Radote klaidą? Radote klaidą?
Psichologija

Kaip sėkmingi žmonės leidžia savaitgalius? Galite ir Jūs!

tags
Publikuotas 2015 lapkričio 27 views 5245
savaitgalis-prie-ezero

Ar suvokiate, kad šeštadienį ir sekmadienį praleisdami prie televizoriaus arba bandydami atsigauti po vakarėlio, iššvaistote net du septintadalius savo gyvenimo? Sėkmingi žmonės žino: net jeigu nesinori savaitgaliais apkrauti savęs veiklomis, norėdami būti geriausiais, turime išlikti produktyvūs. Ką savaitgaliais užuot prilipę prie sofos ir visą savaitgalį žiūrėję realybės šou, pasirenka daug siekiantys žmonės?

1. Planuoti

Sėkmingi žmonės nepraleidžia savaitgalių bet kaip. Jie planuoja savaitgalius kaip ir bet kurią kitą dieną. Tai nėra toks griežtas planas kaip eilinį antradienį, tačiau sėkmingi žmonės išnaudoja laisvą laiką nebaigtoms užduotims pabaigti. Neturėdami plano, sekmadienį jūs baigsite žiūrėti „na, dar vieną“ situacijų komedijos seriją, kol suvoksite, kad jau 4 valanda po pietų.

2. Keltis anksti

Žinoma, labai gera pamiegoti, bet dar geriau atlikti keletą suplanuotų užduočių prieš tai, kol kas nors šalia pakilo iš lovos. Atsikeldami anksčiau tomis dienomis, kai neprivalote to daryti, jausitės kur kas žvalesni. Pradėdami savo šeštadienį nuo apsilankymo sporto klube arba knygos skaitymu jausitės kur kas energingesni nei iššvaistę dvi ar tris papildomas valandas gulint lovoje ir žiūrint į lubas.

3. Atsiriboti

Šiuolaikiniame skubančiame ir telekomunikacijomis apraizgytame pasaulyje dauguma iš mūsų tiesiog nebepalieka savo darbo darbe. Mūsų mobilūs telefonai gali būti sujungti su elektroniniu paštu ir Twitter paskyra, o tai reiškia, kad mes galime būti atakuojami darbo užduotimis net ir penktadienį po 5 valandos vakaro. Bet netgi sunkiausiai dirbantys turi rasti laiko paleisti darbą. Laura Vanderkam, knygos „Ką sėkmingi žmonės veikia savaitgaliais“ autorė, pataria atsiriboti nuo technologijų bent keletą savaitgalio valandų. Išsiruoškite į žygį arba žvejybą, aplankykite muziejų ar biblioteką – ir darykite tai be telefono kišenėje. Nustebsite, koks tai maloniai natūralus pojūtis.

4. Mankštintis

Greičiausiai esate prisižadėję lankytis sporto klube mažiausiai vieną ar du kartus per savaitę. Tačiau darbo dienomis jus įsuka gyvenimo ritmas. Jei paprastomis dienomis negalite nueiti į sporto klubą, nes sugedo žmonos mašina arba reikėjo paimti vaikus iš mokyklos, savaitgalis yra puikus laikas atsigriebti už praleistas galimybes. Jeigu pavyks pasportuoti dienos pradžioje, tai suteiks jums energijos įgyvendinti likusius savaitgalio planus.

5. Bendrauti

Darbo savaitės dienomis galite nerasti laiko pavakarieniauti su savo vaikais arba nusivesti juos suvalgyti ledų. Nebūkite tėvais, kurie yra taip priklausomi nuo darbo, kad apleidžia artimuosius, dėl kurių iš esmės ir dirba. Suplanuokite linksmų šeimos pramogų ir nepamirškite savo sutuoktinio kartais pakviesti romantiškų pietų. Raskite laiko susitikti su draugais ir pabendrauti gyvai, užuot parašę žinutę kartą per kelias savaites. Galiausiai, kokia gyvenimo prasmė, jei negalite juo mėgautis kartu su tais, kuriuos labiausiai mylite.

6. Atsiduoti aistroms ir hobiams

George Bush tapo paveikslus. Jay Leno yra mašinų maniakas. Sėkmingi žmonės išnaudoja kiekvieną laisvą minutę savo pomėgiams, nes jie žino – laiko atgal nesusigrąžinsi. Net jeigu jūsų hobis reikalauja sunkaus darbo ir atsidavimo, jei veiklą labai mėgstate, ji vis tiek padės jums nusiraminti ir atsipalaiduoti. Nešvaistykite savo brangaus laiko naršydami socialiniuose tinkluose, kai galite išmokti groti naują dainą pianinu. Niekada nežinosi, kada paprastas hobis gali virsti visą gyvenimą besitęsiančia aistra.

7. Sustoti ir viską apmąstyti

Žinoma, yra laikas, kai turite sau leisti ramiai pasėdėti ir tiesiog būti. Karjeros konsultantas ir knygų autorius Roy Cohen tikina, kad meditacija yra puikus būdas nuraminti savo protą, o štai gyvenimo būdo trenerė Marsha Egan tvirtina, kad sėkmingi žmonės skiria savo laisvo laiko pasiekimų, nesėkmių ir ateities planų apmąstymui. Savaitgalis – puikus laikas tai padaryti.

8. Pasiruošti ateinančiai savaitei

Dauguma žmonių kiekvieną pirmadienio rytą pabunda jausdami lengvą paniką, nes psichologiškai nebūna pasiruošę darbo savaitei. Jeigu jūs iššvaistėte savaitgalį ir neatlikote užduočių, kurias buvote prisižadėję atlikti, pirmadienio rytai jums gali kelti didžiulį stresą. Tačiau, jeigu savaitgalį išnaudojote protingai ir skyrėte dalį sekmadienio vakaro apžvelgi užduotis, kurias turite padaryti per savaitę, pirmadienio ryte atsibusite pasiruošę priimti jūsų laukiančius iššūkius.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
juoko_joga
Psichologija

Neįtikėtini faktai, kuriuos reikėtų žinoti apie juoko jogą

Ne kartą girdėjome frazę, kad juokas gydo. Juokas gali pakeisti žmogaus nuotaiką per kelias minutes. Tam, kad juoktumeisi iš visų jėgų nereikia net geros kompanijos. Egzistuoja juoko joga. Kas yra juoko joga? Joga yra puiki asketinė technika, atpalaiduojanti protą ir kūną. Žodis „joga“ kilo iš sanskrito kalbos šaknies „YUJ“, kuris reiškia „surišti, įtempti“ ir gali […]

views 69

6 romantiškos idėjos šiai vasarai, kurių tiesiog negalite praleisti

Taip ilgai laukta vasara jau įsibėgėjo. Žinoma, jos netikrai nesinori leisti namuose prie TV arba kompiuterio, todėl siūlome jums kelias romantiškas idėjas vasaros pasimatymams. Nesvarbu, ar tai pirmas, ar dvidešimtas jūsų pasimatymas, juk romantikos niekada nebus per daug? Lauko kinas Pamenate amerikietiškus filmus, kur porelės glaustosi, susėdusios ant pievelės, žiūrėdamos kino filmus? Vasarą kinu po […]

views 152
Psichologija

Įsimintiniausios citatos iš serialo „Liežuvautoja”

Jie jauni, žavūs ir drąsūs Manheteno aukštuomenės jaunuoliai, kuriems visas pasaulis po kojomis. Jie nebijo rizikuoti ir klysti. Jie švenčia gyvenimą ir rengiasi tik geriausiais drabužiais. Tikime, ne vienas norėjote atsidurti šių jaunuolių kailyje. Serialas „Liežuvautoja” sužavėjo daugumą jaunuolių ir ne tik. Dalinamės keliomis citatomis, kurios įkvėps kasdienai.  „Man nereikia draugų, man reikia daugiau šampano“. „Jei dviems […]

views 243
Psichologija

Paprasti būdai, kurie padės atsipalaiduoti

Gyvenant šiuolaikiniu tempu, tikrai netrūksta problemų ir įvairių rūpesčių. Daug kartų patiriame stresines situacijas, o tai mus  palaužia fiziškai ir psichiškai. Jei esame įsitempę, mūsų protas tarsi užsiblokuoja, negalime galvoti apie kūrybingus problemų sprendimo būdus, problemos tampa dar sunkesnės, jaučiame spaudimą, o tai sumažina mūsų galimybes viską ramiai ir logiškai išspręsti. Atsipalaidavimas šiomis dienomis tampa […]

views 202
Keisčiausios fobijos
Psichologija

Keisčiausios fobijos. Ko bijome?

Žodis fobija išvertus iš graikų kalbos reiškia stiprią, nepaliaujamą ir nepagrįstą daiktų, veiksmų, žmonių ar situacijų patologinę laimę. Tokio dydžio baimė dažnai nekelia realaus pavojaus, tačiau žmogui, turinčiam tam tikros rūšies fobiją, ji gerokai apsunkiną kasdieninį gyvenimą be jokios baimės ir jos sukeliamų padarinių. Daugelius iš mūsų kažko bijo, vieni be galo jaudinasi kalbėdami viešai, kiti panikuoja įsivaizduodami, […]

views 203