Grožis

Plaukų priežiūra aliejais – spindintys ir sveiki plaukai vasarą

Publikuotas 2016 30 birželio views 11397
Plaukų priežiūra aliejais – spindintys ir sveiki plaukai vasarą Plaukų priežiūra aliejais – spindintys ir sveiki plaukai vasarą

O, kaip dažnai besidžiaugdami saule, šiluma, galimybe nuo karščio atsivėsinti jūroje, upėje, ežere pamirštame apie plaukus. Atrodo, įšokai į vandenį ir visos karščio ir saulės spindulių veikimo pasekmės dingo, kūnas atvėso, savijauta puiki. Nuo odos nudegimo mus saugo kremai su UV filtru, nuo druskų grįžę namo kūną nuplauname, tepame balzamais aliejais, o plaukučiai lieka paskutinėje vietoje.

Kai plaukai yra visą laiką kaitinami saulės, pažeidžiamas išorinis plauko sluoksnis. Labiausiai saulė paveikia ten, kur plaukas silpnas, dažnai lankstomas – toje vietoje jis įskyla. Nukenčia ne tik galiukai, bet ir visas plaukas ilgai kepinamas saulėje tampa plonesnis, silpnesnis, pabąla, išdžiūsta, praranda blizgesį.

Kas svarbu vasarą? Pirmiausia, apsaugoti nuo UV spindulių, toliau – nuo karščio (saulėje plaukai įšyla kur kas daugiau, nei lauke temperatūros), nuo perdžiūvimo. Svarbu palaikyti drėgmę plaukuose ir apsaugoti nuo jūros druskų poveikio.

Nuo saulės spindulių poveikio

shutterstock.com

shutterstock.com

Kanados mokslininkai tyrinėjo, kurie aliejai labiausiai padeda nuo žalingo saulės spindulių poveikio. Jie nustatė, kad didžiausias yra aviečių kauliukų aliejaus SPF, 28-50. Kitų šaltinių duomenys yra tokie: puiklapių (forahų/tamanu), kviečių gemalų aliejai turi iki 20 SPF, sojų pupelių – iki 10, makadamijų, sviestmedžių aliejai – iki 6. Sezamų, avokadų, simondsijų (jojoba) aliejai turi apie 4 SPF, mažiau, apie 2 turi mangų sviestas ir kokosų aliejus. Morkų sėklų eterinis aliejus turi 38–40 SPF, tačiau eterinio aliejaus pagrindiniame aliejuje gali būti 0,5–3%, todėl jo galime tik įlašinti į pagrindinį aliejų. Truputėlį apsaugo alyvuogių, arganų, buriti, lazdynų, medetkų, moliūgų, raudonųjų palmių aliejai.

Nuo perdžiūvimo, drėkina

Šie aliejai palaiko plauko drėgmę, neleidžia plaukams perdžiūti, skilinėti. Tai aguonų, buriti, kanapių, kokosų, mangų kauliukų, morkų ištrauka, margainių, nimbamedžių, sapočių, sezamų, sviestmedžių aliejai.

Nuo karščio

Karštis mažina plauko stiprumą, daro jį trapų. Nuo karščio poveikio apsaugo makadamijų, mangų kauliukų, margainių, sviestmedžių aliejai.

Nuo jūros druskos poveikio

Padės mangų kauliukų ir sezamo aliejai.

Pastebime, kad tas pats aliejus turi keletą mums reikalingų savybių. Pasidarykime vieną mišinį visiems tikslams. Pasirinkimas didelis, užtenka paimti vieną, du paprastus aliejus, dar pridėti truputį retesnių, turinčių mums reikalingas savybes ir jūsų pasigamintas aliejus saugos ne tik nuo žalingo saulės spindulių poveikio, bet ir neleis jiems išdžiūti, saugos nuo karščio, jūros vandens druskų.

shutterstock.com

shutterstock.com

Savo paplūdimio aliejų plaukams tepame kas dieną ar kas antrą, net į pajūrį galima eiti su aliejumi plaukuose. Vis tiek plaukus laikysite surištus, susuktus, maudysitės ir jų grožiui aliejus neturės reikšmės, jie tik atrodys drėgni, o nauda bus didžiulė. Vakare išplausite, o jei kitą rytą ir netepsite plaukų, juose bus likę aliejų, jie veiks. Greitai nustatysite, koks režimas jums geriausias. Trumpiems plaukams užtenka kartą įsipilti į saują truputį aliejaus, įmerkti kitos rankos pirštų galus ir jais pabraukyti galvos odą nuo kaktos linijos. Tada pašukuoti šukomis. Ilgesnių plaukų savininkės prieš tai turi aliejuotais delnais patrinti plaukų ilgį. Joms užteks maždaug 1–2 šaukštų aliejaus. Plaukai neturi būti labai aliejuoti, užtenka vos vos sutepti.

Tačiau gal dar nesate įpratusi naudoti aliejus beatostogaudama. Jei plaukai išbalę, kai grįžote iš atostogų, padarykite mišinį iš sausiems plaukams skirtų ir maitinančių aliejų, pavyzdžiui, avokadų, kokosų, makadamijų, raudonųjų palmių; tamsinančio dilgėlių; padedančių išlaikyti spalvą kupuasu (stambiažiedžio kakavmedžio) ir amlų; įlašinkite kelis lašelius regeneruojančio eterinio aliejaus, pavyzdžiui, apelsinų, nardų.

Kai elgiamės su plaukais kaip su kūnu, jokio karščio ir saulės poveikio plaukams nepajuntame, nebent vos vos, labai nežymiai plaukai pakeis spalvą, tačiau labai greitai juos galima atstatyti su amlų ar dilgėlių aliejine ištrauka. Jas nesunku pasigaminti.

Dilgėlių lapus galime rinkti visą sezoną. Juos smulkiai sukarpome, sudedame į stiklinį indą truputį paspausdami ir užpilame sezamų ar kitu, tinkamu jūsų tikslui ne tirštu aliejumi. Kai lapai patamsėja, tą aliejų dar kartą pilame ant kitos šviežios žolės. Kiekvieną kartą reikia palaikyti šiltoje tamsioje vietoje 1–2 savaites, pastoviai pakratant, pavartant. Svarbu gerai išspausti žoles, taip iš lapų paimant visą naudą. Ir vieną kartą užpylus dilgėlių lapus aliejumi, ištraukoje bus reikalingų medžiagų, bet galime pasidaryti stipresnį aliejų.

Indiškų lapainių milteliai. Nuotr. shutterstock.com

Amlų (indiškų lapainių arba agrastų) ištrauka gaminama kitaip. Nuperkame amlų miltelių. Jei jie nėra smulkiai malti, dar kartą juos smulkiai sumalame kavamale ir užpilame aliejumi. Miltelių turi būti trečdalis indo, o aliejaus pilame per kelis centimetrus iki viršaus, kad galima būtų kratyti. Kasdieną reikia sumaišyti miltelius su aliejumi taip, kad jų nebūtų prilipusių ant dugno. Taip darome 3 savaites – mėnesį, laikome indą šiltoje ir tamsioje vietoje. Jokių aliejų mišinių nelaikome ant saulės, jos šviesa kenkia aliejui. Saulės šilumą galime išnaudoti suvynioję indą į tamsų audinį ir palikę ant saulėtos palangės.

Visi paminėti aliejai turi ne tik vasaros sezonui reikalingų savybių. Juos naudodami padarysite daug naudingų darbų savo plaukų grožiui – pamaitinsite, sustiprinsite, paskatinsite augimą, subalansuosite riebalinių liaukų veiklą.

Knygoje Gražūs, sveiki ir stiprūs plaukai aprašyti plaukams naudingi 105 aliejai – 43 augaliniai ir 62 eteriniai. Surašytos plaukams reikalingos aliejų savybės ir kurie aliejai jas turi, aiškiai aprašyti visi plaukų puoselėjimo aliejais procesai: nuo aliejų pasirinkimo iki naudojimo kiekvienam skirtingam atvejui.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?
Grožis

Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?

Ne paslaptis, kad karštis daugiau ar mažiau paveikia mūsų plaukus, tad formuodami įvairias šukuosenas, rizikuojame juos pažeisti. Visgi, tai puikiai supranta ir plaukų formavimo prietaisų gamintojai: jie nuolat stengiasi atrasti naujų technologijų, kurios leistų formuoti plaukus kuo mažiau juos pažeidžiant. Šį kartą aptarsime keletą populiariausių prietaisų. Dyson Supersonic plaukų džiovintuvai Šie plaukų džiovintuvai sukurti taip, […]

views 416
Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?
Grožis

Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su skirtingomis odos problemomis ir iš jos priežiūrai skirtų priemonių tikisi skirtingų savybių – būtent dėl to sunku nuspręsti, kurios iš jų iš tiesų yra geriausios. Visgi, šiuo atveju verta atkreipti dėmesį į prekinį ženklą: žymiausi gamintojai ne veltui pelnė pirkėjų pasitikėjimą – tokios kompanijos dažniausiai yra orientuotos į nepriekaištingą odos […]

views 1412
Balti dantys: kaip to pasiekti?
Grožis

Balti dantys: kaip to pasiekti?

Balti dantys – estetiškos šypsenos atributas. Nesunku pastebėti, kad baltus dantis norime turėti kiekvienas. Tačiau, kaip to pasiekti? Gera žinia ta, kad yra labai daug būdų bei priemonių, kurios jus priartins ypač tviskančios šypsenos, o kai kurios iš jų tokios paprastos, kad net nesusimąstome. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad žmonės, kurie reguliariai mėgaujasi braškėmis, turi baltesnius […]

views 2124
Plaukų priežiūra žiemos sezonu
Grožis

Plaukų priežiūra žiemos sezonu

Atšiaurus žiemos oras būna negailestingas ne tik odai, bet ir plaukams. Saugokite savo plaukus ne tik nuo arktinio šalčio ar gūsingo vėjo, bet ir nuo elektrinimosi bei šilto patalpų oro. Laikantis šių patarimų pavasario sulauksite spindinčiomis sruogomis. Dėvėkite kepurę Kepurės dėvėjimas žiemą plaukus saugo nuo sauso oro lauke, sniego, vėjo ir lietaus. Neverta jaudintis dėl […]

views 1544
Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims
Grožis

Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims

Moteris mėgsta puoštis ir tai nėra jokia naujiena. Sunku rasti moterį, kuri nenorėtų pasidabinti išskirtiniais, kokybiškais ir elegantiškais aksesuarais. Vienas iš tokių aksesuarų yra ir minimalistiniai rankų darbo auskarai. Kokioms progoms tinka minimalistiniai rankų darbo auskarai? Rankų darbo minimalistiniai auskarai yra itin universalus pasirinkimas. Jie puikiai tinka kaip aksesuaras, papuošiantis bet kurį šventinį įvaizdį. Šie […]

views 1781