Grožis

Kaip pasirinkti idealų plaukų šepetį atsižvelgiant į plaukų tipą?

Publikuotas 2016 rugpjūčio 24 views 11198
shutterstock.com

Tinkamai pasirinktas plaukų šepetys turi įtakos plaukų grožiui bei sveikatai, todėl pagal plaukų tipą naudojamas šukavimo „įrankis“ yra vienas svarbiausių aspektų siekiant puoselėti plaukus. Akivaizdu, juk plaukų šukavimas – kasdienė rutina, todėl jei šis procesas nėra kruopštus dėl netinkamai pasirinkto „instrumento“, plaukas yra žalojamas kasdien, o neigiami padariniai gali būti pastebimi praskriejus kelioms savaitėms ar net mėnesiams.

Vis dėlto suprantama, kodėl plaukams prižiūrėti itin dažnai naudojamos ne tik netinkamos, bet neretai ir žalingos priemonės… Tai – neįtikėtinai gausios pasiūlos rezultatas.

Vienas dažniausiai pasirenkamų ir parduotuvės vitrinose matomų šukavimo „įrankių“ yra plokščias, natūralių šerelių šepetys, kuris suvilioja iliuzija, skatinančia manyti, jog plaukai bus apsaugoti dėl to, kad šereliai pagaminti iš natūralaus pluošto. Tačiau tokia nuomonė – klaidinga. Jeigu šepetys netinka pagal plaukų tipą, nepaisant jo natūralumo ar ekologiškumo, jis vis tiek žalos plauko struktūrą. Verta prisiminti, kad tokie (plokšti, natūralių šerelių) šepečiai palankiausi ploniems bei vidutinės apimties („normaliems“) plaukams šukuoti, taip pat galimi naudoti esant sausiems plaukams. O vengti šių „įrankių“ vertėtų, kai plaukai linkę banguotis, garbanotis.

Bangomis vilnijančius bei storus plaukus efektyviausiai suvaldo nailoninių šerelių šepetys. Nailoniniai šereliai yra panašūs į natūralius, tačiau turi daugiau jėgos ir lankstumo, reikalingo iššukuoti didelės apimties susiveliančias garbanas. Banguotiems, tačiau ne itin storiems plaukams tinkami „maišytų“ šerelių (nailoniniai ir natūralūs) šepečiai.

Vis dėlto verta paminėti, kad nailoniniai šepečiai neretai įelektrina plaukus, todėl jeigu plaukai linkę elektrintis tokio šepečio geriau nenaudoti, o rinktis itin lankstų, inovatyvaus dizaino (plokščias, lenktu šonu) šepetį su plastikiniais spygliukais, kuris susivėlusius plaukus iššukuoja švelniai, apsaugodamas nuo išsišakojimų. Beje, pastarasis šepetys plaukams yra vienas universaliausių „įrankių“, kuris, net ir naudojamas neatsižvelgus į plaukų tipą, mažiausiai pakenkia plauko struktūrai. Šį šukavimo „instrumentą“ geriausia naudoti ir tuomet, kai plaukai yra chemiškai pažeisti ar turima priaugintų sruogų.

shutterstock.com

shutterstock.com

Šepetys su mediniais dantukais taip pat yra tinkamas daugeliui plaukų tipų, o ypač banguotiems plaukams. Apvalus šepetys gali būti naudojamas turint bet kurį plaukų tipą, tačiau rinktis šio „įrankio“ reguliariam šukavimui nevertėtų. Tokį šepetį geriau įsigyti ne plaukų šukavimui, bet šukuosenos formavimui – sukimui arba tiesinimui. Verta paminėti, jog apvalių šepečių būna įvairių – su natūraliais šereliais, su plastikiniais. Pastarųjų rekomenduojama vengti, nes jie yra pernelyg šiurkštus plaukams. Turint garbanotus plaukus sumanu rinktis mažesnį, o tiesių plaukų savininkėms – didesnį apvalų šepetį. Plaukų šukavimo „instrumentas“, apginkluotas itin retais spygliukais taip pat yra efektyviausias formuojant šukuosenas arba tuomet, kai plaukai nereikalauja daug priežiūros (nelūžinėja, nesivelia ir pan.).

Beje, itin svarbu ir tai, kaip plaukai yra šukuojami. Kokybiškas bei tinkamai pasirinktas šepetys naudos neteiks, jeigu šukavimo procesas bus klaidingas. Todėl būtina prisiminti – trumpi plaukai yra šukuojami nuo šaknų iki galiukų, o ilgi – nuo galiukų iki šaknų. Be to, nerekomenduojama šukuoti šlapių plaukų, kadangi, net ir naudojant tinkamą šepetį, taip pažeidžiama jų struktūra.

Plaukų šepetys – vienas iš svarbiausių elementų, padedančių pasirūpinti plaukų grožiu, todėl, siekiant tinkamai prižiūrėti plaukus, išsirinkti pagal plaukų tipą tinkantį šepetį yra būtina.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
plaukai būtų stiprūs ir sveiki
Grožis

Ką reikėtų valgyti (o ko ne), kad plaukai būtų stiprūs ir sveiki

Tai, ką valgote, daro tiesioginę įtaką jūsų plaukų sveikatai. Atkreipkite dėmesį į maisto produktus, kuriuos turėtumėte valgyti (ir kurių ne), kad plaukai būtų stiprūs ir sveiki. Sveika mityba padės ne tik numesti svorio, bet ir pašalins ligas bei pagražins odą ir plaukus. Sėklos Tai yra super maistas, kuris buvo naudojamas šimtus metų ir garsėja kaip […]

views 5006
celiulitas
Grožis

Geriausi maisto produktai, siekiant išvengti celiulito

Vienas iš mitų, kad celiulitas atsiranda tik viršsvorio turintiems žmonėms, yra neteisingas. Nuo jo kenčia ir lieknų kūno formų moterys. Dėl to, kad celiulito atsiradimą skatina per didelis moteriško hormono – estrogeno kiekis, per mažas fizinis krūvis ir išgeriamų skysčių kiekis. Celiulitas pažeidžia odos audinius, kur įvyksta struktūriniai pakitimai ir kaupiasi riebalai, sutrinka limfos mikrocirkuliacija. […]

views 3453
Grožis

8 patarimai, kad tavo oda šią vasarą atrodytų tobulai

Atėjus vasarai, daugelis atsipalaiduoja ir kartais pamiršta tinkamai pasirūpinti savo oda. Šiuo metu ypač svarbu ją tinkamai apsaugoti nuo tiesioginės saulės spindulių, vandens, nešvarumų, perteklinio prakaitavimo, kas gali sukelti uždegiminius procesus ir neigiamai paveikti odos būklę. Tam. kad taip nenutiktų ir jūsų atostogų nesugadintų tokios problemos, rekomenduojame atkreipti dėmesį į šiuos 8 patarimus, kurie padės tinkamai […]

views 1667

Kaip apsaugoti plaukus nuo šalčio? Ekspertės patarimai ir gudrybės

Atšalus orams plaukai patiria labai daug žalos iš aplinkos. Pradeda elektrintis, sausėti, veltis ir t.t. Priemonės, kurias naudojome rudenį tarsi praranda savo efektyvumą. Kas kaltas? Šaltis ir šildomos patalpos! Laimei, yra keli paprasti, tačiau genialūs būdai kaip apsaugoti plaukus nuo aplinkos veiksnių. Grožio salono „Greenas“ įkūrėja ir natūralių plaukų priežiūros priemonių sumanytoja atskleidė kelis būdus, […]

views 5405
šventinio laikotarpio šukuosenų tendencijos
Grožis

Pasaulinės 2017 metų šventinio laikotarpio šukuosenų tendencijos

Šiuolaikinės moters pasiruošimas šventėms toli gražu nebesiejamas su „bigudukais“ plaukuose. Šiemet atrodyti šventiškai bus kur kas lengviau, nes pasaulinės tendencijos diktuoja moterims palankias madas. Lengvi ir purūs plaukai, lengvos garbanos ir pažangi plaukų fiksacija be suklijuotų plauko efekto – šių metų TOP‘as! „Nebijokite „pasimatuoti“ naujo įvaizdžio, kuriam paprastai pritrūksta drąsos. Būkite drąsios ir išradingos – […]

views 3497