Makiažo bazė (angl. primer) dažnai įvardijama slaptu produktu, skirtu sukurti tobulą veido odos įvaizdį. Vis dėlto perpildytoje kosmetikos rinkoje pasirinkti kokybišką produktą bei tinkamai jį naudoti ne visuomet yra lengva.
Viena naudingiausių makiažo bazės ypatybių yra odos paviršiaus išlyginimas. Makiažo bazė ne tik paslepia odos poras, bet ir sušvelnina odos trūkumų matomumą (pigmentines dėmes, spuogus, egzemą, netgi randus), lygina mimikos raukšles, vizualiai „redaguoja“ senėjimo požymių procesus ir t.t. Visi šie aspektai yra neatsiejami nuo tobulo įvaizdžio, nepaisant to, ar kuriamas natūralus, ar dramatiškas makiažas.
Taip pat labai svarbu ir tai, jog makiažo bazė ne tik sušvelnina trūkumų matomumą. Išlyginus odos paviršių kiti makiažo produktai ant odos „gula“ lengviau bei atrodo gražiau.
Kitas ypatingas šios priemonės bruožas yra kosmetikos dėvėjimo laikotarpio prailginimas. Žinoma, pažadas, jog dvidešimt keturias valandas makiažas išliks nepakitęs, dažniausiai yra apgaulingas, tačiau keletą valandų ilgesnis kosmetikos priemonių dėvėjimas yra garantuotas (išskyrus tuos atvejus, kai riebios odos savininkės pasirenka bazę, skirtą naudoti esant normaliai arba sausai odai).
Pagal odos tipą skirstomi produktai neretai veikia ir kaip odos priežiūros priemonė, padedanti kovoti su tam tikra odos problema. Pavyzdžiui, pasirinkus drėkinančią makiažo bazę, kai oda yra sausa, veido oda bus atgaivinta, hidratuota, o matinio efekto makiažo bazė tiks riebios bei mišrios (tik T zonai) odos savininkėms, nes padės kontroliuoti dienos eigos metu atsirandantį odos blizgesį.
Beje, parduotuvių lentynose galima rasti ir makiažo bazių su SPF, skirtų apsaugoti odą nuo ultravioletinių saulės spindulių, taip pat makiažo bazių, suteikiančių spindesio bei makiažo bazių su stipriomis maskuojamosiomis savybėmis (turinčių žalių, oranžinių ir t.t. atspalvių).
Makiažo bazė yra naudojama po dieninio kremo arba serumo, prieš dengiant odą pasirinktu makiažo pagrindu ar pudra arba naudojant tik bazę odos paviršiaus sulyginimui. Siekiant kokybiško rezultato, svarbu naudoti itin mažą makiažo bazės kiekį (žirnio dydis). Jeigu oda dengiama pernelyg dideliu kiekiu makiažo bazės, pasiekiamas priešingas efektas – oda atrodo prasčiau, makiažo dėvėjimo trukmė sutrumpėja.
Makiažo bazę galima tepti naudojant kosmetinius šepetėlius bei kempinėles, tačiau makiažo bazę galima paskirstyti ir pirštais (naudojant ne tepimo, o įspaudimo į odą techniką). Ketinant naudoti kitas kosmetikos priemones, tokias kaip skysta pudra, padengus odą makiažo baze rekomenduojama palaukti nuo dviejų iki penkių minučių, kad produktas veiksmingai susilietų su odos paviršiumi ir užpildytų visus nelygumus.
Svarbu prisiminti, jog reguliarus makiažo bazės naudojimas nėra rekomenduojamas. Be to, svarbu atsargiai rinktis priemones sukurtas silikono pagrindu, nes kasdienis tokių medžiagų sąlytis su oda gali būti žalingas odos sveikatai bei grožiui.
Makiažo bazė padeda sukurti nepriekaištingą įvaizdį, tačiau siekiant užtikrinti odos sveikatą, ši priemonė turi būti naudojama saikingai, o ieškant „primerio“ kasdieniam vartojimui reikėtų rinktis paprastus, t.y. neilginančius dėvėjimo trukmės, be silikono ir pan. gaminius.