Kaip toli bebūtų nuėjusi grožio industrija kuriant vis naujas plaukų priežiūros priemones, vis tiek daugeliui iš mūsų plaukai skilinėja, retėja, iškrenta, auga lėčiau, atsiranda pleiskanos, plaukai greitai tampa riebaluoti… Ar susiduriate su bent viena išvardinta problema? Susipažinkite su 10 plaukų priežiūros taisyklių – čia jūs taip pat sužinosite pagrindines klaidas, kurios neigiamai veikia Jūsų plaukų grožį ir stiprumą.
- Visada išsišukuokite plaukus dar prieš juos plaudami. Antraip rizikuojate susidurti su susidariusiais mikromazgeliais, dar labiau suvelti plaukus ir juos pažeisti. Tam rekomenduojame naudoti masažines šukas, kurios iššukuos plaukus ir masažuos galvą, stimuliuos kraujotaką, padės pašalinti suragėjusias odos daleles, kurios trukdo laisvai patekti orui ir vandeniui prie plaukų šaknų. Taip pat šukuokite plaukus prieš miegą.
- Prieš dedant šampūną ant plaukų, patrinkite jį tarp delnų, kad suputotų. Šampūnui pradedant putoti ant plaukų, jie traumuojami, tad gali atsirasti pleiskanų. Šampūno putas tepkite ant pakaušio, kur plaukai tvirčiausi ir storiausi, po to gerai tolygiai įmasažuokite visą galvos odą, o sausiems ir lengvai pažeidžiamiems galiukams užteks nubėgusių putų.
- Rinkdamiesi šampūną, atsižvelkite į savo plaukų tipą. Pavyzdžiui, jei plaukai sausi, tai riebiems plaukams skirtas šampūnas dar labiau juos sausins ir nualins.
- Plaudami plaukus, kaitaliokite vandens temperatūrą. Tai stimuliuoja kraujotaką ir aktyvuoja plaukų šaknų svogūnėlius; tačiau nepersistenkite – per daug karštas ar šaltas vanduo nėra gerai. Plaukų plovimą užbaikite drungnu vandeniu, tai padės „uždaryti“ žvynelius, panašiai kaip ir odos poras.
- Naudokite plaukų kondicionierių. Jis suteikia apimties ir blizgesio, bet tik tuo atveju, jei jį po to gerai nuskalausite (kondicionierius tikrai sunkiau nusiplauna, nei šampūnas). Turintiems riebią galvos odą ar plonus plaukus, nerekomenduojama kondicionieriaus tepti ant šaknų.
- Niekada po plovimo plaukų negręžkite, netrinkite. Švelniai nuspauskite vandenį iš plaukų ir suvyniokite juos į minkštą rankšluostį, kuris sugers likusią drėgmę. Neskubėkite džiovinti plaukų fenu, leiskite jiems natūraliai pradžiūti, bent 15 minučių. Džiovinimui paruošti plaukai turi išlikti drėgni, bet ne šlapi, tokiu būdu kaštas oras mažiausiai pakenks plaukams. Naudokite apsauginę priemonę nuo karščio ne tik džiovinant plaukus. Šios priemonės yra specialiai sukurtos plaukų apsaugai nuo stipraus temperatūros poveikio – degindamiesi ant saulės kurorte, eidami į pirtį ar sauną.
- Džiovinant plaukus džiovintuvu, nenaudokite karšto oro, geriausia yra naudoti šiltą ir šaltą orą pakaitomis. Baigti džiovinimą reikia šaltu oru. Džiovinti plaukus rekomenduojama jų augimo kryptimi, laikant feną maždaug 20 cm nuo galvos. Kuo dažniau rinkitės džiovinti plaukus natūraliai – sužinokite, kaip galima pagreitinti šį procesą.
- Nenaudokite šukuoseną formuojančių medžiagų ant šiltų plaukų, kadangi tada jos įsigeria į plaukų struktūrą ir gali jai pakenkti. Geriau palaukite, kol plaukai šiek tiek atvės. Formuodami šukuoseną atminkite, kad stipriai suveržta plaukų uodegėlė nors ir yra gražu, tačiau ilgainiui kenkia plaukams. Stenkitės nedaryti tokios šukuosenos dažniau nei kas tris dienas. Kaitaliokite uodegėlės pradžios vietą. Įprotis ją daryti visada toje pačioje vietoje gali sukelti plaukų lūžinėjimą.
- Jei naudojote plaukų kaukę, ypač jei ji su baltymais ir eteriniais aliejais, nedžiovinkite plaukų iškart po nuskalavimo, geriau šiek tiek palaukite (dažniausiai pakanka 10-15 minučių).
- Tiek šukuoti, tiek džiovinti plaukus reikia pradedant nuo plaukų galiukų ir kylant aukštyn link plaukų šaknų, sruoga po sruogos, atskiriant jas pirštais ar šukomis, – tai taip pat padeda išvengti vėlimosi ir pažeidimų.
Kokia tavo nuomonė?