Psichologija

Kalėdinių dainų sąrašas

Publikuotas 2016 22 gruodžio views 12262
Kalėdinių dainų sąrašas shutterstock.com

Paprastai gražiausios metų šventės pradedame laukti ne puošdami eglutę ar kepdami sausainius, o klausydamiesi kalėdinių melodijų. Nors mūsų muzikos grotuvuose kasmet sukasi tos pačios dainos, atrodo, kad jos niekada nepabos! Kad Kalėdų laukti būtų kur kas smagiau, primename labiausiai viso pasaulio klausytojų pamėgtas melodijas.

 1. Wham! – Last Christmas

Viena labiausiai širdį griebiančių dainų jau nuo 1984-ųjų. Apie šios dainos populiarumą byloja daugybė koverių, o 2013-aisiais platforma „Spotify” paskelbė, kad Kalėdų dieną tai buvo labiausiai Jungtinėje Karalystėje klausoma daina.

 1. Kardiofonas – Kalėdinė eglutė

Lietuviška klasika, už kurią galime dėkoti vienai pirmųjų Lietuvos roko grupių, susikūrusių dar 1986-aisiais. Tiesa, mažai kas žino, kad daina sukurta pagal Antano. A. Jonyno eilėraštį.

 1. Mariah Carey – All I Want For Christmas Is You

Šios dainos melodiją „pasigauti“ lengviau nei gripą žiemą. Sunku patikėti, kad mylimiesiems kasmet traukiamai melodijai jau 22 metai!

 1. Chris Rea – Driving Home for Christmas

Daina apie tai, kaip šventėms keliaujame namo, artima kone kiekvienam. Turbūt populiarumo priežastimi galima laikyti nuoširdžius žodžius: čia apdainuojama tikra situacija, kai dainininkas Chris Rea su žmona važiuodamas iš Londono užstrigo spūstyje. Beje, kai kurie dainą vadina „automobiline giesmės versija”.

 1. Dean Martin – Let it Snow!

Iš filmo „Vienas namuose” puikiai pažįstama melodija – kalėdinės nuotaikos garantas. Ir tai tik vienas iš atlikėjo Dean Martin albumo „A Very Cool Christmas” kūrinių, kurį labai rekomenduojame pasiklausyti.

 1. Bobby Helms – Jingle Bell Rock

1957-aisiais dienos šviesą išvydusi daina dar penkerius metus iš eilės karaliavo kalėdiniuose topuose. Ši melodija buvo panaudota filmo „Vienas namuose” antrojoje dalyje, taip pat ją perdainavo tokios žvaigždės kaip Jessica Simpson ir Hilary Duff.

 1. Marijonas Mikutavičius – Velnias, man patinka Kalėdos

Sakoma, kad keiksmažodžiais išreiškiame nuoširdžiausius jausmus. Nieko nuostabaus, kad M. Mikutavičius jausmingos dainos pavadinime neapsiėjo be „velnio“. Tiesa, pasiklausius šio kūrinio neįmanoma neužsikrėsti nostalgiška kalėdine nuotaika.

 1. Jackson 5 – Santa Claus is Coming to Town

Šios dainos koverius kūrė daugybė atlikėjų – nuo Michael Bublé iki Justin Bieber, tačiau Džeksonų šeimos versija vis tiek dažniausiai skamba mūsų ausyse. Beje, ar atpažįstate dar pop dievaičiu nespėjusio tapti jaunojo Maiklo balsą?

 1. Shakin’ Stevens – Merry Christmas Everyone

Viena nuotaikingiausių visų laikų kalėdinių dainų, pasijudinti priverčianti net didžiausius grinčus. Beje, 2015-aisiais Shakin’ Stevens pats perdainavo savo kūrinį ir pavadino jį „Echoes of Merry Christmas Everyone“.

 1. Queen – Thank God It Is Christmas

Kadangi dainai nebuvo sukurtas oficialus vaizdo klipas, jos pavadinimą ne taip dažnai išvystame kalėdiniuose top’uose. O gaila – vien Freddie Mercury balsas vertas vos kelių minučių eterio gražiausią metų dieną!

 1. Bryan Adams – Christmas Time

„Christmas Time“ – viena populiariausių baladžių meistro Bryan Adams daina. Sunku patikėti, kad ji buvo įrašyta dar 1985-aisiais!

 1. Frank Sinatra – Jingle Bells

Bene žinomiausia ir dažniausiai dainuojama amerikiečių daina pasaulyje. Nors ją sukūrė James Lord Pierpont, labiausiai išgarsino Frank Sinatra.

 1. Train – Shake up Christmas

Kūrinys, 2010-aisiais išgarsėjęs kaip „Coca-Cola” kalėdinis himnas, vis dar nedingsta iš eterio. Nė nekyla klausimas kodėl – melodija galvoja užstringa ją išgirdus jau pirmą kartą.

 1. John Lennon – Happy Xmas

Legendiniam „bitlui” parašyti šią dainą padėjo jo žmona menininkė Yoko Ono. Tiesa, mažai kas žino, kad jiedu melodiją pasiskolino iš tradicinės anglų dainos „Skewball”.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 6184
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 7632
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 8279

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 7238

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 5470