Apie tai, kad itin dažnas galvos plovimas gali atnešti daugiau bėdos, nei naudos, kalbama jau seniai. Tačiau kaip to išvengti, jei norite, kad jūsų plaukai atrodytų nuostabiai, o ne varganai?
Bostono medicinos centro Plaukų klinikos vadovė Lynne Goldberg tikina, kad žmonių, kurie stengiasi galvą trinkti kiekvieną dieną, riebalinės liaukos pradeda gaminti daugiau riebalų, o to rezultatas – užburtas ratas: kuo dažniau plausite galvą, tuo labiau jūsų plaukai riebaluosis.
Todėl siūlome jums patarimus, kaip išsaugoti sveikesnius plaukus jų kasdien neplaunant ir ką daryti, kad jie vis tiek atrodytų nuostabiai.
– Rūpinkitės maistu. Jei norite gražiai atrodančių ir mažiau besiriebaluojančių plaukų, turėtumėte atsisakyti riebių ir keptų patiekalų, cukraus, baltos duonos ir konservuotų gėrybių. Riebalinių liaukų aktyvumą nuslopins daržovės, vaisiai, riešutai.
– Naudokite sausą šampūną. Norėdami paslėpti riebių plaukų blizgesį, juos padalinkite sruogomis ir naudokite sausą šampūną. Jį ant šaknų purkškite iš 20−25 cm. atstumo. Jei jūsų priemonė talko pavidalo, tiesiog ją berkite ant plaukų šaknų. Palaukite 10 minučių ir iššukuokite. Šio šampūno suteikiamas rezultatas – plaukai kur kas ilgiau, nei jo nenaudojant, atrodys švarūs.
– Nevenkite plaukų aksesuarų. Jei nešiojate kirpčiukus, besiriebaluojančius plaukus visada paslėps skarelė ar plaukų juosta. Be to, atrodysite originaliai ir puikiai. Ryšint skareles, užteks praplauti tik kirpčiukus, o plaukus galite supinti į kasą ar susukti į kuodelį. Šis aksesuaras itin mėgstamas trumpaplaukių – ir neplaunant galvos jis tampa tikru išsigelbėjimu. Užmaskuoti nešvarius plaukus padės ir segtukai ar kitokie aksesuarai su gėlytėmis ar kitokios formos grožybėmis – jie uždengs plaukų šaknis, ant kurių labiausiai ir pastebimas riebalavimasis.
– Atkreipkite dėmesį į vandens temperatūrą. Galvą plaukite šiltu, geriau net kiek vėsiu, o ne karštu vandeniu. Karštas vanduo padidina odos riebalų kiekį. Plaukus džiovinkite, jei įmanoma, natūraliai – nenaudokite karšto džiovintuvo.
– Pinkite kasas. Susiriebalavusius plaukus puikiai maskuoja bet koks jų pynimas. Venkite smulkaus pynimo, grubesnis labiau paslėps nešvarius plaukus. Norint užmaskuoti, ties kakta darykite „kriauklę“ ar kitokią įmantrybę, kad nebūtų skyrimo. Išsitaršiusi kasa visada atrodys kur kas mažiau nešvari nei stipriai ir tvarkingai supinta.
– Šukuokite prieš miegą. Eidama miegoti visada kruopščiai iššukuokite plaukus, darykite tai ilgai. Nakčiai juo suriškite į laisvą „uodegą“ ar laisvai supinkite kasą. Nemiegokite palaidais plaukais.
– Keiskite perskyrimo vietą. Jei plaukus skyrėte per vidurį, kurį laiką juos skirkite šone. Po kurio laiko vėl keiskite skyrimo vietą, skirkite, pavyzdžiui, ne tiesiai, o kreivai. Paslaptis čia paprasta: pripratę prie tos pačios padėties plaukai praranda apimtį prie šaknų ir tepasi kur kas greičiau. Pakeitę skyrimą mėgausitės nauja šukuosena, jūsų plaukai atrodys didesnės apimties ir mažiau riebaluosis.
– Neriškite stipriai. Nedarykite šukuosenų, kai plaukai surišami stipriai ir glotniai – jūsų plaukai atrodys kur kas nešvaresni ir netvarkingesni. Kiek pasitaršiusi šukuosena ir atrodys lengviau, ir plaukai ne taip tepsis. Paprasčiausiai pašukuokite plaukus prie šaknų ir tada juos riškite – per visą ilgį neiššukuoti plaukai atrodys didesnės apimties.
– Plaukite šukas. Šukos, šepečiai, rankos – viskas, kuo tvarkotės plaukus, turi būti švaru. Ant šukų likę odos pleiskanos, balzamo likučiai ar lako pėdsakai tikrai nepadės jūsų plaukams nesiriebaluoti. Šukas ir šepečius plaukams būtinai plaukite šiltu vandeniu su muilu ar šampūnu bent kartą per savaitę.