Grožis

Šie nagų pakitimai gali išduoti sveikatos sutrikimus

Publikuotas 2016 10 rugpjūčio views 27618
shutterstock.com

Labai dažnai nenulakuoti nagai mums atrodo nelabai patraukliai, skubame juos nulakuoti įvairiausiomis spalvomis ir taip paslėpti trūkumus. Tačiau atidžiai apžiūrėti nagus yra labai svarbu, nes būtent pakitimai, atsiradę ant nagų plokštelės, gali išduoti tam tikrus sveikatos sutrikimus! Apie visa tai ir dar daugiau pasakoja gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė.

Nagai – informacijos šaltinis apie jūsų sveikatą

Jeigu anksčiau buvo madinga burti iš delno ir būrėja galėjo pasakyti ateitį vedžiodama pirštu delnų linijas, tai dabar nereikia būti būrėja, kad pažvelgus į nagus būtų galima nuspėti ne tik apie žmogaus charakterio ypatybes, pasakyti, ar šis laikotarpis nėra itin nervingas tam žmogui, bet ir gauti informacijos apie rimtesnius sveikatos sutrikimus. Žvelgiant į nagus galima sužinoti apie žmogaus sveikatos būklę, apie medžiagų apykaitos sutrikimus, apie tam tikrų mikroelementų stygių organizme, netgi galima įtarti sunkias ligas, pavyzdžiui, plaučių vėžį.

Pakitimų, atsiradusių ant nagų plokštelės, reikšmės

  • Jeigu nago plokštelė ima labai stipriai plonėti, nagai tampa trapūs, plokštelė riečiasi į viršų ir nagas po truputį įgauna tarsi šaukštelio pavidalą, visuomet įtariama mažakraujystė dėl geležies deficito, todėl būtina skubiai kreiptis į gydytoją ir išsitirti galimus medžiagų apykaitos sutrikimus.
  • Kartais atvirkščiai, nago plokštelė pradeda gaubtis į viršų, pirštų galai tarsi praplatėja ir pirštai panašėja į būgnų lazdeles arba pačios nagų plokštelės atrodo tarsi išgaubtas laikrodžio ciferblatas. Tai byloja apie lėtinius plaučių pažeidimus, kartais galima įtarti plaučių vėžį, tad pastebėjus tokius pakitimus vėlgi būtina kreiptis į specialistus.
  • Nagas gali tapti gelsvas, ryškiai geltonas, blyškus, balkšvas. Dažniausiai nagai keičiasi vienas po kito palaipsniui, retai visi nagai iš karto tampa vienodo atspalvio. Reikėtų atkreipti dėmesį ar neatsirado tarpupirščių pleiskanojimo, ar kojų padi (jeigu tokius pakitimus pastebite kojų naguose) nepradėjo pleiskanoti. Dažniausiai tokie pakitimai byloja apie nagų grybelį. Nagas tokiu atveju ne tik keičia atspalvį, bet jis tampa trapus, storas, raginis. Įdomu, kad nagai gali tapti juosvi, žalsvi, žalsvai pilkšvi. Šie pakitimai gali būti sukelti pelėsio ar gana „piktos“ bakterijos pseudomonos, todėl nelaukite ir kreipkitės į odos ligų gydytoją.
  • Kartais rankų pirštuose, dažniausiai nykščiuose, matome tarsi vidurinę siūlę. Nagas yra tarsi perpjautas pusiau ir sugijęs netvarkingai, tai vadinama vidurinioji kanalo formos nago distrofija. Dažniausiai tai – nuolatinio įpročio traumuoti vieno ar kelių nagų plokšteles, rezultatas, dėl kurio atsiranda grubios skersinės įdubos. Žinoma, reikia kreiptis į specialistus tam, kad įsitikintumėte, ar tai tikrai nėra grybelis, tačiau dažnai tai būna sunkiai koreguojamas, kosmetinis nago plokštelės defektas.
  • Kartais nagai įgauna melsvą arba violetinį atspalvį. Tai rodo, kad kraujas nėra pakankamai aprūpinamas deguonimi. Tai labai svarbus simptomas, galintis byloti apie širdies ir kraujagyslių ligas, apie atsiradusias plaučių ligas: tiek lėtines, tiek tokias rimtas kaip plaučių vėžys. Todėl matant mėlstančius nagus būtina skubiai kreiptis į vidaus ligų gydytoją.  
  • Na, o jeigu nėra kažkokių ypatingų nagų spalvos pokyčių, tačiau nagai tapo trapūs, lūžinėjantys, skilinėjantys, patariama pasitikrinti vitamino D koncentraciją kraujyje, nes tai gali būti vitamino trūkumo organizme rezultatas, be to, rekomenduojama gerti B grupės vitaminų bent porą mėnesių.
shutterstock.com

shutterstock.com

Pažeistų nagų priežiūra

Pakitusių nagų priežiūra turi būti specifinė, o vadovautis reikėtų atsižvelgiant į diagnozę. Jeigu nėra grybelio, turėtų būti stengiamasi užauginti sveiką. Gerti vitaminus, mineralus ir t.t., ką gydytojas skyrė, jeigu to reikėjo, be to, visuomet rekomenduoju tepti tiek nagų odeles, tiek pačias nagų plokšteles tam tikrais nagų augimą stimuliuojančiais preparatais, juos gali parekomenduoti odos nagų specialistas.

Jeigu visgi yra grybelis, priežiūra turi būti labai specifinė: svarbu yra gydyti, tačiau ne mažiau svarbu teisingai nagus prižiūrėti, kad bėda negrįžtų. Tai reiškia, turi būti atliekama tiek avalynės, tiek kojinių dezinfekcija. Labai svarbu žinoti, kad su ta pačia dilde jokiu būdu negalima dildyti visų nagų jeigu grybelis jums rastas viename nage. Jeigu yra daugiau nei du nagai pažeisti grybelio, kiekvienas nesveikas nagas turi turėti savo „asmeninę“ dildę. Arba ji turi būti keičiama po kiekvieno manikiūro (tam geriausia vienkartinė dildelė). Priešingu atveju, nesilaikydami elementarios higienos, darydami manikiūrą ar pedikiūrą, infekciją mes galime patys pernešti ir išplatinti.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Grožis

Kaip elgtis po dantų balinimo procedūros? Odontologų įžvalgos

Viena populiariausių odontologijos procedūrų, leidžiančių džiaugtis nepriekaištinga ir spindinčia šypsena, – profesionali dantų balinimo procedūra. Tai viena iš dažniausiai atliekamų estetinių dantų priežiūros procedūrų, po kurios dantys tampa baltesni, o šypsotis norisi dažniau. Norint, kad dantys išliktų kuo ilgiau spindintys, svarbu atsiminti kelias jų priežiūros taisykles. Kelias naudingas profesionalų įžvalgas rasite šiame straipsnyje. Venkite tam […]

views 43
Grožis

Išmėginkite: paprastas, tačiau patogus ir veiksmingas būdas išsirinkti kvepalus

Kvepalai mus ne tik apgaubia mėgstamu svaiginančiu aromatu, bet ir padeda kurti įvaizdį, leidžia papasakoti aplinkiniams savo istoriją. Jie gali tapti itin svarbiu akcentu ir savotišku nematomu aksesuaru. Na, o kaip išsirinkti tokius kvepalus, kurie geriausiai atspindėtų mūsų asmenybę ir perteiktų nuotaikas, keltų malonias asociacijas ir džiugintų? Patarimų šiuo klausimu išties daug, – nuo pačių […]

views 104
Grožis

Nišiniai kvepalai: viskas, ką turėtumėte apie juos žinoti

Nuo senų laikų kvepalai buvo neatsiejama žmonių kasdienybės dalis, o šiandien daugelis ieško unikalių, išskirtinių aromatų, kurie atspindėtų jų asmenybę ir stilių. Pasaulyje vis labiau populiarėjantys nišiniai kvepalai siūlo alternatyvą masinės rinkos kvepalams, pritraukdami dėmesį savo originalumu, kokybe ir individualumu. Šis straipsnis kviečia į pažintį su nišiniais kvepalais ir jų pasauliu. Mes išnagrinėsime, kas yra […]

views 85
Grožis

Į ką atsižvelgti renkantis kliniką pilvo plastikai atlikti?

Kai pradedame mesti svorį, svajojame apie gražų, dailų ir liekną kūną. Daugelis sėkmingai numeta daug svorio. Deja, laisvos odos perteklius ant pilvo kartais trukdo visiškam pasitenkinimui svorio metimo procesu. Kodėl tai vyksta? Metant antsvorį, oda dažnai neatlaiko susitraukimo (arba nepajėgia to padaryti), o kolageno skaidulos nesugeba taip reikšmingai grįžti į savo buvusią formą, kai yra […]

views 61
Grožis

Kuo ypatingi korėjietiški plaukų kondicionieriai?

Korėjiečių grožio pasaulis sukėlė revoliuciją plaukų priežiūros srityje, o korėjietiški kondicionieriai dabar užima trokštamą vietą daugelyje kasdienių procedūrų. Tačiau kuo šie plaukų kondicionieriai iš tiesų išsiskiria? Pasinerkime į sudedamąsias dalis, metodus ir filosofiją, dėl kurių jie yra nepaprastai veiksmingi. Naujoviškos tekstūros Korėjietiški kondicionieriai yra ne tik standartinės kreminės formulės. Čia rasite aliejumi prisotintų intensyvaus maitinimo […]

views 175