Atkreipti dėmesį į plaukų priežiūra žiemą yra ypatingai svarbu. Šaltuoju sezonu plaukai išsausėja ir ima elektrintis. Siūlome keletą profesionalų patarimų, kurie padės palaikyti sveikus, gražius ir gyvybingus plaukus žiemą ir neleis jiems išsausėti.
Žiema jau atėjo ir dienos yra daug vėsesnės, todėl puikus laikas pagalvoti apie tai, kaip galima apsaugoti plaukus nuo pažeidimų, kuriuos sukelia šaltas žiemos oras, besielektrinantys megztiniai bei permaininga temperatūra, vaikštant iš lauko į patalpas ir atvirkščiai. Plaukai – gražiausia moters puošmena, todėl tikrai verta jiems skirti daug dėmesio. „Norint, kad plaukai būtų gražūs, stiprūs ir sveiki – reikia naudoti būtent tam plaukų tipui skirtas kuo natūralesnės sudėties priemones”, – rekomenduoja profesionalai.
Plaukų priežiūrai patariama naudoti kuo natūralesnės sudėties šampūnus ir balzamus bei atkreipti dėmesį į sudėti ir nenaudoti priemonių, turinčių natrio laurisulfato (SLS, etiketėje žymimas sodium lauryl sulphate), kuris itin dirgina odą ir kenkia plaukams. Patartina vengti stiprių šampūnų, kurie, esą, iškart suteiks jums trokštamą poveikį. Atminkite, jog putojantis šampūnas nėra geras ženklas, nes putos yra tiesiog šalutinis plovimo efektas, neturintis nieko bendra su plaukų stiprinimu. Profesionalai bei kosmetikos kūrėjai pataria rinktis ne naftos produktus, o augalinio pagrindo priemones. Pradėjus naudoti natūralias priemones nenustebkite, rezultatas nebus pribloškiantis ir gali pasirodyti, jog plaukai tarsi neišsiplauna. Tačiau nereiktų jų atsisakyti vos vieną kart išbandžius. Svarbiausia – plaukų ir galvos odos sveikata, ilgiau panaudojus natūralias priemones, pajusite akivaizdų skirtumą ir pasitenkinimą. Taip pat, besirūpinančioms gražiais plaukais, derėtų nepamiršti visavertės mitybos, kad organizmui netrūktų reikalingų medžiagų, vitaminų ar mineralų.
Prieš einant į lauką, užsidėkite kepurę, ji uždengs plaukus nuo vėjo, lietaus ir sniego. Dauguma moterų vengia nešioti kepures, nes nenori, jog kepurė pašiauštų ir suelektrintų plaukus. Geriausias būdas, padėsiantis to išvengti – prieš užsimaunant savo patogią vilnonę kepurę, apvynioti plaukus šilkiniu šaliku. Tai padės apsaugoti jūsų plaukus nuo pažeidimų, kuriuos sukelia kepurės trynimasis į jūsų plaukus ir taip pat sumažina elektrinimąsi.
Šalčiausiais metų mėnesiais, verta bent kartą per savaitę tiesiog palepinti savo plaukus naudojant giluminę plaukų atgaivinimo priemonę. Tai padės išlaikyti plaukų drėgmės pusiausvyrą, kuri sutrinka dėl išorinių aplinkos veiksnių: sausas oras bute bei šaltas žiemos oras lauke. Kita būdas – naudoti plaukų aliejus: arganų, makadamijos arba alyvuogių aliejai gali būti naudojami iškart po šampūno. Tai tikras auksas sausiems bei dažytiems plaukams! Jie gali būti naudojami ant drėgnų plaukų, kaip minkštinantys ir žvilgesio suteikiantys aliejai ant sausų plaukų.
Pabandykite išlaikyti minimalų savaitinį plovimų kiekį: nuo dviejų iki trijų kartų per savaitę. Tai padės apsaugoti jūsų plaukus nuo išsausėjimo. Visuomet užtikrinkite, kad visiškai išsidžiovinote plaukus prieš išeinant iš namų. Rizikuojate ne tik susirgti, bet ir pakenkti plaukams, nes drėgmė kartu su šaltu oru dar labiau kenkia plaukams ir dar labiau juos išsausins, todėl plaukai taps nušiurę ir praradę gyvybingumą.
Reguliarūs patrumpinimai yra puikus metodas norint palaikyti sveikus plaukus šaltais žiemos mėnesiais, todėl rekomenduojama apsilankyti kirpykloje ir pakirpti plaukų galiukus kas 6 – 8 savaites. Taip išvengsite toliau sausėjančių ir besišakojančių plaukų galiukų.
Netikėtas ir negirdėtas būdas – investavimas į oro drėkintuvą. Atrodo keista, tačiau puikiai padeda palaikyti sveikai atrodančius plaukus žiemą. Žinoma, drėgmė asocijuojasi su nepaklusniais plaukais, tačiau prasidėjus buto šildymo sezonui – oras tampa labai sausas. Naudojant oro drėkintuvą jūsų oda ir plaukai mažiau sausėja.