Mažesnes ar didesnes rankines nešiojame kasdien, dažnai į jas sukraudamos ir nuolatos, ir vos kartą per savaitę teprireikiamų daiktų. Šis visados su savimi nešiojamas svoris, netaisyklinga laikysena nešant rankinę ir netinkama jos higiena gali turėti nemalonių trumpalaikių arba ilgalaikių pasekmių sveikatai. Kaip to išvengti?
Vyriausioji televizijos HGTV leidžiamo žurnalo redaktorė Jaimie Dalessio Clayton išskiria penkis dažniausius netinkamus rankinių nešiojimo įpročius, kurie gali pakenkti sveikatai.
Rankinė nešiojama ant vieno peties
Rankinės svoris bet kokiu atveju neturėtų sudaryti daugiau nei 10 proc. jūsų kūno svorio. Didesnis svoris gali lemti nugaros ir pečių skausmus. Sunki rankinė gali sukelti ir galvos skausmą. Netgi kai kurie žmonės, įsitikinę, jog turi migreną, iš tiesų tiesiog nešioja per sunkias rankines. Jų dirželiai užspaudžia raumenis pečiuose, kakle, dėl ko atsiranda raumenų įtempimas ir galvos skausmas. Be to, dažniausiai žmonės būna įpratę rankinę nešioti ant vieno peties, kas ilgainiui gali apskritai iškreipti laikyseną.
Viso to galima išvengti įpratus nuolat kaitalioti pusę, ant kurios nešate rankinę.
Rankinė su siaurais dirželiais
Rankinė su siaurais dirželiais, ypač jeigu yra sunki, gali įsirėžti į pečių raumenis sukeldama skausmą. Tuo tarpu platūs dirželiai geriau paskirsto nešamą svorį. Taigi su plonais dirželiais turėtų būti tik mažos, elegantiškam vakarui skirtos rankinės, bet ne tos, į kurias dedate viską nuo skėčio iki užrašų knygelių.
Kuprinė nešiojama per žemai
Jeigu reikia neštis daugiau daiktų ir norima geriau paskirstyti svorį, dažnai pasirenkama kuprinė. Tačiau nešiojant ją netinkamai, tai gali sukelti tiek pat žalos, kaip ir sunkios rankinės netaisyklingas nešimas. Jeigu jau naudojama kuprinė, ant pečių turi būti abi jos petnešos, o ne viena. Taip pat reikia įsitikinti, kad kuprinė nekabo per žemai. Geriausia, kai ji yra ties krūtinės ląsta, o ne siekia nuleistų rankų riešų lygį.
Rankinė ant grindų
Nuo miegamojo iki automobilio ar viešojo transporto, nuo darbo kabineto iki kavinės tualeto, tuomet atgal į namus, prie vakarienės stalo – rankinės keliauja tiek pat, kiek ir jūs. Rankinės surenka daugybę bakterijų, todėl bent jau nedėti jų ant grindų įprasti yra būtina, juo labiau viešosiose vietose. Taip pat patariama rankines kasdien nuvalyti, o jeigu jos skalbiamos – nepatingėti kartais padaryti ir tai.
Tos pačios rankinės nešiojimas visur
Tikriausiai geriau pagalvoję sutiksite, kad visur ir visada nešiotis tos pačios talpos rankinę nėra būtina. Einant į darbą gali prireikti didesnės talpos, susiruošus į miestą – pakaks delninukės, o vakare išėjus pasivaikščioti tiks ir tokia rankinė, kurioje telpa telefonas ir nedidelis vandens buteliukas. Juo labiau į sporto klubą reikia atskiros tašės. Nenešiojant vis tos pačios rankinės visur išvengiama aukščiau išvardytų galimų neigiamų padarinių sveikatai – netaisyklingos laikysenos, per didelio nešiojamo svorio, raumenų įtempimo, didelių bakterijų sankaupų.