Psichologija

Sėkmė: 15 paprastų patarimų ją pagauti

Publikuotas 2015 5 spalio views 4865

Ar kada nors susimąstėte, kokia yra sėkmės formulė? Daugeliui neegzistuoja viena sėkmės taisyklė. Dažniausiai sėkmė yra kasdienės rutinos ir įpročių rezultatas.

1. Nustatykite savo prioritetus

Kokie yra trys svarbiausi prioritetai jūsų gyvenime? Jeigu jūsų prioritetai tokie patys kaip ir jūsų kasdienė veikla – sveikiname, jeigu ne – reikės dirbti daugiau, kad savo rutinoje rastumėte laiko tikriesiems gyvenimo tikslams.

2. Suplanuokite savo dieną

Jei tikrai norite būti sėkmingu, turite suplanuoti savo dieną. Tai padeda nusistatyti prioritetus, išvengti bereikalingo laiko švaistymo. Tyrimai rodo, kad žmogus vidutiniškai per dieną praleidžia net 5 valandas žiūrėdamas televizorių. Tvarkaraštis padės jums rasti, kur sutaupyti laiko.

3. Sunkiausias užduotis atlikite iš ryto

Svarbiausias užduotis stenkitės atlikti pirmoje dienos pusėje. Jei to nepadarysite, mintys apie laukiantį sunkumą jus persekios visą dieną ir negalėsite susikoncentruoti į kitas užduotis. Ryte įveikti sunkūs darbai suteiks jums pasitenkinimo pojūtį, o kitos užduotys atrodys vienas juokas palyginus su pirmąja.

4. Būkite sau nuoširdūs

Sėkmingi žmonės susiplanuoja savo laiką pagal savo galimybes. Juk nepagaminsite trijų patiekalų vakarienės per pusvalandį? Būkite sau nuoširdūs ir nemeluokite.

5. Nustatykite sau terminus

Kuo mažiau turite laiko, tuo daugiau jėgų įdedama užduotims atlikti. Nustatykite terminus kada tam tikros užduotys turi būti atliktos ir įtraukite jas į tvarkaraštį. Išmokite laikytis jo! Taip atliksite daug daugiau darbų.

6. Nesiblaškykite

Jeigu internetas trukdo jums dirbti, išjunkite jį. Išjunkite ir telefoną, muziką – viską, kas trukdo susikoncentruoti į darbą.

7. Sustokite

Savo tvarkaraštyje skirkite laiko poilsiui. Jūs – ne amžinas varikliukas!

8. Nustatykite realius tikslus

Nustatykite sau realius ir mažus tikslus, kurių siekdami kartu eitumėte ir link savo didžiojo tikslo. Nenorėkite visko gauti iš karto, geriau suplanuokite įveikiamas užduotis ir džiaukitės, kai jas įgyvendinate.

9. Rašykite

Tyrimai rodo, kad surašydami savo tikslus, padidinate tikimybę juos įgyvendinti.

10. Raskite patikimą draugą

Raskite žmonių, turinčių panašius tikslus kaip ir jūs. Bendraukite su jais, papasakokite savo tikslus, tai padės progresuoti (galbūt net ne tik jums, bet ir artimam žmogui?).

11. Lyginkite save su kitais tik tuomet, kai tai paskatins jus tobulėti

Nelyginkite savęs su tais žmonėmis, kurie verčia jus jaustis prastesniems. Pasidžiaukite kitų sėkmėmis, nepavydėkite ir nelyginkite savęs su jais. Geriau semkitės įkvėpimo iš aplinkinių, kurie skatina jus judėti pirmyn.

12. Suraskite mokytoją

Suraskite žmogų, kuris yra jūsų srities specialistas. Toks žmogus įkvėps jus siekti savo tikslo ir suteiks neįkainojamos patirties bei žinių, su kuriomis ateis ir sėkmė.

13. Dalinkitės užduotimis

Paroje yra tik 24 valandos, todėl natūralu, kad jūs nespėjate visko daryti vienas. Dalinkitės užduotimis su kolegomis. Taip galėsite labiau susikoncentruoti į tai, kas iš tikro jums svarbu.

14. Pasirinkite draugus išmintingai

Rinkitės ne tik mokytojus ir bendradarbius, bet ir draugus išmintingai. Ar jūs bendraujate su tinkamais žmonėmis? Ar jie jus įkvepia? Jei ne – metas keisti draugų ratą.

15. Skaitykite

Norite būti sėkmingi? Skaitykite. Skaitykite nuolatos ir visur. Skaitymas įkvepia, praturtina, atveria mintis ir protą.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 5845
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 7266
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 7783

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 7065

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 5397