Radote klaidą? Radote klaidą?
Psichologija

Šventinei nuotaikai sukurti: 13 dėmesio vertų kalėdinių filmų

tags
Publikuotas 2016 gruodžio 23 views 11908
Šventinei nuotaikai sukurti: 13 dėmesio vertų kalėdinių filmų shutterstock.com

„Apsikrovę” darbais nebesugebame užsikrėsti šventine nuotaika: nepadeda nei prekybos centruose išdėliotos spalvingos dekoracijas, nei vis dažniau kavinėse bei restoranuose nugirstamos kalėdinės melodijos. Jei norite šiek tiek praskaidrinti dieną ir prisiminti šio metų laiko grožį, pažiūrėkite visų laikų geriausius filmus apie Kalėdas.

 1. „Baltos Kalėdos” („White Christmas”)

Kino klasika, pirmą kartą kino ekranuose pasirodžiusi dar 1954-aisiais. Dainų, šokių bei meilės kupiną juostą mėgsta bet kurio amžiaus žiūrovai visame pasaulyje, o to priežastis – kurioziška istorija: du buvę kariai, tapę sėkmingais prodiuseriais, sužino, kad jų merginamos seserys Betė ir Džiudė turi užeigą. Deja, dėl neįtikėtinai šiltų Kalėdų, jos apylinkėse nėra sniego, o kartu – ir svečių. Gelbėdami seseris nuo bankroto, Bobas ir Filas nusprendžia į užeigą atsivežti visą savo naujausio miuziklo komandą. Nė nereikia sakyti, kad tada prasideda tikri nuotykiai!

 1. „Linksmų Kalėdų” („Joyeux Noel”)

Filmas sukrės iki širdies gelmių, todėl patariame žiūrėti ne su vaikais, o tvirtai įsikibus į mylimojo parankę. Juosta nukelia į Pirmojo pasaulinio karo siaučiamą Europą, kurioje vyrai verčiami negailestingai vienas kitą žudyti. Kruvinų mūšių virtinę sustabdo Kalėdos ir Vakarų fronto apkasuose įsivyrauja taika. Nepaisant skirtingų stovyklų ir į galvas įkaltos neapykantos, vyrai susidraugauja ir bent trumpam atgauna tikėjimą žmonijos gerumu.

 1. „Svajonių traukinys” („The Polar Express”)

Mažas berniukas Bilis labai nori tikėti Kalėdų seneliu, tačiau jo tikėjimą gerokai apsunkina šeimos nariai: visi jie tvirtina, kad viskas – nuo Šiaurės ašigalio iki elfų, tėra mitas. Tačiau Kūčių naktį Bilį aplanko paslaptingas traukinys, kurio konduktorius pažada jį ir dar kelis laiminguosius vaikus nuvežti į Kalėdų senelio buveinę. Kelionės metu Bilis ne tik dar labiau sustiprina savo tikėjimą, bet ir išmoksta svarbias pamokas apie draugystę, drąsą bei Kalėdų dvasią.

 1. „Tegyvuoja meilė” („Love Actually”)

Juosta nukelia į šventiškai pasipuošusį Londoną, vien kerinčiais vaizdais sukuriantį kalėdinę nuotaiką. Pats filmas – dešimties jausmingų istorijų kratinys: vieni įsimyli, kiti skiriasi, treti panyra į aistros pinkles… Tačiau galiausiai visos siužeto linijos susijungia į vieną, ir priverčia ašarą nubraukti net tuos, kurie sunkiai pasiduoda emocijoms. Beje, filme išvysite mėgstamiausius britų aktorius: Hugh Grant, Emma Thompson ir Keira Knightley.

 1. „Kalėdų Senelio slaptoji tarnyba” („Arthur Christmas”)

Ar kada nors bandėte įsivaizduoti, kaip iš tiesų atrodo Kalėdų senelio dirbtuvės prieš pat Kalėdas? Atsakymą padės rasti animacinis filmas „Kalėdų Senelio slaptoji tarnyba”. Jau pats pavadinimas sufleruoja, kad čia viskas turėtų vykti paslaptingai ir preciziškai tarsi kariuomenėje, deja, ne visi pagalbininkai tokie darbštūs ir atsidavę darbui. Gražiausią metų šventę vaikams galintys sugadinti kuriozai labai juokingi, o pabaiga, kaip ir reikia tikėtis, tik laiminga.

 1. „Kol tu miegojai” („While you were sleeping”)

Filmas tikrai sužavės aistringiausius Sandros Bullock fanus. Juostoje aktorė įkūnija traukinio konduktorę, prieš Kalėdas išgelbėjančią ant bėgių nustumtą vyrą, kuriuo jau ilgą laiką slapta žavėjosi. Palydėjusi sužeistąjį į ligoninę, sužino, kad šis paniro į komą, o pabudęs netyčia narsiąją konduktorę palaikė savo sužadėtine. Žinoma, herojė neskuba atskleisti tiesos, kadangi vaikinas jai labai patinka, tačiau visas kortas sumaišo šalia atsiradęs vyruko brolis.

 1. „Košmaras prieš Kalėdas” („The Nightmare Before Christmas”)

Animacinis filmas nepaliks abejingų ne tik vaikų, bet ir jų tėvų. Helovino miestelio karaliui Džekui Skelingtonui gerokai įgriso vis besikartojančios pokštų ir siaubo dienos tradicijos. Jis įkvėpimo pasisemia netikėtai užsukęs į Kalėdų miestelį: susižavėjęs šventės idėja, nutaria ją įgyvendinti ir savo gimtinėje. Deja, pasirodo, iš ten pašalinti visus šikšnosparnius, pabaisas ir goblinus ne taip jau lengva. Ir nors Džekui Skelingtonui iš pradžių sekasi ne itin gerai, garantuojame, kad filmas įkvėps savo namus pagaliau papuošti lemputėmis ir girliandomis.

 1. „Vienas namuose” („Home Alone“)

Vargu, ar reikia pristatinėti šį filmą, kadangi prieš kiekvienas Kalėdas mažasis Macaulay Culkin užkariauja TV ekraną. Jei visgi neteko matyti šios šventinio sezono legendos, trumpai apie ją pasakojame: daugiavaikėje Kevino šeimoje kiekviena išvyka reikalauja itin kruopštaus pasirengimo. Todėl nieko nuostabaus, kad prieš šventes išsiblaškę tėvai sūnų palieka vieną namuose. Iš pradžių laisve besidžiaugiantis jaunėlis vėliau susiduria su didžiuliu iššūkiu – jam tenka apginti namus nuo plėšikų.

 1. „Kalėdų giesmė” („A Christmas Carol”)

2009-aisiais atgaivintą žymiąją Čarlzo Dikenso istoriją būtina išvysti kiekvienam XXI amžiaus žmogui. Seną piktą šykštuolį Ebenyzerį Skrudžą vieną naktį aplanko trys Kalėdų dvasios: praeities, dabarties ir ateities. Parodydamos anksčiau padarytas klaidas bei ateityje tykančius pavojus, jos priverčia Skrudžą susimąstyti apie tai, kas gyvenime svarbiausia ir tapti bent šiek tiek geresniu žmogumi.

 1. „Kaip Grinčas Kalėdas vogė” („How the Grinch Stole Christmas”)

Šį filmą būtinai parodykite draugui, niurzgančiam, jog nemėgsta gražiausio metų laiko. Juostos siužetas sukasi apie vienišą ir visų pajuokiamą miestelio pabaisą Grinčą, prieš pat Kalėdas supykusį ant jau švęsti pradėjusių kaimynų. Pikčiurna nusprendžia juos nubausti ir pavagia visas miestelėnų dovanas. Visgi šventinį rytą Grinčas suvokia, jog Kalėdų esmė – ne materialūs daiktai, todėl leidžiasi į kaltę išperkantį ir labai juokingą nuotykį.

 1. „Kaip suomiai Kalėdų Senelį…”  („Rare Exports: A Christmas Tale”)

Manote, kad Kalėdų senelis – linksmas apvalainas vyrukas, kartu su besišypsančiais elfais gyvenantis jaukioje medinėje trobelėje? Filmas atskleidžia, kad tai – puikiai suomių sukurptas ir saugomas melas. Iš tiesų mūsų laukiamas personažas yra nuožmus laukinis žvėris, kurio medžioklė prasideda prieš kiekvienas šventes… Žinoma, mažylius juosta gali šiek tiek išgąsdinti, tačiau suaugę juodo humoro mėgėjai tikrai puikiai praleis laiką.


 1. „Kvaišų šeimynėlė švenčia Kalėdas” („Christmas Vacation”)

Kalėdų nelaukiate vien todėl, jog, vengiate susidurti su savo, kaip manote, keistokais artimaisiais? Tuomet būtinai pažiūrėkite šį filmą! Kvaišų šeimynėlės galva Klarkas nusprendė gražiausią metų šventę paversti ypatinga, tačiau gavosi taip, kaip visada: vietoj šiltų nuotraukose užfiksuotų akimirkų liks tik siaubingi prisiminimai. Ši juosta leis ne tik kaip reikiant prisijuokti, bet ir primins, kokia visgi puiki Jūsų šeima.

 1. „Sniego senis“ („The Snowman“)

Vaizdai labai dažnai pasako daugiau nei žodžiai. Tai galioja ir vos 26 minučių trukmės animaciniam filmui „Sniego senis“. Juostos siužetas labai paprastas, tačiau kartu ir pažadinantis jautriausias emocijas: mažas berniukas iš Anglijos Kalėdų išvakarėse nulipdo senį besmegenį. Pastarasis naktį atgyja ir pasiima mažylį į magišką kelionę, kurios tikslas – susitikti su Kalėdų seneliu Šiaurės ašigalyje.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Hermano Hesės citatos
Psichologija

Įkvepiančios Hermano Hesės citatos apie meilę

Hermanas Hesė – intelektualinių, filosofinių ir psichologinių romanų meistras, 1946 metų Nobelio premijos laureatas. Kviečiame paskaityti jo citatas turbūt apie patį svarbiausią dalyką gyvenime – meilę.  Kai dingsta kas nors brangaus ir nepakeičiamo, jaučiamės lyg pabudę iš sapno. Skaitymas be meilės, žinios be pagarbos, išsilavinimas be atsidavimo yra viena sunkiausių nuodėmių dvasiai. Karus sukelia žmonės, kurie […]

views 8577
Psichologija

15 Įkvepiančių Antuano de Sen Egziuperi citatų, kurios padės jaustis laimingais

Garsus prancūzų rašytojas Antuanas de Sent Egziuperi daugiausiai žinomas dėl savo populiariausios knygos „Mažasis princas“– filosofinės pasakos, skirtos suaugusiems. Knyga įkvepia mylėti visą aplinkui, paleisti, išlaisvinti bei prisijaukinti. Pateikiame jums šio autoriaus citatų, kurios praskaidrins dieną ir padės pasijusti laimingais.  1. Laikas yra ne smėlio laikrodis, kuris naudoja smėlį, o pjovėjas, rišantis pėdą. Citadelė 2. […]

views 44230
Nuostabios vietos vestuvių fotosesijoms Lietuvoje
Psichologija

Nuostabios vietos vestuvių fotosesijoms Lietuvoje

Artėja viena gražiausių dienų jūsų gyvenime, tačiau vis dar dvejojate, kokią vietą pasirinkti savo vestuvių fotosesijai? Tai jums gali padėti padaryti jūsų vestuvių fotografas. Apsiginklavęs savo foto įranga jis išbraidė ne vieną žolynais apaugusią Lietuvos vietą, ne kartą kojas mirkė jūroje vien tam, kad pagautų patį geriausią kadrą, stengdamasis kiekvieno istoriją paversti išskirtine. Siūlome pasižvalgyti […]

views 7789
Psichologija

Kaip įgyvendinti savo tikslus?

Dar visai neseniai Naujųjų metų išvakarėse kūrėme ne tik planus, bet ryžtingai pažadėjome sau, kad kitais metais viskas bus kitaip. Daugiau sportuosime, numesime svorio, susirasime antrąją pusę ir pagaliau išvyksime į išsvajotąją kelionę. Deja, dažnai tie pažadai sutirpsta taip greitai, kaip iškritusios snaigės ant mūsų blakstienų. Ką daryti, jog tikslai pagaliau virstų realybe? Pakabinkite tikslus […]

views 7431
10 įkvepiančių knygų, kurios pakeis jūsų gyvenimą
Psichologija

10 įkvepiančių knygų, kurios pakeis jūsų gyvenimą

Turbūt sutiksite, jog būna knygų, kurias vos pradėjus skaityti, norisi mesti į šalį, ir tokių, kurios sudomina nuo pat pirmo puslapio. Kai kurios knygos mus įkvepia taip, kad nejučia pradedame keisti savo gyvenimą teigiama linkme. Gamtos Grožio Formulė dalinasi įkvepiančių knygų dešimtuku.   1. Paulo Coelho „Alchemikas“ „Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų.“ […]

views 26673