Psichologija

Šventinei nuotaikai sukurti: 13 dėmesio vertų kalėdinių filmų

Publikuotas 2016 gruodžio 23 views 12721
Šventinei nuotaikai sukurti: 13 dėmesio vertų kalėdinių filmų shutterstock.com

„Apsikrovę” darbais nebesugebame užsikrėsti šventine nuotaika: nepadeda nei prekybos centruose išdėliotos spalvingos dekoracijas, nei vis dažniau kavinėse bei restoranuose nugirstamos kalėdinės melodijos. Jei norite šiek tiek praskaidrinti dieną ir prisiminti šio metų laiko grožį, pažiūrėkite visų laikų geriausius filmus apie Kalėdas.

 1. „Baltos Kalėdos” („White Christmas”)

Kino klasika, pirmą kartą kino ekranuose pasirodžiusi dar 1954-aisiais. Dainų, šokių bei meilės kupiną juostą mėgsta bet kurio amžiaus žiūrovai visame pasaulyje, o to priežastis – kurioziška istorija: du buvę kariai, tapę sėkmingais prodiuseriais, sužino, kad jų merginamos seserys Betė ir Džiudė turi užeigą. Deja, dėl neįtikėtinai šiltų Kalėdų, jos apylinkėse nėra sniego, o kartu – ir svečių. Gelbėdami seseris nuo bankroto, Bobas ir Filas nusprendžia į užeigą atsivežti visą savo naujausio miuziklo komandą. Nė nereikia sakyti, kad tada prasideda tikri nuotykiai!

 1. „Linksmų Kalėdų” („Joyeux Noel”)

Filmas sukrės iki širdies gelmių, todėl patariame žiūrėti ne su vaikais, o tvirtai įsikibus į mylimojo parankę. Juosta nukelia į Pirmojo pasaulinio karo siaučiamą Europą, kurioje vyrai verčiami negailestingai vienas kitą žudyti. Kruvinų mūšių virtinę sustabdo Kalėdos ir Vakarų fronto apkasuose įsivyrauja taika. Nepaisant skirtingų stovyklų ir į galvas įkaltos neapykantos, vyrai susidraugauja ir bent trumpam atgauna tikėjimą žmonijos gerumu.

 1. „Svajonių traukinys” („The Polar Express”)

Mažas berniukas Bilis labai nori tikėti Kalėdų seneliu, tačiau jo tikėjimą gerokai apsunkina šeimos nariai: visi jie tvirtina, kad viskas – nuo Šiaurės ašigalio iki elfų, tėra mitas. Tačiau Kūčių naktį Bilį aplanko paslaptingas traukinys, kurio konduktorius pažada jį ir dar kelis laiminguosius vaikus nuvežti į Kalėdų senelio buveinę. Kelionės metu Bilis ne tik dar labiau sustiprina savo tikėjimą, bet ir išmoksta svarbias pamokas apie draugystę, drąsą bei Kalėdų dvasią.

 1. „Tegyvuoja meilė” („Love Actually”)

Juosta nukelia į šventiškai pasipuošusį Londoną, vien kerinčiais vaizdais sukuriantį kalėdinę nuotaiką. Pats filmas – dešimties jausmingų istorijų kratinys: vieni įsimyli, kiti skiriasi, treti panyra į aistros pinkles… Tačiau galiausiai visos siužeto linijos susijungia į vieną, ir priverčia ašarą nubraukti net tuos, kurie sunkiai pasiduoda emocijoms. Beje, filme išvysite mėgstamiausius britų aktorius: Hugh Grant, Emma Thompson ir Keira Knightley.

 1. „Kalėdų Senelio slaptoji tarnyba” („Arthur Christmas”)

Ar kada nors bandėte įsivaizduoti, kaip iš tiesų atrodo Kalėdų senelio dirbtuvės prieš pat Kalėdas? Atsakymą padės rasti animacinis filmas „Kalėdų Senelio slaptoji tarnyba”. Jau pats pavadinimas sufleruoja, kad čia viskas turėtų vykti paslaptingai ir preciziškai tarsi kariuomenėje, deja, ne visi pagalbininkai tokie darbštūs ir atsidavę darbui. Gražiausią metų šventę vaikams galintys sugadinti kuriozai labai juokingi, o pabaiga, kaip ir reikia tikėtis, tik laiminga.

 1. „Kol tu miegojai” („While you were sleeping”)

Filmas tikrai sužavės aistringiausius Sandros Bullock fanus. Juostoje aktorė įkūnija traukinio konduktorę, prieš Kalėdas išgelbėjančią ant bėgių nustumtą vyrą, kuriuo jau ilgą laiką slapta žavėjosi. Palydėjusi sužeistąjį į ligoninę, sužino, kad šis paniro į komą, o pabudęs netyčia narsiąją konduktorę palaikė savo sužadėtine. Žinoma, herojė neskuba atskleisti tiesos, kadangi vaikinas jai labai patinka, tačiau visas kortas sumaišo šalia atsiradęs vyruko brolis.

 1. „Košmaras prieš Kalėdas” („The Nightmare Before Christmas”)

Animacinis filmas nepaliks abejingų ne tik vaikų, bet ir jų tėvų. Helovino miestelio karaliui Džekui Skelingtonui gerokai įgriso vis besikartojančios pokštų ir siaubo dienos tradicijos. Jis įkvėpimo pasisemia netikėtai užsukęs į Kalėdų miestelį: susižavėjęs šventės idėja, nutaria ją įgyvendinti ir savo gimtinėje. Deja, pasirodo, iš ten pašalinti visus šikšnosparnius, pabaisas ir goblinus ne taip jau lengva. Ir nors Džekui Skelingtonui iš pradžių sekasi ne itin gerai, garantuojame, kad filmas įkvėps savo namus pagaliau papuošti lemputėmis ir girliandomis.

 1. „Vienas namuose” („Home Alone“)

Vargu, ar reikia pristatinėti šį filmą, kadangi prieš kiekvienas Kalėdas mažasis Macaulay Culkin užkariauja TV ekraną. Jei visgi neteko matyti šios šventinio sezono legendos, trumpai apie ją pasakojame: daugiavaikėje Kevino šeimoje kiekviena išvyka reikalauja itin kruopštaus pasirengimo. Todėl nieko nuostabaus, kad prieš šventes išsiblaškę tėvai sūnų palieka vieną namuose. Iš pradžių laisve besidžiaugiantis jaunėlis vėliau susiduria su didžiuliu iššūkiu – jam tenka apginti namus nuo plėšikų.

 1. „Kalėdų giesmė” („A Christmas Carol”)

2009-aisiais atgaivintą žymiąją Čarlzo Dikenso istoriją būtina išvysti kiekvienam XXI amžiaus žmogui. Seną piktą šykštuolį Ebenyzerį Skrudžą vieną naktį aplanko trys Kalėdų dvasios: praeities, dabarties ir ateities. Parodydamos anksčiau padarytas klaidas bei ateityje tykančius pavojus, jos priverčia Skrudžą susimąstyti apie tai, kas gyvenime svarbiausia ir tapti bent šiek tiek geresniu žmogumi.

 1. „Kaip Grinčas Kalėdas vogė” („How the Grinch Stole Christmas”)

Šį filmą būtinai parodykite draugui, niurzgančiam, jog nemėgsta gražiausio metų laiko. Juostos siužetas sukasi apie vienišą ir visų pajuokiamą miestelio pabaisą Grinčą, prieš pat Kalėdas supykusį ant jau švęsti pradėjusių kaimynų. Pikčiurna nusprendžia juos nubausti ir pavagia visas miestelėnų dovanas. Visgi šventinį rytą Grinčas suvokia, jog Kalėdų esmė – ne materialūs daiktai, todėl leidžiasi į kaltę išperkantį ir labai juokingą nuotykį.

 1. „Kaip suomiai Kalėdų Senelį…”  („Rare Exports: A Christmas Tale”)

Manote, kad Kalėdų senelis – linksmas apvalainas vyrukas, kartu su besišypsančiais elfais gyvenantis jaukioje medinėje trobelėje? Filmas atskleidžia, kad tai – puikiai suomių sukurptas ir saugomas melas. Iš tiesų mūsų laukiamas personažas yra nuožmus laukinis žvėris, kurio medžioklė prasideda prieš kiekvienas šventes… Žinoma, mažylius juosta gali šiek tiek išgąsdinti, tačiau suaugę juodo humoro mėgėjai tikrai puikiai praleis laiką.


 1. „Kvaišų šeimynėlė švenčia Kalėdas” („Christmas Vacation”)

Kalėdų nelaukiate vien todėl, jog, vengiate susidurti su savo, kaip manote, keistokais artimaisiais? Tuomet būtinai pažiūrėkite šį filmą! Kvaišų šeimynėlės galva Klarkas nusprendė gražiausią metų šventę paversti ypatinga, tačiau gavosi taip, kaip visada: vietoj šiltų nuotraukose užfiksuotų akimirkų liks tik siaubingi prisiminimai. Ši juosta leis ne tik kaip reikiant prisijuokti, bet ir primins, kokia visgi puiki Jūsų šeima.

 1. „Sniego senis“ („The Snowman“)

Vaizdai labai dažnai pasako daugiau nei žodžiai. Tai galioja ir vos 26 minučių trukmės animaciniam filmui „Sniego senis“. Juostos siužetas labai paprastas, tačiau kartu ir pažadinantis jautriausias emocijas: mažas berniukas iš Anglijos Kalėdų išvakarėse nulipdo senį besmegenį. Pastarasis naktį atgyja ir pasiima mažylį į magišką kelionę, kurios tikslas – susitikti su Kalėdų seneliu Šiaurės ašigalyje.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 2808
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 3658
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 3221

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 3443

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 3082