Grožis

Nagų protezavimas: išdrįsk vasarą pasitikti atvirais bateliais!

Publikuotas 2017 10 balandžio views 18053
shutterstock.com shutterstock.com

 

Artėja šiltasis metų laikas, leisiantis vėl šokti į marškinėlius trumpomis rankovėmis, sijonus bei atvirus batelius. Deja, ne vienas nuo jų susilaiko dėl estetinį vaizdą gadinančių nagų pažeidimų. Todėl paprašėme manikiūro meistrės Agatos Komar papasakoti apie Lietuvoje dar mažai girdėtą, tačiau daugybei žmonių išsigelbėjimu galintį tapti nagų protezavimą.

Nagų protezavimas: kam ir kodėl jis reikalingas?

Anot www.meistre.lt įkūrėjos Agatos Komar, nagų plokštelės pažeidimai kankina daugybę žmonių. Dauguma atvejų pažeidimai – sveikatai nepavojingi, tačiau sukelia psichologinį diskomfortą: žmonės mažiau pasitiki savimi, nedrįsta vaikščioti atvirais bateliais arba basi.

Tiesa, nagų protezavimo procedūra atliekama ne tik dėl estetinių priežasčių – kartais ji būtina norint apsaugoti nago guolį. „Labai svarbu, kad būtų likęs bent nedidelis tikro nago gabaliukas. Antraip pritvirtinti gelį ir suformuoti dirbtinį – neįmanoma”, – tikina manikiūro specialistė. A.Komar teigia, jog dažniausiai dėl nagų plokštelių pažeidimų kaltos traumos. Specialistė taip pat išskiria šias ligas:

  • Grybelis ir žvynelinė (psoriazė) – vienos pagrindinių priežasčių, kodėl pažeidžiama nagų plokštelė. Juk grybelis kankina net kas penktą planetos gyventoją! Jei Jus kamuoja šie susirgimai, pirmiausia kreipkitės į dermatologą: tik juos išgydžius galima atlikti nagų protezavimo procedūrą.

  • Labai dažnai žmonės į protezavimo specialistus kreipiasi dėl trapių ir besisluoksniuojančių nagų. Šiuos defektus sukelia agresyvios cheminės medžiagos, traumos ir genai. Taip pat trapūs nagai – vienas iš natūralaus žmogaus senėjimo požymių.
  • Pakitusi (patamsėjusi) nagų spalva paprastai išduoda bakterinės kilmės infekcijas, tačiau gali būti ir šalutinis stiprių vaistų poveikis. Jokiu būdu į spalvos pokyčius nenumokite ranka, kadangi kai kuriais atvejais jie – vieni pirmųjų melanomos požymių;
  • Įvairūs susirgimai, pavyzdžiui, skydliaukės sutrikimai, alergija ir pan.

Anot pašnekovės, nagams žalos pridaryti gali ir nekokybiškai atliktas pedikiūras: „Teko matyti ne vieną atvejį, kai pas nepatyrusias, namuose pakankamos higienos neužtikrinančias pedikiūristes atliktos procedūros baigėsi ne tik subjaurotu estetiniu nagų vaizdu, bet ir infekcijomis”.

Trūkusio nago pavyzdys

Metų metus varginanti problema išsprendžiama greitai ir be skausmo

Paklausta, kokio skausmo procedūros metu tikėtis, meistrė Agata Komar nusišypso: „Nagų protezavimas – visiškai neskausmingas. Specialistas užtepa gelio, teptuku arba mentele suformuoja naują nagą ar pagerina jo formą. Tam, kad medžiaga sukietėtų, nagas apie dvi minutes palaikomas po ultravioletine šviesa. Paprastai gelis tepamas 2-3 kartus. Po to nagai tampa itin elastingi – beveik nesiskiria nuo tikrų”.

www.meistre.lt įkūrėja A. Komar savo kabinete protezavimo procedūrai naudoja profesionalią „Gehwol” kosmetikos liniją. „Patiems namuose bandyti atlikti nagų protezavimą griežtai nerekomenduojama, kadangi turi būti naudojami sterilūs įrankiai, specialios dezinfekavimo priemonės”.

Po procedūros: nedideli gyvenimo pokyčiai

Manikiūro meistrė Agata Komar teigia, jog sveikai atrodantys nagai reikalauja nedidelių pastangų: „Žmonėms, turintiems protezuotus nagus, derėtų šiek tiek labiau pasaugoti kojas: teks atsisakyti futbolo (stiprūs spyriai gali pakenkti suformuotiems nagams), baleto ir pramoginių šokių. Be to, ne mažiau svarbu pasirinkti tinkamą avalynę – kojų pirštai negali būti suspausti arba stipriai įsirėžę į batą”. Anot pašnekovės, elastingas nagas labai primena tikrą, todėl poliravimo bei lakavimo džiaugsmų atsisakyti neteks.

„Taip pat norėčiau priminti, kad protezuotas nagas atauga, todėl gelį reikia keisti maždaug kas 30 dienų. Taip pat įsigykite priemonę, sudėtyje turinčią klotrimazolo: medžiaga užkirs kelią grybeliui”, – pataria specialistė.

 

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?
Grožis

Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su skirtingomis odos problemomis ir iš jos priežiūrai skirtų priemonių tikisi skirtingų savybių – būtent dėl to sunku nuspręsti, kurios iš jų iš tiesų yra geriausios. Visgi, šiuo atveju verta atkreipti dėmesį į prekinį ženklą: žymiausi gamintojai ne veltui pelnė pirkėjų pasitikėjimą – tokios kompanijos dažniausiai yra orientuotos į nepriekaištingą odos […]

views 996
Balti dantys: kaip to pasiekti?
Grožis

Balti dantys: kaip to pasiekti?

Balti dantys – estetiškos šypsenos atributas. Nesunku pastebėti, kad baltus dantis norime turėti kiekvienas. Tačiau, kaip to pasiekti? Gera žinia ta, kad yra labai daug būdų bei priemonių, kurios jus priartins ypač tviskančios šypsenos, o kai kurios iš jų tokios paprastos, kad net nesusimąstome. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad žmonės, kurie reguliariai mėgaujasi braškėmis, turi baltesnius […]

views 1703
Plaukų priežiūra žiemos sezonu
Grožis

Plaukų priežiūra žiemos sezonu

Atšiaurus žiemos oras būna negailestingas ne tik odai, bet ir plaukams. Saugokite savo plaukus ne tik nuo arktinio šalčio ar gūsingo vėjo, bet ir nuo elektrinimosi bei šilto patalpų oro. Laikantis šių patarimų pavasario sulauksite spindinčiomis sruogomis. Dėvėkite kepurę Kepurės dėvėjimas žiemą plaukus saugo nuo sauso oro lauke, sniego, vėjo ir lietaus. Neverta jaudintis dėl […]

views 1165
Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims
Grožis

Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims

Moteris mėgsta puoštis ir tai nėra jokia naujiena. Sunku rasti moterį, kuri nenorėtų pasidabinti išskirtiniais, kokybiškais ir elegantiškais aksesuarais. Vienas iš tokių aksesuarų yra ir minimalistiniai rankų darbo auskarai. Kokioms progoms tinka minimalistiniai rankų darbo auskarai? Rankų darbo minimalistiniai auskarai yra itin universalus pasirinkimas. Jie puikiai tinka kaip aksesuaras, papuošiantis bet kurį šventinį įvaizdį. Šie […]

views 1423
Kas pasitarnauja savaiminiam įdegiui?
Grožis

Kas pasitarnauja savaiminiam įdegiui?

Kai prasideda geri orai, o žmogus yra neįdegęs, jis gali imti drovėtis parodyti viešumoje savo blyškų kūną. Kad to nereikėtų daryti, į pagalbą būtų galima pasitelkti į pagalbą kosmetines priemones. Geriausiai savaiminiam įdegiui pasitarnauja specialiai tam skirti kūno kremai. Tiesa, prieš pasirenkant kremą reikėtų įvertinti jo sudėtį, kad jame nebūtų galinčių pakenkti alergenų. Ką reikia […]

views 1482