Psichologija

Santykių konsultantė Raimonda Martinaitienė apie moters norą pakeisti savo vyrą

Publikuotas 2016 gegužės 30 views 9768
Santykių konsultantė Raimonda Martinaitienė apie moters norą pakeisti savo vyrą

Ar sutinkate, kad kiekviename pajuokavime yra dalis tiesos? Turbūt esate girdėję posakį, kad santykių griūties priežastis yra moters tikėjimas, jog vyras pasikeis ir vyro tikėjimas, kad moteris visada išliks tokia pati. Pasirodo, jog šiame pajuokavime yra nemažai tiesos, – apie visa tai ir dar daugiau, kalbamės su saviugdos ir santykių konsultante Raimonda Martinaitiene („atrasksave.lt“) įkūrėja.

Raimonda Martinaitienė

Saviugdos ir santykių konsultantė Raimonda Martinaitienė

Raimonda, ar posakyje, kad „visų santykių griūties priežastis yra moters tikėjimas, jog vyras pasikeis ir vyro tikėjimas, kad moteris visada išliks tokia pati“ yra tiesos?

Nemanau, kad galima taip vienareikšmiškai sakyti, kad visų santykių griūties priežastis yra būtent ta. Kiek turime santykių, tiek ir turime atskirų priežasčių, kodėl jie nutrūko. Taip, mūsų visuomenėje gana paplitęs moterų pasąmoninis tikėjimas, kad kai jos ištekės, tuomet jau galės vyrą pakeisti taip, kad jis visiškai atitiktų jų norus. Tuo tarpu, vyrai tikisi, kad kai jie ves moterį, ji nepasikeis. Nes jei jis ją veda, jam ji patinka tokia, kokia yra. Tai yra pagrindinis skirtumas tarp moteriškų ir vyriškų lūkesčių santuokiniame gyvenime.

Kodėl taip vyksta, tiksliai atsakyti neįmanoma, tačiau, mano nuomone, taip yra todėl, kad būtent moteris yra 6–8 kartus energetiškai stipresnė už vyrą ir iš tikro turi galią valdyti ir kartu keisti santykius, jei jos jie netenkina. Bet kur aš matau bėdą – šiuolaikiškos moterys jau nebepanašios į moteris – jos turi labai mažai moteriškos energijos ir labiau panašėja į vyrus. O ar gali du vyrai kurti šeimą, jei jie tradicinės orientacijos? Taigi, kas yra moteriška energija? Tai išmintis, švelnumas, dėmesys, minkštumas, lankstumas, malonus balso tonas, ramybė, atsipalaidavimas. Deja, dauguma dabartinių moterų pervargusios, suirzusios, įsitempusios, nuolat nerimaujančios, skubančios, neturinčios laiko netgi sau. Įsisukusios į darbinę (pinigus uždirbančią) sistemą, jos tiesiog nepastebi, kad toks gyvenimas jų netenkina, kad pačios jau kaip išgręžtos kempinės, su kuriomis pačioms nebeįdomu. Ką jos tuomet dažnai daro? Pradeda ieškoti tokios savos būsenos kaltininko. Kas arčiausiai? Vyras! Santuokoje jau pragyventa ne vieneri metai, gimę keli vaikai, seniai nukritę rožiniai aistros akiniai ir matai žmogų tokį, koks jis yra, o ne tokį, kokį įsivaizdavai. Moteris pradeda galvoti, kad pakeitus vyrą, į gera pasikeis ir jos gyvenimas. Deja, tai didžiulė iliuzija, kurią pradėjusi įgyvendinti, moteris tampa dar labiau nelaiminga.

Moterys tikrai gana dažnai tiki, jog jos gali pakeisti arba „perauklėti“ vyrą, bet ar tai praktiškai įmanoma?

Ne, pakeisti kito žmogaus neįmanoma (šypsosi). Tikiu, kad kiekviena yra girdėjusi, kad pirma reikia keisti save, bet tik labai nedaugelis taip daro. Vis bandoma pakeisti, pakoreguoti kitą. Taigi, moteris turi keistis pati ir tai nėra paprasta. Išskirsiu kelias taisykles, ką pirmiausia ji turi padaryti:

  1. Tapti tikra moterimi.
  2. Pradėti gerbti savo vyrą.
  3. Priimti savo vyrą kaip dvasinį mokytoją.
bigstockphoto.com

bigstockphoto.com

Tik nusimetusi sijonuoto vyro kaukę, moteris virsta moterimi. Paskaitykite dar kartą savybes, kurios charakterizuoja moterį ir pagalvokite apie save, – kiek jų turite? O kiek turite tikslų, kontrolės, ryžto, siekių, jėgos? Tai – vyriškos energijos pavyzdžiai ir tikrai moteriai šios savybės gali būti epizodinės, bet jokiu būdu ne pagrindinės. Antra, daugelis stiprių ir vyriškų moterų elementariai negerbia savo vyrų todėl, kad jie šalia stiprios valdingos moters tampa silpni ir moteriški. Tai dėsningumas. Kuo stipresnė moteris (vyriškesnė) – tuo silpnesnis jos vyras. Kuo daugiau moteris veikia, daro, eina, tuo ilgiau jos vyras guli ant sofutės ir geria alų arba užsiima jam labiausiai patinkančia veikla, t. y. nieko neveikimu.

Ir trečia, būtent tas ir toks vyras yra šalia jūsų ne šiaip sau – jis jūsų mokytojas. Būtent jis neša skaudžiausias pamokas, kurias turėtumėt išmokti šiame gyvenime. Jei tai suprasite ir pamokas išmoksite, nemalonios situacijos nebesikartos. Na, o jei dvasinė tema – ne jūsų namams ir apie vidinius dalykus nekalbama, tuomet tokios santuokos išgelbėti negali niekas – arba ji pasmerkta ilgiems metams merdėjimo arba tiesiog skyryboms.

Ką patartumėte moterims, kurios tiki, kad jų vyras pasikeis? O gal visgi reikia suteikti šansą bent pabandyti pasikeisti?

Pirmiausiai, keistis turi pati moteris. Niekada nebūna taip, kad kitas žmogus keistųsi pagal mūsų norus – tai ne mūsų galioms (šypsosi). Todėl meskite iliuzijas, kad jūsų vyras kada nors pasikeis. O ir kodėl jis turėtų keistis? Jam gi gerai taip, kaip yra. Keistis turi tas, kuriam blogai, ar ne tiesa?

Kad pasikeistų, žmogui tereikia vieno – noro. Ir tai tinkama bet kuriai iš gyvenimiškų situacijų, kol žmogaus kūnas gyvas, jis psichiškai sveikas. Ar mes imsime alkoholizmą, ar narkomaniją, ar darboholizmą, ar tinginystę – tai daryti žmogus pasirenka PATS. Kai tai suvoksime, pagaliau suprasime, kad žmogus nori daryti tai, ką jis daro, ir tai jam patinka. Ir jam nelabai svarbu, ar nuo to kitas kenčia, liūdi, nervinasi. Tuomet jau mes, kaip žmonos, mamos, draugės, galime toliau galvoti – o ką MAN su tuo daryti? Ar mane tenkina santykiai su tokiu žmogumi? Ir jei netenkina, būtina pradėti kalbėtis, tartis, kapstyti dalykus, kurie nepriimtini ir juos keisti.

Ar šioje temoje tinka posakis „priimk kitą tokį, koks jis yra, arba išvis nepriimk“?

Su pirma teiginio dalimi sutinku, su antra – ne. Mano nuomone, viskas mūsų gyvenime būtent ir priklauso nuo priėmimo, požiūrio ir mūsų reakcijos į tai. Mes galime nepriimti, bet tai vis tiek yra savotiškas priėmimas – pasirinkimas nepriimti (šypsosi).

Jei mes žiūrėsime į kasdienines situacijas ne kaip į problemas, o kaip į pamokas, kurias turime išmokti, tuomet mūsų gyvenimas pasikeis. Jis nebeatrodys toks sunkus ir tragiškas. Mes išmokstame pamokas, suvokiame jas ir taip augdame ir tobulėjame. O tai ir yra, mano nuomone, gyvenimo Žemėje esmė – sielos augimas, sąmonės plėtimasis.

Mes tiesiog privalome priimti kitą žmogų tokį, koks jis yra. Moterys ir vyrai turi pirmiausiai suvokti, kad iš prigimties jie labai skirtingi, tiek fiziškai, tiek emociškai, energetiškai, o jų paskirtys, poreikiai, pareigos šeimoje labai skiriasi. Be to, pridėkime ir tai, kad kiekvienas turi savo patirtį ir savą pasaulio suvokimą. Dažnai moteris mąsto, kad vyras galvoja taip pat kaip ir ji. Tačiau ji labai klysta. Šiais laikais yra begalės knygų, straipsnių, žmonių-mokytojų, kurie pasakoja apie tai, dalinasi. Tereikia domėtis, skaityti, suvokti, kreiptis pagalbos ir pritaikyti gautas žinias savuose gyvenimuose pradedant mažais žingsneliais kasdien.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 2916
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 3777
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 3360

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 3563

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 3171