Grožis

Nenorite kasdien plauti galvos? Šie patarimai – jums

Publikuotas 2017 5 gegužės views 20154
shutterstock.com

Apie tai, kad itin dažnas galvos plovimas gali atnešti daugiau bėdos, nei naudos, kalbama jau seniai. Tačiau kaip to išvengti, jei norite, kad jūsų plaukai atrodytų nuostabiai, o ne varganai?
Bostono medicinos centro Plaukų klinikos vadovė Lynne Goldberg tikina, kad žmonių, kurie stengiasi galvą trinkti kiekvieną dieną, riebalinės liaukos pradeda gaminti daugiau riebalų, o to rezultatas – užburtas ratas: kuo dažniau plausite galvą, tuo labiau jūsų plaukai riebaluosis.

Todėl siūlome jums patarimus, kaip išsaugoti sveikesnius plaukus jų kasdien neplaunant ir ką daryti, kad jie vis tiek atrodytų nuostabiai.

Rūpinkitės maistu. Jei norite gražiai atrodančių ir mažiau besiriebaluojančių plaukų, turėtumėte atsisakyti riebių ir keptų patiekalų, cukraus, baltos duonos ir konservuotų gėrybių. Riebalinių liaukų aktyvumą nuslopins daržovės, vaisiai, riešutai.

Naudokite sausą šampūną. Norėdami paslėpti riebių plaukų blizgesį, juos padalinkite sruogomis ir naudokite sausą šampūną. Jį ant šaknų purkškite iš 20−25 cm. atstumo. Jei jūsų priemonė talko pavidalo, tiesiog ją berkite ant plaukų šaknų. Palaukite 10 minučių ir iššukuokite. Šio šampūno suteikiamas rezultatas – plaukai kur kas ilgiau, nei jo nenaudojant, atrodys švarūs.

shutterstock.com

Nevenkite plaukų aksesuarų. Jei nešiojate kirpčiukus, besiriebaluojančius plaukus visada paslėps skarelė ar plaukų juosta. Be to, atrodysite originaliai ir puikiai. Ryšint skareles, užteks praplauti tik kirpčiukus, o plaukus galite supinti į kasą ar susukti į kuodelį. Šis aksesuaras itin mėgstamas trumpaplaukių – ir neplaunant galvos jis tampa tikru išsigelbėjimu. Užmaskuoti nešvarius plaukus padės ir segtukai ar kitokie aksesuarai su gėlytėmis ar kitokios formos grožybėmis – jie uždengs plaukų šaknis, ant kurių labiausiai ir pastebimas riebalavimasis.

Atkreipkite dėmesį į vandens temperatūrą. Galvą plaukite šiltu, geriau net kiek vėsiu, o ne karštu vandeniu. Karštas vanduo padidina odos riebalų kiekį. Plaukus džiovinkite, jei įmanoma, natūraliai – nenaudokite karšto džiovintuvo.

Pinkite kasas. Susiriebalavusius plaukus puikiai maskuoja bet koks jų pynimas. Venkite smulkaus pynimo, grubesnis labiau paslėps nešvarius plaukus. Norint užmaskuoti, ties kakta darykite „kriauklę“ ar kitokią įmantrybę, kad nebūtų skyrimo. Išsitaršiusi kasa visada atrodys kur kas mažiau nešvari nei stipriai ir tvarkingai supinta.

Šukuokite prieš miegą. Eidama miegoti visada kruopščiai iššukuokite plaukus, darykite tai ilgai. Nakčiai juo suriškite į laisvą „uodegą“ ar laisvai supinkite kasą. Nemiegokite palaidais plaukais.

Keiskite perskyrimo vietą. Jei plaukus skyrėte per vidurį, kurį laiką juos skirkite šone. Po kurio laiko vėl keiskite skyrimo vietą, skirkite, pavyzdžiui, ne tiesiai, o kreivai. Paslaptis čia paprasta: pripratę prie tos pačios padėties plaukai praranda apimtį prie šaknų ir tepasi kur kas greičiau. Pakeitę skyrimą mėgausitės nauja šukuosena, jūsų plaukai atrodys didesnės apimties ir mažiau riebaluosis.

Neriškite stipriai. Nedarykite šukuosenų, kai plaukai surišami stipriai ir glotniai – jūsų plaukai atrodys kur kas nešvaresni ir netvarkingesni. Kiek pasitaršiusi šukuosena ir atrodys lengviau, ir plaukai ne taip tepsis. Paprasčiausiai pašukuokite plaukus prie šaknų ir tada juos riškite – per visą ilgį neiššukuoti plaukai atrodys didesnės apimties.

Plaukite šukas. Šukos, šepečiai, rankos – viskas, kuo tvarkotės plaukus, turi būti švaru. Ant šukų likę odos pleiskanos, balzamo likučiai ar lako pėdsakai tikrai nepadės jūsų plaukams nesiriebaluoti. Šukas ir šepečius plaukams būtinai plaukite šiltu vandeniu su muilu ar šampūnu bent kartą per savaitę.

Nenorite kasdien plauti galvos? Šie patarimai – jums

 

 

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?
Grožis

Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?

Ne paslaptis, kad karštis daugiau ar mažiau paveikia mūsų plaukus, tad formuodami įvairias šukuosenas, rizikuojame juos pažeisti. Visgi, tai puikiai supranta ir plaukų formavimo prietaisų gamintojai: jie nuolat stengiasi atrasti naujų technologijų, kurios leistų formuoti plaukus kuo mažiau juos pažeidžiant. Šį kartą aptarsime keletą populiariausių prietaisų. Dyson Supersonic plaukų džiovintuvai Šie plaukų džiovintuvai sukurti taip, […]

views 866
Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?
Grožis

Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su skirtingomis odos problemomis ir iš jos priežiūrai skirtų priemonių tikisi skirtingų savybių – būtent dėl to sunku nuspręsti, kurios iš jų iš tiesų yra geriausios. Visgi, šiuo atveju verta atkreipti dėmesį į prekinį ženklą: žymiausi gamintojai ne veltui pelnė pirkėjų pasitikėjimą – tokios kompanijos dažniausiai yra orientuotos į nepriekaištingą odos […]

views 1771
Balti dantys: kaip to pasiekti?
Grožis

Balti dantys: kaip to pasiekti?

Balti dantys – estetiškos šypsenos atributas. Nesunku pastebėti, kad baltus dantis norime turėti kiekvienas. Tačiau, kaip to pasiekti? Gera žinia ta, kad yra labai daug būdų bei priemonių, kurios jus priartins ypač tviskančios šypsenos, o kai kurios iš jų tokios paprastos, kad net nesusimąstome. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad žmonės, kurie reguliariai mėgaujasi braškėmis, turi baltesnius […]

views 2504
Plaukų priežiūra žiemos sezonu
Grožis

Plaukų priežiūra žiemos sezonu

Atšiaurus žiemos oras būna negailestingas ne tik odai, bet ir plaukams. Saugokite savo plaukus ne tik nuo arktinio šalčio ar gūsingo vėjo, bet ir nuo elektrinimosi bei šilto patalpų oro. Laikantis šių patarimų pavasario sulauksite spindinčiomis sruogomis. Dėvėkite kepurę Kepurės dėvėjimas žiemą plaukus saugo nuo sauso oro lauke, sniego, vėjo ir lietaus. Neverta jaudintis dėl […]

views 1885
Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims
Grožis

Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims

Moteris mėgsta puoštis ir tai nėra jokia naujiena. Sunku rasti moterį, kuri nenorėtų pasidabinti išskirtiniais, kokybiškais ir elegantiškais aksesuarais. Vienas iš tokių aksesuarų yra ir minimalistiniai rankų darbo auskarai. Kokioms progoms tinka minimalistiniai rankų darbo auskarai? Rankų darbo minimalistiniai auskarai yra itin universalus pasirinkimas. Jie puikiai tinka kaip aksesuaras, papuošiantis bet kurį šventinį įvaizdį. Šie […]

views 2067