Grožis

Matiniai ir blizgūs – kuriuos lūpų dažus pasirinkti?

Publikuotas 2016 rugsėjo 19 views 7285
Matiniai ir blizgūs – kuriuos lūpų dažus pasirinkti? shutterstock.com

Matiniai ir blizgūs lūpų dažai kuria skirtingus įvaizdžius. Todėl renkantis vieną ar kitą tekstūrą būtina suprasti bei įvertinti poreikius bei galimybes, nes netinkamai pasirinkta priemonė gali sukurti ne tik prastą įspūdį stiliaus ir estetikos atžvilgiu, bet ir išprovokuoti ilgalaikį diskomfortą bei kitus nemalonius pojūčius.

Nepaisant spalvos ar tekstūros, priemonės lūpoms dailinti visuomet interpretuoja moteriškumo puoselėjimo idėją. Tačiau su tikruoju, jausmingu bei brandžiu, moteriškumu grožio industrijoje dažniau sietini matiniai lūpų dažai. Tokio pobūdžiai gaminiai mena senojo Holivudo erą bei glamūrinę (angl. glamour) įvaizdžio koncepciją. Naudojant matines priemones lūpoms kuriamas ir „lemtingos moters“ (angl. femme fatale) makiažas. Be to, matiniai lūpų dažai rekomenduojami aukštus postus užimančioms moterims bei dalyvaujant verslo, dalykiniuose susitikimuose.

Prieš keletą metų aukštosios mados podiumuose matines priemones lūpoms nustelbę blizgūs lūpų dažai iš tendencijų sąrašų nesitraukia ir šiandien. Naudojant blizgios tekstūros priemones lūpoms dažnai realizuojamas jaunatviškas ir lengvas įvaizdis, jie tampa puikiu pasirinkimu kuriant romantinį, boheminį ar tobulai netobulą (effortless) makiažo stilių. Blizgesiai nereikalauja precizijos, todėl yra ypač tinkami šiltiesiems sezonams.

Matiniai ir blizgūs – kuriuos lūpų dažus pasirinkti?

shutterstock.com

Kaip pasirinkti?

Renkantis lūpų dažų tekstūrą svarbu žinoti kokiomis aplinkybėmis lūpų dažai bus dėvimi. Blizgantys, „drėgni“ lūpų dažai nėra tinkami oficialioje darbo aplinkoje ar esant griežtam aprangos kodui. Dalykiniuose susitikimuose ar vykstant į darbo pokalbį tokių priemonių vertėtų vengti. Žinoma, nežymų spindesį suteikiantis lūpų balzamas (bespalvis) yra išimtis. Blizgių dalelių turintys gaminiai netinkami ir kuriant dienos makiažą, dienos metu vertėtų rinktis subtilesnius gaminius.

Matiniai lūpų dažai kuria efektyvų (o pasirinkus ryškų arba tamsų spalvos toną dramatišką) įvaizdžio, todėl siekiant lengvesnio įspūdį geriausia rinktis pusiau matinį (angl. semi-matte) gaminį arba blizgesį. Pavyzdžiui, intensyvūs raudoni arba vyšniniai matiniai lūpų dažai sukurs elegantišką, klasikinį įvaizdį, o tokių atspalvių blizgesiai atspindės jaunatviškas, modernistines idėjas.

Visgi nepaisant to, kad matiniai lūpų dažai yra nuosaikesnis, dalykiškesnis pasirinkimas, žvilgūs lūpų dažai turi unikalų pranašumą – jie tinka visoms amžių grupėms (kuo ryškesnis akių makiažas bei didesnis amžius, tuo lūpų dažai blizgėti turi mažiau). Taip pat blizgesiai labiau tausoja lūpas (matiniai lūpų dažai neretai žinomi dėl lūpų sausinimo, nelygumų bei jų trūkumų išryškinimo). Jeigu lūpos sausos būtina ieškoti matinių lūpų dažų, kurių sudėtyje yra vitaminų A, C, E.

Svarbu prisiminti ir tai, jog blizgesiai yra „atlaidesni“ ir reikalauja minimalios precizijos, o naudojant matines priemones lūpoms reikia daugiau pasiruošimo bei tikslumo kuriant makiažą. Prieš tepant matinius dažus privalu atlikti lūpų šveitimą, po to tinkamai jas sudrėkinti. Beje, visuomet vertėtų naudoti lūpų kontūro pieštuką (tokios pat spalvos kaip matinių lūpų dažų spalva arba bespalvį).

Matinės ir blizgios priemonės lūpoms, išsiskiriančios, rodos, nežymia detale, formuoja skirtingus įvaizdžius, galinčius absoliučiai transformuoti bet kokį įvaizdį, todėl ieškant tinkamo produkto būtina atsižvelgti į poreikius, galimybes bei aprangos kodo taisykles.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
plaukai būtų stiprūs ir sveiki
Grožis

Ką reikėtų valgyti (o ko ne), kad plaukai būtų stiprūs ir sveiki

Tai, ką valgote, daro tiesioginę įtaką jūsų plaukų sveikatai. Atkreipkite dėmesį į maisto produktus, kuriuos turėtumėte valgyti (ir kurių ne), kad plaukai būtų stiprūs ir sveiki. Sveika mityba padės ne tik numesti svorio, bet ir pašalins ligas bei pagražins odą ir plaukus. Sėklos Tai yra super maistas, kuris buvo naudojamas šimtus metų ir garsėja kaip […]

views 4503
celiulitas
Grožis

Geriausi maisto produktai, siekiant išvengti celiulito

Vienas iš mitų, kad celiulitas atsiranda tik viršsvorio turintiems žmonėms, yra neteisingas. Nuo jo kenčia ir lieknų kūno formų moterys. Dėl to, kad celiulito atsiradimą skatina per didelis moteriško hormono – estrogeno kiekis, per mažas fizinis krūvis ir išgeriamų skysčių kiekis. Celiulitas pažeidžia odos audinius, kur įvyksta struktūriniai pakitimai ir kaupiasi riebalai, sutrinka limfos mikrocirkuliacija. […]

views 3084
Grožis

8 patarimai, kad tavo oda šią vasarą atrodytų tobulai

Atėjus vasarai, daugelis atsipalaiduoja ir kartais pamiršta tinkamai pasirūpinti savo oda. Šiuo metu ypač svarbu ją tinkamai apsaugoti nuo tiesioginės saulės spindulių, vandens, nešvarumų, perteklinio prakaitavimo, kas gali sukelti uždegiminius procesus ir neigiamai paveikti odos būklę. Tam. kad taip nenutiktų ir jūsų atostogų nesugadintų tokios problemos, rekomenduojame atkreipti dėmesį į šiuos 8 patarimus, kurie padės tinkamai […]

views 1498

Kaip apsaugoti plaukus nuo šalčio? Ekspertės patarimai ir gudrybės

Atšalus orams plaukai patiria labai daug žalos iš aplinkos. Pradeda elektrintis, sausėti, veltis ir t.t. Priemonės, kurias naudojome rudenį tarsi praranda savo efektyvumą. Kas kaltas? Šaltis ir šildomos patalpos! Laimei, yra keli paprasti, tačiau genialūs būdai kaip apsaugoti plaukus nuo aplinkos veiksnių. Grožio salono „Greenas“ įkūrėja ir natūralių plaukų priežiūros priemonių sumanytoja atskleidė kelis būdus, […]

views 5219
šventinio laikotarpio šukuosenų tendencijos
Grožis

Pasaulinės 2017 metų šventinio laikotarpio šukuosenų tendencijos

Šiuolaikinės moters pasiruošimas šventėms toli gražu nebesiejamas su „bigudukais“ plaukuose. Šiemet atrodyti šventiškai bus kur kas lengviau, nes pasaulinės tendencijos diktuoja moterims palankias madas. Lengvi ir purūs plaukai, lengvos garbanos ir pažangi plaukų fiksacija be suklijuotų plauko efekto – šių metų TOP‘as! „Nebijokite „pasimatuoti“ naujo įvaizdžio, kuriam paprastai pritrūksta drąsos. Būkite drąsios ir išradingos – […]

views 3365