Ankstesniaisiais amžiais kristalai buvo ne tik alternatyvi gydymo priemonė. Įvairūs akmenys neretai tapdavo pagrindiniu vaistu nuo įvairių emocinių bei fizinių ligų. Iki šių dienų kristalams priskiriamos mistinės, gyvenimui įtaką daryti galinčios savybės, kurias, žinoma, skuba paneigti tradicinė medicina bei skeptikai. Vis dėlto reikia pripažinti, kad žmonėms padeda tai, kuo jie tiki, todėl net ir netikintiesiems pasitelkti kristalų galią verta dėl savitaigos, „psichologinio placebo“ motyvų.
Vienas tokių kristalų, kuriuos itin naudinga prisijaukinti, yra rožinis kvarcas. Nešioti, laikyti, turėti netoliese šį, granulėmis, grūdeliais, klodais bei gyslomis besiformuojantį, rausvos spalvos akmenį verta net dėl septynių priežasčių.
„Meilės ir širdies akmuo“ – taip Senovės Antikoje buvo vadinamas rožinis kvarcas, garbintas dėl gebėjimo šeimininkui pritraukti taurų jausmą. Pasak mitų bei legendų, graikai ir romėnai manė, jog meilės dievai Amūras ir Erosas rožinį akmenį į žemę atnešė tam, kad žmonės pažintų vidinę ramybę bei meilę.
Tikima, kad rožinis kvarcas padeda tiems asmenims, kurie ieško likimo skirtos antrosios pusės ir svajoja pajausti neįtikėtinai stiprią, kone nežemišką meilę.
Rožinis kvarcas padeda ne tik pritraukti neįtikėtiną meilę. Akmuo taip pat gydo širdies bei sielos žaizdas ir pažadina norą mylėti (naudingas tiems, kurie jaučiasi neverti meilės arba tiems, kurie jos bijo), kristalas puoselėja bei tausoja širdyje glūdančius, paslėptus šiltus jausmus, suteikia stiprybės apie juos prabilti garsiai.
Rožinis kvarcas suteikia švelnumo, atvirumo ir tikėjimo, todėl jį nešiodamas asmuo pradeda labiau pasitikėti savimi bei kitais. Šis rausvas akmuo kursto besąlygiškos, absoliučios meilės pojūtį sau (todėl padeda gydant depresiją), artimiesiems, moteriai, vyrui. Prijaukintas kristalas skatina mylėti kilniai, nesavanaudiškai. Taip pat rožinis kvarcas subalansuoja vyriškąją ir moteriškąją energijų tėkmę, todėl meilėje moterims suteikia moteriško žavesio ir kūrybingumo, o vyrams – stiprybės bei išminties.
shutterstock.com
Senovės Antikos dievai Amūras ir Erosas siekė žmonėms dovanoti ne tik meilę, bet ir beribę ramybę, todėl rožinis kvarcas turi ir kitų, ne tik su meilės tausojimu susijusių ypatybių. Viena tokių – vidinės ramybės puoselėjimas. Prijaukintas kristalas padeda atsikratyti streso, įtampos, pykčio, moko atleisti ir užjausti. Širdies akmuo taip pat sukuria „barjerą“, apsaugantį nuo neigiamų emocijų, todėl leidžia pamiršti skausmingą praeitį bei kitas emocines traumas (verta rinktis chaotiškų situacijų metu ar užlupus krizėms).
Rožinis kvarcas sugeba padėti tiems asmenims, kurie kenčia dėl pernelyg didelio kuklumo. Akmuo drovius žmones priverčia pamilti save ir paskatina norą išreikšti savo mintis, norus bei motyvuoja siekti svajonių realizavimo. Kristalas taip pat palengvina komunikaciją, ryšių su kitais užmezgimą.
Švelnus rausvas akmuo į „savas vietas“ atstato viską kas pažeista, o tai, ko „sutaisyti“ neįmanoma – kristalas pašalina ir užtikrina, jog neigiama energija netemdys šeimininko gerovės. Rožinis kvarcas „išvalo“ pašlijusius partnerystės ryšius arba juos sustiprindamas, arba užbaigdamas. Akmuo apsaugo nuo netikros meilės, netikrų draugų bei pikto linkinčių žmonių.
Širdies akmuo yra puikus pagalbininkas sergantiesiems nemiga (reikia palaikyti rankoje prieš miegą 10-20 minučių, padėti po pagalve arba greta lovos). Žmonėms, kurie užmiega greitai, tačiau sapnuoja košmarus taip pat miegamajame vertėtų laikyti gabalėlį rausvojo kristalo – akmuo užtikrins, kad poilsis būtų ramus bei kokybiškas.
Rožinis kvarcas stiprina širdį ir harmonizuoja jos ritmą, valo kraują bei stimuliuoja jo apytaką. Padeda kovojant su galvos skausmais, kenčiant nuo migrenos. Taip pat iš organizmo šalina toksinus, neleidžia kauptis skysčiams, reguliuoja svorį ir gelbsti laikantis dietos. Rausvas akmuo naudingas ir norint palaikyti odos jaunystę, nes skatina regeneracijos procesus. Verta paminėti, jog ankstyvaisiais laikotarpiais, dėl švelnaus, teigiamo poveikio, šį akmenį duodavo moterims nėštumo metu, kaip prevenciją nuo ligų bei nelaimių.