Grožis

Keratinas odai ir plaukams: kuo jis naudingas ir kokias priemones rinktis?

Publikuotas 2017 17 balandžio views 23261
Keratinas odai ir plaukams: kuo jis naudingas ir kokias priemones rinktis? Keratinas odai ir plaukams: kuo jis naudingas ir kokias priemones rinktis?

Keratinas – natūraliai odoje, plaukuose ir naguose aptinkamas baltymas. Priklausomai nuo amino rūgšties lygio, jis gali būti kietas (kaip naguose) arba minkštas (kaip odoje). Kad ir kokia būtų jo tekstūra, keratinas atlieka apsauginę funkciją. Visgi gausiai išreklamuotas baltymas naudingas ne visada, todėl labai svarbu žinoti, kokį keratiną rinktis ir kaip jį vartoti.

Keratinas plaukams: kodėl būtina rinktis patyrusį specialistą?

Socialiniuose tinkluose ne kartą matėte nuotraukas, kuriose sausi ir suskilinėję plaukai po gydymo keratinu virsta žvilgančiais tarsi iš žurnalo viršelio. Tiesa, tai – laikinas sprendimas, kadangi rezultatas laikosi tik iki šešių savaičių (kuo dažniau plausite plaukus, tuo greičiau iš jų „išplausite“ keratiną).

Gydymas keratinu pirmiausia skirtas garbanotiems, šiurkštiems ir itin nepaklusniems plaukams. Jei garbanas pažeidė dažymas arba cheminis šukavimas, keratinas – bene greičiausias problemos sprendimo būdas. Ši procedūra netinka labai ploniems ir tiesiems plaukams, todėl norėdami juos sustiprinti ir suteikti sveiko žvilgesio, naudokite keratino turinčius produktus.

Deja, ne visos gydymo keratinu procedūros atneša norimą rezultatą. Tai priklauso nuo meistro patirties, kadangi salonuose naudojamų priemonių sudėtyje yra labai stipraus chemikalo formaldehido. Jei pastarasis naudojamas neteisingai, plaukus ne atstato, o priešingai – pažeidžia. Kai kurių specialistų teigimu, saugiausias pasirinkimas – formaldehido neturintys keratino produktai.

Negalima nepaminėti galimų gydymo keratinu minusų:

  • Neapleidžia jausmas, jog galvos oda ne tokia švari kaip prieš procedūrą;
  • Tam, kad rezultatas išsilaikytų ilgiau, būtina rinktis šampūnus, sudėtyje neturinčius natrio chlorido;
  • Procedūra netinkama besilaukiančios moterims, kadangi formaldehidas gali pakenkti vaisiui.

Hidrolizuotas vs. nehidrolizuotas keratinas: ką rinktis?

Viršutinį odos sluoksnį (epidermį) daugiausia sudaro negyvos keratino ląstelės, dar vadinamos keratinocitais. Naujos ląstelės gali augti tik tuomet, kai pašalinamos senosios, todėl šveitimo procedūros – tiesiog būtinos. Dėl šio baltymo oda tampa atspari vandeniui, stipri ir elastinga. Kai senstame, keratino kiekis organizme mažėja, todėl pradeda formuotis raukšlės.

Keratinas mūsų odai gali būti itin naudingas, tačiau reikia žinoti, kokį rinktis. Daugumoje senėjimą stabdančių priemonių randamas keratinas yra gyvulinės kilmės – išgaunamas iš kanopų, ragų ir plunksnų. Šios gyvulių kūno dalys tirpdomos labai aukštoje temperatūroje, todėl pasikeičia jų forma – įvyksta procesas, vadinamas hidrolize. Taip keratinas odai tampa visiškai nenaudingas, derėtų vengti jo sudėtyje turinčių produktų.

Tuo tarpu Naujojoje Zelandijoje pavyko išgauti keratiną iš avies vilnos apsieinant be hidrolizės. Toks keratinas teigiamai veikia mūsų odą, deja, dėl didesnės kainos gerokai rečiau patenka į kosmetikos priemones. Kadangi taip išgaunamas keratinas išlaiko pradinę formą, jis vadinamas „biologiškai aktyviu” arba „funkciniu keratinu”. Rinkdamiesi veido priežiūros priemones, etiketėse ieškokite šių pavadinimų.

Keratino papilduose slypintys pavojai

Nusilpus plaukams, nagams ir atsiradus odos problemoms, akys vis dažniau užkliūna už reklamų, siūlančių keratino turinčius maisto papildus. Sumokėdami nemažai pinigų tikimės greito ir, svarbiausia, teigiamo efekto, tačiau ar visada šie produktai atneša vien naudos?

Kaip ir minėta anksčiau, keratinas yra natūraliai organizme randamas baltymas. Jo perteklius vadinamas hiperkeratoze, pasireiškiančia šiurkščia, stora ir sausa oda, nepaklusniais ir šiurkščiais plaukais. Deja, kol kas nėra nustatyta rekomenduojamos keratino papildų dienos normos, tačiau jei pastebėjote aukščiau išvardintus simptomus, nutraukite vartojimą ir pasikonsultuokite su gydytoju.

Pernelyg didelis keratino kiekis organizme gali sukelti proteinuriją. Tuomet kepenys yra priverstos sunkiau dirbti, užsitęsęs procesas gali baigtis kepenų nepakankamumu. Todėl prieš imdami vartoti keratino papildus, būtinai pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Grožis

Kaip elgtis po dantų balinimo procedūros? Odontologų įžvalgos

Viena populiariausių odontologijos procedūrų, leidžiančių džiaugtis nepriekaištinga ir spindinčia šypsena, – profesionali dantų balinimo procedūra. Tai viena iš dažniausiai atliekamų estetinių dantų priežiūros procedūrų, po kurios dantys tampa baltesni, o šypsotis norisi dažniau. Norint, kad dantys išliktų kuo ilgiau spindintys, svarbu atsiminti kelias jų priežiūros taisykles. Kelias naudingas profesionalų įžvalgas rasite šiame straipsnyje. Venkite tam […]

views 563
Grožis

Išmėginkite: paprastas, tačiau patogus ir veiksmingas būdas išsirinkti kvepalus

Kvepalai mus ne tik apgaubia mėgstamu svaiginančiu aromatu, bet ir padeda kurti įvaizdį, leidžia papasakoti aplinkiniams savo istoriją. Jie gali tapti itin svarbiu akcentu ir savotišku nematomu aksesuaru. Na, o kaip išsirinkti tokius kvepalus, kurie geriausiai atspindėtų mūsų asmenybę ir perteiktų nuotaikas, keltų malonias asociacijas ir džiugintų? Patarimų šiuo klausimu išties daug, – nuo pačių […]

views 631
Grožis

Nišiniai kvepalai: viskas, ką turėtumėte apie juos žinoti

Nuo senų laikų kvepalai buvo neatsiejama žmonių kasdienybės dalis, o šiandien daugelis ieško unikalių, išskirtinių aromatų, kurie atspindėtų jų asmenybę ir stilių. Pasaulyje vis labiau populiarėjantys nišiniai kvepalai siūlo alternatyvą masinės rinkos kvepalams, pritraukdami dėmesį savo originalumu, kokybe ir individualumu. Šis straipsnis kviečia į pažintį su nišiniais kvepalais ir jų pasauliu. Mes išnagrinėsime, kas yra […]

views 588
Grožis

Į ką atsižvelgti renkantis kliniką pilvo plastikai atlikti?

Kai pradedame mesti svorį, svajojame apie gražų, dailų ir liekną kūną. Daugelis sėkmingai numeta daug svorio. Deja, laisvos odos perteklius ant pilvo kartais trukdo visiškam pasitenkinimui svorio metimo procesu. Kodėl tai vyksta? Metant antsvorį, oda dažnai neatlaiko susitraukimo (arba nepajėgia to padaryti), o kolageno skaidulos nesugeba taip reikšmingai grįžti į savo buvusią formą, kai yra […]

views 211
Grožis

Kuo ypatingi korėjietiški plaukų kondicionieriai?

Korėjiečių grožio pasaulis sukėlė revoliuciją plaukų priežiūros srityje, o korėjietiški kondicionieriai dabar užima trokštamą vietą daugelyje kasdienių procedūrų. Tačiau kuo šie plaukų kondicionieriai iš tiesų išsiskiria? Pasinerkime į sudedamąsias dalis, metodus ir filosofiją, dėl kurių jie yra nepaprastai veiksmingi. Naujoviškos tekstūros Korėjietiški kondicionieriai yra ne tik standartinės kreminės formulės. Čia rasite aliejumi prisotintų intensyvaus maitinimo […]

views 617