Vargu ar rastume moterį, kuri ant savo veidrodžio staliuko nenorėtų turėti kelių dešimčių lūpdažių, akių tušo tūbelių, skaistalų… Visgi tokia įvairovė gali neigiamai atsiliepti ne tik piniginei, bet ir grožiui: pasimetusios gausybėje pamirštame, kada nusipirkome vieną ar kitą priemonę, todėl naudojame jas net galiojimo laikui pasibaigus. To pasekmė – aknės protrūkis bei kitos odos problemos.
Blakstienų tušas po pakuotės atidarymo galioja 2–3 mėnesius. To priežastis labai paprasta: kiekvieną kartą, kai į tūbelę įkišame šepetėlį, kartu su juo į kosmetikos priemonę iš aplinkos patenka daugybė mikrobų. Dėl to blakstienų tušas greičiau išdžiūsta arba sugenda.
Ženklai, kad reikia išmesti: atsiranda gumulėlių, išdžiūsta arba pradeda skleisti neįprastą kvapą.
Patarimas: deja, nėra jokio būdo prailginti blakstienų tušo galiojimo laiką, tačiau priemonė ne taip greitai išdžius, jeigu bandydami pagriebti šiek tiek tušo, viduje šepetėlį sukiosite į šonus, o ne „pumpuosite“ į tūbelę.
Akių šešėliai į šiukšliadėžę turėtų keliauti arba kas metus (skysto pavidalo), arba kas du (biraus pavidalo). Labiausiai priemonei kenkia nešvaraus šepetėlio naudojimas, o jeigu juo brūkštelėsite per arti akių, rizikuojate užkrėtimu.
Ženklai, kad reikia išmesti: pasidaro itin birūs, išdžiūsta ar atrodo praradę pigmentaciją.
Patarimas: reguliariai valykite šešėlių paletę ir šepetėlius, taip pat stenkitės kosmetikos netepti pirštais.
Akių kontūrų pieštukas galioja iki 2 metų. Beveik nėra ženklų, išduodančių, jog priemonė tapo nebetinkama naudoti, todėl dažnai pieštukas neišmetamas net pasibaigus galiojimo laikui ir gali sukelti akių infekciją.
Ženklai, kad reikia išmesti: pradeda skleisti neįprastą kvapą.
Patarimas: dažnas drožimas padės išlaikyti pieštuką švarų, o tam, kad išsaugotumėte pradinę formą ir tekstūrą, laikykite jį vėsioje sausoje vietoje. Beje, nepamirškite valyti ir drožtuko.
Makiažo pagrindas turėtų galioti iki 6–12 mėnesių, tačiau jį tepdami nešvariomis rankomis arba šepetėliais galime sugadinti ir greičiau. To pasekmė – aknė ir itin užteršta oda.
Ženklai, kad reikia išmesti: atsiskiria sluoksniai, skleidžia nemalonų kvapą ir/ar pakeičia spalvą.
Patarimas: makiažo pagrindui tepti naudokite tik švarius šepetėlius bei kempinėles.
Lūpų dažus naujais reikėtų pakeisti bent kartą per metus, antraip kosmetikos priemonėje esantys aliejai sugenda ir lūpos padengiamos netolygiai.
Ženklai, kad reikia išmesti: išdžiūsta ir pakeičia kvapą.
Patarimas: bent kartą per savaitę (geriausia 2–4 k.) atlikite tokią procedūrą: makiažo valikliu suvilgykite vatos tamponėlį ir juo nuvalykite viršutinį lūpdažio sluoksnį – taip pašalinsite ant jo patekusias bakterijas.
Ne mažiau nei priemonių higiena svarbi ir makiažo šepetėlių švara. Anot ekspertų, geros kokybės įrankius galima naudoti net iki 5 metų, tačiau tam būtina kruopšti priežiūra. Šiais laikais kosmetikos parduotuvėse netrūksta specialių valiklių, tačiau jei finansai riboti, gali užtekti ir antibakterinio muilo arba švelnaus, pavyzdžiui, vaikiško, šampūno. Ieškantiems natūralesnių alternatyvų, rekomenduojame išbandyti šį paprastą ir pigų būdą:
Į dubenį įpilkite šiek tiek acto ir maždaug dvigubai tiek drungno vandens, ir, jei turite, įlašinkite arbatmedžio aliejaus. Mišinyje pamirkykite ir šiek tiek paplaukite šepetėlius, po to juos nuskalaukite vandeniu. Tiesa, valydami įrankį, stenkitės nesušlapinti metalinės jo dalies, kadangi tuomet atsiklijuos dažai ir šepetėlis tarnaus trumpiau.
SVARBU! Makiažo kempinėles, net ir plaunamas kaskart panaudojus, derėtų keisti kiekvieną mėnesį.
Nepamirškite, kad tikrasis grožis – ne tobulas makiažas, o sveika oda ir puiki savijauta. Todėl atidžiai peržiūrėkite kosmetinės turinį ir džiaukitės dešimtimis komplimentų.