Grožis

Plaukų priežiūra: 10 pagrindinių klaidų ir taisyklių

Publikuotas 2016 27 balandžio views 8580
Plaukų priežiūra: 10 pagrindinių klaidų ir taisyklių

Kaip toli bebūtų nuėjusi grožio industrija kuriant vis naujas plaukų priežiūros priemones, vis tiek daugeliui iš mūsų plaukai skilinėja, retėja, iškrenta, auga lėčiau, atsiranda pleiskanos, plaukai greitai tampa riebaluoti… Ar susiduriate su bent viena išvardinta problema? Susipažinkite su 10 plaukų priežiūros taisyklių – čia jūs taip pat sužinosite pagrindines klaidas, kurios neigiamai veikia Jūsų plaukų grožį ir stiprumą.

  1. Visada išsišukuokite plaukus dar prieš juos plaudami. Antraip rizikuojate susidurti su susidariusiais mikromazgeliais, dar labiau suvelti plaukus ir juos pažeisti. Tam rekomenduojame naudoti masažines šukas, kurios iššukuos plaukus ir masažuos galvą, stimuliuos kraujotaką, padės pašalinti suragėjusias odos daleles, kurios trukdo laisvai patekti orui ir vandeniui prie plaukų šaknų. Taip pat šukuokite plaukus prieš miegą.
  1. Prieš dedant šampūną ant plaukų, patrinkite jį tarp delnų, kad suputotų. Šampūnui pradedant putoti ant plaukų, jie traumuojami, tad gali atsirasti pleiskanų. Šampūno putas tepkite ant pakaušio, kur plaukai tvirčiausi ir storiausi, po to gerai tolygiai įmasažuokite visą galvos odą, o sausiems ir lengvai pažeidžiamiems galiukams užteks nubėgusių putų.
  1. Rinkdamiesi šampūną, atsižvelkite į savo plaukų tipą. Pavyzdžiui, jei plaukai sausi, tai riebiems plaukams skirtas šampūnas dar labiau juos sausins ir nualins.
  1. Plaudami plaukus, kaitaliokite vandens temperatūrą. Tai stimuliuoja kraujotaką ir aktyvuoja plaukų šaknų svogūnėlius; tačiau nepersistenkite – per daug karštas ar šaltas vanduo nėra gerai. Plaukų plovimą užbaikite drungnu vandeniu, tai padės „uždaryti“ žvynelius, panašiai kaip ir odos poras.
  1. Naudokite plaukų kondicionierių. Jis suteikia apimties ir blizgesio, bet tik tuo atveju, jei jį po to gerai nuskalausite (kondicionierius tikrai sunkiau nusiplauna, nei šampūnas). Turintiems riebią galvos odą ar plonus plaukus, nerekomenduojama kondicionieriaus tepti ant šaknų.
  1. Niekada po plovimo plaukų negręžkite, netrinkite. Švelniai nuspauskite vandenį iš plaukų ir suvyniokite juos į minkštą rankšluostį, kuris sugers likusią drėgmę. Neskubėkite džiovinti plaukų fenu, leiskite jiems natūraliai pradžiūti, bent 15 minučių. Džiovinimui paruošti plaukai turi išlikti drėgni, bet ne šlapi, tokiu būdu kaštas oras mažiausiai pakenks plaukams. Naudokite apsauginę priemonę nuo karščio ne tik džiovinant plaukus. Šios priemonės yra specialiai sukurtos plaukų apsaugai nuo stipraus temperatūros poveikio – degindamiesi ant saulės kurorte, eidami į pirtį ar sauną. 
  1. Džiovinant plaukus džiovintuvu, nenaudokite karšto oro, geriausia yra naudoti šiltą ir šaltą orą pakaitomis. Baigti džiovinimą reikia šaltu oru. Džiovinti plaukus rekomenduojama jų augimo kryptimi, laikant feną maždaug 20 cm nuo galvos. Kuo dažniau rinkitės džiovinti plaukus natūraliai – sužinokite, kaip galima pagreitinti šį procesą.
  1. Nenaudokite šukuoseną formuojančių medžiagų ant šiltų plaukų, kadangi tada jos įsigeria į plaukų struktūrą ir gali jai pakenkti. Geriau palaukite, kol plaukai šiek tiek atvės. Formuodami šukuoseną atminkite, kad stipriai suveržta plaukų uodegėlė nors ir yra gražu, tačiau ilgainiui kenkia plaukams. Stenkitės nedaryti tokios šukuosenos dažniau nei kas tris dienas. Kaitaliokite uodegėlės pradžios vietą. Įprotis ją daryti visada toje pačioje vietoje gali sukelti plaukų lūžinėjimą.
  1. Jei naudojote plaukų kaukę, ypač jei ji su baltymais ir eteriniais aliejais, nedžiovinkite plaukų iškart po nuskalavimo, geriau šiek tiek palaukite (dažniausiai pakanka 10-15 minučių).  
  1. Tiek šukuoti, tiek džiovinti plaukus reikia pradedant nuo plaukų galiukų ir kylant aukštyn link plaukų šaknų, sruoga po sruogos, atskiriant jas pirštais ar šukomis, – tai taip pat padeda išvengti vėlimosi ir pažeidimų.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?
Grožis

Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?

Ne paslaptis, kad karštis daugiau ar mažiau paveikia mūsų plaukus, tad formuodami įvairias šukuosenas, rizikuojame juos pažeisti. Visgi, tai puikiai supranta ir plaukų formavimo prietaisų gamintojai: jie nuolat stengiasi atrasti naujų technologijų, kurios leistų formuoti plaukus kuo mažiau juos pažeidžiant. Šį kartą aptarsime keletą populiariausių prietaisų. Dyson Supersonic plaukų džiovintuvai Šie plaukų džiovintuvai sukurti taip, […]

views 416
Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?
Grožis

Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su skirtingomis odos problemomis ir iš jos priežiūrai skirtų priemonių tikisi skirtingų savybių – būtent dėl to sunku nuspręsti, kurios iš jų iš tiesų yra geriausios. Visgi, šiuo atveju verta atkreipti dėmesį į prekinį ženklą: žymiausi gamintojai ne veltui pelnė pirkėjų pasitikėjimą – tokios kompanijos dažniausiai yra orientuotos į nepriekaištingą odos […]

views 1412
Balti dantys: kaip to pasiekti?
Grožis

Balti dantys: kaip to pasiekti?

Balti dantys – estetiškos šypsenos atributas. Nesunku pastebėti, kad baltus dantis norime turėti kiekvienas. Tačiau, kaip to pasiekti? Gera žinia ta, kad yra labai daug būdų bei priemonių, kurios jus priartins ypač tviskančios šypsenos, o kai kurios iš jų tokios paprastos, kad net nesusimąstome. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad žmonės, kurie reguliariai mėgaujasi braškėmis, turi baltesnius […]

views 2124
Plaukų priežiūra žiemos sezonu
Grožis

Plaukų priežiūra žiemos sezonu

Atšiaurus žiemos oras būna negailestingas ne tik odai, bet ir plaukams. Saugokite savo plaukus ne tik nuo arktinio šalčio ar gūsingo vėjo, bet ir nuo elektrinimosi bei šilto patalpų oro. Laikantis šių patarimų pavasario sulauksite spindinčiomis sruogomis. Dėvėkite kepurę Kepurės dėvėjimas žiemą plaukus saugo nuo sauso oro lauke, sniego, vėjo ir lietaus. Neverta jaudintis dėl […]

views 1544
Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims
Grožis

Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims

Moteris mėgsta puoštis ir tai nėra jokia naujiena. Sunku rasti moterį, kuri nenorėtų pasidabinti išskirtiniais, kokybiškais ir elegantiškais aksesuarais. Vienas iš tokių aksesuarų yra ir minimalistiniai rankų darbo auskarai. Kokioms progoms tinka minimalistiniai rankų darbo auskarai? Rankų darbo minimalistiniai auskarai yra itin universalus pasirinkimas. Jie puikiai tinka kaip aksesuaras, papuošiantis bet kurį šventinį įvaizdį. Šie […]

views 1781