Grožis

Nišinė parfumerija – ką įdomu žinoti?

Publikuotas 2016 spalio 30 views 10459
Nišinė parfumerija – ką įdomu žinoti? shutterstock.com

„Geri  kvepalai yra stiprus prisiminimų ir emocijų koktelis.“ – kartą yra pasakęs rašytojas Jeffrey Stepakoff, ir tai yra bene geriausias apibūdinimas charakterizuojantis nišinės parfumerijos kūrinius.

Kelias link nišinės parfumerijos

Unikalus kvapų poveikis žmogui buvo žinomas dar prieš mūsų erą. Ankstyvaisiais amžiais kvapiosios medžiagos vartotos apeigose bei ritualuose, kvepalams teiktos mistinės galios, tikėta, kad aromatais galima išgydyti įvairias ligas ar net ir sužeistą sielą. Neretai kvepalų atsiradimas sietinas su senovės Egiptu, kuriame gydymui bei kosmetikai naudoti įvairūs kvapieji balzamai ir smilkalai, bei senovės Graikija (Homeras savo užrašuose mini, kad grožio deivė Afroditė ambrozijos aliejų naudoja kaip kvepalus).

Visgi nepaisant ankstyvųjų amžių tendencijų ir palikimo, tikrasis kvepalų populiarumas visuomenę pasiekė tik XVII amžiuje ir tęsėsi visą šimtmetį (1675 metais pristatyti pirmieji komerciniai kvepalai „Bouquet a la Marichal“), po šimtmečio sukurti ir „Eau De Cologne.“ Beje, ir terminą „parfumerija“ žmonija vartoti pradėjo tik XVI amžiuje.

Vėliau intensyvius pokyčius kvepalų industrija patyrė XIX a., kai prasidėjo sintetinių kvepalų gamyba. Ir tik mūsų amžiaus septintajame dešimtmetyje parfumerijos industrijoje padvelkė nauji madų vėjai – kvepalų industrija atrado „pret-a-porter“ bei „haute couture“ nišines parfumerijos kolekcijas. Vieni iš „haute couture“ kvepalų pradininkų – „L‘Artisan Parfumeur“ kvepalų namai, buvo atidaryti 1976 metais, Paryžiuje.

Nišinė parfumerija pamažu suformavo dimensiją, atskyrusią masinės gamybos erdvę nuo išskirtinės, originalios kūrybos, kurioje svarbu turinys, o ne blizgi pakuotė ar garsus vardas. Nišiniai parfumerijos gaminiai atsiplėšė nuo rinkos ir mados sezonų dėsnių – jų vertė neveikiama vyraujančių tendencijų.

Nišinė parfumerija – ką įdomu žinoti?

shutterstock.com

Nišinių kvapų ypatybės

Nišinius kvepalus kuria geriausi pasaulio parfumerijai, todėl jie  visuomet būna tikresni, stipresni, sužadinantys vaizduotę ir atgaivinantys jausmus. Sukurti tokiam tobulam, tarsi apčiuopiamam, aromatui reikia laiko, todėl kartais nišinė parfumerijos industrija papildoma vos keliais naujais kūriniais per metus. Nišinės parfumerijos gaminių kūrimo procesui naudojamos brangios, itin kokybiškos medžiagos, į šios kategorijos kvepalus nededami jokie sintetiniai pakaitalai, o naudojama alkoholio koncentracija skiriasi nuo tos, kuri naudojama masinės gamybos kvepaluose (nišiniuose kvapuose nejuntamas stiprus alkoholio kvapas).

Nišinės parfumerijos unikalumą lemia ir šių kvepalų neprieinamumas. Centrų skaičius, kuriuose prekiaujama nišine parfumerija, yra ribotas visame pasaulyje, o Lietuvoje kokybiškos nišinės parfumerijos gaminių galima rasti tik specializuotose parduotuvėse.

Kaip išsirinkti tinkamą kvapą?

Mėgstantiems stipresnius kvapus turėtų patikti sandalmedžio, muskuso, vanilės, pipirų, pudros, gintaro natomis papildyti kūriniai, ieškantiems saldaus gaivumo – citrusiniai gaminiai, kuriuose slypi bergamotė, greipfrutas, citrina ir t.t. arba gėlių aromatai, papildyti petunijos, beladonos, rožių, irisų, gardenijos, rožių ir kt. gėlių natomis. Norintiems absoliutaus šviežumo tiks lengvi „vandens“ tonų, baltų gėlių ir t.t. kvapai.

Svarbu prisiminti, jog nišiniai kvapai aromate puoselėja emocijas, atsiminimus, įvykius, todėl geriausias būdas išsirinkti tinkamą nišinės parfumerijos gaminį – ieškoti ir išbandyti. Jeigu aromatas sukelia teigiamas, malonias emocijas, suteikia individualumo ir pasitikėjimo savimi, tuomet pasirinkimas yra geras.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
plaukai būtų stiprūs ir sveiki
Grožis

Ką reikėtų valgyti (o ko ne), kad plaukai būtų stiprūs ir sveiki

Tai, ką valgote, daro tiesioginę įtaką jūsų plaukų sveikatai. Atkreipkite dėmesį į maisto produktus, kuriuos turėtumėte valgyti (ir kurių ne), kad plaukai būtų stiprūs ir sveiki. Sveika mityba padės ne tik numesti svorio, bet ir pašalins ligas bei pagražins odą ir plaukus. Sėklos Tai yra super maistas, kuris buvo naudojamas šimtus metų ir garsėja kaip […]

views 4377
celiulitas
Grožis

Geriausi maisto produktai, siekiant išvengti celiulito

Vienas iš mitų, kad celiulitas atsiranda tik viršsvorio turintiems žmonėms, yra neteisingas. Nuo jo kenčia ir lieknų kūno formų moterys. Dėl to, kad celiulito atsiradimą skatina per didelis moteriško hormono – estrogeno kiekis, per mažas fizinis krūvis ir išgeriamų skysčių kiekis. Celiulitas pažeidžia odos audinius, kur įvyksta struktūriniai pakitimai ir kaupiasi riebalai, sutrinka limfos mikrocirkuliacija. […]

views 2995
Grožis

8 patarimai, kad tavo oda šią vasarą atrodytų tobulai

Atėjus vasarai, daugelis atsipalaiduoja ir kartais pamiršta tinkamai pasirūpinti savo oda. Šiuo metu ypač svarbu ją tinkamai apsaugoti nuo tiesioginės saulės spindulių, vandens, nešvarumų, perteklinio prakaitavimo, kas gali sukelti uždegiminius procesus ir neigiamai paveikti odos būklę. Tam. kad taip nenutiktų ir jūsų atostogų nesugadintų tokios problemos, rekomenduojame atkreipti dėmesį į šiuos 8 patarimus, kurie padės tinkamai […]

views 1453

Kaip apsaugoti plaukus nuo šalčio? Ekspertės patarimai ir gudrybės

Atšalus orams plaukai patiria labai daug žalos iš aplinkos. Pradeda elektrintis, sausėti, veltis ir t.t. Priemonės, kurias naudojome rudenį tarsi praranda savo efektyvumą. Kas kaltas? Šaltis ir šildomos patalpos! Laimei, yra keli paprasti, tačiau genialūs būdai kaip apsaugoti plaukus nuo aplinkos veiksnių. Grožio salono „Greenas“ įkūrėja ir natūralių plaukų priežiūros priemonių sumanytoja atskleidė kelis būdus, […]

views 5173
šventinio laikotarpio šukuosenų tendencijos
Grožis

Pasaulinės 2017 metų šventinio laikotarpio šukuosenų tendencijos

Šiuolaikinės moters pasiruošimas šventėms toli gražu nebesiejamas su „bigudukais“ plaukuose. Šiemet atrodyti šventiškai bus kur kas lengviau, nes pasaulinės tendencijos diktuoja moterims palankias madas. Lengvi ir purūs plaukai, lengvos garbanos ir pažangi plaukų fiksacija be suklijuotų plauko efekto – šių metų TOP‘as! „Nebijokite „pasimatuoti“ naujo įvaizdžio, kuriam paprastai pritrūksta drąsos. Būkite drąsios ir išradingos – […]

views 3336