Grožis

Keratinas odai ir plaukams: kuo jis naudingas ir kokias priemones rinktis?

Publikuotas 2017 17 balandžio views 22522
Keratinas odai ir plaukams: kuo jis naudingas ir kokias priemones rinktis? Keratinas odai ir plaukams: kuo jis naudingas ir kokias priemones rinktis?

Keratinas – natūraliai odoje, plaukuose ir naguose aptinkamas baltymas. Priklausomai nuo amino rūgšties lygio, jis gali būti kietas (kaip naguose) arba minkštas (kaip odoje). Kad ir kokia būtų jo tekstūra, keratinas atlieka apsauginę funkciją. Visgi gausiai išreklamuotas baltymas naudingas ne visada, todėl labai svarbu žinoti, kokį keratiną rinktis ir kaip jį vartoti.

Keratinas plaukams: kodėl būtina rinktis patyrusį specialistą?

Socialiniuose tinkluose ne kartą matėte nuotraukas, kuriose sausi ir suskilinėję plaukai po gydymo keratinu virsta žvilgančiais tarsi iš žurnalo viršelio. Tiesa, tai – laikinas sprendimas, kadangi rezultatas laikosi tik iki šešių savaičių (kuo dažniau plausite plaukus, tuo greičiau iš jų „išplausite“ keratiną).

Gydymas keratinu pirmiausia skirtas garbanotiems, šiurkštiems ir itin nepaklusniems plaukams. Jei garbanas pažeidė dažymas arba cheminis šukavimas, keratinas – bene greičiausias problemos sprendimo būdas. Ši procedūra netinka labai ploniems ir tiesiems plaukams, todėl norėdami juos sustiprinti ir suteikti sveiko žvilgesio, naudokite keratino turinčius produktus.

Deja, ne visos gydymo keratinu procedūros atneša norimą rezultatą. Tai priklauso nuo meistro patirties, kadangi salonuose naudojamų priemonių sudėtyje yra labai stipraus chemikalo formaldehido. Jei pastarasis naudojamas neteisingai, plaukus ne atstato, o priešingai – pažeidžia. Kai kurių specialistų teigimu, saugiausias pasirinkimas – formaldehido neturintys keratino produktai.

Negalima nepaminėti galimų gydymo keratinu minusų:

  • Neapleidžia jausmas, jog galvos oda ne tokia švari kaip prieš procedūrą;
  • Tam, kad rezultatas išsilaikytų ilgiau, būtina rinktis šampūnus, sudėtyje neturinčius natrio chlorido;
  • Procedūra netinkama besilaukiančios moterims, kadangi formaldehidas gali pakenkti vaisiui.

Hidrolizuotas vs. nehidrolizuotas keratinas: ką rinktis?

Viršutinį odos sluoksnį (epidermį) daugiausia sudaro negyvos keratino ląstelės, dar vadinamos keratinocitais. Naujos ląstelės gali augti tik tuomet, kai pašalinamos senosios, todėl šveitimo procedūros – tiesiog būtinos. Dėl šio baltymo oda tampa atspari vandeniui, stipri ir elastinga. Kai senstame, keratino kiekis organizme mažėja, todėl pradeda formuotis raukšlės.

Keratinas mūsų odai gali būti itin naudingas, tačiau reikia žinoti, kokį rinktis. Daugumoje senėjimą stabdančių priemonių randamas keratinas yra gyvulinės kilmės – išgaunamas iš kanopų, ragų ir plunksnų. Šios gyvulių kūno dalys tirpdomos labai aukštoje temperatūroje, todėl pasikeičia jų forma – įvyksta procesas, vadinamas hidrolize. Taip keratinas odai tampa visiškai nenaudingas, derėtų vengti jo sudėtyje turinčių produktų.

Tuo tarpu Naujojoje Zelandijoje pavyko išgauti keratiną iš avies vilnos apsieinant be hidrolizės. Toks keratinas teigiamai veikia mūsų odą, deja, dėl didesnės kainos gerokai rečiau patenka į kosmetikos priemones. Kadangi taip išgaunamas keratinas išlaiko pradinę formą, jis vadinamas „biologiškai aktyviu” arba „funkciniu keratinu”. Rinkdamiesi veido priežiūros priemones, etiketėse ieškokite šių pavadinimų.

Keratino papilduose slypintys pavojai

Nusilpus plaukams, nagams ir atsiradus odos problemoms, akys vis dažniau užkliūna už reklamų, siūlančių keratino turinčius maisto papildus. Sumokėdami nemažai pinigų tikimės greito ir, svarbiausia, teigiamo efekto, tačiau ar visada šie produktai atneša vien naudos?

Kaip ir minėta anksčiau, keratinas yra natūraliai organizme randamas baltymas. Jo perteklius vadinamas hiperkeratoze, pasireiškiančia šiurkščia, stora ir sausa oda, nepaklusniais ir šiurkščiais plaukais. Deja, kol kas nėra nustatyta rekomenduojamos keratino papildų dienos normos, tačiau jei pastebėjote aukščiau išvardintus simptomus, nutraukite vartojimą ir pasikonsultuokite su gydytoju.

Pernelyg didelis keratino kiekis organizme gali sukelti proteinuriją. Tuomet kepenys yra priverstos sunkiau dirbti, užsitęsęs procesas gali baigtis kepenų nepakankamumu. Todėl prieš imdami vartoti keratino papildus, būtinai pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?
Grožis

Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?

Ne paslaptis, kad karštis daugiau ar mažiau paveikia mūsų plaukus, tad formuodami įvairias šukuosenas, rizikuojame juos pažeisti. Visgi, tai puikiai supranta ir plaukų formavimo prietaisų gamintojai: jie nuolat stengiasi atrasti naujų technologijų, kurios leistų formuoti plaukus kuo mažiau juos pažeidžiant. Šį kartą aptarsime keletą populiariausių prietaisų. Dyson Supersonic plaukų džiovintuvai Šie plaukų džiovintuvai sukurti taip, […]

views 414
Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?
Grožis

Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su skirtingomis odos problemomis ir iš jos priežiūrai skirtų priemonių tikisi skirtingų savybių – būtent dėl to sunku nuspręsti, kurios iš jų iš tiesų yra geriausios. Visgi, šiuo atveju verta atkreipti dėmesį į prekinį ženklą: žymiausi gamintojai ne veltui pelnė pirkėjų pasitikėjimą – tokios kompanijos dažniausiai yra orientuotos į nepriekaištingą odos […]

views 1409
Balti dantys: kaip to pasiekti?
Grožis

Balti dantys: kaip to pasiekti?

Balti dantys – estetiškos šypsenos atributas. Nesunku pastebėti, kad baltus dantis norime turėti kiekvienas. Tačiau, kaip to pasiekti? Gera žinia ta, kad yra labai daug būdų bei priemonių, kurios jus priartins ypač tviskančios šypsenos, o kai kurios iš jų tokios paprastos, kad net nesusimąstome. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad žmonės, kurie reguliariai mėgaujasi braškėmis, turi baltesnius […]

views 2123
Plaukų priežiūra žiemos sezonu
Grožis

Plaukų priežiūra žiemos sezonu

Atšiaurus žiemos oras būna negailestingas ne tik odai, bet ir plaukams. Saugokite savo plaukus ne tik nuo arktinio šalčio ar gūsingo vėjo, bet ir nuo elektrinimosi bei šilto patalpų oro. Laikantis šių patarimų pavasario sulauksite spindinčiomis sruogomis. Dėvėkite kepurę Kepurės dėvėjimas žiemą plaukus saugo nuo sauso oro lauke, sniego, vėjo ir lietaus. Neverta jaudintis dėl […]

views 1540
Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims
Grožis

Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims

Moteris mėgsta puoštis ir tai nėra jokia naujiena. Sunku rasti moterį, kuri nenorėtų pasidabinti išskirtiniais, kokybiškais ir elegantiškais aksesuarais. Vienas iš tokių aksesuarų yra ir minimalistiniai rankų darbo auskarai. Kokioms progoms tinka minimalistiniai rankų darbo auskarai? Rankų darbo minimalistiniai auskarai yra itin universalus pasirinkimas. Jie puikiai tinka kaip aksesuaras, papuošiantis bet kurį šventinį įvaizdį. Šie […]

views 1780