Grožis

Serumas – kaip ir kodėl naudojamas?

Publikuotas 2016 17 lapkričio views 29548
Serumas – kaip ir kodėl naudojamas? shutterstock.com

Ypatinga jauninamoji substancija – taip neretai yra charakterizuojamos inovatyvios kosmetikos priemonės – serumai, gebantys tausoti odos bei plaukų grožį. Nepaisant to, kad šie produktai yra modernaus pasaulio kūriniai, jie dažnai, bent mintyse, asocijuojasi su mistiniu, fantastiniu pasauliu, kuriame egzistuoja formulė amžinai jaunystei išsaugoti ar eliksyrai, gebantys suteikti nemirtiną gyvenimą.

Visgi iš tiesų viskas yra kur kas paprasčiau.

Serumas yra biologiškai aktyvių medžiagų koncentratas, sukurtas kovoti prieš tam tikrą problemą. Jis kuriamas taip, kad gebėtų sparčiai ir efektyviai pasiekti vidinius odos ar plauko sluoksnius. Beje, nepaisant to, jog yra itin gausus veikliųjų medžiagų (serume aktyvių medžiagų yra iki 70%, o kremuose  apie 5% – 10 %), modernus produktas visuomet išlaiko lengvą tekstūrą.

Unikalu tai, jog šis nesunkios, tačiau galingos struktūros kūrinys gali labai daug. Serumas, priklausomai nuo paskirties, gali atstatyti odos drėgmės balansą, elastingumą, padėti įveikti raukšles, gelbėti nuo pigmentacijos, tapti pagalbininku siekiant išvengti plaukų slinkimo ir pan.

Serumo naudojimas

Vis dėlto nors visos šios novatoriškos kosmetikos priemonės yra orientuotos į jaunystės puoselėjimą, kiekvienas serumas atlieka skirtingą funkciją, todėl jį naudoti būtina atsargiai bei atsakingai. Pavyzdžiui, kasdieniam naudojimui sukurti odos serumai (veidui ar kūnui) į grožio rutiną turėtų būti įtraukiami nuolatos. T.y. siekiant pastebimų rezultatų juos reguliariai naudoti reikėtų ryte ir vakare (prieš naktinį poilsį serumą tepti yra svarbiausia!). O produktus, kurie yra suformuluoti naudoti tam tikrą laiką, pvz., nuo 4-rių savaičių iki kelerių mėnesių, naudoti kaip įvardijama ir nepiktnaudžiauti ilgiau nei nurodyta. Pastarieji, trumpalaikiai serumai dažniausiai parduodami ampulėse, o reguliaraus vartojimo – stikliniuose buteliukuose.

Beje, siekiant efektyviausio rezultato, naudoti serumus reikia ant švarios veido odos – serumu odą tepti nuplovus su šveitikliu bei atgaivinus toniku. Kai priemonė susigeria (kadangi dažniausiai yra gelinės koncentracijos į odą įsigeria itin greitai), tuomet galima tepti kremą arba kitą grožio priemonę (makiažo pagrindą, BB kremą ir t.t.).

Žinoma, grožį tausojantys „eliksyrai“ skiriasi ne tik naudojimo laikotarpiu. Esminiai skiriamieji bruožai – formulė ir tekstūra. Pavyzdžiui, vandens pagrindu sukurtus veido serumus vertėtų naudoti tiems, kurių oda yra riebi bei mišri, o priemonės su aliejaus konsistencija labiau tinka asmenims, turintiems sausą veido odą, taip pat norintiesiems atstatyti kūno odos elastingumą ir grožį.

Aktyvieji ingredientai serumuose

Didžiausia serumu galia glūdi aktyviuose ingredientuose, tokiuose kaip hidroksilo ir hialurono rūgštys, retinolis, antioksidantai, peptidai ir pan., kuriais yra papildyti serumai. Formulės su peptidais padidina kalogeno ir elastano gamybą – oda regeneruojama, atkuriamas jos elastingumas, skaistumas. Serumai, turintys didelį kiekį antioksidantų (pvz., vitamino C ar E, gintaro ekstrakto ir pan.), efektyviai apsaugo nuo kenksmingų UV spindulių, skatinančių senėjimą. Hialuronu ar hidroksilu papildytas serumas kovoja su raukšlėmis ir kitais odos senėjimo požymiais. Serumai su didele retinolio koncentracija (svarbus saikingas naudojimas) spartina odos ląstelių atsinaujinimą ir gelbsti kovoje prieš pigmentaciją. Beje, rinkoje gausu ir universalių serumų, kurie jaunystę odai gražina „per naktį“. Jų formulė dažniausiai gausi Omega-3 riebalų rūgščių bei įvairių aliejų ekstraktų.

Apibendrinant galima teigti, kad siekiant išsirinkti idealų serumą būtina atsižvelgti į amžių, odos ar plaukų poreikius ir problemas. Svarbu prisiminti, jog nepaisant to, kad serumas gali dovanoti grožį, tai taip pat yra „cheminis“ produktas, kuriame gausu aktyvių medžiagų, todėl kiekvieno serumo naudojimas turi būti atsargus bei saikingas.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Balti dantys: kaip to pasiekti?
Grožis

Moters veidas – ypatingas ir juo būtina rūpintis

Tiesa, jog moters veidas yra jos pasididžiavimas, todėl svarbu rūpintis jos priežiūra ir grožiu. Vienas iš pagrindinių veido priežiūros produktų yra veido kremas, kuris atlieka kelias svarbias funkcijas, siekiant išlaikyti odą sveiką, minkštą ir jaunatvišką. Veido kremas yra ne tik kosmetikos priemonė, bet ir svarbus odos priežiūros produktas, turintis įvairių privalumų. Drėkinimas ir maitinimas. Kruopštus […]

views 180
Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?
Grožis

Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?

Ne paslaptis, kad karštis daugiau ar mažiau paveikia mūsų plaukus, tad formuodami įvairias šukuosenas, rizikuojame juos pažeisti. Visgi, tai puikiai supranta ir plaukų formavimo prietaisų gamintojai: jie nuolat stengiasi atrasti naujų technologijų, kurios leistų formuoti plaukus kuo mažiau juos pažeidžiant. Šį kartą aptarsime keletą populiariausių prietaisų. Dyson Supersonic plaukų džiovintuvai Šie plaukų džiovintuvai sukurti taip, […]

views 1035
Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?
Grožis

Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su skirtingomis odos problemomis ir iš jos priežiūrai skirtų priemonių tikisi skirtingų savybių – būtent dėl to sunku nuspręsti, kurios iš jų iš tiesų yra geriausios. Visgi, šiuo atveju verta atkreipti dėmesį į prekinį ženklą: žymiausi gamintojai ne veltui pelnė pirkėjų pasitikėjimą – tokios kompanijos dažniausiai yra orientuotos į nepriekaištingą odos […]

views 1939
Balti dantys: kaip to pasiekti?
Grožis

Balti dantys: kaip to pasiekti?

Balti dantys – estetiškos šypsenos atributas. Nesunku pastebėti, kad baltus dantis norime turėti kiekvienas. Tačiau, kaip to pasiekti? Gera žinia ta, kad yra labai daug būdų bei priemonių, kurios jus priartins ypač tviskančios šypsenos, o kai kurios iš jų tokios paprastos, kad net nesusimąstome. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad žmonės, kurie reguliariai mėgaujasi braškėmis, turi baltesnius […]

views 2663
Plaukų priežiūra žiemos sezonu
Grožis

Plaukų priežiūra žiemos sezonu

Atšiaurus žiemos oras būna negailestingas ne tik odai, bet ir plaukams. Saugokite savo plaukus ne tik nuo arktinio šalčio ar gūsingo vėjo, bet ir nuo elektrinimosi bei šilto patalpų oro. Laikantis šių patarimų pavasario sulauksite spindinčiomis sruogomis. Dėvėkite kepurę Kepurės dėvėjimas žiemą plaukus saugo nuo sauso oro lauke, sniego, vėjo ir lietaus. Neverta jaudintis dėl […]

views 2030