Psichologija

(Ne)tobuli santykiai. Asmeninis treneris pataria, kaip juos klijuoti

Publikuotas 2016 kovo 7 views 14296
(Ne)tobuli santykiai. Asmeninis treneris pataria, kaip juos klijuoti

Tema apie vyro ir moters santykius yra neišsenkanti. Taip buvo, yra ir bus. Ši tema gali pražysti daugybe įvairių spalvų – būti skaudi, juokinga, pamokanti ir pan. Nors sakoma, kad moterys yra kilusios iš Veneros, o vyrai iš Marso, vis tiek šios 2 skirtingos planetos nori būti kartu.

Siekdamos įgyvendinti šį tikslą poros neretai susiduria su daugybe problemų. Esu dėkinga lektoriui ir asmeninio efektyvumo treneriui, projekto „esujums.lt“ įkūrėjui Dariui Ražauskui, už leidimą naudoti jo seminarų medžiagą, todėl šis tekstas yra paruoštas remiantis lektoriaus dėstoma medžiaga. Tikime, jog rasite atsakymų ne į vieną klausimą apie mitais apipintus vyrų ir moterų santykius.

Pirmasis žingsnis sėkmės link – suprasti vyro ir moters skirtingumą. Esminis skirtumas yra tas, kad pas vyrą vienu metu veikia tik vienas pusrutulis – dešinysis (jausmų) arba kairysis (intelekto), dažniausiai veikia kairysis. Pas moterį abu pusrutuliai veikia vienu metu, tiek emocijos, tiek logika, todėl jos gali ir mąstyti, ir jausti, tuo pačiu metu. Kitaip tariant, pas moterį abu pusrutuliai yra sujungti ir nuolat persijunginėja. Įrodyta, kad moters smegenų pusrutulius vieną su kitu jungia 30 % daugiau sąsajų nei vyro smegenyse. Moteris turi suprasti, jog vyrų galvos mechanizmas yra toks, kad pas juos negali būti sumaišyti jausmai ir intelektas. O vyras savo ruožtu turėtų suprasti, kad moterims yra natūralu nuolat vibruoti, nes pas jas jausmai ir emocijos keičiasi nuolat. Vyrai norėtų, kad moterys visą laiką išliktų tokios pačios, visada geros nuotaikos, deja, moteriai yra būdinga nuotaikos ir emocijų kaita, kartais tai gali priklausyti net nuo mėnulio fazės.

Moterų jutiminis suvokimas ir sensoriniai gebėjimai yra kur kas geresni nei vyrų. Visom porom pažįstama situacija, kai moteris mano, jog vyras turi pats susiprasti, kada moteriai bloga nuotaika ar ją kamuoja blogos mintys. Moteris iš karto supranta, kai kažkas nuliūsta ar įsižeidžia, o vyras pradeda tai suprasti, tik kai pamato ašaras, gauna antausį arba susiduria su moters pykčio priepuoliu. Taip yra todėl, kad moterys yra 9 kartus jautresnės būtybės nei vyrai. Joms netgi po skyrybų gali būti 9 kartus sunkiau nei vyrui. Kai vyras praeidamas 10 kartą pro moterį, pagaliau pastebi, kad moteris liūdna, moteris jau būna įsižeidusi, o tada prasideda „tu manęs nemyli“, „turėjai pats suprasti, kad man liūdna“ ir t. t. Mielos moterys, prisimindamos, kaip veikia vyrų smegenų mechanizmas, nesitikėkite, kad vyras su savo kairiuoju pusrutuliu pats susipras. Moteris turi kalbėti apie savo emocijas, sakyti, kas ją neramina, ką jaučia, ką išgyveno. Jeigu moteris apie tai nekalbės, vyrui tai suprasti bus labai sunku.  Nesitikėkit, jog vyras susipras pats, o kalbėkit, – tada abiems pusėms bus paprasčiau.

Dar vienas labai svarbus skirtumas toks, kad 80 % laimės vyras gauna iš išorės, t. y. verslas, draugai, pripažinimas, savirealizacija, kaip aplinkiniai vertina jį, o likusius 20 % užima šeima, vaikai, namai. Pas moterį atvirkščiai. 80 %  laimės ji gauna iš šeimos ir vaikų, o 20 %  gauna iš išorinio pasaulio. Psichologai pradeda atrasti, kodėl dauguma šiuolaikinių moterų patiria depresijas. Atsakymas gana paprastas. Šiuolaikinės moterys sutelkia dėmesį į tuos 20 % (į darbą, karjerą) ir iš tų 20 %  laimės bando išgauti visus 80 %  ar net 100 %. Tuomet moters gyvenime yra puikus darbas, karjera ir visiška tragedija asmeniniame gyvenime.

Svarbiausios 3 moters pareigos yra: gerbti savo vyrą; tikėti juo ir begalinė meilė. Pirmoji pareiga yra pati sudėtingiausia, nes pagyvenusi su vyru moteris jaučia ir žino vyro trūkumus, todėl jai sunku gerbti savo vyrą, lengviau susirasti kitą, bet tai ne išeitis, nes situacija kartosis. Antroji, tikėjimas savo vyru. Reikia tikėti, kad jis yra čempionas, sakyti jam, kad jis šaunuolis, kartoti, jog jam kažkas pavyks, pasiseks, o jeigu kažkas ir nepavyko, sakyti, jog jie tavęs neįvertino ir pan. Jeigu bus tikėjimas vyru, vieną dieną jis tikrai taps tuo tikruoju čempionu, nes kuo labiau moteris tiki savo vyru, tuo vyras yra sėkmingesnis. Ilgainiui toks vyras tampa nenugalimas ir gali eiti kiaurai sienas. Begalinė meilė yra jau savaime suprantamas dalykas, kuris turi vesti į priekį jūsų santykius ir kuris suteikia pagrindą atlikti pirmąsias dvi pareigas.

Pati svarbiausia vyro pareiga yra atsakomybės prisiėmimas. Kaltas jis, ar ne, nesvarbu, kažkam šeimoje reikia būti žaibolaidžiu ir sakyt „taip, aš kaltas“, „taip, aš priėmiau neteisingą sprendimą“. Kodėl vyras turi priimti sprendimus ir prisiimti atsakomybę? Kaip jau minėta, moterys yra 9 kartus jautresnės būtybės, todėl moteris, priėmusi neteisingą sprendimą, gali graužtis dėl jo visą gyvenimą. O vyrui pro vieną ausį įėjo, pro kitą išėjo, todėl netgi priėmęs neteisingą sprendimą, vyras ilgai nesigrauš. Kai vyras prisiima atsakomybę, moteris jaučiasi kaip už mūro sienos, o kai moteris jaučiasi saugi, ji tiesiog pražysta kaip pati gražiausia gėlė. Antroji pareiga yra dvasinis ir intelektualinis tobulėjimas, vyras turi dvasiškai vesti šeimą į viršų. Deja, bet šių dienų visuomenėje, tuo labiau užsiima moterys ir tik vienas kitas vyras. Moterys tobulėja, eina į įvairius seminarus, užsiėmimus, ir t. t., o vyras, leisdamas laiką prie televizoriaus ekrano, degraduoja. Trečioji vyro pareiga išlaikyti šeimą, jis turi šeimoje būti tas, kuris aria dėl šeimos gerovės.

Kalbant daugiau apie vyro pareigas, vyras per dieną 2 kartus privalo suteikti moteriai estetinį prisilietimą, t. y. apkabinti, ar tiesiog praeinant pro moterį perbraukti ranka jai per nugarą ir ryte bei vakare pasakyti po komplimentą. Komplimentai gali kartotis, nesvarbu, tačiau tai reikia pasakyti. Be to, per dieną vyras 20 min turi išklausyti moterį, paklausti, kaip sekėsi darbe, ar kaip praėjo diena ir išklausyti be jokios kritikos, be patarimų. Jai patarimų nereikia, jai reikia, kad ją išklausytų, kad ji galėtų išsilieti. Galimas dalykas, jog vyro galvoje tuo metu bus mintys „kokios nesąmonės“, nes moteris daugiausia pasakos viską iš dešiniojo pusrutulio, o vyras klausys kairiuoju, bet reikia išklausyti be jokios kritikos, po to apkabinti, pasakyti „aš tave myliu“, tuomet viskas bus gerai. Vyrai turėtų prisiminti, jog išsikalbėti moteriai yra labai svarbu. Be galo svarbu ir tai, kad moteris nekauptų blogų emocijų kaip granatų po savo psichologiniu kilimu. Kai emocijos neišreiškiamos, jos kaupiamos ir vieną dieną įvyksta sprogimas. Gerai, jei tik įvyksta sprogimas, nes daugeliui moterų blogų emocijų kaupimas „sprogsta“ ligomis.

Kai moteris išsipasakoja, vyrui nereikia atsakyti taip: „Mano diena irgi buvo sunki ne tik tavo!“ Moteris ir taip yra 9 kartus jautresnė, viską, kas blogai, ji jau surenka iš vaikų, išsilieja vyrui, todėl nereikia dar daugiau blogų emocijų supilti moteriai ant galvos. Labai svarbu, kad vyras rūpintųsi savo moters emocine ir psichologine būkle, tik tada šeimoje gali būti darna ir harmonija. Žinoma, reikia pasidalinti gerais dalykais, kurie įvyko darbe ir pan., bet blogus geriau išsipasakoti autoritetingam, vyresniam draugui optimistui, kuris sugebės išklausyti ir išmintingai patarti. Be to, vyrui reikia bent kartą ar 2 per mėnesį moterį netikėtai nusivežti kur nors, kur daug blizgučių, kažkas naujo, nematyto, naujos emocijos. Nereikia ieškoti kažkur toli, galima rasti ir čia pat. Nesvarbu, ar tai būtų teatras, ar spektaklis, ar opera, ar šventykla, ar įdomios apeigos, ar dar kažkas, vyrai to nesupranta, bet moteriai tai yra būtina, tokiu būdu ji pasikrauna emocionaliai.

Auksinė taisyklė, kuri vienodai galioja tiek vyrui, tiek moteriai yra ta, jog negalima reikalauti, kad partneris vykdytų savo pareigas. Reikalauti to negalima, tam teisės neturi nei vyras, nei moteris. Priešingu atveju – skyrybos. Kaip sakoma, būk tuo pokyčiu, kurį nori matyti, tad tam, kuris pradėjo keistis, reikia palinkėti labai daug kantrybės. Kai abu partneriai supranta, jog turi vykdyti savo pareigas šeimoje ir nereikia nieko iš kito reikalauti, tada jie jau teisingame kelyje harmoningų ir sėkmingų santykių link.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 2915
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 3777
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 3360

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 3563

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 3171