kai per sunku atleisti

„Aš atleidžiu už visas ašaras, už skausmą ir nusivylimus, atleidžiu už išdavystes ir melus, už šmeižtą ir intrigas. Atleidžiu už neapykantą ir persekiojimą, už mane įskaudinusius smūgius, už sudaužytas svajones. Taip pat atleidžiu už neišsipildžiusias viltis, už priešiškumą ir pavydą, už abejingumą ir piktą valią, už teisingumo vardu nešamą neteisybę, už pyktį ir žiaurumą, už aplaidumą ir panieką, atleidžiu pasauliui už visą blogį… Taip pat atleidžiu sau. Tegu praeities nesėkmės nebespaudžia man širdies. Vietoj skausmo ir apmaudo renkuosi supratimą ir užuojautą. Vietoj maišto renkuosi smuiko muziką, vietoj gedulo – atleidimą, vietoj keršto – pergalę. Aš galėsiu mylėti, nesvarbu, ar būsiu mylimas. Aš galėsiu duoti, net jie nieko neturėsiu. Aš galėsiu dirbti net per didžiausius sunkumus. Aš galėsiu ištiesti ranką net jei būsiu visiškai vienas ir apleistas. Aš galėsiu nusivalyti ašaras net verkdamas. Aš savimi tikėsiu tada, kai niekas kitas manimi netikės. Taip ir bus”.

 1. Kai, atrodo, pasiekėte dugną

„Kai neturėjau ko prarasti, gavau viską. Kai nustojau būti savimi, atradau save. Kai buvau pažemintas, tačiau ir toliau ėjau aukštai iškėlęs galvą, supratau, kad pats galiu pasirinkti savo likimą”.

Jūsų mėgstamiausia Paulo Coelho citatos nėra šiame sąraše? Tuomet būtinai ja pasidalinkite komentare!

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Hermano Hesės citatos
Psichologija

Įkvepiančios Hermano Hesės citatos apie meilę

Hermanas Hesė – intelektualinių, filosofinių ir psichologinių romanų meistras, 1946 metų Nobelio premijos laureatas. Kviečiame paskaityti jo citatas turbūt apie patį svarbiausią dalyką gyvenime – meilę.  Kai dingsta kas nors brangaus ir nepakeičiamo, jaučiamės lyg pabudę iš sapno. Skaitymas be meilės, žinios be pagarbos, išsilavinimas be atsidavimo yra viena sunkiausių nuodėmių dvasiai. Karus sukelia žmonės, kurie […]

views 8577
Psichologija

15 Įkvepiančių Antuano de Sen Egziuperi citatų, kurios padės jaustis laimingais

Garsus prancūzų rašytojas Antuanas de Sent Egziuperi daugiausiai žinomas dėl savo populiariausios knygos „Mažasis princas“– filosofinės pasakos, skirtos suaugusiems. Knyga įkvepia mylėti visą aplinkui, paleisti, išlaisvinti bei prisijaukinti. Pateikiame jums šio autoriaus citatų, kurios praskaidrins dieną ir padės pasijusti laimingais.  1. Laikas yra ne smėlio laikrodis, kuris naudoja smėlį, o pjovėjas, rišantis pėdą. Citadelė 2. […]

views 44230
Nuostabios vietos vestuvių fotosesijoms Lietuvoje
Psichologija

Nuostabios vietos vestuvių fotosesijoms Lietuvoje

Artėja viena gražiausių dienų jūsų gyvenime, tačiau vis dar dvejojate, kokią vietą pasirinkti savo vestuvių fotosesijai? Tai jums gali padėti padaryti jūsų vestuvių fotografas. Apsiginklavęs savo foto įranga jis išbraidė ne vieną žolynais apaugusią Lietuvos vietą, ne kartą kojas mirkė jūroje vien tam, kad pagautų patį geriausią kadrą, stengdamasis kiekvieno istoriją paversti išskirtine. Siūlome pasižvalgyti […]

views 7789
Psichologija

Kaip įgyvendinti savo tikslus?

Dar visai neseniai Naujųjų metų išvakarėse kūrėme ne tik planus, bet ryžtingai pažadėjome sau, kad kitais metais viskas bus kitaip. Daugiau sportuosime, numesime svorio, susirasime antrąją pusę ir pagaliau išvyksime į išsvajotąją kelionę. Deja, dažnai tie pažadai sutirpsta taip greitai, kaip iškritusios snaigės ant mūsų blakstienų. Ką daryti, jog tikslai pagaliau virstų realybe? Pakabinkite tikslus […]

views 7431
10 įkvepiančių knygų, kurios pakeis jūsų gyvenimą
Psichologija

10 įkvepiančių knygų, kurios pakeis jūsų gyvenimą

Turbūt sutiksite, jog būna knygų, kurias vos pradėjus skaityti, norisi mesti į šalį, ir tokių, kurios sudomina nuo pat pirmo puslapio. Kai kurios knygos mus įkvepia taip, kad nejučia pradedame keisti savo gyvenimą teigiama linkme. Gamtos Grožio Formulė dalinasi įkvepiančių knygų dešimtuku.   1. Paulo Coelho „Alchemikas“ „Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų.“ […]

views 26673