Radote klaidą? Radote klaidą?
Psichologija

Kalėdinių dainų sąrašas

tags
Publikuotas 2016 gruodžio 22 views 9155
Kalėdinių dainų sąrašas shutterstock.com

Paprastai gražiausios metų šventės pradedame laukti ne puošdami eglutę ar kepdami sausainius, o klausydamiesi kalėdinių melodijų. Nors mūsų muzikos grotuvuose kasmet sukasi tos pačios dainos, atrodo, kad jos niekada nepabos! Kad Kalėdų laukti būtų kur kas smagiau, primename labiausiai viso pasaulio klausytojų pamėgtas melodijas.

 1. Wham! – Last Christmas

Viena labiausiai širdį griebiančių dainų jau nuo 1984-ųjų. Apie šios dainos populiarumą byloja daugybė koverių, o 2013-aisiais platforma „Spotify” paskelbė, kad Kalėdų dieną tai buvo labiausiai Jungtinėje Karalystėje klausoma daina.

 1. Kardiofonas – Kalėdinė eglutė

Lietuviška klasika, už kurią galime dėkoti vienai pirmųjų Lietuvos roko grupių, susikūrusių dar 1986-aisiais. Tiesa, mažai kas žino, kad daina sukurta pagal Antano. A. Jonyno eilėraštį.

 1. Mariah Carey – All I Want For Christmas Is You

Šios dainos melodiją „pasigauti“ lengviau nei gripą žiemą. Sunku patikėti, kad mylimiesiems kasmet traukiamai melodijai jau 22 metai!

 1. Chris Rea – Driving Home for Christmas

Daina apie tai, kaip šventėms keliaujame namo, artima kone kiekvienam. Turbūt populiarumo priežastimi galima laikyti nuoširdžius žodžius: čia apdainuojama tikra situacija, kai dainininkas Chris Rea su žmona važiuodamas iš Londono užstrigo spūstyje. Beje, kai kurie dainą vadina „automobiline giesmės versija”.

 1. Dean Martin – Let it Snow!

Iš filmo „Vienas namuose” puikiai pažįstama melodija – kalėdinės nuotaikos garantas. Ir tai tik vienas iš atlikėjo Dean Martin albumo „A Very Cool Christmas” kūrinių, kurį labai rekomenduojame pasiklausyti.

 1. Bobby Helms – Jingle Bell Rock

1957-aisiais dienos šviesą išvydusi daina dar penkerius metus iš eilės karaliavo kalėdiniuose topuose. Ši melodija buvo panaudota filmo „Vienas namuose” antrojoje dalyje, taip pat ją perdainavo tokios žvaigždės kaip Jessica Simpson ir Hilary Duff.

 1. Marijonas Mikutavičius – Velnias, man patinka Kalėdos

Sakoma, kad keiksmažodžiais išreiškiame nuoširdžiausius jausmus. Nieko nuostabaus, kad M. Mikutavičius jausmingos dainos pavadinime neapsiėjo be „velnio“. Tiesa, pasiklausius šio kūrinio neįmanoma neužsikrėsti nostalgiška kalėdine nuotaika.

 1. Jackson 5 – Santa Claus is Coming to Town

Šios dainos koverius kūrė daugybė atlikėjų – nuo Michael Bublé iki Justin Bieber, tačiau Džeksonų šeimos versija vis tiek dažniausiai skamba mūsų ausyse. Beje, ar atpažįstate dar pop dievaičiu nespėjusio tapti jaunojo Maiklo balsą?

 1. Shakin’ Stevens – Merry Christmas Everyone

Viena nuotaikingiausių visų laikų kalėdinių dainų, pasijudinti priverčianti net didžiausius grinčus. Beje, 2015-aisiais Shakin’ Stevens pats perdainavo savo kūrinį ir pavadino jį “Echoes of Merry Christmas Everyone”.

 1. Queen – Thank God It Is Christmas

Kadangi dainai nebuvo sukurtas oficialus vaizdo klipas, jos pavadinimą ne taip dažnai išvystame kalėdiniuose top’uose. O gaila – vien Freddie Mercury balsas vertas vos kelių minučių eterio gražiausią metų dieną!

 1. Bryan Adams – Christmas Time

„Christmas Time“ – viena populiariausių baladžių meistro Bryan Adams daina. Sunku patikėti, kad ji buvo įrašyta dar 1985-aisiais!

 1. Frank Sinatra – Jingle Bells

Bene žinomiausia ir dažniausiai dainuojama amerikiečių daina pasaulyje. Nors ją sukūrė James Lord Pierpont, labiausiai išgarsino Frank Sinatra.

 1. Train – Shake up Christmas

Kūrinys, 2010-aisiais išgarsėjęs kaip „Coca-Cola” kalėdinis himnas, vis dar nedingsta iš eterio. Nė nekyla klausimas kodėl – melodija galvoja užstringa ją išgirdus jau pirmą kartą.

 1. John Lennon – Happy Xmas

Legendiniam „bitlui” parašyti šią dainą padėjo jo žmona menininkė Yoko Ono. Tiesa, mažai kas žino, kad jiedu melodiją pasiskolino iš tradicinės anglų dainos „Skewball”.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Hermano Hesės citatos
Psichologija

Įkvepiančios Hermano Hesės citatos apie meilę

Hermanas Hesė – intelektualinių, filosofinių ir psichologinių romanų meistras, 1946 metų Nobelio premijos laureatas. Kviečiame paskaityti jo citatas turbūt apie patį svarbiausią dalyką gyvenime – meilę.  Kai dingsta kas nors brangaus ir nepakeičiamo, jaučiamės lyg pabudę iš sapno. Skaitymas be meilės, žinios be pagarbos, išsilavinimas be atsidavimo yra viena sunkiausių nuodėmių dvasiai. Karus sukelia žmonės, kurie […]

views 8577
Psichologija

15 Įkvepiančių Antuano de Sen Egziuperi citatų, kurios padės jaustis laimingais

Garsus prancūzų rašytojas Antuanas de Sent Egziuperi daugiausiai žinomas dėl savo populiariausios knygos „Mažasis princas“– filosofinės pasakos, skirtos suaugusiems. Knyga įkvepia mylėti visą aplinkui, paleisti, išlaisvinti bei prisijaukinti. Pateikiame jums šio autoriaus citatų, kurios praskaidrins dieną ir padės pasijusti laimingais.  1. Laikas yra ne smėlio laikrodis, kuris naudoja smėlį, o pjovėjas, rišantis pėdą. Citadelė 2. […]

views 44230
Nuostabios vietos vestuvių fotosesijoms Lietuvoje
Psichologija

Nuostabios vietos vestuvių fotosesijoms Lietuvoje

Artėja viena gražiausių dienų jūsų gyvenime, tačiau vis dar dvejojate, kokią vietą pasirinkti savo vestuvių fotosesijai? Tai jums gali padėti padaryti jūsų vestuvių fotografas. Apsiginklavęs savo foto įranga jis išbraidė ne vieną žolynais apaugusią Lietuvos vietą, ne kartą kojas mirkė jūroje vien tam, kad pagautų patį geriausią kadrą, stengdamasis kiekvieno istoriją paversti išskirtine. Siūlome pasižvalgyti […]

views 7788
Psichologija

Kaip įgyvendinti savo tikslus?

Dar visai neseniai Naujųjų metų išvakarėse kūrėme ne tik planus, bet ryžtingai pažadėjome sau, kad kitais metais viskas bus kitaip. Daugiau sportuosime, numesime svorio, susirasime antrąją pusę ir pagaliau išvyksime į išsvajotąją kelionę. Deja, dažnai tie pažadai sutirpsta taip greitai, kaip iškritusios snaigės ant mūsų blakstienų. Ką daryti, jog tikslai pagaliau virstų realybe? Pakabinkite tikslus […]

views 7431
10 įkvepiančių knygų, kurios pakeis jūsų gyvenimą
Psichologija

10 įkvepiančių knygų, kurios pakeis jūsų gyvenimą

Turbūt sutiksite, jog būna knygų, kurias vos pradėjus skaityti, norisi mesti į šalį, ir tokių, kurios sudomina nuo pat pirmo puslapio. Kai kurios knygos mus įkvepia taip, kad nejučia pradedame keisti savo gyvenimą teigiama linkme. Gamtos Grožio Formulė dalinasi įkvepiančių knygų dešimtuku.   1. Paulo Coelho „Alchemikas“ „Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų.“ […]

views 26673