Grožis

Šie nagų pakitimai gali išduoti sveikatos sutrikimus

Publikuotas 2016 rugpjūčio 10 views 24640
shutterstock.com

Labai dažnai nenulakuoti nagai mums atrodo nelabai patraukliai, skubame juos nulakuoti įvairiausiomis spalvomis ir taip paslėpti trūkumus. Tačiau atidžiai apžiūrėti nagus yra labai svarbu, nes būtent pakitimai, atsiradę ant nagų plokštelės, gali išduoti tam tikrus sveikatos sutrikimus! Apie visa tai ir dar daugiau pasakoja gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė.

Nagai – informacijos šaltinis apie jūsų sveikatą

Jeigu anksčiau buvo madinga burti iš delno ir būrėja galėjo pasakyti ateitį vedžiodama pirštu delnų linijas, tai dabar nereikia būti būrėja, kad pažvelgus į nagus būtų galima nuspėti ne tik apie žmogaus charakterio ypatybes, pasakyti, ar šis laikotarpis nėra itin nervingas tam žmogui, bet ir gauti informacijos apie rimtesnius sveikatos sutrikimus. Žvelgiant į nagus galima sužinoti apie žmogaus sveikatos būklę, apie medžiagų apykaitos sutrikimus, apie tam tikrų mikroelementų stygių organizme, netgi galima įtarti sunkias ligas, pavyzdžiui, plaučių vėžį.

Pakitimų, atsiradusių ant nagų plokštelės, reikšmės

  • Jeigu nago plokštelė ima labai stipriai plonėti, nagai tampa trapūs, plokštelė riečiasi į viršų ir nagas po truputį įgauna tarsi šaukštelio pavidalą, visuomet įtariama mažakraujystė dėl geležies deficito, todėl būtina skubiai kreiptis į gydytoją ir išsitirti galimus medžiagų apykaitos sutrikimus.
  • Kartais atvirkščiai, nago plokštelė pradeda gaubtis į viršų, pirštų galai tarsi praplatėja ir pirštai panašėja į būgnų lazdeles arba pačios nagų plokštelės atrodo tarsi išgaubtas laikrodžio ciferblatas. Tai byloja apie lėtinius plaučių pažeidimus, kartais galima įtarti plaučių vėžį, tad pastebėjus tokius pakitimus vėlgi būtina kreiptis į specialistus.
  • Nagas gali tapti gelsvas, ryškiai geltonas, blyškus, balkšvas. Dažniausiai nagai keičiasi vienas po kito palaipsniui, retai visi nagai iš karto tampa vienodo atspalvio. Reikėtų atkreipti dėmesį ar neatsirado tarpupirščių pleiskanojimo, ar kojų padi (jeigu tokius pakitimus pastebite kojų naguose) nepradėjo pleiskanoti. Dažniausiai tokie pakitimai byloja apie nagų grybelį. Nagas tokiu atveju ne tik keičia atspalvį, bet jis tampa trapus, storas, raginis. Įdomu, kad nagai gali tapti juosvi, žalsvi, žalsvai pilkšvi. Šie pakitimai gali būti sukelti pelėsio ar gana „piktos“ bakterijos pseudomonos, todėl nelaukite ir kreipkitės į odos ligų gydytoją.
  • Kartais rankų pirštuose, dažniausiai nykščiuose, matome tarsi vidurinę siūlę. Nagas yra tarsi perpjautas pusiau ir sugijęs netvarkingai, tai vadinama vidurinioji kanalo formos nago distrofija. Dažniausiai tai – nuolatinio įpročio traumuoti vieno ar kelių nagų plokšteles, rezultatas, dėl kurio atsiranda grubios skersinės įdubos. Žinoma, reikia kreiptis į specialistus tam, kad įsitikintumėte, ar tai tikrai nėra grybelis, tačiau dažnai tai būna sunkiai koreguojamas, kosmetinis nago plokštelės defektas.
  • Kartais nagai įgauna melsvą arba violetinį atspalvį. Tai rodo, kad kraujas nėra pakankamai aprūpinamas deguonimi. Tai labai svarbus simptomas, galintis byloti apie širdies ir kraujagyslių ligas, apie atsiradusias plaučių ligas: tiek lėtines, tiek tokias rimtas kaip plaučių vėžys. Todėl matant mėlstančius nagus būtina skubiai kreiptis į vidaus ligų gydytoją.  
  • Na, o jeigu nėra kažkokių ypatingų nagų spalvos pokyčių, tačiau nagai tapo trapūs, lūžinėjantys, skilinėjantys, patariama pasitikrinti vitamino D koncentraciją kraujyje, nes tai gali būti vitamino trūkumo organizme rezultatas, be to, rekomenduojama gerti B grupės vitaminų bent porą mėnesių.
shutterstock.com

shutterstock.com

Pažeistų nagų priežiūra

Pakitusių nagų priežiūra turi būti specifinė, o vadovautis reikėtų atsižvelgiant į diagnozę. Jeigu nėra grybelio, turėtų būti stengiamasi užauginti sveiką. Gerti vitaminus, mineralus ir t.t., ką gydytojas skyrė, jeigu to reikėjo, be to, visuomet rekomenduoju tepti tiek nagų odeles, tiek pačias nagų plokšteles tam tikrais nagų augimą stimuliuojančiais preparatais, juos gali parekomenduoti odos nagų specialistas.

Jeigu visgi yra grybelis, priežiūra turi būti labai specifinė: svarbu yra gydyti, tačiau ne mažiau svarbu teisingai nagus prižiūrėti, kad bėda negrįžtų. Tai reiškia, turi būti atliekama tiek avalynės, tiek kojinių dezinfekcija. Labai svarbu žinoti, kad su ta pačia dilde jokiu būdu negalima dildyti visų nagų jeigu grybelis jums rastas viename nage. Jeigu yra daugiau nei du nagai pažeisti grybelio, kiekvienas nesveikas nagas turi turėti savo „asmeninę“ dildę. Arba ji turi būti keičiama po kiekvieno manikiūro (tam geriausia vienkartinė dildelė). Priešingu atveju, nesilaikydami elementarios higienos, darydami manikiūrą ar pedikiūrą, infekciją mes galime patys pernešti ir išplatinti.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kas pasitarnauja savaiminiam įdegiui?
Grožis

Kas pasitarnauja savaiminiam įdegiui?

Kai prasideda geri orai, o žmogus yra neįdegęs, jis gali imti drovėtis parodyti viešumoje savo blyškų kūną. Kad to nereikėtų daryti, į pagalbą būtų galima pasitelkti į pagalbą kosmetines priemones. Geriausiai savaiminiam įdegiui pasitarnauja specialiai tam skirti kūno kremai. Tiesa, prieš pasirenkant kremą reikėtų įvertinti jo sudėtį, kad jame nebūtų galinčių pakenkti alergenų. Ką reikia […]

views 11
Kosmetikos priemonių pasirinkimo niuansai
Grožis

Kosmetikos priemonių pasirinkimo niuansai

Kosmetika užima gana svarbią vietą kiekvieno žmogaus gyvenime. Ypač tai aktualu moterims. Dažnai tenka išbandyti nemažai priemonių kol atrandame tas pačias tinkamiausias savo odai, plaukams ar nagams. Todėl jeigu esate tokio eksperimentavimo periode, jokiu būdu nepirkite kosmetikos bet kur. Rinkitės patikimus prekybininkus. Tuomet galėsite džiaugtis kokybiškomis ir visai nebrangiomis priemonėmis. Užsukite į www,drogas.lt ir įsitikinsite […]

views 150
Hialurono rūgštis – ne tik jaunystės paslaptis
Grožis

Hialurono rūgštis – ne tik jaunystės paslaptis

Hialurono rūgšties injekcijos jau seniai pelnė veiksmingos, užtikrinančios odos drėkinimą ir sėkmingai mažinančios veido raukšles, procedūros vardą. Tačiau ši rūgštis gali būti naudinga ne tik grožio puoselėjimui, bet ir turėti reikšmingos įtakos mūsų sveikatai. Kokią naudą mūsų organizmui gali suteikti hialurono rūgštis? Hialuronas padės pamiršti išsausėjusias akis Pagrindinės hialurono rūgšties savybės – vandens sulaikymas, drėgmės […]

views 2882
5 svarbiausi vitaminai, puoselėjantys moters grožį
Grožis

5 svarbiausi vitaminai, puoselėjantys moters grožį

Galite išleisti krūvas pinigų įvairioms grožio procedūroms, tačiau tuomet, jei jūsų organizmas stokos tam tikrų vitaminų, rezultatai nebus tokie, kokių norėtųsi. Būtent todėl naudinga žinoti, kokie vitaminai yra tiesiog būtini plaukų, odos ir nagų grožio puoselėjimui: jei užkirsite kelią jų trūkumui, jūsų grožis atsiskleis visa savo esybe. Taigi, kokie vitaminai yra laikomi pačiais svarbiausiais? Vitaminas […]

views 180
Plaukų kirpimo mašinėlės: kaip išsirinkti geriausią ir kokybiškiausią?
Grožis

Plaukų kirpimo mašinėlės: kaip išsirinkti geriausią ir kokybiškiausią?

Pastaraisiais metais, dėl globalios situacijos visame pasaulyje, plaukų kirpimas namuose tapo norma, dažnai naudojama praktika ir savaime suprantamu dalyku. Uždaryti grožio salonai ir kirpyklos lėmė, kad dažnas vyras, jaunuolis savo šukuosenas ėmė kurti namuose. Na, o perkamiausiu šukuosenų darymo įrankiu tapo plaukų kirpimo mašinėlė. Iš esmės, plaukų kirpimo mašinėlės yra itin lengvai ir patogiai naudojamos, […]

views 941