Tapimas modernia moterimi nėra susijęs su verslo kūrimu ar kitais stulbinančiais pasiekimais karjeros srityje. Kiekviena dama, nepaisant jos amžiaus, gyvenimo vietos ar pasirinkto gyvenimo būdo, gali būti moderni moteris. Svarbiausia, jog ji pasitikėtų savimi.
Modernios moters archetipas egzistavo visais amžiais, tačiau kiekvienu laikotarpiu tuo metu vyraujančios kultūrinės, socialinės, ekonominės ir netgi politinės tendencijos jam darė įtaką. Visgi naujajame pasaulyje koncepcijos kitimas tapo ypatingai ryškus.
Modernizmas kaip kultūrinė srovė susiformavo devyniolikto amžiaus pradžioje. Besikeičiant įvairiems kultūriniams reiškiniams, moterys pamažu pradėjo siekti emancipacijos. Visgi situacija radikaliai pasikeitė Pasaulinių karų metu. Kaita vyko ne tik kasdienėje aplinkoje, bet ir politikos, ekonomikos sferose. Stiprėjo poreikis užimti geresnes darbo vietas, kurios ilgą laiką buvo tik vyrų privilegija. Moterys norėjo lygiaverčių sąlygų, pavyzdžiui, didesnių atlyginimų. Šios tendencijos ypač sustiprėjo septintame dešimtmetyje, kai feministės pradėjo aktyviai formuoti naują požiūrį į moterį ir jos galimybes. Nauja modernios moters koncepcija teigė – moteris gali valdyti ir žaisti vyriškus galios žaidimus.
shutterstock.com
Skriejant dešimtmečiams modernios moters apibūdinimas visuomenės akyse tapo grindžiamas iškreiptomis feminizmo sampratomis, skatinančiomis priešiškumą vyriškajai lyčiai ir neigiančiomis moters prigimtį (pvz., gimdyti vaikus). Susiformavusi koncepcija apibrėžė, jog moderni moteris visas savo jėgas privalo atiduoti savęs tobulinimui – studijoms, karjerai (net ir šiandien dažnai girdime, jog norint būti „šiuolaikiška“ prioritetu būtina pasirinkti karjerą, o ne šeimą). Buvo akcentuojama, kad modernią moterį nesunku atpažinti net iš aprangos stiliaus, nestokojančio elegancijos, bet vengiančio moteriškumo.
Vis dėlto mūsų dienomis, pamažu, šiuolaikiškos moters samprata įgauna kitokias vertybes. Šiandien moderni moteris nebeturi vengti būti… moterimi. Moteriškumas – jos privalumas.
Šiuolaikiška moteris:
Jei bent dalis punktų jums artimi, jūs – moderni moteris.
Beje, svarbu suprasti, kad „intelektualumas“ neapibrėžia baigtų studijų rezultatų. Šiandien nyksta teiginiai, anot kurių, „tikros moters vertę“ apibrėžia jos pasiekimai karjeros srityje. Šiuolaikiškos moters koncepcijoje telpa viskas – darbas, šeima, tikslai, netgi svajonės. Viskas priklauso nuo to, kam ir kodėl moteris teikia prioritetus. Tiesa, modernios moters skiriamuoju bruožu dažnai tampa daugiafunkcionalumas (dabar net ir sukūrusi šeimą moteris dirba arba mokosi, domisi visuomenėje aktualiomis problemomis ir t.t.). O feminizmo apraiškos, turėjusios įtakos ankstesniaisiais laikotarpiais, vis dažniau įgauna politinės ir kultūrinės tolerancijos bei teisingumo bruožus, skatinančius gerą, lygiavertį elgesį ne tik su moterimis, bet su visais žmonėmis.
shutterstock.com
Taigi, apibendrinant galima teigti, kad moderni moteris yra nuolatos tobulėjanti asmenybė, siekianti užsibrėžtų tikslų, puoselėjanti harmoniją, nebijanti pokyčių ir, žinoma, tiesiog norinti būti moterimi. Svarbiausia – pasitikėjimas savimi. Modernia moteris tampa tuomet, kai ji tvirtai tiki tuo, ką daro, nėra varžoma politinių, kultūrinių ar grožio stereotipų, jos akyse negęsta gyvenimo džiaugsmas, o mintyse nuolat kirba naujos idėjos, nepaisant to, ar jos susijusios su kasdiene namų veikla, ar karjera.
Gamtos Grožio Formulė kviečia prisiminti, kas iš tiesų yra graži moteris. Savo draugei, mamai, seseriai, merginai, žmonai parašyk, kodėl ji yra graži, pridėk žymą #Tugražimoteris. Parodykime moterims, kokios jos iš tikrųjų gražios! Būkite, kas esate! #TuGražiMoteris