Grožis

Odos jaunystę išsaugoti galima vien vandeniu – pataria kosmetologė Diana Narutavičiūtė

Publikuotas 2016 14 rugpjūčio views 10850
vanduo shutterstock.com

Kad vanduo yra gyvybiškai svarbus, žinome visi. Kad kiekvieną dieną reikia gerti daug vandens, ypač šiltuoju sezonu, žinome visi. O ar žinote, kokį poveikį suvartojamo vandens kiekis turi mūsų grožiui? Kaip tai atsispindi mūsų išvaizdoje? Apie tai kalbamės su kosmetologe Diana Narutavičiūte.

Ar tiesa, kad kiekvienam žmogui per dieną reikia išgerti skirtingą kiekį vandens? Kaip apskaičiuoti, kokį kiekį reikėtų suvartoti? Ar vandens gali būti per daug?

Taip, skirtingos kūno masės, gyvenimas įvairiose klimatinėse sąlygose, individualus fiziologinis organizmo poreikis (vieni aktyviai sportuoja, kiti dirba sėdimą darbą ir nejuda) – tai pagrindiniai argumentai, dėl kurių vandens per dieną turime išgerti skirtingai. Kiekvienas galime paskaičiuoti, kiek apytiksliai mūsų organizmui reikia vandens: jūsų kūno svoris (kg) dauginamas iš 0,03 (30 ml) = X litrų – tai jūsų dienos teorinė norma.

Vis dėlto staigiai nuspręsti, jog „nuo šiandien išgersiu 2–3 litrus vandens per parą“ nebūtų pats tinkamiausias sprendimas, – tai reikėtų daryti pamažu. Išgėrus daugiau vandens negu reikalauja organizmas papildomą darbą turi atlikti širdis bei skystį šalinantys organai. O jiems nesusitvarkius su dideliu skysčio kiekiu, prasideda skysčio kaupimas organizme, taip atsiranda pabrinkimai.

Dauguma mūsų yra linkę daryti kardinalius sprendimus tam, kad pasiektume greitų rezultatų vienoje ar kitoje srityje. Tačiau pirmąją dieną persistengus sporto klube juk nesinori ten grįžti sekančią dieną, tiesa?

Kaip išgeriamo vandens kiekis atsispindi grožyje? Kokie odos pokyčiai išduoda, kad vandens yra suvartojama per mažai?

Moksliniai tyrimai žurnale „International Journal of Cosmetic Science 2007 metais atskleidė, jog geriant rekomenduojamą normą (2,25 l vandens per dieną), visas keturias savaites drėgmė odoje nepakinta, bet pakinta odos tankis, storis. Vis tik lygumo, glotnumo odai tai neprideda. Žinoma, jeigu vandens vartojama ypač mažai, tai gali pasireikšti padidėjusiu odos sausumu, kraujagyslių išsiplėtimu, veido odos paraudimu. Esant šiems požymiams reikėtų gerti daugiau vandens.

Vandens grožio procedūros. Daugelis mano, jog vandens ledukai ant odos yra veiksmingas grožio triukas, kokia jūsų nuomonė apie tai?

Norint išsaugoti odos jaunystę tai viena paprasčiausių priemonių, kurią galima naudoti namuose ir tai nereikalauja papildomų išlaidų. Tai gera prevencija ne tik nuo raukšlių, bet taip pat turintiems problematišką, riebią bei spuoguotą odą. Suaktyvėjusi kraujotaka paskatina odą dirbti, dirbtinai sukeltas šokas suaktyvina kraujotaką, poros susitraukia, sumažėja patinimai, uždegimas, skausmas, bėrimai. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad ne visiems odos tipams ši rytinė procedūra tiks, jeigu turite jautrią, ploną, su išsiplėtusiais kapiliarais odą, šia procedūra galite suerzinti ir padidinti odos jautrumą.

Ledo kubeliams geriausia naudoti mineralinį vandenį, be to, juose gali būtų žolelių, kurias galima pasirinkti pagal turimą odos problemą. Prieš atliekant šią procedūra būtina gerai nuplauti veidą ir masažuoti ledo kubelius ant švarios odos. Rekomenduoju nepersistengti, nespausti ir masažuoti ne ilgiau nei 1 minutę. Po procedūros būtina veido odą padengti tinkamu odai kremu.

Dažnai mes tiesiog nerandame laiko sau, toks jau mūsų gyvenimo būdas, skubėti ir lėkti. Tokiu atveju patariu veido prausimui naudoti vėsų vandenį, bet jokiu būdu ne karštą. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, koks vanduo teka iš čiaupo, veido odai labai kenkia kietas vanduo, jo sudėtyje dažnai būna daug kalcio ir magnio druskų. Tokį vandenį galima paprasčiausiai suminkštinti jį virinant.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai

Ar verta investuoti į nišinius kvepalus?

Kai gyvenimas virsta rutina, kartais tereikia mažo prabangaus prisilietimo, kad viskas įgautų naują spalvą. Tokiu prisilietimu neretai tampa kvapas – tas vos juntamas, bet nenuginčijamai paveikus emocijų ir prisiminimų generatorius. Masiniai aromatai, kuriuos gali rasti beveik kiekvienoje parduotuvėje, dažnai atrodo patogus ir greitas sprendimas. Tačiau yra ir kita parfumerijos pusė – nišiniai kvepalai. Jie traukia […]

views 61
Grožis

Kaip elgtis po dantų balinimo procedūros? Odontologų įžvalgos

Viena populiariausių odontologijos procedūrų, leidžiančių džiaugtis nepriekaištinga ir spindinčia šypsena, – profesionali dantų balinimo procedūra. Tai viena iš dažniausiai atliekamų estetinių dantų priežiūros procedūrų, po kurios dantys tampa baltesni, o šypsotis norisi dažniau. Norint, kad dantys išliktų kuo ilgiau spindintys, svarbu atsiminti kelias jų priežiūros taisykles. Kelias naudingas profesionalų įžvalgas rasite šiame straipsnyje. Venkite tam […]

views 811
Grožis

Išmėginkite: paprastas, tačiau patogus ir veiksmingas būdas išsirinkti kvepalus

Kvepalai mus ne tik apgaubia mėgstamu svaiginančiu aromatu, bet ir padeda kurti įvaizdį, leidžia papasakoti aplinkiniams savo istoriją. Jie gali tapti itin svarbiu akcentu ir savotišku nematomu aksesuaru. Na, o kaip išsirinkti tokius kvepalus, kurie geriausiai atspindėtų mūsų asmenybę ir perteiktų nuotaikas, keltų malonias asociacijas ir džiugintų? Patarimų šiuo klausimu išties daug, – nuo pačių […]

views 862
Grožis

Nišiniai kvepalai: viskas, ką turėtumėte apie juos žinoti

Nuo senų laikų kvepalai buvo neatsiejama žmonių kasdienybės dalis, o šiandien daugelis ieško unikalių, išskirtinių aromatų, kurie atspindėtų jų asmenybę ir stilių. Pasaulyje vis labiau populiarėjantys nišiniai kvepalai siūlo alternatyvą masinės rinkos kvepalams, pritraukdami dėmesį savo originalumu, kokybe ir individualumu. Šis straipsnis kviečia į pažintį su nišiniais kvepalais ir jų pasauliu. Mes išnagrinėsime, kas yra […]

views 827
Grožis

Į ką atsižvelgti renkantis kliniką pilvo plastikai atlikti?

Kai pradedame mesti svorį, svajojame apie gražų, dailų ir liekną kūną. Daugelis sėkmingai numeta daug svorio. Deja, laisvos odos perteklius ant pilvo kartais trukdo visiškam pasitenkinimui svorio metimo procesu. Kodėl tai vyksta? Metant antsvorį, oda dažnai neatlaiko susitraukimo (arba nepajėgia to padaryti), o kolageno skaidulos nesugeba taip reikšmingai grįžti į savo buvusią formą, kai yra […]

views 299