Grožis

Kaip pasirinkti idealų plaukų šepetį atsižvelgiant į plaukų tipą?

Publikuotas 2016 24 rugpjūčio views 12569
shutterstock.com

Tinkamai pasirinktas plaukų šepetys turi įtakos plaukų grožiui bei sveikatai, todėl pagal plaukų tipą naudojamas šukavimo „įrankis“ yra vienas svarbiausių aspektų siekiant puoselėti plaukus. Akivaizdu, juk plaukų šukavimas – kasdienė rutina, todėl jei šis procesas nėra kruopštus dėl netinkamai pasirinkto „instrumento“, plaukas yra žalojamas kasdien, o neigiami padariniai gali būti pastebimi praskriejus kelioms savaitėms ar net mėnesiams.

Vis dėlto suprantama, kodėl plaukams prižiūrėti itin dažnai naudojamos ne tik netinkamos, bet neretai ir žalingos priemonės… Tai – neįtikėtinai gausios pasiūlos rezultatas.

Vienas dažniausiai pasirenkamų ir parduotuvės vitrinose matomų šukavimo „įrankių“ yra plokščias, natūralių šerelių šepetys, kuris suvilioja iliuzija, skatinančia manyti, jog plaukai bus apsaugoti dėl to, kad šereliai pagaminti iš natūralaus pluošto. Tačiau tokia nuomonė – klaidinga. Jeigu šepetys netinka pagal plaukų tipą, nepaisant jo natūralumo ar ekologiškumo, jis vis tiek žalos plauko struktūrą. Verta prisiminti, kad tokie (plokšti, natūralių šerelių) šepečiai palankiausi ploniems bei vidutinės apimties („normaliems“) plaukams šukuoti, taip pat galimi naudoti esant sausiems plaukams. O vengti šių „įrankių“ vertėtų, kai plaukai linkę banguotis, garbanotis.

Bangomis vilnijančius bei storus plaukus efektyviausiai suvaldo nailoninių šerelių šepetys. Nailoniniai šereliai yra panašūs į natūralius, tačiau turi daugiau jėgos ir lankstumo, reikalingo iššukuoti didelės apimties susiveliančias garbanas. Banguotiems, tačiau ne itin storiems plaukams tinkami „maišytų“ šerelių (nailoniniai ir natūralūs) šepečiai.

Vis dėlto verta paminėti, kad nailoniniai šepečiai neretai įelektrina plaukus, todėl jeigu plaukai linkę elektrintis tokio šepečio geriau nenaudoti, o rinktis itin lankstų, inovatyvaus dizaino (plokščias, lenktu šonu) šepetį su plastikiniais spygliukais, kuris susivėlusius plaukus iššukuoja švelniai, apsaugodamas nuo išsišakojimų. Beje, pastarasis šepetys plaukams yra vienas universaliausių „įrankių“, kuris, net ir naudojamas neatsižvelgus į plaukų tipą, mažiausiai pakenkia plauko struktūrai. Šį šukavimo „instrumentą“ geriausia naudoti ir tuomet, kai plaukai yra chemiškai pažeisti ar turima priaugintų sruogų.

shutterstock.com

shutterstock.com

Šepetys su mediniais dantukais taip pat yra tinkamas daugeliui plaukų tipų, o ypač banguotiems plaukams. Apvalus šepetys gali būti naudojamas turint bet kurį plaukų tipą, tačiau rinktis šio „įrankio“ reguliariam šukavimui nevertėtų. Tokį šepetį geriau įsigyti ne plaukų šukavimui, bet šukuosenos formavimui – sukimui arba tiesinimui. Verta paminėti, jog apvalių šepečių būna įvairių – su natūraliais šereliais, su plastikiniais. Pastarųjų rekomenduojama vengti, nes jie yra pernelyg šiurkštus plaukams. Turint garbanotus plaukus sumanu rinktis mažesnį, o tiesių plaukų savininkėms – didesnį apvalų šepetį. Plaukų šukavimo „instrumentas“, apginkluotas itin retais spygliukais taip pat yra efektyviausias formuojant šukuosenas arba tuomet, kai plaukai nereikalauja daug priežiūros (nelūžinėja, nesivelia ir pan.).

Beje, itin svarbu ir tai, kaip plaukai yra šukuojami. Kokybiškas bei tinkamai pasirinktas šepetys naudos neteiks, jeigu šukavimo procesas bus klaidingas. Todėl būtina prisiminti – trumpi plaukai yra šukuojami nuo šaknų iki galiukų, o ilgi – nuo galiukų iki šaknų. Be to, nerekomenduojama šukuoti šlapių plaukų, kadangi, net ir naudojant tinkamą šepetį, taip pažeidžiama jų struktūra.

Plaukų šepetys – vienas iš svarbiausių elementų, padedančių pasirūpinti plaukų grožiu, todėl, siekiant tinkamai prižiūrėti plaukus, išsirinkti pagal plaukų tipą tinkantį šepetį yra būtina.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?
Grožis

Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?

Ne paslaptis, kad karštis daugiau ar mažiau paveikia mūsų plaukus, tad formuodami įvairias šukuosenas, rizikuojame juos pažeisti. Visgi, tai puikiai supranta ir plaukų formavimo prietaisų gamintojai: jie nuolat stengiasi atrasti naujų technologijų, kurios leistų formuoti plaukus kuo mažiau juos pažeidžiant. Šį kartą aptarsime keletą populiariausių prietaisų. Dyson Supersonic plaukų džiovintuvai Šie plaukų džiovintuvai sukurti taip, […]

views 866
Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?
Grožis

Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su skirtingomis odos problemomis ir iš jos priežiūrai skirtų priemonių tikisi skirtingų savybių – būtent dėl to sunku nuspręsti, kurios iš jų iš tiesų yra geriausios. Visgi, šiuo atveju verta atkreipti dėmesį į prekinį ženklą: žymiausi gamintojai ne veltui pelnė pirkėjų pasitikėjimą – tokios kompanijos dažniausiai yra orientuotos į nepriekaištingą odos […]

views 1773
Balti dantys: kaip to pasiekti?
Grožis

Balti dantys: kaip to pasiekti?

Balti dantys – estetiškos šypsenos atributas. Nesunku pastebėti, kad baltus dantis norime turėti kiekvienas. Tačiau, kaip to pasiekti? Gera žinia ta, kad yra labai daug būdų bei priemonių, kurios jus priartins ypač tviskančios šypsenos, o kai kurios iš jų tokios paprastos, kad net nesusimąstome. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad žmonės, kurie reguliariai mėgaujasi braškėmis, turi baltesnius […]

views 2504
Plaukų priežiūra žiemos sezonu
Grožis

Plaukų priežiūra žiemos sezonu

Atšiaurus žiemos oras būna negailestingas ne tik odai, bet ir plaukams. Saugokite savo plaukus ne tik nuo arktinio šalčio ar gūsingo vėjo, bet ir nuo elektrinimosi bei šilto patalpų oro. Laikantis šių patarimų pavasario sulauksite spindinčiomis sruogomis. Dėvėkite kepurę Kepurės dėvėjimas žiemą plaukus saugo nuo sauso oro lauke, sniego, vėjo ir lietaus. Neverta jaudintis dėl […]

views 1886
Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims
Grožis

Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims

Moteris mėgsta puoštis ir tai nėra jokia naujiena. Sunku rasti moterį, kuri nenorėtų pasidabinti išskirtiniais, kokybiškais ir elegantiškais aksesuarais. Vienas iš tokių aksesuarų yra ir minimalistiniai rankų darbo auskarai. Kokioms progoms tinka minimalistiniai rankų darbo auskarai? Rankų darbo minimalistiniai auskarai yra itin universalus pasirinkimas. Jie puikiai tinka kaip aksesuaras, papuošiantis bet kurį šventinį įvaizdį. Šie […]

views 2068