Grožis

Serumas – kaip ir kodėl naudojamas?

Publikuotas 2016 lapkričio 17 views 27483
Serumas – kaip ir kodėl naudojamas? shutterstock.com

Ypatinga jauninamoji substancija – taip neretai yra charakterizuojamos inovatyvios kosmetikos priemonės – serumai, gebantys tausoti odos bei plaukų grožį. Nepaisant to, kad šie produktai yra modernaus pasaulio kūriniai, jie dažnai, bent mintyse, asocijuojasi su mistiniu, fantastiniu pasauliu, kuriame egzistuoja formulė amžinai jaunystei išsaugoti ar eliksyrai, gebantys suteikti nemirtiną gyvenimą.

Visgi iš tiesų viskas yra kur kas paprasčiau.

Serumas yra biologiškai aktyvių medžiagų koncentratas, sukurtas kovoti prieš tam tikrą problemą. Jis kuriamas taip, kad gebėtų sparčiai ir efektyviai pasiekti vidinius odos ar plauko sluoksnius. Beje, nepaisant to, jog yra itin gausus veikliųjų medžiagų (serume aktyvių medžiagų yra iki 70%, o kremuose  apie 5% – 10 %), modernus produktas visuomet išlaiko lengvą tekstūrą.

Unikalu tai, jog šis nesunkios, tačiau galingos struktūros kūrinys gali labai daug. Serumas, priklausomai nuo paskirties, gali atstatyti odos drėgmės balansą, elastingumą, padėti įveikti raukšles, gelbėti nuo pigmentacijos, tapti pagalbininku siekiant išvengti plaukų slinkimo ir pan.

Serumo naudojimas

Vis dėlto nors visos šios novatoriškos kosmetikos priemonės yra orientuotos į jaunystės puoselėjimą, kiekvienas serumas atlieka skirtingą funkciją, todėl jį naudoti būtina atsargiai bei atsakingai. Pavyzdžiui, kasdieniam naudojimui sukurti odos serumai (veidui ar kūnui) į grožio rutiną turėtų būti įtraukiami nuolatos. T.y. siekiant pastebimų rezultatų juos reguliariai naudoti reikėtų ryte ir vakare (prieš naktinį poilsį serumą tepti yra svarbiausia!). O produktus, kurie yra suformuluoti naudoti tam tikrą laiką, pvz., nuo 4-rių savaičių iki kelerių mėnesių, naudoti kaip įvardijama ir nepiktnaudžiauti ilgiau nei nurodyta. Pastarieji, trumpalaikiai serumai dažniausiai parduodami ampulėse, o reguliaraus vartojimo – stikliniuose buteliukuose.

Beje, siekiant efektyviausio rezultato, naudoti serumus reikia ant švarios veido odos – serumu odą tepti nuplovus su šveitikliu bei atgaivinus toniku. Kai priemonė susigeria (kadangi dažniausiai yra gelinės koncentracijos į odą įsigeria itin greitai), tuomet galima tepti kremą arba kitą grožio priemonę (makiažo pagrindą, BB kremą ir t.t.).

Žinoma, grožį tausojantys „eliksyrai“ skiriasi ne tik naudojimo laikotarpiu. Esminiai skiriamieji bruožai – formulė ir tekstūra. Pavyzdžiui, vandens pagrindu sukurtus veido serumus vertėtų naudoti tiems, kurių oda yra riebi bei mišri, o priemonės su aliejaus konsistencija labiau tinka asmenims, turintiems sausą veido odą, taip pat norintiesiems atstatyti kūno odos elastingumą ir grožį.

Aktyvieji ingredientai serumuose

Didžiausia serumu galia glūdi aktyviuose ingredientuose, tokiuose kaip hidroksilo ir hialurono rūgštys, retinolis, antioksidantai, peptidai ir pan., kuriais yra papildyti serumai. Formulės su peptidais padidina kalogeno ir elastano gamybą – oda regeneruojama, atkuriamas jos elastingumas, skaistumas. Serumai, turintys didelį kiekį antioksidantų (pvz., vitamino C ar E, gintaro ekstrakto ir pan.), efektyviai apsaugo nuo kenksmingų UV spindulių, skatinančių senėjimą. Hialuronu ar hidroksilu papildytas serumas kovoja su raukšlėmis ir kitais odos senėjimo požymiais. Serumai su didele retinolio koncentracija (svarbus saikingas naudojimas) spartina odos ląstelių atsinaujinimą ir gelbsti kovoje prieš pigmentaciją. Beje, rinkoje gausu ir universalių serumų, kurie jaunystę odai gražina „per naktį“. Jų formulė dažniausiai gausi Omega-3 riebalų rūgščių bei įvairių aliejų ekstraktų.

Apibendrinant galima teigti, kad siekiant išsirinkti idealų serumą būtina atsižvelgti į amžių, odos ar plaukų poreikius ir problemas. Svarbu prisiminti, jog nepaisant to, kad serumas gali dovanoti grožį, tai taip pat yra „cheminis“ produktas, kuriame gausu aktyvių medžiagų, todėl kiekvieno serumo naudojimas turi būti atsargus bei saikingas.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims
Grožis

Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims

Moteris mėgsta puoštis ir tai nėra jokia naujiena. Sunku rasti moterį, kuri nenorėtų pasidabinti išskirtiniais, kokybiškais ir elegantiškais aksesuarais. Vienas iš tokių aksesuarų yra ir minimalistiniai rankų darbo auskarai. Kokioms progoms tinka minimalistiniai rankų darbo auskarai? Rankų darbo minimalistiniai auskarai yra itin universalus pasirinkimas. Jie puikiai tinka kaip aksesuaras, papuošiantis bet kurį šventinį įvaizdį. Šie […]

views 32
Kas pasitarnauja savaiminiam įdegiui?
Grožis

Kas pasitarnauja savaiminiam įdegiui?

Kai prasideda geri orai, o žmogus yra neįdegęs, jis gali imti drovėtis parodyti viešumoje savo blyškų kūną. Kad to nereikėtų daryti, į pagalbą būtų galima pasitelkti į pagalbą kosmetines priemones. Geriausiai savaiminiam įdegiui pasitarnauja specialiai tam skirti kūno kremai. Tiesa, prieš pasirenkant kremą reikėtų įvertinti jo sudėtį, kad jame nebūtų galinčių pakenkti alergenų. Ką reikia […]

views 44
Kosmetikos priemonių pasirinkimo niuansai
Grožis

Kosmetikos priemonių pasirinkimo niuansai

Kosmetika užima gana svarbią vietą kiekvieno žmogaus gyvenime. Ypač tai aktualu moterims. Dažnai tenka išbandyti nemažai priemonių kol atrandame tas pačias tinkamiausias savo odai, plaukams ar nagams. Todėl jeigu esate tokio eksperimentavimo periode, jokiu būdu nepirkite kosmetikos bet kur. Rinkitės patikimus prekybininkus. Tuomet galėsite džiaugtis kokybiškomis ir visai nebrangiomis priemonėmis. Užsukite į www,drogas.lt ir įsitikinsite […]

views 172
Hialurono rūgštis – ne tik jaunystės paslaptis
Grožis

Hialurono rūgštis – ne tik jaunystės paslaptis

Hialurono rūgšties injekcijos jau seniai pelnė veiksmingos, užtikrinančios odos drėkinimą ir sėkmingai mažinančios veido raukšles, procedūros vardą. Tačiau ši rūgštis gali būti naudinga ne tik grožio puoselėjimui, bet ir turėti reikšmingos įtakos mūsų sveikatai. Kokią naudą mūsų organizmui gali suteikti hialurono rūgštis? Hialuronas padės pamiršti išsausėjusias akis Pagrindinės hialurono rūgšties savybės – vandens sulaikymas, drėgmės […]

views 3185
5 svarbiausi vitaminai, puoselėjantys moters grožį
Grožis

5 svarbiausi vitaminai, puoselėjantys moters grožį

Galite išleisti krūvas pinigų įvairioms grožio procedūroms, tačiau tuomet, jei jūsų organizmas stokos tam tikrų vitaminų, rezultatai nebus tokie, kokių norėtųsi. Būtent todėl naudinga žinoti, kokie vitaminai yra tiesiog būtini plaukų, odos ir nagų grožio puoselėjimui: jei užkirsite kelią jų trūkumui, jūsų grožis atsiskleis visa savo esybe. Taigi, kokie vitaminai yra laikomi pačiais svarbiausiais? Vitaminas […]

views 203