Kojų plaukų skutimas yra viena iš nemaloniausių patirčių moters kasdienybėje. Ši procedūra atima nemažai laiko, dirgina odą, gali palikti ir laikinai matomų žymių. Dabar, artėjant šiltų dienų ir sijonų bei šortukų metui, turime keletą patarimų, kaip kojų skutimąsi padaryti lengvesne, greitesne ir malonesne procedūra.
Plaunant kojas prieš skutimą, vandenį reikia rinktis šiltą, o ne karštą. Šiltas vanduo atveria odos poras, leisdamas plaukeliams suminkštėti, ir taip jie nuskutami arčiau odos. Karštas vanduo, atvirkščiai – odos poras užveria ir sausina pačią odą, dėl ko skutimas ją dar labiau dirgina.
Odą drėkinti vandeniu reikėtų bent penkias minutes, kad ji ir plaukeliai suminkštėtų. Maudantis vonioje tai išeina savaime, o jeigu prausiatės duše, pirmiausia atlikite visas kitas procedūras – išsitrinkite galvą, panaudokite kondicionierių, o kojas skuskite paskiausiai.
Kojas plaukite su plaušine ir kremu, kuris šalina negyvas odos ląsteles bei sulygina plaukelius. Šveitimas sumažina tikimybę, kad naujai augantys plaukeliai įaugs į odą. Taip pat tai užtikrina, kad oda bus švari, o plaukeliai bus nuskusti arčiausiai odos. Galite naudoti šveičiamąjį kūno prausiklį arba pasigaminti jį namų sąlygomis (tam puikiai tinka kavos tirščių ir koksų ar alyvuogių aliejaus mišinys).
Skutimosi kremu padenkite kojas tarsi šampūnu tolygiai, nepalikdamos nepadengtų vietų, ypač ant odos po keliais. Nereikia tepti storo sluoksnio – kremo perteklius tik apsunkins skustuvo darbą ir gali jį užkimšti.
Jeigu neturite skutimo kremo, galite panaudoti muilą, kondicionierių, šampūną, prausimosi žele. Visgi geriausia naudoti specialiai pritaikytą skutimo kremą. Kai kurie šiuolaikiški skustuvai jau turi apsaugančių aliejų, padengiančių specialias juosteles netoli skustuvo briaunų, ir tai vienintelis atvejis, kai galima apsieiti be putų naudojimo.
Daugelis skustuvų yra tinkami naudoti penkis kartus, priklausomai nuo to, kaip gerai juos prižiūrite. Visgi geriausias skustuvas yra tol, kol jis yra visiškai naujas. Tam, kad skutimas būtų efektyviausias, plaukelius reikia skusti prieš augimo kryptį, tačiau jeigu norima visiškai sumažinti pažeidimų riziką, skusti reikėtų pagal augimo kryptį. Skirtingai nei demonstruojama kai kurių skustuvų reklamose, vientisi skutimo judesiai per visą kojų ilgį yra visai neefektyvūs – geriausia skusti trumpais, tiksliais judesiais.
Po kiekvieno judesio skustuvą reikia nuplauti po vandens srove. Skustuvai su trimis briaunomis galbūt būna brangesni, bet jie tarnauja ilgiau ir vieno skutimo metu reikalauja mažiau kartų braukti per odą, taip ją tausodami.
Po skutimo geriausiai odos poras užveria vėsus vanduo. Po procedūros odą švelniai nusausinkite rankšluoščiu, bet jokiu būdu netrinkite jos.
Nusausintą odą patepkite pakankamu kiekiu drėkinančių ir maitinančių priemonių, pavyzdžiui, sviestu kūnui, skirdamos ypatingą dėmesį kelių odai.