Kinrožė turi daug naudingų savybių. Svarbiausios jų: antioksidacinis, stangrinamasis poveikis. Kinrožė auginama soduose ir kaip dekoratyvinis augalas. Ji naudojama odos priežiūrai bei plaukų grožiui palaikyti arba galvos odos pleiskanoms gydyti.
Kinrožė yra vienas iš tų augalų, kurių žiedai gali būti valgomi. Ne gana to, kinrožė apsaugo ląsteles nuo laisvųjų radikalų ir užkerta kelią senėjimui. Šis augalas dedamas į kremus sausai, brandžiai, dehidratuotai ir raukšlėtai odai. Ji taip pat naudojama siekiant sumažinti odos ligas: opas, žaizdas, nudegimus.
Kinrožių arbatos nauda sveikatai įrodyta jau seniai. Ji padeda esant aukštam kraujospūdžiui ir dideliam cholesterolio kiekiui, taip pat virškinimo sistemos, imuninės sistemos ir uždegimo problemoms. Ji padeda išgydyti kepenų ligas ir sumažina riziką susirgti vėžiu. Jis taip pat gali pagreitinti medžiagų apykaitą ir padeda sveikai, palaipsniui numesti svorio. Kinrožių arbata turi daug vitamino C, mineralų ir įvairių antioksidantų, o taip pat padeda hipertenzijos ir nerimo gydymui.
Šis augalas gali išgydyti arba palengvinti kosulį ir gerklės skausmą. Tiesiog vartokite kinrožę kaip infuziją. Ji tinkama gydyti anginai, bronchitui, dizenterijai ir spazminiam mėšlungiui. Ši gėlė taip pat gali išgydyti odą, kai įkanda vabzdys. Tiesiog pridėkite gėlę ant vabzdžio įkandimo vietos.
Kinrožė naikina dėmes ir raukšles. Ji taip pat pašalina akių nuovargį. Kinrožė turi natūralių aktyviųjų paviršiaus medžiagų, vadinamų saponinų, kurie gali išvalyti veido odą natūraliu būdu. Jie ne tik išvalo, bet ir pašalina negyvas odos ląsteles. Todėl kinrožė gali būti saugiai naudojama kaip natūralus valiklis.
Plaukų kaukė daroma iš sausų kinrožės žiedlapių. Juos reikia sumaišyti su vandeniu, kad būtų gaunama natūrali plaukų kaukė. Šis mišinys turi būti naudojamas galvos plovimo metu. Jis sumažina pleiskanas, drėkina galvos odą ir ją stiprina. Dėka savo unikalių sudedamųjų dalių kaukė taip pat apsaugo nuo žilų plaukų atsiradimo.
Šiandien kinrožę galima rasti miltelių, infuzijos ar sirupo pavidalu. Ji yra rūgštaus skonio, tekstūra ir skonis primena aviečių sirupą. Kinrožė taip pat galėtų būti įtraukta į kai kurių patiekalų receptus. Nėra jokių abejonių, kad kinrožė yra 100% natūralus ir gyvybiškai svarbus grožio ir gerovės sąjungininkas.