Grožis

Kaip pasirinkti idealų plaukų šepetį atsižvelgiant į plaukų tipą?

Publikuotas 2016 rugpjūčio 24 views 11807
shutterstock.com

Tinkamai pasirinktas plaukų šepetys turi įtakos plaukų grožiui bei sveikatai, todėl pagal plaukų tipą naudojamas šukavimo „įrankis“ yra vienas svarbiausių aspektų siekiant puoselėti plaukus. Akivaizdu, juk plaukų šukavimas – kasdienė rutina, todėl jei šis procesas nėra kruopštus dėl netinkamai pasirinkto „instrumento“, plaukas yra žalojamas kasdien, o neigiami padariniai gali būti pastebimi praskriejus kelioms savaitėms ar net mėnesiams.

Vis dėlto suprantama, kodėl plaukams prižiūrėti itin dažnai naudojamos ne tik netinkamos, bet neretai ir žalingos priemonės… Tai – neįtikėtinai gausios pasiūlos rezultatas.

Vienas dažniausiai pasirenkamų ir parduotuvės vitrinose matomų šukavimo „įrankių“ yra plokščias, natūralių šerelių šepetys, kuris suvilioja iliuzija, skatinančia manyti, jog plaukai bus apsaugoti dėl to, kad šereliai pagaminti iš natūralaus pluošto. Tačiau tokia nuomonė – klaidinga. Jeigu šepetys netinka pagal plaukų tipą, nepaisant jo natūralumo ar ekologiškumo, jis vis tiek žalos plauko struktūrą. Verta prisiminti, kad tokie (plokšti, natūralių šerelių) šepečiai palankiausi ploniems bei vidutinės apimties („normaliems“) plaukams šukuoti, taip pat galimi naudoti esant sausiems plaukams. O vengti šių „įrankių“ vertėtų, kai plaukai linkę banguotis, garbanotis.

Bangomis vilnijančius bei storus plaukus efektyviausiai suvaldo nailoninių šerelių šepetys. Nailoniniai šereliai yra panašūs į natūralius, tačiau turi daugiau jėgos ir lankstumo, reikalingo iššukuoti didelės apimties susiveliančias garbanas. Banguotiems, tačiau ne itin storiems plaukams tinkami „maišytų“ šerelių (nailoniniai ir natūralūs) šepečiai.

Vis dėlto verta paminėti, kad nailoniniai šepečiai neretai įelektrina plaukus, todėl jeigu plaukai linkę elektrintis tokio šepečio geriau nenaudoti, o rinktis itin lankstų, inovatyvaus dizaino (plokščias, lenktu šonu) šepetį su plastikiniais spygliukais, kuris susivėlusius plaukus iššukuoja švelniai, apsaugodamas nuo išsišakojimų. Beje, pastarasis šepetys plaukams yra vienas universaliausių „įrankių“, kuris, net ir naudojamas neatsižvelgus į plaukų tipą, mažiausiai pakenkia plauko struktūrai. Šį šukavimo „instrumentą“ geriausia naudoti ir tuomet, kai plaukai yra chemiškai pažeisti ar turima priaugintų sruogų.

shutterstock.com

shutterstock.com

Šepetys su mediniais dantukais taip pat yra tinkamas daugeliui plaukų tipų, o ypač banguotiems plaukams. Apvalus šepetys gali būti naudojamas turint bet kurį plaukų tipą, tačiau rinktis šio „įrankio“ reguliariam šukavimui nevertėtų. Tokį šepetį geriau įsigyti ne plaukų šukavimui, bet šukuosenos formavimui – sukimui arba tiesinimui. Verta paminėti, jog apvalių šepečių būna įvairių – su natūraliais šereliais, su plastikiniais. Pastarųjų rekomenduojama vengti, nes jie yra pernelyg šiurkštus plaukams. Turint garbanotus plaukus sumanu rinktis mažesnį, o tiesių plaukų savininkėms – didesnį apvalų šepetį. Plaukų šukavimo „instrumentas“, apginkluotas itin retais spygliukais taip pat yra efektyviausias formuojant šukuosenas arba tuomet, kai plaukai nereikalauja daug priežiūros (nelūžinėja, nesivelia ir pan.).

Beje, itin svarbu ir tai, kaip plaukai yra šukuojami. Kokybiškas bei tinkamai pasirinktas šepetys naudos neteiks, jeigu šukavimo procesas bus klaidingas. Todėl būtina prisiminti – trumpi plaukai yra šukuojami nuo šaknų iki galiukų, o ilgi – nuo galiukų iki šaknų. Be to, nerekomenduojama šukuoti šlapių plaukų, kadangi, net ir naudojant tinkamą šepetį, taip pažeidžiama jų struktūra.

Plaukų šepetys – vienas iš svarbiausių elementų, padedančių pasirūpinti plaukų grožiu, todėl, siekiant tinkamai prižiūrėti plaukus, išsirinkti pagal plaukų tipą tinkantį šepetį yra būtina.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims
Grožis

Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims

Moteris mėgsta puoštis ir tai nėra jokia naujiena. Sunku rasti moterį, kuri nenorėtų pasidabinti išskirtiniais, kokybiškais ir elegantiškais aksesuarais. Vienas iš tokių aksesuarų yra ir minimalistiniai rankų darbo auskarai. Kokioms progoms tinka minimalistiniai rankų darbo auskarai? Rankų darbo minimalistiniai auskarai yra itin universalus pasirinkimas. Jie puikiai tinka kaip aksesuaras, papuošiantis bet kurį šventinį įvaizdį. Šie […]

views 32
Kas pasitarnauja savaiminiam įdegiui?
Grožis

Kas pasitarnauja savaiminiam įdegiui?

Kai prasideda geri orai, o žmogus yra neįdegęs, jis gali imti drovėtis parodyti viešumoje savo blyškų kūną. Kad to nereikėtų daryti, į pagalbą būtų galima pasitelkti į pagalbą kosmetines priemones. Geriausiai savaiminiam įdegiui pasitarnauja specialiai tam skirti kūno kremai. Tiesa, prieš pasirenkant kremą reikėtų įvertinti jo sudėtį, kad jame nebūtų galinčių pakenkti alergenų. Ką reikia […]

views 44
Kosmetikos priemonių pasirinkimo niuansai
Grožis

Kosmetikos priemonių pasirinkimo niuansai

Kosmetika užima gana svarbią vietą kiekvieno žmogaus gyvenime. Ypač tai aktualu moterims. Dažnai tenka išbandyti nemažai priemonių kol atrandame tas pačias tinkamiausias savo odai, plaukams ar nagams. Todėl jeigu esate tokio eksperimentavimo periode, jokiu būdu nepirkite kosmetikos bet kur. Rinkitės patikimus prekybininkus. Tuomet galėsite džiaugtis kokybiškomis ir visai nebrangiomis priemonėmis. Užsukite į www,drogas.lt ir įsitikinsite […]

views 173
Hialurono rūgštis – ne tik jaunystės paslaptis
Grožis

Hialurono rūgštis – ne tik jaunystės paslaptis

Hialurono rūgšties injekcijos jau seniai pelnė veiksmingos, užtikrinančios odos drėkinimą ir sėkmingai mažinančios veido raukšles, procedūros vardą. Tačiau ši rūgštis gali būti naudinga ne tik grožio puoselėjimui, bet ir turėti reikšmingos įtakos mūsų sveikatai. Kokią naudą mūsų organizmui gali suteikti hialurono rūgštis? Hialuronas padės pamiršti išsausėjusias akis Pagrindinės hialurono rūgšties savybės – vandens sulaikymas, drėgmės […]

views 3189
5 svarbiausi vitaminai, puoselėjantys moters grožį
Grožis

5 svarbiausi vitaminai, puoselėjantys moters grožį

Galite išleisti krūvas pinigų įvairioms grožio procedūroms, tačiau tuomet, jei jūsų organizmas stokos tam tikrų vitaminų, rezultatai nebus tokie, kokių norėtųsi. Būtent todėl naudinga žinoti, kokie vitaminai yra tiesiog būtini plaukų, odos ir nagų grožio puoselėjimui: jei užkirsite kelią jų trūkumui, jūsų grožis atsiskleis visa savo esybe. Taigi, kokie vitaminai yra laikomi pačiais svarbiausiais? Vitaminas […]

views 204