Kaip įveikti spuogus? Padės šie paprasti ir natūralūs būdai.
Spuogeliai, užsikimšusios poros, riebus blizgumas – tai odos problemos, itin gerai pažįstamos riebios ir mišrios odos savininkams, tačiau vienaip ar kitaip su šiais nepageidaujamais trūkumais tenka susidurti visiems. Šie uždegimai atsiranda dėl įvairių priežasčių: pakitusių aplinkos sąlygų, įtempto gyvenimo ritmo, alergijų, maisto produktų, nepriežiūros ar tiesiog odos tipo ir genetinio polinkio. Jeigu jums nesvetimas jausmas, kai atrodo, kad oda tiesiog išduoda, pateikiame pilną amuniciją natūralių preparatų, kurie nuo A iki Z padės kovoje su spuogais ir pablogėjusia odos būkle.
Natūralūs odos gaminami riebalai, arba sebumas, padeda odai išlikti sveikai. Vis dėlto gero dalyko gali būti per daug: suaktyvėjus šių riebalų gamybai, pradeda kimštis poros, atsiranda spuogų. Itin populiari medžiaga gydant aknę ir pirmoji pagalba nuo spuogų – salicilo rūgštis. Net jeigu skamba gąsdinančiai, tai natūralus elementas, randamas augaluose (dažniausiai išgaunamas iš gluosnių žievės, jo taip pat yra braškėse, mėlynėse, vynuogėse, kiviuose). Salicilo rūgštis prasiskverbia į poras, kur tirpdo riebalus ir nešvarumus, kartu pašalina negyvas odos ląsteles, ramina uždegimus. Tiesiai ant spuogelių galite tepti gryną tirpalą kelis kartus per dieną. Tai profesionalioje kosmetikoje populiarus ingredientas, juo atliekami veido pilingai. Tokią procedūrą galima pasidaryti ir namuose.
Inkštirus tirpdanti ir švelniai nuvalanti negyvą odą salicilo rūgštis atvers kelią drėkinančioms medaus ir jogurto savybėms, tad galėsite mėgautis atsigavusiu, spindinčiu veidu.
Jums reikės:
1 šaukšto medaus;
1 šaukšto natūralaus jogurto;
½ šaukštelio 10% stiprumo salicilo rūgšties;
Sumaišykite visus ingredientus. Atverkite poras virš šilto garuojančio vandens palaikydami veidą 5 min. (jeigu garai degina – atsitraukite toliau). Tepkite veidą jogurtine mase, gerai įmasažuokite į problemines vietas. Venkite akių zonos. Įtrintą šveitiklį palaikykite dar 10 minučių, nuvalykite šiltu vandeniu sudrėkinta kempinėle, po to nusipauskite vėsesniu vandeniu.
Pratrūkus spuogui ir odoje atsiradus žaizdelėms, dauguma priemonių nebėra tinkamos vartoti, nes gali sukelti didesnius uždegimus ir sudirginimus. Savo spintelėje turėdami medetkų tinktūros galite būti užtikrinti, kad visada turite saugų išsigelbėjimą dezinfekuojant ir gydant odos įtrūkimus, žaizdeles, netgi nudegimus ir susidariusias mėlynes. Pakanka pažeistą vietą tepti 2–4 kartus per dieną. Medetkos nuo seno vertinamos dėl savo gydančių ir priešuždegiminių savybių, medetkų tinktūra aktyvina kraujotaką, tad skatina gijimą. Tepdami veidą su vandeniu skiesta priemone, sutrauksite poras, lyginsite odą.
Po spuogelių liekantys paraudimai nėra randai: tai veikiau po uždegimo atsirandanti mikropigmentacija, kurią galima išskirstyti tinkamomis priemonėmis. Stimuliuojama kraujotaka ir medžiagų apykaita – vienas iš būdų tai padaryti. Kraujo cirkuliaciją aktyvinantis kamparo aliejus gali tapti tikru išsigelbėjimu mažinant paraudimus ir netgi įsisenėjusius randelius. Šis aliejus išskirtinis tuo, kad veikia odos nervų galūnėles, suteikdamas raminantį poveikį. Kamparo aliejus taip pat skatina odos atsinaujinimą ir turi antiseptinių bei antibakterinių savybių, tad malšina jautrumą, niežėjimą ir netgi patinimą. Aliejų naudoti galima įvairiais būdais, tereikia atminti, kad nederėtų jo tepti ant atvirų žaizdelių:
Odai yra privalomas gilus prausimas, kad pasišalintų besikaupiantys riebalai ir nešvarumai. Sausinantys pramoniniai valikliai su cheminiais priedais nėra vienintelė išeitis; pagrįstai liaupsinamas odos priežiūros būdas yra valymas ir prausimas natūraliais aliejais. Tai paremta faktu, kad riebalai tirpdo riebalus. Pagalvokite, kaip maišosi aliejus su vandeniu ir kaip maišosi du aliejai, – yra skirtumas, tiesa? Tie patys dėsniai galioja prausiant odą. Natūralus aliejus geba ištirpdyti ir pašalinti nešvarumus ir riebalų perteklių, netgi nuvalyti makiažą. Priešingai nei cheminės putojančios priemonės, jis nesudirgina odos, o ją pamaitina. Procedūra paprasta: tepkite odą aliejumi, gerai įtrinkite ir pamasažuokite, po to nuvalykite šilta drėgna kempinėle ir nuprauskite šiltu vandeniu. Dažniausiai šiai procedūrai naudojamas yra naudingasis ricinos aliejus, kuris veikia kaip antibakterinė priemonė, tad niekuo nenusileidžia prausikliams. Taip pat tinka natūralūs arganų, avokadų, alyvuogių aliejai, – reikėtų atkreipti dėmesį į savo odos tipą ir aliejaus savybes. Derėtų vengti poras kemšančio kokosų aliejaus. Atlikite tokį valymą bent kartą per savaitę ir taip užkirsite kelią spuogų atsiradimui.
Atkreipkite dėmesį, kad minėti preparatai turėtų būti gryni, natūralūs, tinkami odos priežiūrai, be kosmetinių priemaišų; tokių teiraukitės vaistinėse (pvz. Lietuvių gamintojo Valentis vaistiniai preparatai). Geriausių rezultatų naudodami natūralias priemones pasieksite vartojant jas nuosekliai ir pagal nurodymus. Jeigu priemonė jums nauja, visada atlikite jautrumo testą.