Tinkamai pasirinktas plaukų šepetys turi įtakos plaukų grožiui bei sveikatai, todėl pagal plaukų tipą naudojamas šukavimo „įrankis“ yra vienas svarbiausių aspektų siekiant puoselėti plaukus. Akivaizdu, juk plaukų šukavimas – kasdienė rutina, todėl jei šis procesas nėra kruopštus dėl netinkamai pasirinkto „instrumento“, plaukas yra žalojamas kasdien, o neigiami padariniai gali būti pastebimi praskriejus kelioms savaitėms ar net mėnesiams.
Vis dėlto suprantama, kodėl plaukams prižiūrėti itin dažnai naudojamos ne tik netinkamos, bet neretai ir žalingos priemonės… Tai – neįtikėtinai gausios pasiūlos rezultatas.
Vienas dažniausiai pasirenkamų ir parduotuvės vitrinose matomų šukavimo „įrankių“ yra plokščias, natūralių šerelių šepetys, kuris suvilioja iliuzija, skatinančia manyti, jog plaukai bus apsaugoti dėl to, kad šereliai pagaminti iš natūralaus pluošto. Tačiau tokia nuomonė – klaidinga. Jeigu šepetys netinka pagal plaukų tipą, nepaisant jo natūralumo ar ekologiškumo, jis vis tiek žalos plauko struktūrą. Verta prisiminti, kad tokie (plokšti, natūralių šerelių) šepečiai palankiausi ploniems bei vidutinės apimties („normaliems“) plaukams šukuoti, taip pat galimi naudoti esant sausiems plaukams. O vengti šių „įrankių“ vertėtų, kai plaukai linkę banguotis, garbanotis.
Bangomis vilnijančius bei storus plaukus efektyviausiai suvaldo nailoninių šerelių šepetys. Nailoniniai šereliai yra panašūs į natūralius, tačiau turi daugiau jėgos ir lankstumo, reikalingo iššukuoti didelės apimties susiveliančias garbanas. Banguotiems, tačiau ne itin storiems plaukams tinkami „maišytų“ šerelių (nailoniniai ir natūralūs) šepečiai.
Vis dėlto verta paminėti, kad nailoniniai šepečiai neretai įelektrina plaukus, todėl jeigu plaukai linkę elektrintis tokio šepečio geriau nenaudoti, o rinktis itin lankstų, inovatyvaus dizaino (plokščias, lenktu šonu) šepetį su plastikiniais spygliukais, kuris susivėlusius plaukus iššukuoja švelniai, apsaugodamas nuo išsišakojimų. Beje, pastarasis šepetys plaukams yra vienas universaliausių „įrankių“, kuris, net ir naudojamas neatsižvelgus į plaukų tipą, mažiausiai pakenkia plauko struktūrai. Šį šukavimo „instrumentą“ geriausia naudoti ir tuomet, kai plaukai yra chemiškai pažeisti ar turima priaugintų sruogų.
Šepetys su mediniais dantukais taip pat yra tinkamas daugeliui plaukų tipų, o ypač banguotiems plaukams. Apvalus šepetys gali būti naudojamas turint bet kurį plaukų tipą, tačiau rinktis šio „įrankio“ reguliariam šukavimui nevertėtų. Tokį šepetį geriau įsigyti ne plaukų šukavimui, bet šukuosenos formavimui – sukimui arba tiesinimui. Verta paminėti, jog apvalių šepečių būna įvairių – su natūraliais šereliais, su plastikiniais. Pastarųjų rekomenduojama vengti, nes jie yra pernelyg šiurkštus plaukams. Turint garbanotus plaukus sumanu rinktis mažesnį, o tiesių plaukų savininkėms – didesnį apvalų šepetį. Plaukų šukavimo „instrumentas“, apginkluotas itin retais spygliukais taip pat yra efektyviausias formuojant šukuosenas arba tuomet, kai plaukai nereikalauja daug priežiūros (nelūžinėja, nesivelia ir pan.).
Beje, itin svarbu ir tai, kaip plaukai yra šukuojami. Kokybiškas bei tinkamai pasirinktas šepetys naudos neteiks, jeigu šukavimo procesas bus klaidingas. Todėl būtina prisiminti – trumpi plaukai yra šukuojami nuo šaknų iki galiukų, o ilgi – nuo galiukų iki šaknų. Be to, nerekomenduojama šukuoti šlapių plaukų, kadangi, net ir naudojant tinkamą šepetį, taip pažeidžiama jų struktūra.
Plaukų šepetys – vienas iš svarbiausių elementų, padedančių pasirūpinti plaukų grožiu, todėl, siekiant tinkamai prižiūrėti plaukus, išsirinkti pagal plaukų tipą tinkantį šepetį yra būtina.