Grožis

Viskas apie makiažo bazės naudojimą

Publikuotas 2016 8 gruodžio views 25869
Viskas apie makiažo bazės naudojimą

Makiažo bazė (angl. primer) dažnai įvardijama slaptu produktu, skirtu sukurti tobulą veido odos įvaizdį. Vis dėlto perpildytoje kosmetikos rinkoje pasirinkti kokybišką produktą bei tinkamai jį naudoti ne visuomet yra lengva.

Kuo naudinga makiažo bazė?

Viena naudingiausių makiažo bazės ypatybių yra odos paviršiaus išlyginimas. Makiažo bazė ne tik paslepia odos poras, bet ir sušvelnina odos trūkumų matomumą (pigmentines dėmes, spuogus, egzemą, netgi randus), lygina mimikos raukšles, vizualiai „redaguoja“ senėjimo požymių procesus ir t.t. Visi šie aspektai yra neatsiejami nuo tobulo įvaizdžio, nepaisant to, ar kuriamas natūralus, ar dramatiškas makiažas.

Taip pat labai svarbu ir tai, jog makiažo bazė ne tik sušvelnina trūkumų matomumą. Išlyginus odos paviršių kiti makiažo produktai ant odos „gula“ lengviau bei atrodo gražiau.

Kitas ypatingas šios priemonės bruožas yra kosmetikos dėvėjimo laikotarpio prailginimas. Žinoma, pažadas, jog dvidešimt keturias valandas makiažas išliks nepakitęs, dažniausiai yra apgaulingas, tačiau keletą valandų ilgesnis kosmetikos priemonių dėvėjimas yra garantuotas (išskyrus tuos atvejus, kai riebios odos savininkės pasirenka bazę, skirtą naudoti esant normaliai arba sausai odai).  

Pagal odos tipą skirstomi produktai neretai veikia ir kaip odos priežiūros priemonė, padedanti kovoti su tam tikra odos problema. Pavyzdžiui, pasirinkus drėkinančią makiažo bazę, kai oda yra sausa, veido oda bus atgaivinta, hidratuota, o matinio efekto makiažo bazė tiks riebios bei mišrios (tik T zonai) odos savininkėms, nes padės kontroliuoti dienos eigos metu atsirandantį odos blizgesį.

Beje, parduotuvių lentynose galima rasti ir makiažo bazių su SPF, skirtų apsaugoti odą nuo ultravioletinių saulės spindulių, taip pat makiažo bazių, suteikiančių spindesio bei makiažo bazių su stipriomis maskuojamosiomis savybėmis (turinčių žalių, oranžinių ir t.t. atspalvių).

shutterstock.com

shutterstock.com

Kaip naudoti makiažo bazę?

Makiažo bazė yra naudojama po dieninio kremo arba serumo, prieš dengiant odą pasirinktu makiažo pagrindu ar pudra arba naudojant tik bazę odos paviršiaus sulyginimui. Siekiant kokybiško rezultato, svarbu naudoti itin mažą makiažo bazės kiekį (žirnio dydis). Jeigu oda dengiama pernelyg dideliu kiekiu makiažo bazės, pasiekiamas priešingas efektas – oda atrodo prasčiau, makiažo dėvėjimo trukmė sutrumpėja.  

Makiažo bazę galima tepti naudojant kosmetinius šepetėlius bei kempinėles, tačiau makiažo bazę galima paskirstyti ir pirštais (naudojant ne tepimo, o įspaudimo į odą techniką). Ketinant naudoti kitas kosmetikos priemones, tokias kaip skysta pudra, padengus odą makiažo baze rekomenduojama palaukti nuo dviejų iki penkių minučių, kad produktas veiksmingai susilietų su odos paviršiumi ir užpildytų visus nelygumus.

Svarbu prisiminti, jog reguliarus makiažo bazės naudojimas nėra rekomenduojamas. Be to, svarbu atsargiai rinktis priemones sukurtas silikono pagrindu, nes kasdienis tokių medžiagų sąlytis su oda gali būti žalingas odos sveikatai bei grožiui.

Makiažo bazė padeda sukurti nepriekaištingą įvaizdį, tačiau siekiant užtikrinti odos sveikatą, ši priemonė turi būti naudojama saikingai, o ieškant „primerio“ kasdieniam vartojimui reikėtų rinktis paprastus, t.y. neilginančius dėvėjimo trukmės, be silikono ir pan. gaminius.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?
Grožis

Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?

Ne paslaptis, kad karštis daugiau ar mažiau paveikia mūsų plaukus, tad formuodami įvairias šukuosenas, rizikuojame juos pažeisti. Visgi, tai puikiai supranta ir plaukų formavimo prietaisų gamintojai: jie nuolat stengiasi atrasti naujų technologijų, kurios leistų formuoti plaukus kuo mažiau juos pažeidžiant. Šį kartą aptarsime keletą populiariausių prietaisų. Dyson Supersonic plaukų džiovintuvai Šie plaukų džiovintuvai sukurti taip, […]

views 427
Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?
Grožis

Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su skirtingomis odos problemomis ir iš jos priežiūrai skirtų priemonių tikisi skirtingų savybių – būtent dėl to sunku nuspręsti, kurios iš jų iš tiesų yra geriausios. Visgi, šiuo atveju verta atkreipti dėmesį į prekinį ženklą: žymiausi gamintojai ne veltui pelnė pirkėjų pasitikėjimą – tokios kompanijos dažniausiai yra orientuotos į nepriekaištingą odos […]

views 1421
Balti dantys: kaip to pasiekti?
Grožis

Balti dantys: kaip to pasiekti?

Balti dantys – estetiškos šypsenos atributas. Nesunku pastebėti, kad baltus dantis norime turėti kiekvienas. Tačiau, kaip to pasiekti? Gera žinia ta, kad yra labai daug būdų bei priemonių, kurios jus priartins ypač tviskančios šypsenos, o kai kurios iš jų tokios paprastos, kad net nesusimąstome. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad žmonės, kurie reguliariai mėgaujasi braškėmis, turi baltesnius […]

views 2137
Plaukų priežiūra žiemos sezonu
Grožis

Plaukų priežiūra žiemos sezonu

Atšiaurus žiemos oras būna negailestingas ne tik odai, bet ir plaukams. Saugokite savo plaukus ne tik nuo arktinio šalčio ar gūsingo vėjo, bet ir nuo elektrinimosi bei šilto patalpų oro. Laikantis šių patarimų pavasario sulauksite spindinčiomis sruogomis. Dėvėkite kepurę Kepurės dėvėjimas žiemą plaukus saugo nuo sauso oro lauke, sniego, vėjo ir lietaus. Neverta jaudintis dėl […]

views 1553
Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims
Grožis

Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims

Moteris mėgsta puoštis ir tai nėra jokia naujiena. Sunku rasti moterį, kuri nenorėtų pasidabinti išskirtiniais, kokybiškais ir elegantiškais aksesuarais. Vienas iš tokių aksesuarų yra ir minimalistiniai rankų darbo auskarai. Kokioms progoms tinka minimalistiniai rankų darbo auskarai? Rankų darbo minimalistiniai auskarai yra itin universalus pasirinkimas. Jie puikiai tinka kaip aksesuaras, papuošiantis bet kurį šventinį įvaizdį. Šie […]

views 1787