Psichologija

Nėra kalėdinės nuotaikos? Štai 9 būdai, kad ji atsirastų!

Publikuotas 2015 gruodžio 24 views 10787
Nėra Kalėdinės nuotaikos? Štai 9 būdai, kad ji atsirastų!

Svarbiausia pajausti Kalėdas širdyje. Kaip džiuginti save, draugus bei artimuosius? Pateikiame keletą būdų, kaip galite pažadinti savo Kalėdinę dvasią per nuostabius kvapus, garsus ir skonius.

 • Klausykitės kalėdinės muzikos. Niekas kitas taip puikiai nesužadins Didžiosios metų šventės dvasios kaip muzika. Vos išgirdę seniai girdėtas dainas, akimirksniu sugrįšite į geriausius savo šventinius prisiminimus, kai buvote mažas ir laimingas, o Kalėdos atrodė laukiamiausias ir nuostabiausias dalykas, koks tik gali būti gyvenime.
 • Pažiūrėkite keletą senoviškų kalėdinių filmų. Ar prisimenat, kokiomis džiaugsmo pripildytomis akimis stebėdavote senuosius filmukus, kai buvote vaikai? Neatitraukdami akių žavėdvomės elniu Rudolfu, Donaldu, Vilku iš “Na palauk” bei kitais veikėjais. Daug metų praėjo ir šios animacijos beveik neberodo. Tačiau internete vis dar galite rasti visus savo mėgstamus filmukus bei jų personažus ir susigrąžinti dalį savo vaikystės. Ir visai nesvarbu, kiek jau kartų jį matėte!
 • Pasidarykite keletą originalių gėrimų. Gilių kavos, šokolado su zefyrais, spanguolių kisieliaus kvapas… Atrodo keista, tačiau įvairiausi skanėstai ir gėrimai gali sudaryti didelę Kalėdinės nuotaikos dalį ir prisidėti prie šio stebuklingo laikotarpio išskirtinumo. Pasidarykite vieną iš daugybės ypatingų karšto šokolado gėrimų, pasiimkite mėgstamą knygą, įsitaisykite ir gurkšnokite. Tai tikrai maloniai suvirpins jūsų Kalėdinę nuotaiką, o namus užpildys šypsotis verčiančiu aromatu.
 • Pažiūrėkite kalėdinį filmą. Žinoma, kai kuriuos iš jų esate matę gal šimtą kartų, tačiau tai klasika ir dar niekad nenuvylė virpinant širdies stygas. Štai keletas filmų, kuriuos galite pasirinkti ramiam vakarui:
 • Nuostabus gyvenimas (It’s a Wonderful Life);
 • Kalėdų istorija (A Christmas Story);
 • Baltosios Kalėdos (A White Christmas);
 • Stebuklas 34 gatvėje (A Miracle on 34th Street);
 • Tegyvuoja meilė (Love actually).
 • Grožėkitės miesto puošmenomis. Kasdien matomi pastatai paverčiami į nuostabius pasakų namelius, o gatvės ir aikštės – į gražiausius paveikslus. Mėgaukitės ir grožėkitės šiuo ypatingu laikotarpiu, Kalėdinėmis puošmenomis ir įvairiausių spalvų šviesomis. Pasiviakščiokite, apžiūrėkite miestą, pajauskite, kaip viskas alsuoja šventine nuotaika.
 • Įsigykite ir papuoškite eglutę. Nesvarbu, ar gyvenate vienas, ar turite gausią šeimą – Kalėdinė eglutė sužadina didžiausias Kalėdines emocijas. Papuoškite eglutę žaisliukais, girliandomis – tai suteiks namams jaukumo, šviesos ir nuostabaus Kalėdinio kvapo. Būtent todėl geriausia rinktis gyvą eglutę vazonėlyje, kurią po to galite tradiciškai pasodinti kieme. Tokiu būdu ir gamtai nepakenksite.
 • Romantiškas pasimatymas. Pačius gražiausius ir romantiškiausius jausmus gali sukelti dalinimasis romantine nuotaika su mylimu žmogumi. Taigi, suplanuokite šventinį vakarą: apsilankykite lauko čiuožykloje, grožėkitės pasipuošusio miesto šviesomis, gardžiuokitės karštos kakavos ir šokolado gėrimais prie laužo.
 • Nueikite į spektaklį. Vienas ar su artimu žmogum nueikite į šventinės tematikos spektaklį. Tai tikrai sukurs šventinę nuotaiką ir privers susimąstyti apie gyvenimiškas vertybes.
 • Padėkite kitiems. Jei per šias šventes dar vis nejaučiate šventinio džiaugsmo, lengviausias ir paprasčiausias būdas pakelti šventinę nuotaiką – daryti gerą kitiems. Galite padėti ne tik artimam bet ir visiškai svetimam žmogui jei matote, kad jam reikalinga pagalba. Paaukokite vaikų namams, gyvūnėlių priegalaudai ar benamiui. Ir jūs ir tas, kuriam reikia pagalbos, pasijausite geriau.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 2807
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 3657
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 3219

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 3440

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 3081