Grožis

Nagų lakas ir jo keliamas pavojus

Publikuotas 2016 sausio 14 views 8322
nagų lakas

Jeigu turite silpnybę lakuotiems nagams, nepatingėkite įsigilinti į nagų lako sudėtį. Mokslininkai atrado, kad nagų lakavimas gali padėti kauptis toksinams, kurie, kad ir kaip baisiai tai skambėtų, ardo Jūsų kūną.

Dažnas nagų lakas turi ingrediento, vadinamo trifenilo fosfatu (TPHP). TPHP yra naudojamas plastiko gamybai bei baldams, atspariems ugniai. Nagų lakuose jis yra naudojamas užtikrinti lankstumui. Tačiau šio junginio dažniausiai nepamatysite ant nagų lako etikečių. Paskutiniuosiuose tyrimuose mokslininkai pastebėjo, kad TPHP yra susijęs su keletu sveikatos problemų. Tame tarpe nutukimu, reprodukcijos sutrikimais, hormonų svyravimais bei kitomis ligomis, susijusiomis su hormonų veikla.

TPHP nenurodomas ant etikečių

Panašu, kad nagų lakavimas yra pats lengviausias būdas užkrėsti savo kūną toksinais. Paskutiniajame Duke universiteto (Duke University) pranešime teigiama, kad kūnas pasisavina TPHP vos nusilakavus nagus.

Tyrimo metu mokslininkai ištyrė 10 skirtingų nagų lakų. TPHP nebuvo nurodytas nei vienoje šių lakų etiketėje. Visų nuostabai, tyrėjai rado šio junginio dalių net aštuoniuose iš dešimties ištirtų buteliukų. Tai jau savaime yra ne menkas atradimas.

Aplinkosaugos darbo grupė (The Environmental Working Group) turi duomenų bazę, vadinamą „Skin Deep“, kurioje yra išvardinti visi grožio produktų ingredientai. Pagal šią duomenų bazę, tik 49% iš 3 tūkstančių duomenų bazėje esančių nagų lakų turi TPHP savo sudėtyse. Tačiau tyrimo rezultatai įrodo, kad netgi šis sąrašas vartotojams neatskleidžia teisybės, o gamintojų, kurie tuo naudojasi, tikri skaičiai nežinomi.

nagų lakas

TPHP gali stipriai paveikti hormonus

2014 m. atlikti tyrimai parodė, kad žiurkės, kurios buvo maitinamos atspariomis liepsnai medžiagomis su 20 % TPH, užaugo nutukusios. Atlikti ir tyrimai su moterimis. Tiriamosios pajautė hormonų svyravimus. Kitas tyrimas parodė, kad TPHP poveikis slopino vyriškų hormonų receptorius, tačiau tuo pačiu sužadino moteriškų lytinių hormonų receptorius. Šie pokyčiai parodė, kad šis junginys gali pakeisti reprodukcinę žmonių funkciją.  

Tačiau Duke universiteto tyrimai parodė daug prastesnius rezultatus.

Tyrime savanorių paprašyta nusilakuoti dirbtinius nagus, ant kitos rankos dėvint plastikinę pirštinę. Mokslininkai ištyrė savanorių šlapimo mėginius, kad patikrintų jų DPHP junginį, kuris susidaro kai žmogaus organizmas metabolizuoja TPHP. Kai lakas buvo nulakuotas ant dirbtinių nagų, pasikeitimų buvo rasta mažai.

Vis dėlto, kai savanorės nagų laku nusilakavo natūralius nagus, DPHP lygis padidėjo 7 kartus. Tada komanda priėjo išvados, kad nagų lakas gali sukelti trumpalaikį poveikį šiai cheminei medžiagai, tačiau toms, kurios reguliariai darosi manikiūrą, tai gali sukelti ilgalaikį pavojų.

Žinosite – apsisaugosite

Dauguma žmonių supranta, kad jų vonios ir grožio produktuose yra chemikalų. Gali būti nelengva atsisakyti jų tol, kol Jūs nueinate nusipirkti  produktų. Tačiau, net ir žinodami apie natūralias ar organiškas alternatyvas, žmonės tuo nepasinaudoja dėl finansinių sumetimų. Jauni žmonės – ypač pažeidžiama grupė. Jie yra labiau įpratę pirkti pigesnę dekoratyvinę kosmetiką nei aukštos kokybės organiškus produktus. Apie chemikalų poveikė ypač svarbu žinoti vaikams ir paaugliams. Jie dar tebeauga, o hormonų svyravimai jaunuose organizmuose gali sukelti nutukimą, nereguliarią lytinių hormonų gamybą ir priešlaikinį lytinį brendimą. Tėvai gali rodyti pavyzdį ir padrąsinti šias priemones naudoti atsakingai.

Kai produkto saugumo užtikrinti beveik neįmanoma, labai svarbu atsakingai jį vartoti. Žinoma, dauguma moterų nė už ką neatsisakys nagų lakavimo ritualų, tačiau verta pagalvoti, ar nėra įpročių, kuriuos galima pakeisti. Ar tikrai kasdien reikia kitos nagų spalvos? Galbūt verta investuoti į kokybišką universalią spalvą? Taip pat darykite iškrovos savaites, kada organizmui leidžiama pailsėti nuo nagų lako ir kenksmingų medžiagų. Galų gale, tvarkingi, sveiki nagai puikiai atrodo ir be nagų lako. Būkite sveikos!

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
plaukai būtų stiprūs ir sveiki
Grožis

Ką reikėtų valgyti (o ko ne), kad plaukai būtų stiprūs ir sveiki

Tai, ką valgote, daro tiesioginę įtaką jūsų plaukų sveikatai. Atkreipkite dėmesį į maisto produktus, kuriuos turėtumėte valgyti (ir kurių ne), kad plaukai būtų stiprūs ir sveiki. Sveika mityba padės ne tik numesti svorio, bet ir pašalins ligas bei pagražins odą ir plaukus. Sėklos Tai yra super maistas, kuris buvo naudojamas šimtus metų ir garsėja kaip […]

views 2799
celiulitas
Grožis

Geriausi maisto produktai, siekiant išvengti celiulito

Vienas iš mitų, kad celiulitas atsiranda tik viršsvorio turintiems žmonėms, yra neteisingas. Nuo jo kenčia ir lieknų kūno formų moterys. Dėl to, kad celiulito atsiradimą skatina per didelis moteriško hormono – estrogeno kiekis, per mažas fizinis krūvis ir išgeriamų skysčių kiekis. Celiulitas pažeidžia odos audinius, kur įvyksta struktūriniai pakitimai ir kaupiasi riebalai, sutrinka limfos mikrocirkuliacija. […]

views 1879
Grožis

8 patarimai, kad tavo oda šią vasarą atrodytų tobulai

Atėjus vasarai, daugelis atsipalaiduoja ir kartais pamiršta tinkamai pasirūpinti savo oda. Šiuo metu ypač svarbu ją tinkamai apsaugoti nuo tiesioginės saulės spindulių, vandens, nešvarumų, perteklinio prakaitavimo, kas gali sukelti uždegiminius procesus ir neigiamai paveikti odos būklę. Tam. kad taip nenutiktų ir jūsų atostogų nesugadintų tokios problemos, rekomenduojame atkreipti dėmesį į šiuos 8 patarimus, kurie padės tinkamai […]

views 1147

Kaip apsaugoti plaukus nuo šalčio? Ekspertės patarimai ir gudrybės

Atšalus orams plaukai patiria labai daug žalos iš aplinkos. Pradeda elektrintis, sausėti, veltis ir t.t. Priemonės, kurias naudojome rudenį tarsi praranda savo efektyvumą. Kas kaltas? Šaltis ir šildomos patalpos! Laimei, yra keli paprasti, tačiau genialūs būdai kaip apsaugoti plaukus nuo aplinkos veiksnių. Grožio salono „Greenas“ įkūrėja ir natūralių plaukų priežiūros priemonių sumanytoja atskleidė kelis būdus, […]

views 4846
šventinio laikotarpio šukuosenų tendencijos
Grožis

Pasaulinės 2017 metų šventinio laikotarpio šukuosenų tendencijos

Šiuolaikinės moters pasiruošimas šventėms toli gražu nebesiejamas su „bigudukais“ plaukuose. Šiemet atrodyti šventiškai bus kur kas lengviau, nes pasaulinės tendencijos diktuoja moterims palankias madas. Lengvi ir purūs plaukai, lengvos garbanos ir pažangi plaukų fiksacija be suklijuotų plauko efekto – šių metų TOP‘as! „Nebijokite „pasimatuoti“ naujo įvaizdžio, kuriam paprastai pritrūksta drąsos. Būkite drąsios ir išradingos – […]

views 3069