Grožis

Kojų skutimas ir švelni oda: 6 patarimai norinčioms geriausio efekto

Publikuotas 2016 17 gegužės views 16399
Kojų skutimas ir švelni oda: 6 patarimai norinčioms geriausio efekto

Kojų plaukų skutimas yra viena iš nemaloniausių patirčių moters kasdienybėje. Ši procedūra atima nemažai laiko, dirgina odą, gali palikti ir laikinai matomų žymių. Dabar, artėjant šiltų dienų ir sijonų bei šortukų metui, turime keletą patarimų, kaip kojų skutimąsi padaryti lengvesne, greitesne ir malonesne procedūra.

  1. Vanduo turi būti tinkamos temperatūros

Plaunant kojas prieš skutimą, vandenį reikia rinktis šiltą, o ne karštą. Šiltas vanduo atveria odos poras, leisdamas plaukeliams suminkštėti, ir taip jie nuskutami arčiau odos. Karštas vanduo, atvirkščiai – odos poras užveria ir sausina pačią odą, dėl ko skutimas ją dar labiau dirgina.

Odą drėkinti vandeniu reikėtų bent penkias minutes, kad ji ir plaukeliai suminkštėtų. Maudantis vonioje tai išeina savaime, o jeigu prausiatės duše, pirmiausia atlikite visas kitas procedūras – išsitrinkite galvą, panaudokite kondicionierių, o kojas skuskite paskiausiai.

  1. Nušveiskite negyvas ląsteles

Kojas plaukite su plaušine ir kremu, kuris šalina negyvas odos ląsteles bei sulygina plaukelius. Šveitimas sumažina tikimybę, kad naujai augantys plaukeliai įaugs į odą. Taip pat tai užtikrina, kad oda bus švari, o plaukeliai bus nuskusti arčiausiai odos. Galite naudoti šveičiamąjį kūno prausiklį arba pasigaminti jį namų sąlygomis (tam puikiai tinka kavos tirščių ir koksų ar alyvuogių aliejaus mišinys).

  1. Naudokite skutimo kremą

Skutimosi kremu padenkite kojas tarsi šampūnu tolygiai, nepalikdamos nepadengtų vietų, ypač ant odos po keliais. Nereikia tepti storo sluoksnio – kremo perteklius tik apsunkins skustuvo darbą ir gali jį užkimšti.

bigstockphoto.com

bigstockphoto.com

Jeigu neturite skutimo kremo, galite panaudoti muilą, kondicionierių, šampūną, prausimosi žele. Visgi geriausia naudoti specialiai pritaikytą skutimo kremą. Kai kurie šiuolaikiški skustuvai jau turi apsaugančių aliejų, padengiančių specialias juosteles netoli skustuvo briaunų, ir tai vienintelis atvejis, kai galima apsieiti be putų naudojimo.

  1. Naudokite nenudėvėtą skustuką

Daugelis skustuvų yra tinkami naudoti penkis kartus, priklausomai nuo to, kaip gerai juos prižiūrite. Visgi geriausias skustuvas yra tol, kol jis yra visiškai naujas. Tam, kad skutimas būtų efektyviausias, plaukelius reikia skusti prieš augimo kryptį, tačiau jeigu norima visiškai sumažinti pažeidimų riziką, skusti reikėtų pagal augimo kryptį. Skirtingai nei demonstruojama kai kurių skustuvų reklamose, vientisi skutimo judesiai per visą kojų ilgį yra visai neefektyvūs – geriausia skusti trumpais, tiksliais judesiais.

Po kiekvieno judesio skustuvą reikia nuplauti po vandens srove. Skustuvai su trimis briaunomis galbūt būna brangesni, bet jie tarnauja ilgiau ir vieno skutimo metu reikalauja mažiau kartų braukti per odą, taip ją tausodami.

  1. Atvėsinkite kojas vandeniu

Po skutimo geriausiai odos poras užveria vėsus vanduo. Po procedūros odą švelniai nusausinkite rankšluoščiu, bet jokiu būdu netrinkite jos.

  1. Užtepkite ploną losjono sluoksnį

Nusausintą odą patepkite pakankamu kiekiu drėkinančių ir maitinančių priemonių, pavyzdžiui, sviestu kūnui, skirdamos ypatingą dėmesį kelių odai.

 

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Balti dantys: kaip to pasiekti?
Grožis

Balti dantys: kaip to pasiekti?

Balti dantys – estetiškos šypsenos atributas. Nesunku pastebėti, kad baltus dantis norime turėti kiekvienas. Tačiau, kaip to pasiekti? Gera žinia ta, kad yra labai daug būdų bei priemonių, kurios jus priartins ypač tviskančios šypsenos, o kai kurios iš jų tokios paprastos, kad net nesusimąstome. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad žmonės, kurie reguliariai mėgaujasi braškėmis, turi baltesnius […]

views 194
Plaukų priežiūra žiemos sezonu
Grožis

Plaukų priežiūra žiemos sezonu

Atšiaurus žiemos oras būna negailestingas ne tik odai, bet ir plaukams. Saugokite savo plaukus ne tik nuo arktinio šalčio ar gūsingo vėjo, bet ir nuo elektrinimosi bei šilto patalpų oro. Laikantis šių patarimų pavasario sulauksite spindinčiomis sruogomis. Dėvėkite kepurę Kepurės dėvėjimas žiemą plaukus saugo nuo sauso oro lauke, sniego, vėjo ir lietaus. Neverta jaudintis dėl […]

views 121
Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims
Grožis

Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims

Moteris mėgsta puoštis ir tai nėra jokia naujiena. Sunku rasti moterį, kuri nenorėtų pasidabinti išskirtiniais, kokybiškais ir elegantiškais aksesuarais. Vienas iš tokių aksesuarų yra ir minimalistiniai rankų darbo auskarai. Kokioms progoms tinka minimalistiniai rankų darbo auskarai? Rankų darbo minimalistiniai auskarai yra itin universalus pasirinkimas. Jie puikiai tinka kaip aksesuaras, papuošiantis bet kurį šventinį įvaizdį. Šie […]

views 395
Kas pasitarnauja savaiminiam įdegiui?
Grožis

Kas pasitarnauja savaiminiam įdegiui?

Kai prasideda geri orai, o žmogus yra neįdegęs, jis gali imti drovėtis parodyti viešumoje savo blyškų kūną. Kad to nereikėtų daryti, į pagalbą būtų galima pasitelkti į pagalbą kosmetines priemones. Geriausiai savaiminiam įdegiui pasitarnauja specialiai tam skirti kūno kremai. Tiesa, prieš pasirenkant kremą reikėtų įvertinti jo sudėtį, kad jame nebūtų galinčių pakenkti alergenų. Ką reikia […]

views 372
Kosmetikos priemonių pasirinkimo niuansai
Grožis

Kosmetikos priemonių pasirinkimo niuansai

Kosmetika užima gana svarbią vietą kiekvieno žmogaus gyvenime. Ypač tai aktualu moterims. Dažnai tenka išbandyti nemažai priemonių kol atrandame tas pačias tinkamiausias savo odai, plaukams ar nagams. Todėl jeigu esate tokio eksperimentavimo periode, jokiu būdu nepirkite kosmetikos bet kur. Rinkitės patikimus prekybininkus. Tuomet galėsite džiaugtis kokybiškomis ir visai nebrangiomis priemonėmis. Užsukite į www,drogas.lt ir įsitikinsite […]

views 483