Psichologija

Kaip sėkmingi žmonės leidžia savaitgalius? Galite ir Jūs!

Publikuotas 2015 27 lapkričio views 7032
savaitgalis-prie-ezero

Ar suvokiate, kad šeštadienį ir sekmadienį praleisdami prie televizoriaus arba bandydami atsigauti po vakarėlio, iššvaistote net du septintadalius savo gyvenimo? Sėkmingi žmonės žino: net jeigu nesinori savaitgaliais apkrauti savęs veiklomis, norėdami būti geriausiais, turime išlikti produktyvūs. Ką savaitgaliais užuot prilipę prie sofos ir visą savaitgalį žiūrėję realybės šou, pasirenka daug siekiantys žmonės?

1. Planuoti

Sėkmingi žmonės nepraleidžia savaitgalių bet kaip. Jie planuoja savaitgalius kaip ir bet kurią kitą dieną. Tai nėra toks griežtas planas kaip eilinį antradienį, tačiau sėkmingi žmonės išnaudoja laisvą laiką nebaigtoms užduotims pabaigti. Neturėdami plano, sekmadienį jūs baigsite žiūrėti „na, dar vieną“ situacijų komedijos seriją, kol suvoksite, kad jau 4 valanda po pietų.

2. Keltis anksti

Žinoma, labai gera pamiegoti, bet dar geriau atlikti keletą suplanuotų užduočių prieš tai, kol kas nors šalia pakilo iš lovos. Atsikeldami anksčiau tomis dienomis, kai neprivalote to daryti, jausitės kur kas žvalesni. Pradėdami savo šeštadienį nuo apsilankymo sporto klube arba knygos skaitymu jausitės kur kas energingesni nei iššvaistę dvi ar tris papildomas valandas gulint lovoje ir žiūrint į lubas.

3. Atsiriboti

Šiuolaikiniame skubančiame ir telekomunikacijomis apraizgytame pasaulyje dauguma iš mūsų tiesiog nebepalieka savo darbo darbe. Mūsų mobilūs telefonai gali būti sujungti su elektroniniu paštu ir Twitter paskyra, o tai reiškia, kad mes galime būti atakuojami darbo užduotimis net ir penktadienį po 5 valandos vakaro. Bet netgi sunkiausiai dirbantys turi rasti laiko paleisti darbą. Laura Vanderkam, knygos „Ką sėkmingi žmonės veikia savaitgaliais“ autorė, pataria atsiriboti nuo technologijų bent keletą savaitgalio valandų. Išsiruoškite į žygį arba žvejybą, aplankykite muziejų ar biblioteką – ir darykite tai be telefono kišenėje. Nustebsite, koks tai maloniai natūralus pojūtis.

4. Mankštintis

Greičiausiai esate prisižadėję lankytis sporto klube mažiausiai vieną ar du kartus per savaitę. Tačiau darbo dienomis jus įsuka gyvenimo ritmas. Jei paprastomis dienomis negalite nueiti į sporto klubą, nes sugedo žmonos mašina arba reikėjo paimti vaikus iš mokyklos, savaitgalis yra puikus laikas atsigriebti už praleistas galimybes. Jeigu pavyks pasportuoti dienos pradžioje, tai suteiks jums energijos įgyvendinti likusius savaitgalio planus.

5. Bendrauti

Darbo savaitės dienomis galite nerasti laiko pavakarieniauti su savo vaikais arba nusivesti juos suvalgyti ledų. Nebūkite tėvais, kurie yra taip priklausomi nuo darbo, kad apleidžia artimuosius, dėl kurių iš esmės ir dirba. Suplanuokite linksmų šeimos pramogų ir nepamirškite savo sutuoktinio kartais pakviesti romantiškų pietų. Raskite laiko susitikti su draugais ir pabendrauti gyvai, užuot parašę žinutę kartą per kelias savaites. Galiausiai, kokia gyvenimo prasmė, jei negalite juo mėgautis kartu su tais, kuriuos labiausiai mylite.

6. Atsiduoti aistroms ir hobiams

George Bush tapo paveikslus. Jay Leno yra mašinų maniakas. Sėkmingi žmonės išnaudoja kiekvieną laisvą minutę savo pomėgiams, nes jie žino – laiko atgal nesusigrąžinsi. Net jeigu jūsų hobis reikalauja sunkaus darbo ir atsidavimo, jei veiklą labai mėgstate, ji vis tiek padės jums nusiraminti ir atsipalaiduoti. Nešvaistykite savo brangaus laiko naršydami socialiniuose tinkluose, kai galite išmokti groti naują dainą pianinu. Niekada nežinosi, kada paprastas hobis gali virsti visą gyvenimą besitęsiančia aistra.

7. Sustoti ir viską apmąstyti

Žinoma, yra laikas, kai turite sau leisti ramiai pasėdėti ir tiesiog būti. Karjeros konsultantas ir knygų autorius Roy Cohen tikina, kad meditacija yra puikus būdas nuraminti savo protą, o štai gyvenimo būdo trenerė Marsha Egan tvirtina, kad sėkmingi žmonės skiria savo laisvo laiko pasiekimų, nesėkmių ir ateities planų apmąstymui. Savaitgalis – puikus laikas tai padaryti.

8. Pasiruošti ateinančiai savaitei

Dauguma žmonių kiekvieną pirmadienio rytą pabunda jausdami lengvą paniką, nes psichologiškai nebūna pasiruošę darbo savaitei. Jeigu jūs iššvaistėte savaitgalį ir neatlikote užduočių, kurias buvote prisižadėję atlikti, pirmadienio rytai jums gali kelti didžiulį stresą. Tačiau, jeigu savaitgalį išnaudojote protingai ir skyrėte dalį sekmadienio vakaro apžvelgi užduotis, kurias turite padaryti per savaitę, pirmadienio ryte atsibusite pasiruošę priimti jūsų laukiančius iššūkius.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 5845
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 7265
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 7783

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 7065

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 5397