Medaus poveikis odai – tikra ir natūrali atgaiva. Medus odos priežiūrai – puikus pasirinkimas, jei norite leisti odai atsikvėpti ir pailsėti nuo įprastinių kosmetinių šveitiklių. Pabandykite keletą dienų naudoti natūralų medų. Oda bus švelni, pamaitinta, maloniai kvapni! Kuo odai padeda medus?
Lietuvoje gilios bitininkystės tradicijos, o mes, lietuviai, mokame vertinti medų už jo išskirtines savybes. Kas gi nežino, kad natūralus medus padeda gydyti žaizdeles, sumažinti gerklės skausmą, kai kurias alergijas. Medaus spalva ir skonis priklauso nuo gėlių rūšies, iš kurių bitės rinko nektarą. Manoma, jog tamsesnio atspalvio medus turi daugiau antioksidantų, kurie saugo organizmą nuo laisvųjų radikalų neigiamo poveikio. Meduje gausu vitaminų, mineralų ir aminorūgščių, naudingų tiek sveikatai, tiek grožiui. Natūralus medus ‒ nuostabi grožio priemonė, maitinanti plaukus ir odą.
Pasak Dr. R. Jenkins, natūralus medus pasižymi gydomuoju ir antibakteriniu poveikiu. Šveičiant medumi, švelniai naikinamos bakterijos, galinčios užkimšti poras ir sukelti inkštirų atsiradimą.
Medus žinomas dėl stiprių gydomųjų savybių. Todėl reguliariai naudojant medų, jis gali padėti išgydyti ir nuraminti dėl aplinkos poveikio išsibalansavusią veido odą, panaikinti atsiradusius spuogelius, inkštirus ar randelius.
Medaus uždegiminis poveikis – dar viena naudinga savybė. Naudodami medų odos priežiūrai, galėsite atsisveikinti su šiurkščia, paraudusia ir uždegimo paveikta, sudirginta oda.
Medus yra plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje, kaip sudedamoji produktų dalis. Tačiau kam rinktis prekes su papildomais cheminiais priedais iš parduotuvių lentynų, jei galima įsigyti natūralaus medaus ir mėgautis tokiu pat puikiu poveikiu? Drėkinamosios medaus savybės yra tiesiog neįtikėtinos ir atkuria odos drėgmės balansą kaip niekas kitas.
Antioksidantai kovoja su laisvaisiais radikalais ir apsaugo mūsų odą nuo neigiamo jų poveikio. Laisvieji radikalai gali sukelti priešlaikinį odos senėjimą. Meduje esantys antioksidantai apsaugo odos sveikatą bei jaunatviškumą. Be to, medus puikiai įsigeria, sustiprindamas ryšius tarp ląstelių gilesniuose odos sluoksniuose, jis netgi gali padėti kovoti su raukšlėmis.
Medaus pH dažniausiai yra tarp 3.2 ir 4.5. Tai reiškia, jog medaus pH neleidžia susidaryti įvairioms bakterijoms, kurios apsunkintų mūsų odą ir užkimštų poras. Mūsų odai tiesiog labiau patinka žemas pH ir lengvos rūgštinės medžiagos.
Tiems, ką vargina ši odos bėda, dėl visų išvardytų savybių medus gali būti puikus išsigelbėjimas. Dažnai cheminės sudėties produktai padeda tik iš pradžių, po to odos būklė vėl nebedžiugina, kartais net pasunkėja. Tokiu atveju verta odai leisti pailsėti, tačiau nesinori jos visiškai neprižiūrėti. Medus sumažina uždegimines reakcijas ir yra paturtintas antioksidantais, tad suteikia būtiną priežiūrą.Jeigu būsite nuoseklūs ir reguliariai naudosite medų, visų šių komponentų dėka aknė turėtų sumažėti ar net visai išnykti.
Šveitiklis
Medumi galite šveisti veido odą. Jeigu jis kietas, mažos dalelės gerai pašalins negyvas odos ląsteles. Nuplaukite ir nusausinkite veidą, delnuose sušildykite šaukštą medaus ir sukamaisiais judesiais tepkite ant veido. Masažuokite veidą bent minutę. Po to galite palikti 5 min. įsigerti kaip kaukę. Nuplaukite šiltu vandeniu.
Jeigu turite skysto medaus, jį galite maišyti su valgomąja soda, kad išgautumėte šveitiklio efektą. Vienam šaukšteliui medaus reikės pusės šaukštelio sodos. Atlikite tokią pat procedūrą, kaip aprašyta prieš tai. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad po šio šveitiklio su soda, reikia naudoti toniką, kad subalansuotumėte odos pH (tam tinka ir obuolių actas, skiestas vandeniu!).
Drėkinamoji kaukė
Sumaišykite 2 šaukštus medaus su 2 šaukšteliais pieno. Šiuo mišiniu patepkite veidą ir kaklą. Drėkinančią kaukę palaikykite apie 15 minučių, vėliau nuplaukite šiltu vandeniu, o procedūrą pabaikite veidą apšlakstydami šaltu vandeniu.
Medaus losjonas sausai odai
Šį losjoną naudokite problematiškoms kūno vietoms drėkinti – rankoms, išsausėjusioms alkūnėms ir kitoms kūno dalims. Sumaišykite 1 šaukštelį medaus su 1 šaukšteliu alyvuogių aliejaus ir puse šaukštelio citrinų sulčių. Užtepkite, palaukite 15 minučių ir nuplaukite.